Sillamäe kaitse oli Levadiale kerge suutäis (2)

Taijo Teniste saatis Sillamäe võrku kaks palli ja andis ka väravasöödu. Foto: Märt Vassiljev (arhiiv)Tallinna Levadial ei tekkinud Sillamäe Kalevi kolmemehelise kaitseliini murdmisega mingeid probleeme. Kohtumise saatus otsustati juba avapoolajal nelja väravaga.

Taijo Teniste ja endine Kalevi ründaja Nikita Koljajev toimetasid mõlemad sillamäelaste väravasse kaks palli ning Pavel Aleksejevi tabamus mängu lõppus pakkus külalistele vaid väikest lohutust.

Levadia mängis järjekindlalt palle kaitseliini seljataha ning kuigi sedaviisi koguti palju suluseise, pääsesid ründajad korduvalt ka väravavahiga silmitsi. Sellistest olukordadest sündisid kolmas ja neljas värav.

"Võib-olla ei olnud me valmis kolmemehelise kaitseliiniga Levadia vastu mängima, nende ründajad kasutasid vabad tsoonid ära. Viis korda oli suluseis, aga kaks korda ei olnud..." mõtiskles Sillamäe kaitseliini ankur Aleksandr Kulik.

Levadia poolkaitsja Jevgeni Novikov: "Täitsime treeneri juhiseid ja mängisime hästi. Nende kaitse mängis nii kõrgel, peaaegu keskringis, ja kuna meil on kiired ründajad, saime selle ära kasutada."

Levadia otsustab mängu poolajaga

Levadia alustas mängu üliaktiivselt - Novikovi kinnitusel olid treeneri juhtnöörid sellised - ning see tõi ka tulemust. Kolme minutiga teeniti kolm nurgalööki ja kui Igor Subbotini pealöök põrkas napilt postist mööda, siis kolmanda korneri puhul Kalevil enam ei vedanud. Koljajevi pealöök blokeeriti küll kaitsjate poolt, aga Teniste surus nahkkera meestesummast väravasse - 1:0!

Külalismeeskond üritas oma ca 30-pealise kaasa sõitnud fännirühma innustusel aktiviseeruda, aga korralike väravavõimalusteni ei jõudnud. 21. minutil näitas Levadia kapten Konstantin Nahk ette, kuidas teravusi luua tuleb, andes hea söödu kaitsjate vahelt Vitali Leitanile, ning Leitani tsenderduse kõksas tagapostist peaga väravasse Koljajev - 2:0!

Kalevlased võtsid üha suuremaid riske ning see võinuks kätte maksta 23. minutil, mil Leitan läbisöödu järel täiesti üksinda jäi, aga seekord koperdas Levadia ründaja ise palli otsa ja lasi võimaluse luhta. Seitse minutit hiljem sai suluseisulõksu vältides samasuguse võimaluse Koljajev, kes möödus palliga väravavahist ning lükkas selle väravajoonele jõudnud kaitsjast mööda - 3:0!

Korraks sahises ka kodumeeskonna väravavõrk, kuid kohtunik Martin Salongi vile oli enne seda kõlanud Aleksei Aleksejevi käegamängu märgiks. Poolaja lõpus nõelas jällegi Levadia, kui Teniste tulistas esmalt kümne meetri pealt palli üle värava. Järgmises olukorras pääses ta koos Leitaniga kaitseliinist läbi, Leitan tõmbas väravavahi enda peale ning söötis Tenistele, kel jäi üle vaid pall tühja võrku lükata - 4:0!

"Kaotasime esimesel poolajal palju kahevõitlusi. Esimesed kaks väravat tulid võitluste pealt ja siis pidime hakkama rohkem riskima," kommenteeris Kulik, "ülejäänud väravad tulid ühtemoodi, kui üritasime suluseisu teha."

