Luup peale | Kaotus on kaotus ja statistika on karm. Aga lootusetus puudus ja võitlust oli (28)

Eesti koondis alustas Rahvuste liigat 0:1 kaotusega Slovakkiale. Foto: Jana Pipar

Eesti koondis alustas Rahvuste liigat 0:1 kaotusega Slovakkiale. A. Le Coq Arenale kogunenud 6128 pealtvaataja ees peetud kohtumises lõi ainsa värava Tomaš Suslov 70. minutil. Ühtepidi jälle sama jama – kuiv kaotus. Teistpidi aga hoopis teine kvaliteet, sest oldi lõpuni mängus sees ja publik lootis ka lõpuni, et äkki õnnestub.

Käis kohtumise 90+6. minut. Ioan Yakovlev oli teeninud Eestile nurgalipu juurest karistuslöögi, mille tarbeks läkitati Slovakkia trahvikasti ka väravavaht Karl Jakob Hein. Terve staadion seisis püsti ja skandeeris "Ees-ti! Ees-ti! Ees-ti!". Ja mitte kohusetundest, vaid siirast usust, et on võimalik küll!

Yakovlevil oli ju mõned minutid varem väravast väga vähe puudu jäänud. Ning kuigi Slovakkia oli kohtumist selgelt domineerinud, siis kombineerides suurt tahet ja omajagu õnne, oli Eesti meeskond kohtumise lõpuhetkedel olukorras, kus väga korralik tulemus oli kõigest ühe õnnestumise kaugusel.

Duellis endast selgelt tugevama vastasega polnud Eesti meeskond end säärases olukorras tundnud päris ammu. A. Le Coq Arenal viimati 2021. aasta oktoobris Walesi vastu. Viigiväravat ei õnnestunud lüüa ei toona ega seekord, aga säärane võitluslik 0:1 kaotus ei tekitanud tülpimust, pahameelt ega lootusetust.

Eesti tegi Slovakkia vastu soliidse partii. EM-finaalturniiril 16 parema sekka jõudnud koondis ei saanud enda jaoks kohustuslikus võidus viimase hetkeni kindel olla. Slovakkide emotsioonid pärast lõpuvilet viitasid, et nad tundsid kergendust ja see võit oli nende jaoks saavutus.

Foto: Jana Pipar

Olema ausad, kui Rootsi või Austria mullu sügisel Tallinnast võiduga lahkusid, siis vaevalt nad seda enda jaoks teab mis kõva pingutust nõudnud saavutuseks pidasid. Seega kuigi kaotus on kaotus ja statistika oli (eriti esimesel poolajal) väga ühepoolne  pealelöögid Slovakkia kasuks 26:6 -, võib meeskonna esitusest leida ka positiivseid noote.

Samas meenutas vaatamata korralikule esitusele saadud 0:1 kaotus, et Rahvuste liiga C-divisjon on tase, kuhu Eesti pole veel kordagi suutnud püsima jääda. Alagrupis jäädi viimaseks nii 2018 (siis ei kukutud välja võistluse reformi tõttu) kui ka 2020. Et nüüd sama saatust vältida, on Slovakkia vastu näidatule vaja kihte ja pöördeid juurde kruttida.

Märkmed esimese poolaja võtmesündmustest:

  • Kui Rocco Robert Shein enda karistusala juures palli kaotas ja Karl Jakob Hein pidi tõrjuma Tomaš Suslovi pealelöögi 20 meetrilt, oli tegu juba slovakkide neljanda pealelöögiga. Palli oli vallanud ka Eesti, aga erinevalt Slovakkiast ei suudetud pallivaldamisi lõpetada pealelöökidega.
  • 14. minutil näitas Eesti meisterlikkust. Joonas Tamme diagonaal leidis Vlasi Sinjavski, kes andis osava manöövri järel söödu trahvikasti sööstnud Michael Schjönning-Larsenile. Äärekaitsjalt järgnes madal ja terav sööt värava alla, aga Rauno Sappinenil jäi pallini ulatumisest natuke puudu. See oli esimesel poolajal Eesti esimene ja ainuke tõsine moment.
  • Heina esimene paraadtõrje leidis aset 21. minutil, kui ta sättis end ette Suslovi lähilöögile. Poolaja keskpaigaks juhtis Slovakkia pealelöökide arvestust 10:0. Seejärel külaliste löökide arv vähenes, aga surve suurenes. Eesti ei pääsenud enam üldse oma poolelt välja.
  • 32. minutil konksutas Lukaš Haraslin end trahvikastis soodsale positsioonile, aga tabas lüües varbaga murumätast. Neli minutit hiljem vedas Eestil, et Slovakkia pealelöögile järgnenud pingpong lõppes õnnelikult. Ning 45. minutil säras taas Hein, kui tõrjus alt nurgast hiilgavalt Laszlo Benesi pealelöögi.

