Ja vahe on seitse! 50 minutit Bayernile lükata-tõmmata olnud Gladbach tegi võimatut (1)

Yann Sommeri imetõrje. Foto: Bundesliga Twitter

Saksamaa kõrgliigas seisis tõehetkega silmitsi liigat kaks kuud juhtinud Mönchengladbach - külla sõitis valitsev meister Müncheni Bayern. Gladbach oligi raskustes, kuid pigistas välja 2:1 võidu.

Bayerni ülekaal esimesel poolajal oli totaalne: Robert Lewandowski tulistas napilt mööda mõlemast postist, Thomas Mülleri madala pealelöögi tõi ära Yann Sommer - korra šveitslane ka eksis, kuid päästis siis enda naha läbinisti uskumatu tõrjega. Gladbachi esimene pealelöök märgiti protokolli 40. minutil, poolajaks näitas statistika selles osakonnas 13:1 seisu Bayerni kasuks.

Teine poolaeg algas samas võtmes ja Ivan Perišicil ei kulunudki kaua, et üks pall Sommeri selja taha läkitada. Väravavaht sai küll käe vahele, kuid pall maandus ikkagi võrgus. See mõjus Gladbachile aga äratuskellana ja ühtäkki käis mäng Manuel Neueri värava all. Ei kulunudki kaua aega, et Ramy Bensebaini nurgalöögi järel tabloole 1:1 viigi tooks.

Poolvõimalusi jätkus mõlemale, aga 90 minutit tiksus juba täis ja viik tundus vältimatu. Siis aga leiti jooksul Marcus Thuram ja Javi Martinez hilines taklamisega, saadeti teise kollase kaardiga platsilt ära ja Bensebaini paigutas penaltipunktilt palli Neuerile püüdmatult küljevõrku - 2:1!

Võit jättis Gladbachi loomulikult tabeli tippu, ent Bayern langes 14 vooru järel lausa seitsmendaks.

Mönchengladbach - Müncheni Bayern 2:1 (0:0)