Brasiilia päästnud Neymar möödus Ronaldost, vanameister võttis Tšiililt võidupunktid käest (Uruguay kaotas Ecuadorile) (0)

Lõuna-Ameerikas peetud MM-valikmängudes jagus draamat igasse kohtumisse. Soosikutest jäi võiduta Uruguay, kes pidi tunnistama Ecuadori 4:2 paremust. Brasiilia võitis sama skooriga Peruud, ent vajas selleks Neymari kübaratrikki.

Peruu asus Limas tänu Andre Carillo pommlöögile juba viiendal minutil juhtima, ent Neymar viigistas postipõrke kaudu sihile saadetud penaltist enne pooltunni täitumist. Teisel poolajal läks Peruu rikošeti võtnud kauglöögist uuesti ette, aga seekord kulus Richarlisonil viigi jalule seadmiseks vaid viis minutit.

81. minutil määras kohtunik Brasiilia kasuks penalti, mille Neymar taas realiseeris. Lõpuminutitel saadeti platsilt minema Peruu keskkaitsja Carlos Zambrano, kes Richarlisoni blokeerida üritades talle küünarnukiga näkku lõi. Seejuures näitas vilemees Julio Bascunan esialgu Zambranole kollast kaarti, ent muutis selle pärast video vaatamist punaseks. Neljandal üleminutil vormistas Neymar pärast Everton Ribeiro postilööki mõnelt meetrilt lõppseisu.

Ühtlasi tõusis Brasiilia suurim staar selle mänguga kodumaa koondise kõigi aegade paremuselt teiseks väravalööjaks, möödudes Ronaldost. Esikohal troonib endiselt Pele 77 väravaga, Neymaril on tabamusi 64 ja Ronaldol 62. Kui Ronaldol kulus oma tabamusteni jõudmiseks 98 mängu, siis Neymaril võttis tema rekordi ületamine aega kõigest viis kohtumist rohkem.

Avavoorus vaieldaval kombel Uruguayle 1:2 alla jäänud Tšiili pidi teise mõru pilli alla neelama mängus Kolumbiaga. Jefferson Lerma kiirele avaväravale vastasid avapoolaja lõpus penalti ristnurka vajutanud Arturo Vidal ja kaitsjate ebakindluse ära kasutanud Alexis Sanchez, viies kodumeeskonna pausile juba eduseisus. 2:1 püsis kuni üleminutiteni, siis jõudis pall suure segaduse järel karistusalas Radamel Falcao jalale ja kogenud ründaja suunas selle võrku.

Ecuadori ja Uruguay duell kujunes samuti väga väravaterohkeks, kusjuures kolmel korral võttis VAR lisaks värava ära. Avapoolajal jäid tabamusest ilma mõlemad meeskonnad - Uruguay napi suluseisu, Ecuador käemängu tõttu. Moises Caicedo ja  Michael Estrada tabamustest läks kodumeeskond siiski puhkama 2:0 eduseisus.

Teise poolaja alguses võeti Uruguaylt taas värav ära, kuna Darwin Nunez mängis palli endale käega ette. Mõni minut hiljem lisas Estrada võõrustajate kolmanda ja veerand tundi enne lõppu sündis neljaski tabamus, mis otsustas mängu saatuse lõplikult. Luis Suareze kaks täpset penaltit ei päästnud Uruguay jaoks enam midagi.

Argentina jäi võõrsil Boliivia vastu kaotusseisu, ent tuli sellest auga välja. Marcelo Martinsi tabamusele vastas avapoolaja viimasel minutil õnnega pooleks Lautaro Martinez, kui kaitsjad üritasid palli minema lüüa, ent see tema jalast väravasse põrkas. Interi ründaja söödust lõi Joaquin Correa kümmekond minutit enne lõppu ka võiduvärava. VAR uuris olukorda pikalt, kuid otsustas lõpuks, et Martinez ei olnud siiski suluseisus. Tegu oli esimese korraga pärast 2005. aastat, kui Argentina suutis merepinnast 3600 meetri kõrgusel asuvas La Pazis võidu kätte saada.

Dramaatilise kaotuse sai kodus Venezuela, kes oli 85. minutini Paraguay vastu kinni viigipunktis. Siis viis Gaston Gimenez külalised juhtima, kuid viiendal üleminutil joosti karistusalas pikali äärekaitsja Rolf Feltscher ja Venezuelal avanes kuldne võimalus penaltist viigistada. Yangel Herrera löögi suutis aga Antony Silva tõrjuda.

Kahe mänguvooru järel jätkavad täiseduga vaid Brasiilia ja Argentina. Kolumbial ja Paraguayl on kirjas viik ja võit, Ecuadoril ja Uruguayl viik ja kaotus ning Tšiilil ja Peruul on tabelis üks viigipunkt. Punktiarve on veel avamata Venezuelal ja Boliivial.

Peruu - Brasiilia 2:4 (1:1)
5. Andre Carrillo, 59. Renato Tapia - 28. pen., 83. pen., 90+4. Neymar, 64. Richarlison

Eemaldamine: 86. Carlos Zambrano, 89. Carlos Caceda (pingilt; mõlemad Peruu)

Tšiili - Kolumbia 2:2 (2:1)
37. pen. Arturo Vidal, 41. Alexis Sanchez - 6. Jefferson Lerma, 90+1. Radamel Falcao

Ecuador - Uruguay 4:2 (2:0)
15. Moises Caicedo, 45+3., 52. Michael Estrada, 75. Gonzalo Plata - 83. pen., 90+5. pen. Luis Suarez

Boliivia - Argentina 1:2 (1:1)