Kõigepealt Alandi ja seejärel Eesti eest mütanud Raadik sepistas sõprusmängule stiilse lõpplahenduse (0)

Pille Raadik Eesti koondise särgis. Foto: Brit Maria Tael (arhiiv)

Eesti naiste A-koondis ning Soome kõrgliigaklubi Aland United pidasid nädala jooksul maha kaks sõpruskohtumist. Kui esimeses võttis Aland ülikindla 4:0 võidu, siis kordusmatšis pöörasid eestlannad jõudude vahekorra sootuks vastupidiseks ning võitsid 4:1.

Eesti koondise eest aastate jooksul 88 ametlikku mängu kirja saanud Pille Raadiku auks peetud paarislahing kätkes eneses ka üht tavapäratut asjaolu: nimelt mängis Raadik avapoolajal klubi, kuid teisel kolmveerandtunnil koondise eest. Igapäevajalgpalli samuti Ahvenamaal palliv eestlannast ründaja Signy Aarna kandis täna aga vaid koondisesärki.

Eesti läks veidi pärast pooletunnise mänguaja täitumist Vlada Kubassova väravast juhtima ning avapoolaeg seisul 1:0 ka lõppes. 64. minutil suutis Aland aga seisu viigistada, kui täpne oli kahe poolaja vahel mängu sekkunud ameeriklanna Kit Loferski.

Seejärel läksid eestlannad aga oma teed: vaid viis minutit pärast viigiväravat sepistasid ahvenamaalannad omavärava ning omakorda kümme minutit hiljem kasvatas Flora ründeäss Lisette Tammik Eesti eduseisu kaheväravaliseks.

Parim osa oli aga alles ees: 90. minutil teenis Eesti naiskond penalti, mille löömine usaldati mõistagi Raadikule. Kogenud kaitsja ei vääratanud ning vormistas sümboolsel toonil lõpplahenduseks 4:1 võidu. Ühtlasi oli tegemist peatreeneritandemi Anastassia Morkovkina - Sirje Roops esimese võidumänguga koondise tüüri juures.

Järgmine kohtumine ootab Eestit ees 8. aprillil ning sedapuhku juba ametlikus mängus, kui MM-valiksarjas võõrustatakse Kreekat.