Zenit leppis tabelinaabriga küll viiki, kuid jätkab esimesel positsioonil (0)

Claudinho lunastas oma patud ja Peterburi Zenit püsib tabeli tipus. Foto: Scanpix / Stanislav Krasilnikov / TASS

Venemaa kõrgliiga 18. mänguvoorus leppisid Moskva Dinamo ja Peterburi Zenit 1:1 viiki. Tõelist põnevust pakkusid aga Sotši ja Moskva Spartak.

Tipus paiknevad tabelinaabrid Moskva Dinamo ja Peterburi Zenit mängisid 1:1 viiki. Esikohal asuvale Zenitile anti võimalus kohtumist juba 11. minutil juhtima minna, kuid Claudinhol ei õnnestunud palli penaltipunktilt raamide vahele saata. 20 minutit hiljem pesi mees end patust puhtaks ning viis külalismeeskonna juhtima.

72. minutil suutis Dinamo aga vastata: Guillermo Varela tagumisse posti saadetud tsenderduse suunas võrku Dmitri Skopintsev. Niisiis jätkab Peterburi Zenit tabelis esimesel positsioonil, kaks punkti vähem teeninud Moskva Dinamo on kohe kannul.

Sotši ja Moskva Spartaki vahel toimunud põnevusmatšis jäi peale kodumeeskond. Avapoolaja keskel keerutas Sotši mängumees Joaozinho palli karistuslöögist Mihhail Ignatovi käe pihta. Kuna Spartaki ründaja oli sel hetkel karistusalas, siis määrati Sotšile VAR-i abiga penalti. Sellest viis Christian Noboa omad juhtima.

Teise poolaja keskel jäi Sotši aga just Noboa võrra vähemusse, sest hooletult olukorda läinud Ecuadori pallur astus jooksu pistnud Quincy Promesi jala peale. Sellest sai Spartak aga hoogu juurde, kuid järjepidevad püüdlused vihisesid väravaraamidest mööda. Seda suuresti tänu puurilukk Denis Adamovile.

89. mänguminutil õnnestus aga Sotšil eduseisu suurendada, kui täpne oli Ivelin Popov. Loetud minutid hiljem jäi ka Spartak vähemusse, sest Maximiliano Caufriez sikutas kasti tormanud Nikita Burmistrovi maha. Taaskord asus kodumeeskond penaltit lööma, mille Artur Jusupov kindlalt realiseeris.

Selle vooru järel suundusid meeskonnad talvepausile. Järgmine kohtumine Venemaa kõrgliigas peetakse 26. veebruaril.

Samara Krõlja Sovetov - Kaasani Rubin 2:0 (0:0)