Esimese poolaja statistika oli Eesti poolt vaadates karm: pealelöögid 0:13, löögid raami 0:4, nurgalöögid 0:5, vead 10:2. Heina kaks supertõrjet, omajagu õnne ja Karol Metsa silmapaistev mäng keskkaitses – ta klaaris kõik, mis tema suunas lendas, ja rohkemgi veel! – olid sambad, millele 0:0 toetus.

Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Samas oli see 0:0 vaatamata selle saavutamise viisile ikkagi väärtuslik. Millal viimati suutis Eesti endast selgelt tugevama vastasega kohtudes vaheajale vähemalt viigiseisul minna? 2023 märtsis võõrsil Austria vastu ja enne seda 2021 novembris võõrsil Tšehhi vastu.

Märkmed teise poolaja võtmesündmustest:

  • Kuigi esimesed minutid olid Eestilt kergelt lubavad, võttis Slovakkia ohjad nobedasti enda kätte. 50. minutil tabas Haraslin latti ja seitse minutit hiljem vahetusest sekkunud Lubomir Tupta posti.
  • 61. minutil sooritas Eesti esimese pealelöögi. Slovakkia väravavaht Martin Dubravka püüdis probleemideta Alex Matthias Tamme pealöögi.
  • 67. minutil vallandus A. Le Coq Arenal tohutu rõõm ja juubeldamine. Aga kõigest mõneks sekundiks, sest abikohtunik Matej Žunic fikseeris värava löönud Rauno Sappinenile suluseisu. Kordus kinnitas, et väljakul langetatud otsus oli õige.
  • Pärast seda, kui VAR oli suluseisu õigsust kinnitanud, tegi Eesti kaks vahetust. Slovakkia pani palli mängu, viis selle rünnakule ja lõi 70. minutil mängu ainsa värava. Eesti jäi enda trahvikastis neljas järjestikuses episoodis viivukese hiljaks ning selle tulemusel suskas Suslov palli võrku.
  • Värava järel loovutas Slovakkia initsiatiivi ja usaldas kaitsemängu. Jalgpalli rusikareegel, et üheväravalises kaotusseisus satsil üks šanss ikka tekib, pidas paika ka seekord. 88. minutil spurtis Robi Saarma end vasakul äärel vabaks ja leidis tsenderdusega Ioan Yakovlevi, kelle löögi blokeeris Milan Škriniar väravajoonel.
  • Lisaminutitel tekitas Eesti vastase karistusalas ja selle ümbruses natuke sabinat ning saatis 90+6. minutil karistuslöögi eel Slovakkia värava alla ka Karl Jakob Heina, aga ohtliku pealelöögini enam ei jõutud.

Pealelöökide ja tekitatud võimaluste järgi otsustades oli Slovakkia värav teenitud, sest enne seda olid külalised ju tabanud kahel puhul väravaraame. Ent kahetsusest polnud pääsu, sest värav sündis ärahoitavast olukorrast. Jürgen Henn arvas hiljem, et Sappineni tühistatud väravast tekkinud emotsioon häiris mängijate keskendumist.

Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Positiivset otsides, siis Eesti vahetusmängijad suutsid tuua muutuse ehk täita eesmärgi, miks vahetusi tehakse. Kevor Palumets võitis keskväljal palle ja juhtis mängu, Martin Vetkal sidus rünnakuid lühikeste söötudega kokku ning Ioan Yakovlev ja Robi Saarma tõid äärtele teravust. Mõned tähelepanekud veel:

1. Sappinen seljatas PSG ja Newcastle'i

67. minuti sündmused Slovakkia karistusalas ei lähe kirja statistikasse ega olnud lõpuks ju üldse olulised, sest Rauno Sappinenile oli fikseeritud suluseis. Aga. Eesti koondise ründaja külmaverelisus meenutas temas peituvat kvaliteeti. Sappinenil oli palli väravasse toimetamiseks ainult üks variant ja ta tegi selle filigraanselt ära.

