Viljandi jättis ka Paide meeskonna kuivale (3)

Aiko Orgla hoidis taas oma puuri puutumatuna. Foto: Rein Murakas (arhiiv)Kodupubliku ees mänginud FC Viljandi võitis Meistriliiga kaheksandas voorus Paide linnameeskonda 1:0 ning hõivas üldtabelis kuuenda positsiooni.

Viljandi kunstmurul toimunud kohtumise ainus tabamus sündis 61. mänguminutil, kui kodumeeskonna eest sai jala valgeks Stanislav Goldberg. Minimaalsest eduseisust suudeti kinni hoida kohtumise lõpuvileni ning teeniti väga vajalikud kolm punkti.

Mängukäik oleks võinud olla hoopis teistsugune, kuid kohtumise avaminutil sooritatud Janek Kalda pealöögile jäi ette Viljandi väravapost. Väravaraamid päästsid mulke ka 47. minutil, kui karistuslöögist tulnud palli Tiit Tikenberg peaga latti lõi.

Viljandi toibub kiirelt

Kui välja jätta kohe avaminutil väravaposti lennanud Kalda pealöök, suutis paremaid olukordi tekitada ja kindlamalt palli hoida kodumeeskond. Nende esimene poolohtlik olukord tekkis 8. minutil, kui Paide kogenud väravavaht Martin Kaalma jäi hetkeks magama, lastes Viljandi ründajal oma nina eest palli ära võtta. Paide kaitsjad jõudsid õigel ajal siiski oma väravavahile appi ning ootamatult sündinud olukord lahenes sama kiirelt.

Oma lapsiku vea parandas Kaalma 25. minutil, tõrjudes läbipääsenud Aleksander Kulatšenko kaks järjestikust pealelööki. Vanameistri mäng kulgeski seekord tõusude ja mõõnadega. Oma teise veaga sai „Tibu“ hakkama 58. minutil, kui ei suutnud püüda tema suunas lennanud tsenderdust. Kaalmast tagasipõrkunud palli lõi Kulatšenko siiski napilt väravast mööda.

Ebatäpseid pealelööke sooritasid korduvalt ka teised Viljandi mängijad, kuid vähemalt näidati kodupublikule, et hooaja kolmele väravale soovitakse kindlasti lisa.

Värav teise lainega

Teisel poolajal näitas Paide juba kindlamat mängu ning 46. minutil teenis Rauno Kööp vasakust äärest karistuslöögi. Eerik Reinsoo tsenderdusele jõudis esimesena jaole Tikenberg, kelle pealöök lendas paidekate õnnetuseks latist tagasi väljakule.

Kuigi väravat ei sündinud, andis olukord Paide meeskonnale usku juurde ning mõneks ajaks haarati ka initsiatiiv. Ärkamist kommenteeris Paide tipuründaja Kööp lühidalt ja konkreetselt: „Saime poolajal korraliku peapesu ja hakkasime mängima.“

Paide pallivaldamisele proovis Viljandi vastata kiirete kontratega. Ühest sellisest vasturünnakust teeniti 61. mänguminutil karistuslöök ning kasti lennanud tsenderduse suutsid Paide mängijad küll minema lüüa, kuid teise lainega tulnud Stanislav Goldberg oli täiesti üksi ning lõi 20-lt meetrilt kindlalt alla vasakusse nurka. Sama mees teenis ka väravale eelnenud karistuslöögi.

Paide üritab päästa

Paide meeskond ei olnud kindlasti veel alla andnud ning ligi 20-le Viljandisse sõitnud poolehoidjale loodeti vähemalt viigiväravat pakkuda. Kolmel korral jõudsid nad sellele ka päris lähedale. Esmalt lõi kaugelt peale Timo Lomp, kuid Aiko Orgla suutis ristnurga suunas lennanud palli napilt ära võtta.

Teine hea võimalus tekkis Paidel 70. minutil, kui karistuslöögijärgses olukorras pääses keegi väravaesises saginas löögile, kuid Orgla päästis taaskord meeskonna halvimast. Viimane olukord avanes Paidel lisaminutitel, kui kasti äärest lõi peale Ervin Kõll. Viljandi väravavahil ei tulnud seekord siiski oma oskusi näidata ning mõni hetk hiljem vilistas peakohtunik Kristo Tohver mängu lõppenuks.

Võiduvärava löönud Goldbergi sõnul oli tegemist võrdsete meeskondadega ning kuna võit tuli, võib mänguga kindlasti rahule jääda.

Antud kohtumine oli FC Viljandile järjekorras kolmas, kus suudeti oma värav puutumatuna hoida, ning üldkokkuvõttes tõusti vaid kolme punkti kaugusele Narva Transist. Hooaega üllatuslikult hästi alustanud Paide linnameeskond pole pärast viienda vooru võitu Lasnamäe Ajaxi üle punktilisa teeninud ning lisaks Viljandile möödus neist üldtabelis ka Tartu Tammeka.

Mängu parim – Stanislav Goldberg

Korralikku kiirust ja osavust näitas üles terve Viljandi meeskond ning kui jätta välja mõlema poolaja alguse standardolukorrad, oldi ka kaitsefaasis kindlad. Mängu parimaks võib nimetada siiski Viljandi klubi 18-aastast vasakäärt, kes mängis terve kohtumise aktiivselt ning lõi tasuks oma selle hooaja esimese värava.