A. LE COQ PREMIUM LIIGA
MEESTE KOONDIS
NAISTE KOONDIS
EESTLASED VÕÕRSIL
SOCCERNET
Eesti koondis sai Rahvuste liiga C-divisjonis ühe võidu ja ühe viigi kõrvale neljanda kaotuse, jäädes viimases voorus Trnavas 4317 pealtvaataja ees 0:1 alla Slovakkiale. Soccernet.ee valis Eesti parimaks Karl Jakob Heina.
Eesti ei jäänud Slovakkias nii suure surve alla nagu mõned päevad varem Aserbaidžaanis. Slovakkia valdas veidi rohkem palli (52%:48%) ja tegi 26 pealelööki Eesti kuue vastu (raamidesse löögid 12:0). Pealelöögid olid selgelt Slovakkia kasuks, aga Eesti mängupilt süstis optimismi, eriti esimesel poolajal.
Mängu ainus värav sündis 72. minutil pärast Eesti kolmikvahetust, kui Michael Schjönning-Larsen liikus paremkaitsest vasakkaitsesse, andis ebatäpse söödu Rocco Robert Sheinile ja palli näpanud David Strelec keerutas selle Heinale püüdmatult ristnurka.
Eesti kogus Rahvuste liigas kuue mänguga neli punkti, saades alagrupis Rootsi ja Slovakkia järel ning Aserbaidžaani ees kolmanda koha.
Soccernet.ee toimetuse hinded:
Eesti parim Karl Jakob Hein - 7. 11 tõrjet, sealhulgas kaks või kolm supertõrjet! Mõnes olukorras oli ka omajagu õnne, aga postid ja latid peavadki väravavahi sõbrad olema. Slovakkia värav oli nii meisterlikult löödud, et selles olukorras ei olnud midagi teha. Mäng käis väga palju läbi tema ja tuli sisse ka paar söödueksimust, kus pall ei jõudnud keskväljal õigele mehele kohale. See ei olnud liigne patt, küll aga üks surveta lihtviga äärele söötmisel. Jalaga mängus üldiselt tasemel.
Joseph Saliste - 6. Esimene koondisemäng seitsmeaastase pausi järel! Tulla Premium liigast ja saada sellises kohas niimoodi hakkama väärib kiitust! Suur tööraadius ja -tahe, millega on ka koduliigas silma paistnud. Palliga näitas end paar korda heast küljest. Kaitses mängis pidevalt vea piiril, enamjaolt pigem õnnestunult. Võinuks eelduste järgi olla Eesti nõrgim lüli, aga pani kogemused targalt maksma ja mängis end sellega kindlasti kaitsjate valikus väga palju kõrgemale.
Karol Mets - 6. Koondisekarjääri 100. mäng! Vääriline esitus juubelimängu puhul, aga suures plaanis üpris tavapärane tase, millega oleme viimasel ajal harjunud. Seekord libises sisse ka väikseid eksimusi, sealhulgas üks olukord, kui liikus ründajaga kõrgele kaasa ja mis lõppes Slovakkia postilöögiga, aga tegi ka palju olulisi sekkumisi ja mängis suurt rolli ülesehitusel. Eesti võimalus 90+2. minutil sündis tema pika söödu järel.
Maksim Paskotši - 6. Tegi mängu alguses hea vaheltlõike ja tõusis seejärel ise palliga julgelt rünnakule. Enesekindel mängu ehitamine kaitseliinist ja söötudega sisuliselt ei eksinudki, mis võimaldas Eestil oma väljakupoolel surve alt välja tulla. Keskkaitses omal kohal, duellides enesekindel ja edukas, näidates, et on ka sellel positsioonil Eesti jaoks väga hea valik.
Michael Schjönning-Larsen - 4. Tundis end võõral äärel pisut ebakindlalt ja eksimusi kogunes liiga palju - jäi mõnes olukorras ootamatult selgelt vastasele kiirusega alla, lisaks tegi mitu kehva otsust puhastamisel ja suunamisel, ka palliga oli mõnes olukorras ebatäpne. Saatuslik eksimus tuli aga oma äärele tagasi pääsedes. Kokkuvõttes ebastabiilne ja varasemate mängudega võrreldes ajas enda poolt kõrgele tõstetud lati kindlalt maha.
Kevor Palumets - 6. Tegi esimesel poolajal mitu vaheltlõiget ja käis alumise poolkaitsjana rünnaku ülesehitusel mängu sidumas. Väga palju mängus sees, küsis palli ja mängis surve all julgelt. Seetõttu tuli sisse ka eksimusi, aga arvestades riskitaset, siis ei saa seda liigselt ette heita. Sellise positsiooni mängijad ei paista tihtipeale eriti silma, kuid tema seda suure tööraadiusega suutis. Teisel poolajal kaotati keskväli ära ja ka tema jäi siis rohkem varju.