Kalev pakub fännidele auvärava

Teine poolaeg tõotas kujuneda pingevabaks, aga Kalevil õnnestus initsiatiiv haarata ja Levadia ei saanud veel tööpäeva lõppenuks pidada. Esimene hea võimalus avanes siiski taas Tenistel, kes pääses Aleksandr Volodini söödust järjekordsele läbijooksule ja üritas palli üle väravavahi tõsta, aga Michael Kaltenhauser sai sellele napilt näpud vahele.

Sillamäelased üritasid palju kaugelt ning paaril korral tehti seda väga heade löökidega, aga Roman Smiško Levadia väravasuul oli kindlus ise. Ilusaim sooritus oli Sergei Gorbunovi karistuslöök, mis keeras täpselt ristnurka, ent ukrainlasest puurivaht jõudis sellegi ära lükata. Lisaks võttis ta ära Aleksandr Tarassenkovi mitu üritust ja ühe Pavel Aleksejevi hea löögi.

Lõpuks said külalised siiski auvärava löödud, kui Pavel Aleksejev toimetas tagapostist võrku Tarassenkovi tsenderdusest tulnud palli. Tulemusest hoolimata enamuse mänguajast omadele häälekalt kaasa elanud Sillamäe fännid said lõpuks natukegi põhjust rõõmustamiseks.

"Füüsiliselt oli raske. Kes mängisid ka Balti liiga mängus, olid teisel poolajal natuke väsinud. Sellepärast oligi kaks täiesti erinevat poolaega," selgitas Novikov. Kulik: "Teine poolaeg oli meie jaoks valmistumine järgmiseks mänguks Transiga."

Sillamäe tunneb treenerist puudust

Sillamäe meeskond pidi Maarjamäel hakkama saama peatreener Vladimir Kazatšjonokita, kes kannab kuuajalist juhendamiskeeldu. "Muidugi see mõjutas. Treener oleks saanud meid ehk aidata ja öelda, kuidas kaotusseisu jäädes edasi mängida. Väga tähtis oli tema puudumine," hindas Kulik.

Kazatšjonokita tuleb neil aga hakkama saada veel ka järgmises kahes mängus Narva Transiga ning samuti Levadia vastu kodus. Käes on rasked ajad, sest hooaja esimesed kaotused kirja saanud Kalev on langenud esimeselt kohalt neljandaks. "Nüüd on meil aeg näidata, mida suudame ja milleks me tegelikult võimelised oleme," ootab Kulik järjestikuseid mänge Ida-Virumaa konkurendiga.

Levadia vorm liigub samal ajal ülesmäge ning kirjas on kolm võitu järjest. "Samm-sammult läheme iga mänguga, kus põhikoosseis mängida saab, paremaks," nõustus Novikov. Eriti hea meel on tal selle üle, et kunstmuruhooaeg hakkab läbi saama ning ka poolkaitsja ise on sellel mängides saadud vigastusest taastumas. Järgmisel laupäeval võõrustab FC Kuressaare Levadiat ilmselt juba Saaremaal.

Mängu parim - Taijo Teniste

Levadia väledad ründajad valmistasid Kalevile ohtralt peavalu. Teniste tõusis vasakult äärelt igal võimalusel ette ning seda erakordselt tulemuslikult. Kaks väravat sai löödud ning kaks suurepärast võimalust jäi veel kasutamata. Lisaks andis ta väravasöödu kolmandale tabamusele ning ka kaitsefaasis püsis kõik kontrolli all.

Flora jätkab kaotuseta

Meistriliiga liidrikohal jätkab Tallinna Flora, kes sai Narvas tänu Valeri Minkeneni penaltile ja Henri Anieri väravale 2:0 jagu kohalikust Transist.

Nõmme Kalju ja Lasnamäe Ajaxi mängus püsis pinge teise poolaja alguseni, kui Kalju kahe minutiga kaks väravat lõi. Lõpuks teenis Kalju 4:0 võidu ja tõusis kolmandale kohale, kaks väravat lõi Tarmo Neemelo.

Tartus võitis Tammeka FC Kuressaaret tänu kapten Kaarel Kiidroni tabamusele 2:1, võiduvärav sündis 78. minutil. Ka Tammeka võrk sahises kaks korda, kuid Kuressaare esimese poolaja värav suluseisu tõttu ei lugenud.

FC Viljandi ei suutnud Paide linnameeskonna kaitseliini pikalt murda, kuid teise poolaja keskel tegi Stanislav Goldberg seisuks 1:0 ja selle tulemusega mäng ka lõppes.

Mitteametlikud protokollid (FC Flora kodulehelt):

23.04. kell 17:00 Maarjamäe kunstmurul

Tallinna FC Levadia - JK Sillamäe Kalev 4:1 (4:0)
3., 43. Taijo Teniste, 21., 30. Nikita Koljajev - 89. Pavel Aleksejev

Hoiatused: 44. Maksim Paponov, 58. Aleksandr Tarassenkov
Mänguolud: +13, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.

Suluseisud            7:1    2:0    9:1

Levadia: 1-Smiško, 2-Kalimullin, 17-Podholjuzin, 19-Kulinitš, 27-Teniste, 8-Nahk, 24-Novikov (90. 18-Taar), 7-Volodin, 28-Subbotin (83. 20-Pebre), 11-Koljajev (71. 25-Elhi), 5-Leitan.
Varus: 30-Matrossov, 21-Holst, 18-Taar, 20-Pebre, 9-Rättel, 25-Elhi, 47-Mižigurskis.

Kalev: 16-Kaltenhauser, 27-P. Aleksejev, 5-Kulik, 8-Gorbunov, 12-Dudarev, 13-S. Mironov, 18-Nesterovski, 7-Tarassenkov, 23-Paponov (46. 9-Monakov), 22-Tamberg, 10-A. Alekseev (59. 14-Nikulin).
Varus: 1-Starodubtsev, 11-Lehtonen, 2-Cherkasov, 9-Monakov, 17-Vihrov, 14-Nikulin.

23.04. kell 17:00 Hiiu kunstmurustaadionil

Nõmme JK Kalju - Lasnamäe FC Ajax 4:0 (0:0)
52., 60. Tarmo Neemelo, 54. Eino Puri, 65. Juri Jevdokimov

Hoiatused: 69. Sergei Ivanov, 69. Aleksandr Starodub
Pealtvaatajaid: 227
Peakohtunik: Mart Martin
Abikohtunikud: Heigo Paglant, Indrek Bachmann

Kalju: 31-Kütt, 3-Koogas, 4-Gutierrez, 5-Bärengrub, 14-Kallaste, 18-Terehhov, 99-Neemelo (86. 8-Rantanen), 15-Jevdokimov, 75-Wakui, 7-Puri, 10-Konsa.
Varus: 1-Savitski, 8-Rantanen, 11-Viikmäe, 6-Mitsuyama.

Ajax: 1-Mamutov, 15-Romanov, 7-Ivanov, 22-Papichytš, 5-Kondratenko, 11-Starodub, 20-Mones, 19-Mussajev, 17-Kisel, 21-Ljahhovetski (85. 8-Meštšerjakov), 14-Abdullajev.
Varus: 8-Meštšerjakov, 4-J. Kirpu, 37-Mihhasev, 9-Tarassenko, 18-Dmitrijev.

23.04. kell 17:00 Annelinna kunstmurul

Tartu JK Tammeka - FC Kuressaare 2:1 (1:0)
23. Albert Prosa, 78. Kaarel Kiidron - 51. Kaarel Saar

Hoiatused: 35. Siim Tenno, 67. Siim Valtna - 41. Elari Valmas
Mänguolud: +15, päikesepaisteline ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 232
Peakohtunik: Silver Kõiv
Abikohtunikud: Jaanus Mutli, Maikel Mikson

Tammeka: 1-Hasancik, 6-Pikk, 4-Roops, 3-Kiidron, 23-Valtna, 17-Laas (61. 9-Torop), 7-Siim Tenno (76. 10-Kallandi), 11-Sonn, 32-Tamm, 99-Prosa, 90-Haljak.
Varus: 16-Lukjanov, 10-Kallandi, 77-Vomm, 22-Hausenberg, 9-Torop.

