Flora murdis Transi teise poolajaga (video!) (19)

Markus Jürgenson teenis Florale murrangu toonud penalti. Foto: Catherine Kõrtsmik (arhiiv)Tallinna Flora jätkab sel hooajal alistamatuna Meistriliiga liidrikohal. Täna elati üle Narva Transi avapoolaja surve ning vormistati viimase 20 minutiga 2:0 võit.

Esmakordselt sel hooajal kodulinnas mänginud Trans valitses avapoolaega, teenides mitmeid nurgalööke ja omades ohtralt võimalusi juhtohjade haaramiseks. Marko Meerits tõrjus nii Maksim Gruznovi kui ka Aleksandrs Cekulajevsi ohtlikud üritused ning lisaks päästis väravalatt Maksim Bazjukini kauglöögi.

Flora poolaja sisuliselt ainus korralik väravavõimalus oli kohe avaminutitel, kui Rauno Alliku pealöök nõudis Dmitri Vjaltšinovilt korralikku tõrjet. Teisel poolajal haarasid pealinlased aga initsiatiivi enda kätte ning said ise ridamisi nurgalööke. Mitmel korral olidki florakad Valeri Minkeneni kornerite järel väravale lähedal, ent samas avanes endiselt võimalusi ka teises väljakuotsas.

Murrang saabus paarkümmend minutit enne lõppu, kui kohtunik Eiko Saar vilistas nurgalöögi olukorras karistusalavõitluses vea Markus Jürgensoni kukutanud Sergei Leontovitšile. Valeri Minkenen realiseeris järgnenud penalti kindlalt, saates palli ristnurka.

"Vastaste number 10 pani mulle käed ümber ja ei lasknud edasi joosta," kommenteeris Jürgenson mängujärgses intervjuus TV6-le. "Kohtunik oli eelneva nurgalöögi ajal juba öelnud, et sellised hoidmised on kas penalti või siis viga teisele poole."

Transil jagus veel jõudu märgatav surve peale panna, kuid see jättis kaitsesse augud ning kolm minutit enne lõppu vormistas lõppskoori Henri Anier, noppides Rauno Alliku pealelöögist tagasi põrkunud palli ning toimetades selle võrku. Sellega oli Trans ka murtud ning tulemus vaid vormistamise küsimus.

Mängu parim - Marko Meerits

Flora esitus esimesel poolajal oli kõike muud kui võiduvääriline, kuid Meeritsa head tõrjed hoidsid neid mängus. 90 minuti jooksul kogunes säravaid tõrjeid vähemalt ühe käe näppude jagu ning sealhulgas olid ka mõned suisa uskumatud tõrjed.

Kohtumise tipphetked:

Mitteametlik protokoll (Flora kodulehelt):

kell 14:00 Kreenholmi staadionil

Narva JK Trans - Tallinna FC Flora 0:2 (0:0)
73. pen. Valeri Minkenen, 87. Henri Anier

Hoiatused: 30. Stanislav Kitto, 73. Sergei Leontovitš - 52. Andre Frolov, 79. Henri Anier
Mänguolud: +14, päikesepaisteline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 350
Peakohtunik
: Eiko Saar
Abikohtunikud: Hannes Reinvald, Neeme Neemlaid
Neljas kohtunik: Raul Kaivoja

Trans: 1-Vjaltšinov, 14-Grigorjev, 2-Rimas, 15-Kitto, 16-Šiškin, 10-Abramenko, 7-Bezykornovas, 21-Bazjukin, 11-Leontovitš (75. Plotnikov), 9-Gruznov (56. Kazakov), 8-Cekulajevs.
Varus: 33-Smelkov, 5-Kazakov, 20-Strockis, 12-Plotnikov, 22-Biskys, 13-Fjodorov, 4-Ovsjannikov.

Flora: 12-Meerits, 19-Kams, 24-Palatu, 22-Baranov, 16-Jürgenson (86. Liivamägi), 41-Minkenen, 25-Frolov, 31-Beglarišvili (46. Hannes Anier), 5-Peitre (58. Luts), 9-Alliku, 14-Henri Anier.
Varus: 21-Palm, 6-Mets, 13-Liivamägi, 10-Mošnikov, 33-Laht, 11-Luts, 8-Hannes Anier.

LIVE-ülekanne:

Reeglid:

• Soccernet.ee jätab endale õiguse kommentaare toimetada või mitte avaldada.
  • Mängu ajal keskendume sündmustele ning muu jutu jaoks sobib pigem Soccerneti jututuba.
  • Korduvatele küsimustele LIVE-ülekande kestel ei vastata.