Ajax langes Kaljule teisel poolajal (galerii!) (1)

Ajax ei leidnud Tarmo Neemelole vasturohtu. Foto: Hendrik OsulaMeistriliiga kaheksandas voorus teenis kindla võidu Nõmme Kalju, kes alistas kodusel Hiiu staadionil liiga punase laterna Lasnamäe Ajaxi tulemusega 4:0.

Päikesepaistelise ilmaga peetud kohtumises suutis Kalju oma paremuse maksma panna teisel poolajal, kui Tarmo Neemelo, Eino Puri ja Jüri Jevdokimovi tabamused kodumeeskonnale neljaväravalise võidu kindlustasid.

"Suutsime oma mängu mängida, palli vallata ning lõpuks ka oma võimalused ära realiseerida," võttis nõmmekate äärekaitsja Ken Kallaste mängu kokku.

Ilmetu avapoolaeg

Kohtumise esimene kolmveerandtund möödus mõlemalt poolt ilma sajaprotsendiliste võimalusteta. Kaljul, kes oodatult rohkem palli hoidis ja pikemaid rünnakuid ehitas, jäi pidevalt puudu otsustavusest, ning Ajax, kelle rünnakuüritused piirdusid üksikute kontratega, ei suutnud avapoolajal isegi ühegi korraliku pealelöögini jõuda.

Nii oligi paljude kohaletulnute jaoks platsil toimuvast huvitavam fännide jõukatsumine - tavapäraselt häälekate Roosade Pantrite kõrval olid ka lasnamäelased oma fännigrupi välja pannud. Sajaprotsendiliselt feminiinne ja alaealine ultrarühmitus tegi küll äärmiselt kõrge sagedusega häält, kuid lõpuks suutsid pisut suurema koosseisuga Pantrid siiski idatallinlased üle laulda.

Kalju võtab oma

Teise poolaja algus oli aga totaalselt teisest puust - kohe esimestel minutitel oli väravale lähedal Ajax, kui vasturünnakul teele saadetud kauglöök napilt värava ristnurgast mööda lendas. Kaljul ei läinud aga kaua aega, et vastata - kõigest kaheksa minutit pärast teise poolaja algust Tarmo Neemelo Sergei Kondratenko pallikaotusest maksimumi ning viis kodumeeskonna juhtima.

Kõigest minut hiljem tuli seisu tablool uuesti muuta - kõrgelt Ajaxi karistusalla põrganud pallini jõudis esimesena Eino Puri, kes selle oskuslikult üle Maksim Mamutovi väravasse tõstis.

Sellest omakorda kümmekond minutit hiljem nõelasid nõmmekad veel kaks korda - kõigepealt võttis Neemelo rinnaga maha vasakult äärelt tulnud tsenderduse ning tulistas selle väravanurka, kolm minutit hiljem tegi sama mees aga ära värava eeltöö, spurtides paremal tiival mööda Sergei Ivanovist ning leides sööduga üles Jüri Jevdokimovi, kellel väravalöömisega raskusi ei tekkinud.

Kaitsjad "tegid lollusi"

"Meie kaitsjad hakkasid vigu tegema, hakates palliga liialt ise jooksma," põhjendas suurt mõõna Ajaxi poolkaitsja Aleks Mones. "Kui me kaitses lollusi poleks teinud, oleksime võib-olla suutnud viigiseisu hoida."

Nõmmekate nelja värava järel mäng taas rahunes, kuid paremaid võimalusi lõid endiselt võõrustajad - pisut parema tabavuse korral oleks Neemelo võinud enda nimele koguni neli-viis väravat kirjutada. Sellegipoolest kohtumises rohkem väravaid ei löödud ning lõpuvile kõlades võisid Kalju poolehoidjad kindla võidu üle rõõmustada.

"Poolajal me taktikaliselt midagi ei muutnud - suutsime lihtsalt teise poolaja alguses tekkinud võimalused realiseerida ning sellega pinged maha võtta," rääkis Ken Kallaste. "Pooltevahetuse järel paistis ere päike otse Ajaxi väravavahile silma, seetõttu üritasime ka rohkem peale lüüa ning see tõi ka edu."

Mängu parim - Tarmo Neemelo

29-aastane ründaja oli Kalju võidu üks peaarhitektidest - kaks väravat ning üks väravasööt räägivad enda eest. Kõrgete pallide mahavõtmisel jäid Ajaxi kaitsjad Neemelo vastu pidevalt hätta ning sellest tuli ka mitu head väravavõimalust.