AMETLIK: Arbeiter lahkub Kalevist, Zelinski Vaprusest ning uuest hooajast asutakse tööle välismaal (26)

Argo Arbeiter. Foto: Oliver Tsupsman

Tallinna Kalev ja Pärnu Vaprus teatasid oma seniste peatreenerite Argo Arbeiteri (44) ja Indrek Zelinskiga (43) töösuhete lõpetamisest. Oma viimased matšid peavad nad sel nädalavahetusel, misjärel siirdutakse tööle Soome.

Nimelt saab Arbeiterist Soome esiliigas mängiva KTP peatreener. Ta sõlmis klubiga 2+1 aastat kehtiva lepingu. Zelinskist saab samas klubis Arbeiteri abitreener. Nende kõrval on kolmanda treenerina ametis 30-aastane soomlane Ossi Virta, kes tunneb kohalikke mängijaid läbi ja lõhki, kuivõrd on aastaid klubis erinevates rollides töötanud.

"Ma ei tea praegu veel väga palju tiimi kohta, aga eelmisel aastal nägin mõnda mängu ja mul on selged ideed, kuidas edasi liikuda. Tänavu sai täpselt 20 aastat sellest, kui minust sai Kotka mängija ja mul on ainult head mälestused sellest perioodist," lausus kunagi KTP-s mänginud Arbeiter oma uue tööandja pressiteenistusele.

KTP juhatuse liige Jukka Mustonen: "Argo on laialt tuntud noorte mängijate arendajana. Lisaks on tal head teadmised moodsa jalgpalli nõudmistest." Ka KTP president Jarkko Pippola on uue treeneritetiimiga rahul. "On tähtis, et treener teab ajaloost Kotka olusid ja reegleid. Tegime praegu plaanid pikemaks ajaks," sõnas ta.

REKLAAM

KTP tuli eelmisel hooajal Soome esiliigas 10 võistkonna seas 7. kohale.

Argo Arbeiter juhendas Tallinna Kalevit ühe hooaja, kui Premium liigas lõpetatakse tänavu kas seitsmenda või kaheksandana. Varasemalt on ta tüürinud Florat ja Levadia duublit, lisaks on ta Eesti U19 koondise peatreener. Oma viimase mängu Kalevi treenerina peab ta sel laupäeval Tartu Tammeka vastu.

Indrek Zelinski jõudis Pärnu Vaprust samuti juhendada ühe hooaja. Tema käe all lõpetab klubi Premium liigas kümnendana. Oma viimase mängu Vapruse lootsina peab ta samuti laupäeval, kui külla sõidetakse Kuressaarele. Varasemalt on Zelinski olnud Eesti naiste koondise peatreener, töötanud noortekoondiste juures ja pikemalt Levadias abitreenerina. Soome jalgpalliga on tal kokkupuude 2000. aastast, kui mängis Lahtis.

Nii Kalev kui ka Vaprus teatasid, et loodavad uued peatreenerid nimetada selle kuu jooksul.

Kommentaarid

2 feilerit   •  
(117.194.34.***)
Soome tegusid tegema. Kui Zelinskil materjal oli ikka kehvapoolne, siis Arbeiteril küll seda vabandust pole!
Levadia toetaja   •  
(85.253.132.***)
Ei tea, miks Arbeiteril ei õnnestunud Kalevis, minu meelest on ta piisavalt oskuslik treener. Aga eks Soomes on mõnes mõttes parem võib-olla.
:D:D:D:D:D:D   •  
(82.132.225.***)
Arbeiter vana hea noorte arendaja ju :D:D:D vana kes votab satsi suvalised mustad välismaalt enda satsi ja hakkab nendega noori arendama või :D:D kust otsast arbeiter noori arendanud on?
Argo susteem   •  
(2001:7d0:8331:d180:e92.***)
Kalevil ikka laks vaga halvasti mangijateturul see aasta ja jargmine aasta pangafond kovasti vaiksem nagu kuulda on. Uks kindel pohjustest, miks Argo uppuva laeva pealt pogeneb . Akki vanadest Kalevi legendidest A.Savitski, D.Savitski, A.Hausenberg, M.Kahr , I.Paal, G.Wahl pannakse tasuta punt jalle kokku
Liikumised   •  
(193.203.196.***)
Jutud käivad, et Paal on löönud käed juba uue klubiga mille nimeks on SC ReUnited, kus asub täitma nii klubi peatreeneri rolli kui ka mängija.
Argo   •  
(86.110.32.***)
Arbeiter on viimaste aastate Eesti julgeim ja kaasaegseim treener, kes üritab mängida lahtist ning ründavat jalgpalli.. ainult selline lähenemine toob arengut, materjalis sõltub kas ka võite... igatahes edu... mees väärib järgmisena koondise peatreeneri põhikandidaadiks... aga need valikud teeb vaid üks....
Tempo   •  
(109.240.238.***)
Ahahaha mida Levadia värve :D

