Karistus annab välismaalastest loobunud Järve noortele võimaluse tiibu sirutada (1)

Kõvasti noorenenud Järvet ootab ees proovikividest kubisev hooaeg. Foto: Seleri Tidor

Eelmise hooaja lõpp tõi Kohtla-Järve JK Järvele nii head kui ka halba. Ühelt poolt suudeti üsna rahulikult kindlustatada koht Esiliigas, teisalt aga saadi sügisel finantsdistsipliini rikkumise eest kaela karistus, mis sunnib alustama tänavust aastat kolme miinuspunktiga ega luba palgata uusi välismaalasi. Järve ülesanne uueks hooajaks on selle valguses lihtne: ellu jääda.

Meenutuseks:  Järve sai Eesti Jalgpalli Liidult kaheks järgmiseks üleminekuperioodiks välismängijate registreerimise keelu, kuna oli mullu hädas välismängijate palkadelt maksude tasumisega. Seetõttu tekkis neil suvel mitmetesse tuhandetesse eurodesse ulatuv maksuvõlg. See tähendab, et tänavuse aasta jooksul on meeskonna väljastpoolt tugevdamise võimalused piiratud. Kuna Järve ei jõudnud puudusi likvideerida ka lisatähtajaks ehk 17. jaanuariks, tulebki neil hooajale vastu minna negatiivse punktisaldoga.

Kas Järvel õnnestub palli edukalt veeremas hoida? Foto: Seleri Tidor

Klubi presidendi ja peatreeneri Andrei Škaleta sõnul püütakse seda tagasilööki võtta kui lisamotivatsiooni. "Oleme targemad ja rohkem selliseid vigu ei tee," lubas ta. Klubi eelarve on mullusest selgelt väiksem, kuid Škaleta sõnul oodatakse veel Kohtla-Järve linnavalitsuselt kinnitust eraldatava toetussumma kohta, mis peaks klubi vajadused katma. "Tänavu ei teki probleeme treenerite palkade ega millegi muuga, 90 protsendi ulatuses on kuludele kate juba olemas," lubas ta.

Hooajaks ettevalmistumine läks Järvel Škaleta sõnul plaanipäraselt, ehkki Kohtla-Järve staadioni kunstmuruväljaku lõplik valmimine lükkus tänavusse kevadesse ja seetõttu peetakse esimese ringi kohtumised ikkagi jätkuvalt Ahtme põhikooli kunstmuruväljakul. Treeningutega alustati detsembri lõpus enne Aastalõputurniiri ja töö käib igapäevaselt.

Iga aastakäik lisab mitu noormängijat

Olude sunnil tuleb tänavu lihtsalt keskenduda omadega mängimisele, meeskonna selgroo moodustavad võrdselt oma noored ja pikaajalise Esiliiga kogemusega mängumehed. "Pool meeskonda vahetus, aga eks see tähendab, et oma mängijad saavad võimaluse. Taliturniiril kasutasime juba mõnda 2004. aastal sündinud poissi. Usume omadesse," sõnastas Škaleta Järve tänavuse põhimõtte. "Meil jalgpallikool töötab, igal aastal tuleb sealt neli-viis poissi."

Ilma on jäädud kahest peamisest väravakütist – Esiliiga snaiprite tabelis mullu 17 väravaga kõrge neljanda koha saanud Raivo Saar siirdus kõrgliigasse Narva Transi ridadesse, 15 korda võrku sahistanud kolumblasest ründaja Duvan Mosquera Torres jätkab aga karjääri Kosovo meistriliigas. Lahkunud on ka kõik ülejäänud välismaalased, eelmise hooaja üks silmapaistvamaid noormängijaid Richard Tohver kolis aga Tallinnasse Flora ridadesse.

Nii Raivo Saar kui ka Duvan on Järve ridadest tänaseks lahkunud. Kes võtab üle väravalöömise kohustuse? Foto: Seleri Tidor

Üldplaanis on meeskond komplekteeritud ja koosneb umbes paarikümnest mängijast. Halliturniiri viimases mängus Elvaga sai paraku trauma Aleksandr Makarov, kelle paranemisaja kohta ei osanud Škaleta veel täpsemalt midagi öelda, kuid tõdes, et mõni aasta tagasi Kiviõli Irbise eest Esiliigas mänginud kaitsja lisaks meeskonnale hädavajalikku kogemust.