Esmalt libistas ta end tagumiku peale ja jättis palli keha alla. Selle ebastandardse ja ootamatu manöövri õnge läks Pariisi Saint-Germaini keskkaitsja Milan Škriniar. Seejärel pani Sappinen palli välisküljega Newcastle Unitedi väravavahi Martin Dubravka alt võrku.

Foto: Jana Pipar

Eelmisel hooajal mängisid need kaks slovakki Meistrite liigas. Selle mõne sekundi jooksul pani Sappinen nad aga oma pilli järgi tantsima. Ning oluline on lisada, et Škriniar ja Dubravka ei teadnud tol hetkel, et abikohtunik tõstab suluseisulipu.

2. Henni ründavad valikud

Eesti koondise peatreener Jürgen Henn läks mängule ründava koosseisuga. Äärekaitsjatena alustasid ründava iseloomuga Michael Lilander ja Michael Schjönning-Larsen, mitte Märten Kuusk ja Artur Pikk, kes kujutanuks endast alalhoidlikumat varianti.

Samuti jäi peatreener truuks juunis Fääri saarte ja Leedu vastu edu toonud kahe ründajaga alustamisele, kuigi võis eeldada, et tugeva Slovakkia vastu alustatakse ettevaatlikuma süsteemiga, kus keskpoolkaitsjaid kolm ja üks neist toimetab ühte ründajat toetavana.

Aga ei. Henn saatis algrivistuses platsile nii Alex Matthias Tamme kui ka Rauno Sappineni. Jah, eriti esimesel 20 minutil õnnestus Slovakkial Eestile kiirete üleminekutega mitmel puhul ebamugavusi valmistada, aga kui vaadata tervet 90 minutit, siis taktikaline lahendus toimis. Eesti püsis ju lõpuni välja mängus sees ja viik oli korraks käega katsuda.

Foto: Jana Pipar

3. Hierarhia paigas ja liidrite sära

Eelmise paari nädala jooksul Hispaania ja Saksamaa kõrgliigades juhtunu järel on selge, et Eesti koondise käilakujud on väravavaht Karl Jakob Hein ja kaptenist keskkaitsja Karol Mets. Nende liidriroll paistis täna väljakul väga selgelt kätte.

Hein tegi väravasuul kaks supertõrjet ja oli muudes olukordades kindlus ise. Mets lõi klaariks kõik tema suunas lennanud tsenderdused, juhendas meeskonda ja innustas kaaslasi.

Meeskonnasisene hierarhia oli silmnähtavalt hästi paigas. Oleme ausad, eelmisel aastal see niimoodi alati polnud, sest tekkis ebaselgus, et kes ikkagi liider on ja kelle suunas raskel hetkel vaatama peab. Nüüd, kui kaaslastest põlvkonna jagu vanemat Konstantin Vassiljevit väljakul polnud, puudus selles vallas igasugune segadus.

Protokoll:

5. septembril kell 21.45 Tallinnas A. Le Coq Arenal

Eesti - Slovakkia  0:1 (0:0)
70. Tomaš Suslov

Hoiatused: 38. Alex Matthias Tamm, 90. Rocco Robert Shein - 28. Adam Obert, 55. Robert Boženik, 87. Denis Vavro, 90+5. Martin Dubravka, 90+6. Francesco Calzona (peatreener)
Mänguolud:
Pealtvaatajaid: 6128
Peakohtunik: Matej Jug
Abikohtunikud: Matej Žunic, Manuel Vidali
Neljas kohtunik: Dejan Balažic
VAR: Nejc Kajtazovic
AVAR: Alen Borošak (kõik Sloveenia)

Eesti: Karl Jakob Hein, Michael Schjönning-Larsen, Karol Mets, Joonas Tamm, Michael Lilander, Vlasi Sinjavski (84. Robi Saarma), Mihkel Ainsalu (69. Kevor Palumets), Rocco Robert Shein, Martin Miller (77. Ioan Yakovlev), Rauno Sappinen, Alex Matthias Tamm (69. Martin Vetkal).
Varus: Matvei Igonen, Karl Andre Vallner, Märten Kuusk, Artur Pikk, Mattias Käit, Robi Saarma, Daniil Kuraksin, Ioan Yakovlev, Kevor Palumets, Patrik Kristal, Markus Poom, Martin Vetkal.

Slovakkia: Martin Dubravka, Peter Pekarik (90+2. Norbert Gyömber), Milan Škriniar, Adam Obert (65. Denis Vavro), David Hancko, Ondrej Duda (83. Tomaš Rigo), Stanislav Lobotka, Laszlo Benes (83. Matuš Bero), Tomaš Suslov, Robert Boženik (65. David Strelec), Lukaš Haraslin.
Varus: Marek Rodak, Henrich Ravas, Denis Vavro, Lubomir Šatka, Norbert Gyömber, Lubomir Tpta, Samuel Kozlovsky, David Strelec, Leo Sauer, Tomaš Rigo, David Duriš, Matuš Bero.

SEOTUD PILDIGALERIID
Fotograaf: JANA PIPAR
Fotograaf: KATARIINA PEETSON
SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Steve Kullus   •  
(87.119.179.***)
Hea mäng tõesti, väga tublid olid, Yakovlev mängib end nii varsti algkoosseisu.
Adek Vaatne   •  
(87.119.178.***)
Minu arust ei peaks sellistes mängudes (suuremate vastu, kus tegelikult suudame päris hästi palli hoida) statistikat põhimõtteliselt üldse vaatamagi. Point selles, et me saime ju aru, et oleme tagaajaja rollis ning seeläbi ei tahtnud rünnakul väga riske võtta, kui samal ajal nende äärepoolikud vajutasid x kohtade pealt 10 m ü.e värava. Iga pealelöök ei olnud ohtlikud ning iga ohtlik rünnak ei lõppenud pealelöögiga. Minu silmis oleksime võinud rohkem peale lüüa, seda tõi välja ka Henn intervjuus (sirgjoonelisus). Aga see fakt muudab statistika lugemise suht mõttetuks minu silmis. Seda enam, et pallihoidmise protsent tegelikult ei olnud sugugi halb ning pigem liigitub mäng üheks väga heaks esituseks.

Mängijates on näha teatavat enesekindlust, mida varem näha polnud. Seda on vinge vaadata, kuidas noored julgevad palliga ümber käia. Väga vinge ning niimoodi jätkata!
Aleksander   •  
(90.190.146.***)
Mängupilt oli tunduvalt parem kui Häberli ajal. Samas on Hennul veel palju teha, et kaitse pidama saada. Üks äär lekkis eile kohutavalt. samuti jääb vajaka kiirusest nii tegutsemisel kui mõtlemisel. Otsustavad murdosad tõid vastasele eile võidu. Vastaste ründaja oli selle murdosa võrra kiirem kui meie kaitsja. Kahju, et Sappinen eile sulgu kiirustas, tähtis värav oleks olnud. Ehk peaks vastase kastis ja selle ümber samuti vähem mõtlema kuidas oma mehele söötu anda vaid avanenud võimalusel ise peale uhama nagu Sapi ja Yakovlev tegid.
Üleöö ei õnnestu mudast tõusta aga esialgu jääb mulje, et Henn on õigel teel. Nüüd jääb soovida mängijatele ja publikumile kannatust. Tööd on palju ees. Peaasi, et turniiri lõpuks jääks aserid meie selja taha.
Muda Liiga   •  
(46.131.78.***)
Pigem tundub, et Henn läks alt oma esimese vahetusega. Kui Vetkal ja Palumetsa mängu pani. Ning väga suur küsimärk kuidas on võimalik, et Palumetsa koondises on. 69 min tuli sisse aga mänguga ei liitunud vaid chillis ning maks värav. Väga suur mööda lask. Kui lähed mängu siis ole mängus ja keskendu. Ju ikka kellegi sugulane, sest sellise mänguoskustega ei tohiks koondises olla
Kebab   •  
(213.184.40.***)
Hea mäng! Jürgen Henn on üle pika aja üks hea asi eesti jalgpallis. Meestel on usku ja tahtmist, seda on hea vaadata ja näha!
Härra Porloon   •  
(172.225.70.***)
Muda liiga rahuneb nüüd küll maha. Palumetsalt kohe pärast vahetust 2 väga olulist sekkumist kaitsetöös. Lisaks sellele toimetas korralikult palliga ja tõi kindlust sinna. Ei tea mis mängu sina vaatasid, äkki mingi 2018 aasta Tabasalu tema debüüti vms?
j k   •  
(193.40.58.***)
Ei tea miks Saarma ei alustanud? Ta mängis ju vägagi hästi selle aja mis ta sai väljakul
Ldominance   •  
(84.50.45.***)
Esimene poolaeg oli ju kohutav. Kaitseliin ja vv olid head aga ründes tekkisid võimalused mängu lõpus
ton666   •  
(94.246.238.***)
Meie koondise edu võti saab olla surve talumine(töökus, tark kaitsetöö, vastaste neutraliseerimine) ja siis sellised 10 minutised hetked, kus saame mängu viia ka vastaste poolele. Nii tegutses oma hiilgeajal meie seas palju kiidetud Island kui ka teised pisikesed riigid kes edu saavutanud. Me ei saagi kunagi vaadata, et oi me ei hoidnud palli sama palju kui vastased või me ei suutnud sama palju pealelööke teha.
Võitlust ja kompaktsust on vaja, kaitse korras ja siis tuleb loota see 1-2 väravat ära kusagilt lüüa.
Mega hea näha, et kõik poisid platsil ikka ohverdasid end täiega särgi nimel ja lõpuvile kõlades oli näha see pettumus. Sellised asjad viivad eduni, jätkaku samas vaimus!
hamesblond   •  
(88.196.254.***)
at mudaliiga, ainsalu ja miller jäid selgelt maha meie rongist, ainsalu paistis veel eriti silma jalutamise ja vale koha valikuga. Palumets tõi mängu õige kohavaliku ja hakkas päriselt siduma seda mängu nagu 6 peaks.
MRH   •  
(195.80.118.***)
Mänguga peab rahul olema ja seda tõesti eriti pärast vahetusi järjest rohkem ja rohkem.
stranglers   •  
(80.235.35.***)
Nõus, hamesblond,
Ainsalu ja Miller esindasid seda vanakooli Eesti koondist, nende asemel tuleks panna sisse äkilisemad tüübid nagu seekord koondise üldpilt oligi, eriti esimesed ja viimased 20 min, esimese poolaja lõpp oli katastroof, ja ime (mitte ime, aga Hein ja Mets), et sealt väravat ei tulnud.
Pohlaku Vest   •  
(195.50.210.***)
Flashscore-i data näitab et meie xG oli 0.05, lisaks 90+ minuti jooksul 2 lööki raami. Mängupilt , jah, parem. Aga selle targa kaitsetööga ja eestasliku "tuhhiga" me väravaid ei löö. Statistika ei valeta ning see pole Häberli ajast veel olulist muutust teinud. fakt.
Kristiaana7   •  
(45.156.3.***)
Nii Ainsalu,tamm,lilander,miller olid täitsa läbi 25ndaks minutiks.
Muda Liiga   •  
(46.131.78.***)
To poroloon! Kui Palumetsa sekkus hästi siis tundub, et läks hästi et 0:5 ei löödud. Tekib küsimus mis mängu sa vaatasid... Aga jah eks igaüks näeb seda mida tahab näha. See puhtalt minu arvamus. Seega poroloon lase üks õlu ja ole chilli nagu paljumets eile väljakul.
nonoh   •  
(87.119.182.***)
Pohlaku vest - see on kust hea näide, kuidas statistika valetab. Oli täpselt laks olukorda, kus sappinenil oli sentimeetrite mäng, et pall väravasse susata. xG näeb seda nullina, sest puudet ei olnud, aga reaalselt oli mõlemal juhul tegu väga hea võimalusega. Sappineni suluseisu puhul sama lugu - suluseis on sentimeetrite mäng, pall isegi väravas. Aga xG läheb ikka nullina. Ehk muidugi, statistika on oluline, aga alasti on ta päriselu lihtsustus.
Alexej Lvov   •  
(82.131.70.***)
Nüüd on kõik tipen-topen------Alistame kõiki ,kes on meie vastased, kas või Hispaania. Nohu. Teeme ära .
Vikingid veel ei tea,mis saun neid 89 ootab.....jube!
Mõtiskleja   •  
(90.190.114.***)
Üldpildis väga hea esitus. Ikka hoopis teine meeskond platsil võrreldes Häberli ajaga. Esimesel poolajal sunnitult taha vajumine ja taga nulli hoida oli pigem hea valik. Peale väravat võeti kohe teine lähenemine ja oli näha, et slovakid ehmatasid ka ära ja jäid pm ise seejärel taha istuma ja andsid palliga mängu eesti kätte. Häberli oleks kaotusseisus ka seal taga istunud ja jäänud lootma, et rohkem ei lööda. Henn vähemalt läks kohe all in ja saatis mehed rünnakule viigivärava järele. Miller oli päris halb taaskord, loodetavasti Rootsis alustab Saarma tema asemel. Sinjvaskil oli mõni siuke edukas ettevõtmine aga minu arust suurem enamus nendest ettevõtmistest lõppes vastaste jalgadesse koperdamise ja palli kaotusega. Oli näha, et tal puudub hea tribling, ta lihtsalt teeb ühelt poolt plahvatusliku mineku ja loodab sellega läbi vastase joosta lihtsalt aga see on juba nii ettenägelik liigutus, et seda saab juba aastaid kõigile vastaste kaitsjatele videost näidata. Vahel läks tal pall õnnega pooleks jalge vahelt või mingi vastasega üksteise jalge otsa koperdades jäi pall õnnega pooleks talle hästi ette, millega sai sisse liikuda ja teravust luua. Aga SN räägib koguaeg sellises võtmes peale mänge, nagu ta iga ettevõtmine paneks vastastel pea ringi käima, mis ju ei vasta tegelikult üldse tõele. Ma prooviks seal äärtel vahelduseks mingeid noori kiireid, kes oskavad ehk natuke paremini seal mängijaid ette võtta, missest et kaitsetöö vb natuke kannatab. Paides on Jepihhin ja Kristal selliste liigutustega häid auke tekitanud ja võtavad oma konksutega mitu meest korraga ette pidevalt. Aga koondises ilmselgelt neid veel ei usaldata, mis on ka arusaadav. Aga eile nt Yakovlev kasvõi oli juba huvitav nähtus mida tahaks veel näha. Ainsalu oli ka nähtamatu. Palumets vahetusest see eest oli väga hea. Leidis väga heade söötudega kaaslasi kes paraku ei suutnud end löögipositsioonidele mängida aga mängis hästi kokku Sheini ja teistega. Lilander üle pika aja põhis sai kohe väga raske tööpäeva, slovakid ründasid ainult tema ääre kaudu ja oli näha, et jaksu lõpuks ei jagunud. Loodan, et Henn alustab Rootsi vastu slovakia mängu teise poolaja lõpetanud mängijatega. Ehk Miller, Ainsalu ja Sinjavski pingile. Lilanderi asemel nagunii peaks Pasko tagasi olema.
futpoller   •  
(90.190.249.***)
No ma ei tea naljakas veits lugeda neid kommentaare kui hea mäng see oli. Esimesed 20 minti oli tõesti hea, aga mis pärast seda edasi läks oli ikka päris kehva. Kui neil parem realiseerimine oleks olnud, siis oleks see mäng võinud 0:5 lõppeda. Kodus Slovakkidega. Kui 0:3 oleks seis jäänud sama mängupildiga oleks ikka väga hea esitus olnud?
Kui vaadata tervet Häberli aega, siis see esitus küll kuskilt otsast parem polnud. Selge see, et ta mängijate valik oli kohati kahtlane ja õige oli tal minna lasta, aga minu jaoks jättis see mäng täiesti mitte midagi ütleva mulje. Või kui üldse, siis pigem kehv esitus ja mängijate otsused jätsid kõvasti soovida.
R380   •  
(104.28.42.***)
Üldpildis väga hea esitus?
Nii ja naa!
See, et ainult 0:1 oli mõjutab ka arvamust ehk. Vabalt oleks võinud olla ka 0:3 etc.
Meist oldi täiega ikka üle, meie mängu oli lihtne lugeda! Ainult vasakust äärest üritati! Isegi kui kõik vastaste mängijad oleks olnud vasakus ääres, poleks me ikka paremalt äärelt vist proovinud.
Sinjavski vähemalt üritab ja võtab 1v1 ja 1v2+ ette mitte ei sööda tagasi!

Tagasi sööt, kaitsjad söödavad, pikk pall ja loodame, et joppab… terve mäng ühte moodi!
“Nii ei saa rallit sõita”
ton666   •  
(94.246.238.***)
@futpoller
Põhjus miks see mäng ei olnud 0:3 või 0:5 on see, et meie omad ei jäänud taha ootama, vaid näitasid enne juba, et kui vea teed siis on oht et meie võime ka ära lüüa. Vastane siis ei ole nii, et ah meile ohtu pole, paneme edasi, vaid ikka natuke hakkavad ka ise hoidma. Sellest kõigest tulenevalt, et võideldi lõpuni nii kuidas torust tuleb, seetõttu jäi seis 0:1.
Teiseks, jah oli paar head võimalust veel vastastel aga väravavaht tegi head tööd, samas ei olnud nt see mäng kunagi Austrias, kus saime 1:2, kuid vastased ise luhtasid ja lõid mööda 100% võimalusi mitu tükki. Ei olnud nagu meie 0:4 Rootsi mängud kus oli ainult " oleme kaitses edasi, äkki ime läbi tuleme tagasi kuidagi, aga ärme igaks juhuks ise survet ürita tekitada"
futpoller   •  
(90.190.249.***)
No nii palju tegelikult olen nõus ja lisan, et peale seda, kui nad 1-0 lõid siis võtsime me vähemalt initsiatiivi enda kätte. Päris surve alla neid ei pannud ja väga momente peale selle Yakovlevi võimaluse ei tekitanud.

Aga no see, et nad rohkem ei löönud jäi ikka nende taha. See lähilöök otse õhust kus Hein ette jäi ja veidi hiljem esipostist suurepäraselt ära võetud olukorrad oli ikka veidi kehv realiseerimine nende poolt ja Heinale jäeti võimalus need ära võtta. Lisa veel need latid ja postid ja veel muid olukordi. No ei olnud kaitses üldse kuskilt otsast hea mäng. Ja alt lühikeste söötudega välja mängimine oli alla igasugust arvestust.

Aga okei edasise osas olen ma ikka positiivne, aga see ei ole tingitud sellest mida ma eile nägin vaid kui palju meil noori mehi peale on tulemas ja tundub, et ka igas liinis ning mis väikeriigi puhul ka väga tähtis, siis väravavaht kes võib tassida.
Franklyn Fujino   •  
(90.191.72.***)
@Lvov, sul kunagi midagi head ka on öelda või ainult vingud ja teed oma sarkastilisi "nalju"? Äkki lähed päris kodumaale tagasi, seal on kõik uhkem, suurem, rikkam ja see käib ka jalgpalli kohta.
Poborsky   •  
(91.129.106.***)
Franklyn Fujino, esimene lause ehk küsimus Alexej'le oli hea, aga miks sa teise lisasid?
Alexej Lvov   •  
(82.131.70.***)
To Poborsky,,,
Sest ta on mitte eestlane,vaid Franklin Fujino.,tal üldse pole õigust häält tõsta....
Ja kus sellistel teada,et minu kodumaa on Kadriorg....
Ja lõpuks : Sellised jobud ei usu Eestisse,Aga Meie Usume!!!
Poborsky   •  
(91.129.106.***)
Alexej, rahvus pole oluline minu meelest, inimene on vaja olla.
Alexej Lvov   •  
(82.131.70.***)
Poborsky. Ma arvan ka . Aga välismaalane F.F. arvab teisiti.)))
PS Muuseas mul vanast ajast on olemas pilt ,kus me koos)
Adon David   •  
(85.76.13.***)
Meisterlikkuse tase (kahjuks eksitakse lihtsate söötudega liiga palju) pole seal maal, et palli stabiilsemalt enda käes hoida. Kindlasti peavad kõik paremaks saama aga potensiaali on. Sama ka füüsilise ettevalmistuse mõttes. Peame suutma oma tahtmist terve mäng peale suruda aga jõud, kiirus, vastupidavus ja palliga meisterlikkus peab sammu edasi minema. Loodan, et Henn jätkab samas stiilis. Kristali haibiga kaasa mitte minemise suhtes respekt Hennile. Minu soovitus on valida alati selle hetke parimas vormis mängijad - mineviku teenete peale pole mõtet vaadata. Lilanderi äär põles aga sellepärast, et ründajad ja keskväli lasksid sinna liiga lihtsalt sööta ja ka abi oli olematu. Pigem peaks keskväli ja ründajad olema agressiivsemad palli survestamisel. Tuleb ennast füüsiliselt rohkem kehtestada - siin soovitaks mõelda veidi komplekteerimise peale. Vetkal pole jõu poolest veel valmis meesteeg mängima, Saarma ja Sappinen (pole ka 90 vermis ja laskis Heidi liugu teiste arvel) pole kõige füüsilisemad mängijad. Lepik on kahjuks olnud liiga hapra tervisega. Kaarte võiks rahulikult rohkem võtta- Kohtuniku töö jättes mitmes olukorras soovida aga võibolla siinkohal mul liiga sinimustvalge vaatenurk. Tundus, et slovakkidel laskis vahepeal füüsilisesemalt ja mustemalt mängida ja nii on kerge initsatiivi ühele meeskonnale kallutada. Karol Metsa puhul meeldis, et võttis kohtuniku letti neis asjus. Ei tohi ühesgi asjas lasta ära suruda - mentaalsus väga tähtis.
Tooksin välja AM Tamme, kes tegi väga palju vajalikku musta tööd.
Eesti jalgpalluritele soovin julgust, allaandmatust ja mehlikkust -pea püsti ja proovime uuesti ja paremini!

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
SUURE MÄNGU EEL
ROOTSI VÄRAVAMASIN
Meistersuli Viktor Gyökeres - ühemängune väravapõud äratab kahtlust, kahene tähendab juba eriolukorda
MÕTTEID HOMSELT VASTASELT
KAPTENI KIMBATUS
Reetur või vaba mees vabal maal? Mbappe põige ööklubisse lõhub prantslaste silmis kuldse põlvkonna pärandit
KOLMEST KAHEKSANI
Eesti parim Aserbaidžaani vastu: palliga lustinud Rocco Robert Shein
NAISTE MEISTRILIIGA
VALE POSITSIOON
Miller keerulisest ajast Iirimaal: ma ei taha olude sunnil ja vastu tahtmist paremkaitsjana jätkata
UUED TUULED
MÕTTEID MUUTUSTEST
Heiti Heli | Aitab duublitest Esiliigas!
ARVAMUS/KOMMENTAAR
JUTUD KOONDISLASTEGA
HÄÄL TASKUST
Pikk ette (ja ise järele) | Kalju jõudis marjamaast tibusammu kaugusele
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
31
24
5
2
70:13
77
2.
Nõmme Kalju FC
31
19
8
4
71:33
65
3.
Tallinna FC Flora
31
18
7
6
55:34
61
4.
Paide Linnameeskond
31
18
3
10
62:38
57
5.
JK Narva Trans
31
9
9
13
41:55
36
6.
Tartu JK Tammeka
31
9
8
14
40:44
35
7.
JK Tallinna Kalev
31
7
7
17
34:64
28
8.
FC Kuressaare
31
6
10
15
40:59
28
9.
Pärnu JK Vaprus
31
7
7
17
29:53
28
10.
FC Nõmme United
31
2
8
21
20:69
14
SOCCERNET TV
PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
77
Nõmme Kalju FC
65
Tallinna FC Flora
61
Paide Linnameeskond
57
JK Narva Trans
36
Tartu JK Tammeka
35
JK Tallinna Kalev
28
FC Kuressaare
28
Pärnu JK Vaprus
28
FC Nõmme United
14
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!