Agyiri iluväravast jäi Levadiale Ukraina neljanda klubi vastu väheks (0)

Ernest Agyiri. Foto: Katariina Peetson

Valitsev Eesti meister FCI Levadia pidas Türgi treeninglaagris viimase kontrollkohtumise, jäädes 1:3 alla Ukraina kõrgliigas mullu neljanda kohaga lõpetanud Kovalivka Kolosile.

Levadia jäi 30. minutil kaotusseisu, kui Kolos korraldas poolkiire vasturünnaku ning Karl Andre Vallneriga silmitsi mängitud Serhi Mjakuško palli võrku saatis. Kõigest mõni minut hiljem oli aga tablool uuesti viik, sest Ernest Agyiri kõmmutas karistusala tagant efektse kaarpalli ukrainlaste väravasse.

Teisel poolajal pööras tänavu Ukraina liigatabelis poole hooaja järel kaheksandal kohal olev Kolos mängu siiski enda kasuks. 56. minutil magati maha Oleh Iljini spurt karistusalasse ja poolkaitsja viis ukrainlased uuesti juhtima, 3:1 lõppseisu vormistas 88. minutil eesmisesse ristnurka suunatud täpse pommlöögiga avavärava autor Mjakuško.

Levadia mängis Türgis lõpuks kokku viis kohtumist. Serbia esiliigaklubist FK Graficarist saadi ilmastikuolude tõttu 70. minutil lõpetatud kohtumises jagu 2:0, Ukraina kõrgliigaklubile Lvivi Ruhhile kaotati lõpuminutite väravatest napilt 1:2, seejärel jäädi 0:2 alla Venemaa kõrgliigas mängivale Nižni Novgorodile. Kasahstani kõrgliigaklubi Kõzõlžariga tehti 1:1 viik ning nüüd tuli tunnistada Kolosi paremust.

Juba homme lendab Levadia tagasi Eestisse ning asub valmistuma Superkarikafinaaliks FC Floraga. 25. veebruaril ehk järgmisel reedel peetav kohtumine algab Sportland Arenal kell 19.00 ning seda näitab otsepildis Soccernet.ee.