Taliturniiril said juba oma võimaluse näiteks 15-aastased Danila Romanin, Konstantin Pavlov ja Ivan Abašin. "Pavlov lõi halliturniiril Elvale värava, Abašin on väga huvitav mängija. Ja keskväljal tegutsevat Romaninit usaldan samuti," kinnitas Škaleta.

Tagasi on klubi enda kasvandik, mullu laenulepingu alusel pealinnas Levadia duubelmeeskonna särgis pallinud Erik Kruglov. Peamised lootused esiletõusuks asetab Škaleta nii talle kui ka juba mullu Esiliigas mehistunud stipendiaatidele ehk Danila Tsõgankovile, Artur Salmusele, Nikita Mossinile ja Gleb Pevtsovile. "Nad on hästi motiveeritud ja neil jagub juba ka kogemust," leidis Škaleta.

Liidreid näeb peatreener ka kogenud kaitsjas Viktor Aksjonovis ning 23-aastases väravavahis Viktor Gussevis. Mõlemal on karjäärist ette näidata meistriliigas mängimise kogemus ja mullu kuulusid nad terve aasta vältel Järve põhituumikusse. "Nende motivatsioon ei ole kuskile kadunud," tõdes Škaleta.

Põhieesmärk: jääda püsima!

Ehkki noorus on ühelt poolt Järve trump, näeb Škaleta selles ka komistuskivi. "Selge, et see on meie suurim nõrkus. Mitmed poisid mängisid mullu U17-võistkonnas. Kõik võtab aega ja stabiilsust meie hooajas ei tule, seda näen juba ette. Vahetusmängijate seast ei ole põhikoosseisuga võrdseid mehi pika hooaja lõikes võtta. Aga individuaalselt on mängijad siiski tugevad ja väravavaht on kogenud. Pole midagi, areneme hooaja käigus!"

Miinimumeesmärk on Järve jaoks tänavu selge – jääda liigasse kindlalt püsima ehk saada vähemalt seitsmes koht. Parimal juhul võidakse Škaleta arvates aga küündida ka viienda kohani, ehkki ennustada on tänavust hooaega tema sõnul raske. "Maardu võib ju olla teistest natuke tugevam, Elva ja Pärnu võitlevad ka kindlasti kõrgetel kohtadele. Aga minu arvates tuleb taas aasta, kus viimane võib vabalt võita esimest ja kõigi 36 vooru jooksul on tulemus ettearvamatu. Võib-olla mõni arvab, et meie oleme kõige nõrgemad? Aga las arvavad, see võib meile isegi sobida!" naeris Škaleta.

Kohtla-Järve JK Järve

Peatreener: Andrei Škaleta
Abitreener: Valeri Ivanov
Kaptenid: Viktor Aksjonov ja Emmanuel Gurtškaia (abikapten Erik Kruglov)
EJL-i stipendiaadid: Danila Tsõgankov, Artur Salmus, Nikita Mossin, Gleb Pevtsov, Erik Kruglov
Eelarve: 160 000 eurot
Koduväljakud: Kohtla-Järve Spordikeskuse staadion ja Ahtme põhikooli kunstmuruväljak
Meeskonna värvid: kollane, must ja sinine
Duubelvõistkond: Kohtla-Järve JK Järve U21 (II liiga põhi/ida piirkond)
Kodulehtfcjarve.ee
Esimene mäng: 8. märtsil kell 13.00 vs. Vändra JK Vaprus (Vändra kunstmurustaadionil)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 9. aprillil kell 19.00 vs. Tartu Tammeka U21 (Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul) 

Koosseis

Väravavahid: Viktor Gussev, Ilja Žukov.
Kaitsjad: Viktor Aksjonov, Ivan Abašin, Erik Kruglov, Deniss Lukin, Roman Svidovitš, Aleksei Bogatõrjov, Aleksandr Makarov.
Poolkaitsjad: Danila Tsõgankov, Danila Romanin, Nikita Mossin, Gleb Pevtsov, Artur Salmus,  Martin Jurkovski, Jevgeni Orehhov, Aleksei Tihhonov, Roman Kallaste.
Ründajad: Konstantin Pavlov, Emmanuel Gurtškaia.

Eeldatav algkoosseis:

Kohtla-Jaerve JK Jaerve - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:      

Sisse:

Erik Kruglov (kaitsja) naasis laenult Levadiast.
Aleksandr Makarov (kaitsja) liitus klubiga.

