Eesti parim Slovakkia vastu - eeskujulik kapten Karol Mets (0)

Eesti meeste koondise kapten Karol Mets oli Slovakkia vastu parim mängija sinises särgis. Foto: Jana Pipar

Eesti meeste koondis alustas uut Rahvuste liiga hooaega C-divisjonis 0:1 kodukaotusega Slovakkiale. Vaatamata alistumisele oli platsil palju õnnestujaid, kes andsid lootust, et ees ootavad paremad ajad.

Esimene poolaeg oli Eesti jaoks karm, sest vastastele jäädi alla igas aspektis. Karl Jakob Hein tegi kaks supertõrjet, Karol Mets oli kaitseliinis turvamees ning lisaks oli Eesti koondisel kamaluga õnne, sest kolmveerandtunni järel olid tablool nullid. Kripeldama jäi Michael Schjönning-Larseni tsenderdus, milleni Rauno Sappinen ei ulatunud.

Teisel poolajal hakkas Eesti ise võimalusi tekitama. Korra jõudis pall Sappineni jalast Martin Dubravka selja taha võrku, kuid eestlane oli eelnevalt suluseisus. Pärast seda, kui VAR kinnitas Sappineni suluseisu õigsust, suundusid Slovakkia mehed rünnakule, mille käigus lõi Tomaš Suslov palli väravasse. Külalised keskendusid seejärel kaitsemängule ning Sinisärgitel lasti rünnata. Kahjuks ei õnnestunud eestlastel kodupubliku rõõmuks realiseerida.

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Karl Jakob Hein – 8. Hispaania kõrgliiga on meest karastanud. Hein õhkas enesekindlust. Mängu jooksul tegi Eesti koondise esikinnas mitu supertõrjet ja otsustavat sekkumist, samuti olid talle abiks nii post kui latt. Pole mõni ime, et lauldakse, kuidas seina asemel on ees hoopis Hein.

Michael Schjönning-Larsen – 6. Ründefaasis oli Larsen terav nagu alati, kaitses oli sel korral tähelepanelikum kui muidu. Esimesel poolajal pani ta Slovakkia värava ette terava tsenderduse, milleni Sappinen napilt ei ulatunud. Teisel poolajal andis pidev üles-alla töötamine tunda, kui vastaste väravaolukorras jäi ta murdosa sekundiks magama, mistõttu sai Suslov lahtise palli võrku lüüa.

Mängu parim Karol Mets – 8. Bundesliga ja kapteni kvaliteet paistsid välja. Mets oli jalaga mängus kindel ja täpne, õhuvõitlustes kuningas, vastaste peal kehtestas end mõnuga. Slovakkia värava puhul oli Metsal ebaõnn, kui tema kannast läks pall Suslovile. Sellele vaatamata leidis ta hiljem hotelli jõudes oma taskust Robert Boženiku.

Joonas Tamm – 7. Tegi kaitses hea partii, kasutades oma parimat omadust - tugevust. Kuna paremkaitse valmistas palju probleeme, proovis Tamm mitmel korral abiks olla. Lisaks näitas, kuidas tema arsenali kuuluvad mängu ülesehitusel diagonaalsöödud, mis on tavaliselt olnud Metsa pärusmaa. Lõpus rünnakule lülitudes ei õnnestunud tal aurude pealt muutust tuua.

Michael Lilander – 5. Kui kuskilt kaitse kärises, siis oli see paremal äärel. Kuigi mitmel korral jäi ta vastaste löögile ette, tegi Lilander hulganisti pallikaotusi, samuti jäi ta teatud kohtades aeglaseks ja mängulugemine jättis soovida. Slovakkia värava puhul oli ta paraku peasüüdlane.

Vlasi Sinjavski – 6. Koduklubis saadud enesekindlus kandus koondisesse edasi. Esimesel poolajal oli Sinjavski särav, võttes vastaseid endale omaselt ette ja tekitades seeläbi teravust. Teisel poolajal hakkas tema panus väljakul vähenema.

