Dmitrijs Kalašnikovs: jalgpall ei seisne selles, kes valdab palli ja kes mitte, vaid võimalustes ja väravates (0)

Dmitrijs Kalašnikovs. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Pärnu Vapruse peatreener Dmitrijs Kalašnikovs leidis pärast 1:3 kaotust Tartus, et kuigi Tammeka vääris võidupunkte, polnud Vapruse esitus sugugi nii ilmetu kui see ehk välja võis paista.

Eelmises voorus tegite Kuressaare vastu ilmselt oma hooaja parima mängu. Täna ei paistnud midagi toimivat. Kuidas seda selgitada - mis täna valesti läks?
Esiteks oli see esimene mäng looduslikul murul. Teiseks mängisime me esimesel poolajal kaitsest lähtuvalt ja väga tähtis oli mitte lasta endale väravat lüüa. Teise poolaja lõpus oli Tammekal küll väga selge initsiatiiv ja nad valdasid palju palli, aga võimalusi neil ei olnud. Vastamisi olid kaks erineva stiiliga meeskonda ja ma ei nõustu sellega, et mitte midagi ei toiminud. Võib-olla on pealtvaatajate jaoks ilusam vaadata, kuidas Tammeka valdab palli, aga jalgpall ei seisne selles, kes valdab palli ja kes mitte, vaid võimalustes ja väravates. Esimesel poolajal ei näinud ma, et Tammekal oleks kuigi palju võimalusi olnud, aga pärast värava löömist muutus mäng täielikult.

Teise poolaja esimesed kümme minutit oli initsiatiiv ka meie käes ja Kauberil oli hea võimalus. See on aus, et nemad võitsid, aga ma ei nõustu sellega, et meil poleks olnud oma momente ja võimalusi, et siit midagi kätte saada.

Kui palju muruväljak mängu mõjutas?
Palju, see on täiesti teistsugune mäng kui kunstmuru peal. Samuti muudab see füüsiliselt palju. See ei ole põhjus, miks me täna kaotasime, aga loomulikult muudab see palju ja nõuab kohanemist.

Enamus kevadest on möödunud otsingute tähe all, kui sa oled proovinud erinevaid taktikaid ja liigutanud mängijaid. Nüüd oli see kolmas mäng täpselt samasuguse koosseisuga. Kas lahendus on käes?
Võib-olla, enam-vähem. Asi ei olnud ainult otsimises, vaid ka selles, et paljud mängijad olid vigastatud. Alustasime hooaega ilma Villotata, siis oli Kask väljas, Krutogolov samuti, ja võimalikud asendusmängijad samuti. Nii et küsimus ei olnud ainult minu otsustes, vaid meeskonna seisukorras.

Krutogolov mängib nüüd paremkaitses. Keegi ei oleks seda hooaja eel osanud oodata, kuid nüüd paistab see toimivat, kuigi täna ei olnud tal võib-olla just parim mäng. Kuidas sa temaga seal rahul oled?
Täna ei olnud parim, aga eelmised kaks mängu mängis ta väga hästi. On temaga nii nagu on, aga nagu ma olen varemgi öelnud, siis meil on meeskonnas ainult kolm kaitsjat - Villota, Kase ja Reno Mark. See on reaalsus, et meil tuleb keegi sinna leida. Anton on hästi hakkama saanud, kuigi täna ei olnud tal tõesti parim mäng juba esimesest minutist alates, kui ta kaotas Purile duelli. Aga üldiselt olen ma rahul sellega, kuidas ta kaitses mängib.

Järgmiseks Legion, kellele te kaotasite võõrsil 0:3. Kas sa näed neid enda kaalukategooria meeskonnana või kuuluvad nad koos Tammekaga tabeli keskele?
Raske öelda ja eriti enne mängu ei tahaks ma selliseid küsimusi arutada. Hooaja lõpus näitab tabel kõik ära. Täna näeme tabelisse vaadates, et meie, Kalev ja Legion mängime samadele kohtadele. Jah, Legion on võtnud rohkem punkte, aga nad on ka palju mänge kodus pidanud. Või noh, sellel staadionil, kus nad tavaliselt mängivad - Sportland Arenal. Nad ei ole mänginud võõrsil ei meiega, ei Tammekaga, ei Narvaga. Aga muidugi on Legion hooaega hästi alustanud ja meid ootab väga tähtis kuue punkti mäng.