Arvan, et kahekesi on kindlasti välismaal lihtsam enda plaane ellu viia ja loodetavasti tuuakse vähemalt 2 korraliku eestlast ka sinna. Soome esiliiga on paraku professionaalsem kui Eesti kõrgliiga sest viimases lihtsalt pole vastavaid meeskondi piisavalt.
Edu ja jõudu Arbeoterilr ja Zelinskile!
Noorte arendamine...   •  
(109.202.156.***)
...Eesti U19 pole ka läbi löönud Arbeiteri käe all....kus see noorte arendamine siis tal toimus?
Ked   •  
(37.157.103.***)
Kes saab Kalevi treeneriks- Liivo Leetma? Tegelikult Arbeiter ja Leetma on tandem. Miks Soomes just Zelinski on teine treener?
karu   •  
(2001:7d0:829c:380:a897.***)
ilmselt oleks
karu   •  
(2001:7d0:829c:380:a897.***)
ilmselt oleks pärast sellist hooaega niikuinii treenerit vahetatud
endel   •  
(193.40.113.***)
Arbeiter viskas pärast eelmist hooaega tiimi "puujalgadest" tühjaks ja tõi suures koguses (koondise)kogemusega profimängijaid ja välismaalasi. Eelmise hooaja väljakumängijatest tänavu põhimehed vaid Järva, Matsunaga ja Džumadil. Suur hulk raha pandi põlema ja koht on ikka kaheksas, kuhu oleks täiesti vabalt jõudnud ka oma "puujalgadega". Supertreener.
Ked   •  
(37.157.103.***)
Võibolla tulekski panustada oma poistesse. Kui mees saab mänguaega, siis arenebki. Ei pea sisse ostma murjameid vaid tuleks panustada omadesse. Kes tuleb treeneriks?
Argole motteainet   •  
(146.255.180.***)
Soovitan Dzumadilli kaasa vôtta, kapteni materjal
Silm paeale   •  
(87.119.182.***)
to ked:

Pärnus mängivad juba mitu hooaega omad poisid. Saavad tappa ja arengut ei paista.
Pärnu panustas omadesse   •  
(2a02:a03f:3ca4:9f00:b1.***)
Ja vaata, mis sai.
asi   •  
(86.110.43.***)
pole nagu oma poistes, vaid eesti poistes. Tammekal läheb küll hästi, kui lasta ikka mängida ka, kellel ainest ja tahtmist, siis on ka oma poistes arengut.
Kalev   •  
(88.196.42.***)
Kas olete näinud Arbeiterile intervjuusi? Tema igasugune vastus algab alati "eeeeeeeeeeee"-ga, kes räägib nii on küsimus? Tema suust tuleb tühjust, kui Kalev kaotab mängu ning ta peab andma paar ütlust mängu kohta, siis otsib ta kiiret põgenemisteed. Kalevi eelmise hooaja sangarid visati satsist välja, mis jällegist tekitab küsimusi? Mis treener teeb selliseid otsuseid? :D Soovin näha järgmise hooaja KTP mänge ning kuidas selline coach paneb satsi mängima. Vaevu valdab inglise keelt. Off topic// Intervjuu: https://www.youtube.com/watch?v=5rkh8rOgck0
Kalevist   •  
(194.150.65.***)
Mina isiklikult ei mõista, mille kaudu tekkis Arbeiteril selline võimalus? Kas olete näinud tema intervjuusi? Mehe suust tuleb tühjus... iga tema vastus algab "eeeeeeeeee"-ga. Dzumaidil kapten, mis tekitab suuri küsimärke. Laur ja Lukka keskkaitsjate paar... Kalevi eelmise hooaja mehed, kes tassisid Kalevi meistriliigasse, visatakse meeskonnast välja. Kes teab, see teab. Argo main lause: SIIT ON HEA EDASI MINNA!
seee   •  
(91.129.110.***)
see on uskumatu jah kuidas mli tassinud sats laiali saadeti. Niimodi siis austatakse
Nukki   •  
(2001:7d0:84c2:c480:b4c.***)
Kus on Silver Alex Kelder ja Hasberg ?
Äkki nemad tulevadgi treeneri paariks ?
hmmmmm.....
Argo   •  
(2001:7d0:88fb:8380:304.***)
Mööl, Artjunin, Anier, Raudsepp, Wakui, Sobtsenko, Yakovlev, U21 koondislased, Premium Liiga mõistes tugeva taustaga välismaalased Conte, Embalo, Matsunaga ja Kingue. Tulemuseks hädine koht tabeli lõpus.
Räägiks lahti   •  
(2001:7d0:8331:d180:e9b.***)
Vaadake nüüd tõele otsa ja unustage oma mõtted, mis te meediast kokku olete lugenud. Tema mängustiil ei ole ründav, vaid palli hoidev. 5-3-2 formatsioon on ründav? :D Kas see on tulemuslik? Seni maani 53 väravat 35-s mängus on tõesti "ründav" mängustiil. Kui mees ei tea jalgpalli põhimõtet, et mängud võidetakse väravate toel, siis millest me räägime. See pole koeramäng, kus hoiad palli. Toodi palju mängijaid ning lõpptulemus on potentsiaalne seitsmes koht. Kalevist taha poole jäävad sellel juhul Kuressaare, Viljandi ja Pärnu, kes kõik on amatöörsatsid. Kuna Kalevi puhul saavad paljud noormängija toetust või on palgal, siis edestada ainult amatööre on katastroof. Võin kindel olla, et eelmise hooaja meeskond oleks vähemalt kaheksanda koha saavutanud või isegi kõrgemale küündinud kui ainult üksikud täiendused juurde soetada. Mulle meenub isegi eelmise hooaja välja öeldud lause, et uuel aastal lisandub 2-3 mängijat, kuid põhituumik jääb samaks.

