Draama Copa Americal: Kolumbia punane, Rodriguezi rekord, langenud Uruguay kähmles fännidega (videod!) (0)

Uruguay koondise ründaja Darwin Nunez (keskel) sattus vastasfännidega kähmlusesse. Foto: Scanpix / Brian Westerholt / EPA

Üllatusterohke Copa America teises poolfinaalis alistas Kolumbia 1:0 Uruguay ning mängib pühapäevaöises finaalis tiitlikaitsja Argentina vastu.

Uruguayd peeti turniiri eel koos Argentina ja Brasiiliaga suurimaks soosikuks ning et veerandfinaalis mängiti üle viiekordne maailmameister Brasiilia, kiputi neile finaalikohta ennustatama. Argentina - Uruguay matš olnuks ka väga erilise kaaluga, kuna Lõuna-Ameerika meistrivõistluste edukaimate riikidena on neil mõlemal koos 15 tiitlit.

Turniiri jooksul paljude neutraalsete jalgpallivaatlejate südamed võitnud Kolumbia aga otsustas teisiti: seni vaid korra (2001) maailma vanimal (esimene turniir 1916) koondistevahelisel triumfeeinud kolumblased tahavad oma teist tiitlit.

Esimesel poolajal oldigi uruguaylastest veidi teravamad ning 39. minutil mindi nurgalöögi järel Jefferson Lerma pealöögist juhtima. Kusjuures nurgalöögi pani teele ei keegi muu kui senise turniiri silmapaistvaim mängija James Rodriguez, kelle jaoks oli see turniiril juba kuuendaks resultatiivseks sööduks. Ühtlasi purustas kolumblane sellega Lionel Messile eelmisest Copa Americast pärineva turniiri rekordi, argentiinlane andis kolm aastat tagasi võidukal turniiril viis väravaga lõppenud söötu.

Esimese poolaja üleminutitel pani Kolumbia end tobedalt raskesse seisu, sest Daniel Munoz tegi äärekohtuniku silme all selge vea: ta lõi küünarnukiga Manuel Ugartet rindkeresse, teenis teise kollase (võinuks olla ka otse punane) ning jättis oma meeskonna vähemusse.

Teisel poolajal pani Uruguay küll korraliku surve peale, ent väravateni ei jõutud. Paraku paistsid kaotajad silma negatiivselt: lõpuvile kõlades hüppas umbes tosin Uruguay mängijat eesotsas Darwin Nuneziga tribüünidele ning rüseles vastasmeeskonna fännidega. Juhtumi asjaolud on veel väljaselgitamisel, ent Uruguay kapteni Jose Maria Gimenezi sõnul läksid jalgpallurid oma peresid kaitsma. Kergemat sorti madistamine leidis aset ka koondiste vahel väljakul.

"Olge ettevaatlikud, tribüünidel on ka imikud. See kõik on katastroof: politseid tribüünil pole ja peame ise oma peresid kaitsma," kommenteeris ise olukorda rahulikult võtnud Ginenez. "Kõik sai alguse paari-kolme inimese pärast, kes olid liiga palju napsitanud ja kes ilmselgelt ei tohiks üldse juua."

Kolumbia jaoks on finaali jõudmine Copa Americal juba praegu võimas saavutus. Oma riigi ajaloo teises esikohamängus võetakse vastu valitsev maailmameister Argentina Miami Hard Rock Cafe staadionil. Tiitlikaitsja Argentina alistas kolm aastat tagasi Maracana staadionil peetud finaalis 1:0 Brasiilia. Kolumbia ainuke triumf pärineb aastast 2001, kui otsustavas mängus võideti külalismeeskonda Mehhikot.