Markus Poom - 5. Liikus samuti suhteliselt suure raadiusega, aga väljaspool standardolukordasid oli võrreldes teiste keskväljamängijatega vähe pildis. Aeg-ajalt kiirustas söötudega ja tempo tundus tema jaoks liiga kõrge, aga esimesel poolajal, kui Eesti keskväli toimis ja jõudsime palliga viimasele kolmandikule, ei saa tema panust alahinnata.
Vlasi Sinjavski - 4. Tundus, et talle pöörati kaitses eritähelepanu, mis on omamoodi kompliment, aga samas see võinuks olla mäng, kus tema tugevused tulevad esile, eriti esimesel poolajal. Kokkuvõttes ei suutnudki teravust tekitada ja seda juba mitmendat mängu järjest. Tegi eelkõige musta tööd.
Patrik Kristal - 6. Algkoosseisudebüüt A-koondises! Liikuv ja särtsakas, leidis endale vaba ruumi ja alati oli järgmine käik valmis. Mõni sööt tuli välja, mõni mitte. Kontrollis tempot, hoidis palli ja suutis isegi vastase karistusalas X-faktorit pakkuda. Pressingul julge, töötas innukalt ka kaitses, meelitas targalt vigu välja ja läbis palju meetreid. Teisel poolajal kadus veidi ära koos meeskonna vajumisega, aga kokkuvõttes nappe kogemusi arvestades väga küps esitus.
Ioan Yakovlev - 6. Esimesel poolajal leidis pidevalt häid lahendusi ja toimetas palli ohtlikku tsooni. Teisel poolajal oli seda vähem, aga oli sellele vaatamata üks peamiseid ründeteravuse loojaid. Selgelt rohkem pildis kui Sinjavski teisel äärel. Mängija, kes oma kiiruse ja tehnikaga palli saades tekitab automaatselt elevust. Töötas korralikult ka kaitses.
Alex Matthias Tamm - 4. Ei kadunud väljakul ära, aga mitmes olukorras tegi vale otsuse ja luhtas sellega mitu head rünnakualget. Otsustavatel hetkedel jäi liiga pikalt mõtlema, aga sellisel tasemel ei ole nii palju aega. Lisaks jäi duellides harjumatult palju alla, eriti teisel poolajal, kui ei suutnud palli ette püsima jätta. 90+2. minutil jättis suurepärase võimaluse realiseerimata.
Rocco Robert Shein - 5. Slovakkia värava olukorras keeruline talle midagi ette heita, sest Schjönning-Larseni sööt oli väga kehv. Tõi vahetusest sekkudes natuke energiat juurde ja jõudis ka pealelöögini, aga otsustavad lahendused ei õnnestunud.
Rasmus Peetson - 5. Jäi paar korda noore ääremängija vastu hätta, aga ei tasu unustada, et äärekaitse pole tegelikult tema positsioon ja päev enne mängu oli hädas tervisemurega. Suures plaanis vedas välja, aga ei suutnud sekkuda nii hästi kui mõnes teises mängus.
Martin Vetkal - 5. Võinuks ühes olukorras söödu asemel ise karistusala lähistelt löögile minna, aga suures plaanis sarnane vahetusest sekkumine nagu Sheinil - oodanuks suuremat muutust, aga ei suutnud mängu mõjutada ehk niimoodi ei paistnud silma nagu Kristal avapoolajal.
Daniil Kuraksin - 4. Tahtis kõvasti ja oli aktiivne, aga jäi peamiselt silma ebaõnnestunud puudete ja pallikaotustega, mida sellisel tasemel lubada ei saa. Suurt muutust võrreldes Sinjavskiga vasakult äärel ei pakkunud.
Joonas Tamm - tekitas nimekaimule hea võimaluse, aga mängis hinde teenimiseks liiga vähe.
Eesti koondis - 6. Sama hinne nagu Aserbaidžaani vastu? Jah, aga seekord teistel põhjustel. Kui aserite vastu sai töö tehtud ja eesmärk täidetud, kuigi mängupilt oli kohutav, siis slovakkide vastu mängiti julgelt ja ambitsioonikalt, mis väärib kiitust. Tõsi, seis alagrupis ka lubas seda, aga tähelepanuta ei saa jätta ka asjaolu, et algkoosseisus oli viis mängijat Premium liigast.
Hinnete skaala: 10 - teiselt planeedilt; 9 - maailmaklass; 8 - hiilgav; 7 - väga hea; 6 - hea; 5 - keskmine; 4 - alla oma taseme; 3 - kehv; 2 - täiesti kohutav; 1 - tuleks kaaluda alavahetust.
Loe Soccernet.ee kokkuvõtteid Premium liiga hooajast 2024!
Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" nii helis kui ka pildis!
Soccernet.ee pikemad intervjuud, reportaažid, persoonilood, arvamused ...
Nelja-aastase pausi järel naaseb naiste saali Meistriliiga, kõikidel soovijatel ei lubata osaleda
Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:
Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid:
Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?