Välja:

Duvan Mosquera Torres (Kolumbia ründaja) lahkus Kosovosse.
Raivo Saar (ründaja) liitus Narva Transiga.
Richard Tohver (ründaja) liitus FC Flora U21-ga.
Christ Axel Fabrice Konan (Elevandiluuranniku ründaja) lahkus klubist.
Oleksandr Dehtjarenko (Ukraina kaitsja) lahkus klubist.

Hooajaeelsed mängud:

26.01. Kohtla-Järve JK Järve - Tallinna FC Flora U21 (EL) 2:6 (Kotljar, Panasenko)
09.02. Kohtla-Järve JK Järve - Rakvere JK Tarvas (ELB) 4:1 (Pevtsov, Romanov, Mossin, Ristimägi)
16.02. Tallinna FC Flora U21 (EL) - Kohtla-Järve JK Järve 5:2 (Salmus, Mossin)
23.02. FC Elva (EL) - Kohtla-Järve JK Järve 2:2 (Pevtsov, Pavlov)

Võitviikkaotus.

EL - Esiliiga; ELB - Esiliiga B

Kommentaarid

urmar   •  
(213.180.18.***)
Saar vaevalt enam stipendiaat Järves on.

Sisene
LÄBI AEGADE PARIM?
TOP 20 | #13: Ronaldinho - päikesekiir, viimane omasuguste seas
TOP 20 | #14: Best - nii briljantne, et muutis treeningudki teistele mõttetuks
VÄLISMAA
TOP 20 | #14: Best - nii briljantne, et muutis treeningudki teistele mõttetuks (3)
George Best oli jalgpalli esimene superstaar. Viies biitel. Mees, kes võis maha müüa ükskõik mille (ja saada ükskõik mida). Jalgpallur, kelle fännikirjadega tegelemiseks oli vaja palgal hoida täiskohaga sekretäri.
 
TOP 20 | #15: Garrincha - kõverate jalgadega artist, kes kohe üldse ei hoolinud
VÄLISMAA
TOP 20 | #15: Garrincha - kõverate jalgadega artist, kes kohe üldse ei hoolinud (1)
Ta sai erinevate naistega (vähemalt) 14 last ja jõi end 49-aastaselt surnuks, kuid Garrincha põletas elu sama eredalt kui säras jalgpalliväljakul.
VAATAME AJAS TAGASI
Jalgpall pärast pausi: liigakohti osteti, tiitlite üle vaieldi, tuhast tõusti ja sinna langeti <i>(1. osa)</i>
Mis kaasneb pooleli jäänud hooajaga? Ostetud liigakoht. Sada aastat kestnud jaht tiitlile, mida enda omaks peetakse, ent mida ametlikult pole ikka veel kätte saadud. Meeskonna tähtmängija müük vahetult enne kõige tähtsamaid mänge. Hooaeg, mis algas väljalangeja selgitamisega. Kõik need meenutused minevikust annavad tänasel päeval aimu, kui keeruline on katkenud jalgpallilõnga uuesti kokku sõlmima hakata.
VÄLISMAA
PREMIUM LIIGAST
ÄRA MAGA MAHA
SOCCERNET TV
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Paide Linnameeskond
1
1
0
0
8:1
3
2.
Tallinna FC Flora
1
1
0
0
3:1
3
3.
Tartu JK Tammeka
1
1
0
0
2:1
3
4.
Nõmme Kalju FC
1
1
0
0
1:0
3
5.
Tallinna FCI Levadia
1
1
0
0
1:0
3
6.
Viljandi JK Tulevik
1
0
0
1
1:2
0
7.
JK Narva Trans
1
0
0
1
0:1
0
8.
FC Kuressaare
1
0
0
1
0:1
0
9.
Tallinna JK Legion
1
0
0
1
1:3
0
10.
JK Tallinna Kalev
1
0
0
1
1:8
0
VIIMASED PILDIGALERIID
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA TABEL
Paide Linnameeskond
3
Tallinna FC Flora
3
Tartu JK Tammeka
3
Nõmme Kalju FC
3
Tallinna FCI Levadia
3
Viljandi JK Tulevik
0
JK Narva Trans
0
FC Kuressaare
0
Tallinna JK Legion
0
JK Tallinna Kalev
0
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

HOOAJA EELVAATED

Eesti liigahooaeg on lähedal! Loe klubide hooaja eelvaateid:

Premium liiga:

Esiliiga:

PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused toimusid kahe hooaja vahel Eesti meistriliiga klubides!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK