Florale alla vandunud maltalased korraldasid lätlaste vastu skandaali, pink löödi punastega lagedaks (0)

Tallinnas suutsid maltalased end mõne nädala eest viisakalt ülal pidada, aga nüüd läks asi käest. Foto: Brit Maria Tael

Malta klubi Hibernians jäi küll Meistrite liiga esimeses kvalifikatsiooniringis alla FC Florale, aga jätkas euroteekonda Konverentsiliigas. Seal vannuti neljapäeva õhtul dramaatilisel moel alla FC Rigale, mille käigus Malta klubi treenerid ja ametnikud korraldasid suure skandaali.

Eelmises ringis San Marino klubist Folgorest jagu saanud Hibernians oli ka Riga vastu avamängu võõrsil 1:0 võitnud, ent korduskohtumise teise poolaja alguses tegi skoori Jean-Baptiste Leo ja viigistas üldseisu. 60. minutil viis Jurgen Degabriele siiski maltalased uuesti juhtima ja näis, et Hibernians pääseb ikkagi edasi.

Riga päästjaks osutus kuuendal üleminutil meeskonna kapten Ivan Paurecvic, kelle pealöök tegi seisuks 2:1 Rigale, mis tähendas, et 2:2 üldseisuga mindi lisaajale. Paurevici väravale järgnes aga suur kisa-kära meeskondade pinkide juures, sest Hiberniansi treenerid polnud sugugi rahul iirlasest peakohtuniku Rob Hennessy tegutsemisega.

imelt oli pisut varem jäetud suluseisu tõttu lugemata maltalaste värav, samuti oli poolkaitsja Jake Grech saanud 90. minutil teise kollase ja kokku punase kaardi ehk üleminuteid mängiti juba vähemuses. Samuti apelleeriti sellele, et Paurevic kasutas väravat lüües käe abi, ehkki kordused näitasid, et äärmisel juhul tabas pall horvaadi õlapealset.

Hennessy saatis vihase sõimu eest pingilt minema meeskonna kapteni, teise poolaja lõpus välja vahetatud Björn Kristenseni, samuti peatreeneri Stefano Sanderra. Eemaldamisotsus Sanderrat ei taltsutanud ning ta jätkas agressiivselt kohtuniku sõimamist, sama tegi mitu pingil olnud Hiberniansi funktsionäri. Neist ühte "premeeris" Hennessy veel ühe punase kaardiga.

Sellelt seisult mindi mängima lisaaega, kus Riga pani oma arvulise ülekaalu maksma ja 105+3. minutil lõi vahetusmees Yunusa Muritala veel ühe värava. Ehkki lisaaja teisel poolel sai vastasele äsamise eest otse punase kaardi lätlane Vladimirs Kamešs ja jõud võrdsustusid, skooris Muritala veel korra ja Riga pääses kokkuvõttes 4:2 võiduga edasi.

Hiberniansi esindajate ahastust, ehkki mitte nende käitumist võib mõista, sest edasipääsu korral lahutanuks neid Konverentsiliiga alagrupiturniirist üksainus samm. Isegi nii kaugele pole ükski Malta klubi varem eurosarjas jõudnud, rääkimata alagrupis osalemisest. Riga mängib nüüd aga edasipääsu nimel otsustavaid kohtumisi Gibraltari meistri Lincoln Red Impsiga. Läti klubi on varem eurosarja alagrupis kaasa löönud korra, hooajal 2009-10 suutis seda Euroopa liigas Ventspils.