Kuressaare: 1-Pikker, 15-U. Rajaver (79. 10-A. Ilves), 13-Rauno Reiman, 3-K. Saar, 4-Kluge, 18-Aljas (79. 17-Mihkelson), 23-Luup, 25-Viira, 39-Valmas, 9-Pukk, 11-Lange (58. 20-Margus Rajaver).
Varus: 12-Riido Reiman, 20-Margus Rajaver, 10-A. Ilves, 17-Mihkelson.

23.04. kell 17:00 Viljandi kunstmurul

FC Viljandi - Paide linnameeskond 1:0 (0:0)
61. Stanislav Goldberg

Hoiatused: 6. Aleksandr Kulatšenko, 54. Marten Mütt, 71. Mikk Sillaste, 81. Jaan Leimann - 43. Eerik Reinsoo, 56. Andre Mägi, 67. Tiit Tikenberg
Mänguolud: +16, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 75
Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Martin Lember, Ülo Kikas

Viljandi: 12-Orgla, 5-M. Sillaste, 44-Mütt, 22-Tutk, 17-Veis, 6-Kekišev (88. 45-Munskind), 16-Ottis, 10-Mööl, 7-Leimann (90. 15-Karu), 23-Goldberg (73. 4-Indermitte), 21-Kulatšenko.
Varus: 1-Ventsel, 4-Indermitte, 15-Karu, 45-Munskind.

Paide: 1-Kaalma, 13-Mägi, 7-Kald, 18-Allas (21. 16-Ustaal), 23-Lomp, 17-Reinsoo, 19-Kalda, 11-Tikenberg, 10-A. Sillaste (65. 9-Ellram), 8-Kõll, 4-Kööp.
Varus: 21-Uusküla, 16-Ustaal, 3-Tubarik, 9-Ellram, 20-Reinaru.

23.04. kell 14:00 Kreenholmi staadionil

Narva JK Trans - Tallinna FC Flora 0:2 (0:0)
73. pen. Valeri Minkenen, 87. Henri Anier

Hoiatused: 30. Stanislav Kitto, 73. Sergei Leontovitš - 52. Andre Frolov, 79. Henri Anier
Mänguolud: +14, päikesepaisteline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 350
Peakohtunik
: Eiko Saar
Abikohtunikud: Hannes Reinvald, Neeme Neemlaid
Neljas kohtunik: Raul Kaivoja

Trans: 1-Vjaltšinov, 14-Grigorjev, 2-Rimas, 15-Kitto, 16-Šiškin, 10-Abramenko, 7-Bezykornovas, 21-Bazjukin, 11-Leontovitš (75. 12-Plotnikov), 9-Gruznov (56. 5-Kazakov), 8-Cekulajevs.
Varus: 33-Smelkov, 5-Kazakov, 20-Strockis, 12-Plotnikov, 22-Biskys, 13-Fjodorov, 4-Ovsjannikov.

Flora: 12-Meerits, 19-Kams, 24-Palatu, 22-Baranov,16-Jürgenson (86. 13-Liivamägi), 41-Minkenen, 25-Frolov, 31-Beglarišvili (46. 8-Hannes Anier), 5-Peitre (58. 11-Luts), 9-Alliku, 14-Henri Anier.
Varus: 21-Palm, 6-Mets, 13-Liivamägi, 10-Mošnikov, 33-Laht, 11-Luts, 8-Hannes Anier.

Reeglid:

• Soccernet.ee jätab endale õiguse kommentaare toimetada või mitte avaldada.
  • Mängu ajal keskendume sündmustele ning muu jutu jaoks sobib pigem Soccerneti jututuba.
  • Korduvatele küsimustele LIVE-ülekande kestel ei vastata.