Mihkel Ainsalu – 5. Premium liigas kuningas, aga koondisemängus kadus ära. Ainsalu tegi palju tööd, aga tihtipeale jäi ta olukordadesse hiljaks ning oli hädas kaitsmisega, silma jäid ka söödueksimused ülesehitusel. Võimalik, et Rootsi vastu ta põhirivistusse ei kuulu.

Rocco Robert Shein – 6. Shein oli palliga enesekindel, kuid sisse tulid kaotused liigse kiirustamise tõttu. Tal oli meeletult energiat ja tahtmist, lahtiste pallide noolimisel oli väle ning tööraadius oli samuti suur, vaid vastupidavus võiks parem olla. Mängu lõppfaasis mõistis, et võib lõpuks peale lüüa.

Martin Miller – 6. Nähtamatuks jäänud tööloom, kes ei põlenud läbi. Kuigi Miller ei ole olemuselt ääremängija, vaid keskväljamees, õnnestus tal paaril korral rünnakuid hästi siduda, lisaks võitis ta palju lahtisi palle. Kaitsefaasis oleks ta pidanud Lilanderi rohkem aitama.

Rauno Sappinen – 7. Pika vigastuspausi järel jagub Sappninenil särtsu ja tahet mängida, samuti on ta väga heas vormis. Mitmete šansside puhul jäi napilt puudu, näiteks ei õnnestunud tal Larseni tsenderdust või Yakovlevi lööki väravasse suunata. Suluseisu tõttu lugemata jäänud tabamus oli vana hea Sappineni töövärav.

Alex Matthias Tamm – 6. Ründeduo Sappineniga paistis toimivat, lisaks sobis Tammele alumise ründaja mängimine. Kuigi ta oli õhus tugev ja võitles palju, jäi ta tihti oma puuteid liiga kauaks tegema ning seetõttu jõudis vastane röövima.

Martin Vetkal - 6. Võrreldes teiste sekkujatega oli Vetkal nähtamatu, kuid mitte halb. Võitis õhuvõitluse, teenis vastasele kaardi ja tegi ühe taktikalise vea.

Kevor Palumets – 7. Saabus väljakule säravalt ning teda jagus mõlemasse faasi. Paistis silma täpsete diagonaalidega ja hea survega, samuti klappis ta keskväljal Sheiniga. Tegi parema esituse kui Ainsalu enne teda.

Ioan Yakovlev – 7. Välejalg oli fantastiline vahetusmees. Suutis oma kiirusega ehmatada slovakke, kes arvasid, et eestlastel on sprinter, kes oskab jalgpalli mängida. Tõi platsile vajalikku energiat, oli vastase karistusalas ohtlik ning viimasel minutil võitis otsajoone juures karistuslöögi, millest võinuks midagi ilusat sündida.

Robi Saarma – mängis hinde teenimiseks liiga vähe. Sellele vaatamata andis ta Yakovlevile oivalise tsenderduse ja tegi palju kaitsetööd ehk pigem oli see plussmärgiga sekkumine.

Eesti koondis – 7. Kui vaadata tervikpilti, oli EM-il kaheksandikfinaali jõudnud koondise vastu esitus hea. Eelmisel ajastul oleks see mäng lõppenud suure kaotusega, kuid sel korral oli platsil meeskond, kelle liikmed olid valmis üksteise eest surema. On siililegi selge, et koondis vajab uue juhendaja käe all natukene aega, kuid algus on olnud paljulubav. Ja nagu klassikud ütlevad, siis siit on hea edasi minna.

Hinnete legend10 - teiselt planeedilt; 9 - ulmeliselt hea; 8 - väga hea; 7 - hea; 6 - standardhinne, normaalne mäng; 5 - veidi alla ootuste; 4 - halb; 3 - väga halb; 2 - täiesti kohutav; 1 - tuleks kaaluda alavahetust.