Tallinna Kalev kui klubi peaks põhinema traditsioonidel ja hoidma oma ajalugu, mitte seda lõhkuma. Lisaks pidi klubi arendama noori, kuid abitreener Leetma tulekuga läks suur osa talendikad noori tema tõttu minema (pool grupist vist isegi?).
Mis nüüd minu jutu sisu on? Terve hooaeg on olnud katastroof. On kulutatud raha ning visatud see otse auku. Game after game on öeldud, et see on noorte jaoks hea kool ja siit on hea edasi minna. Liiguti nädal edasi kuni tuli uus mäng, kaotus ja sarnane kommentaar. Kuna see on tema jaoks töö, siis Premium liigas ei saanud ta hakkama. Kui tavaelus mõni juht ütleks pidevalt ülemusele, et mu alluvale on see hea kool, kuid firma samal ajal kannatab, siis lastakse ta lahti. Kui ülemus palkab selliseid juhte, siis terve firma ehk siis klubi kannatab. Nii lihtne see ongi.
U-19 koondise tulemused räägivad täpselt sama juttu. Ma väga naersin ühe kommentaari üle, kus mainiti Argo ründavat taktikat või stiili. U19 koondise saldo 2018. aastal: 10 mängu, vv 3:24. Kaheksa mängu ei löödud väravat ja kokku tehti 2 nullimängu. (Kui ma ei eksi, siis viiese kaitseliiniga)
See ei kehti ainult Arbeiteri kohta, vaid suur roll klubi allakäigul on ka Lindperel. Ma arvan, et Raku ei taju reaalselt mis tema rahadega klubis toimub.
Pikk jutt, sitt jutt. Kahju vaadata Kalevi tänast hooaega. Oleks eelmise hooaja satsiga jätakata + 2-3 täiendust. Finantsiliselt oleks suur võit palkade ja üleminekute osas ning ülejäänud raha oleks saanud klubisse mõnel muul moel investeerida.
Mehe jutt   •  
(87.119.182.***)
Argo lihtsalt üritab põgeneda oma probleemide eest, kuigi ainuke probleem on ta suur ego.
Argo   •  
(37.157.98.***)
Kui Argo oli Levadias, siis duublit juhtides ta ka ennast eriti ei näidanud. LIIVO on tegelikult hea treerner. Tal on vajalikud omadused olemas.
Kes valgustaks?   •  
(62.235.255.***)
Mida siis Leetma nii halvasti tegi või millised iseloomuomadused saatuslikuks said, et noored minema läksid? Esindusest, duublist või noortegruppidest? Ehk valgustad? Noortekoondise juures on ju ka Leetma, seal siis kõik hästi?
Klubi allakäik.. hm.. esindus alles tõusis kõrgliigasse, jäi püsima. Mis allakäiku mõtled? Klubi muudes tegevustest paistab ka varasemast palju nähtavam ja tegusam..

Sisene
MEISTRITE LIIGA
Luup peale | Potteri Chelsea leidis hoo ja lükkas hoopis Milani kuristiku servale
NAISTE KOONDIS
TASKUST TULEB HÄÄL
Kuus mängu ja seitse punkti. Kui reaalne on Vaprusel end Esiliigast päästa?
VAR TULEB EESTISSE!
PÕNEVAT
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
30
27
3
0
81:16
84
2.
Tallinna FCI Levadia
30
22
5
3
66:17
71
3.
Paide Linnameeskond
30
17
6
7
76:29
57
4.
Nõmme Kalju FC
30
16
7
7
54:26
55
5.
FC Kuressaare
30
12
8
10
39:40
44
6.
JK Narva Trans
30
9
5
16
38:52
32
7.
Tartu JK Tammeka
30
7
7
16
30:54
28
8.
JK Tallinna Kalev
30
8
3
19
36:84
27
9.
Tallinna JK Legion
30
4
6
20
27:74
14
10.
Pärnu JK Vaprus
30
2
2
26
27:82
8
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
84
Tallinna FCI Levadia
71
Paide Linnameeskond
57
Nõmme Kalju FC
55
FC Kuressaare
44
JK Narva Trans
32
Tartu JK Tammeka
28
JK Tallinna Kalev
27
Tallinna JK Legion
14
Pärnu JK Vaprus
8