Konstantin Vassiljev pildiskandaalist: mul ei ole ametlikule avaldusele midagi lisada (22)

Konstantin Vassiljev hiljutises võidumängus Soome vastu. Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondise kapten Konstantin Vassiljev jäi Portugali treeninglaagrist naasmise järel pildiskandaali kommenteerides selle juurde, et Andres Operi ja Sergei Zenjoviga koos tehtud avaldusele pole vaja midagi lisada.

Koondise praegused mängijad Vassiljev ja Zenjov ja abitreener Oper poseerisid koos seitsme ekskoondislasega aastavahetuse eel ühes lauas Venemaa koondise peatreeneri Valeri Karpiniga. Andrei Stepanov riputas pildi sotsiaalmeediasse, kus see püsib tänaseni, ning Ukrainale kallale tunginud riigi esindajaga koos poseerimine vallandas Eestis pahameeletormi.

Kolm aktiivselt koondisega seotud meest esitasid neljandal jaanuaril ühisavalduse, kus öeldi muuhulgas: "Meie seisukoht sõja osas on olnud alati üks ja seesama – sellele ei ole õigustust." Seda avaldust on aga palju kritiseeritud selle üldsõnalisuse eest, mis jätab sõja osapoolte suhtes seisukohad välja toomata.

Koondiselaagrist naasnud Vassiljev andis Tallinna lennujaamas Delfile videointervjuu, kuid ka seal otsustas ta täpsema seisukoha väljendamata jätta, viidates mitut puhtu ametlikule ühisavaldusele ja öeldes, et tal pole sellele midagi lisada.

Miks ei ole tulnud seisukohta, et Venemaa on agressor või et sõda on läbi siis, kui Ukraina saab oma territooriumi tagasi? "Ma ei oska seda seletada ja ma arvan, et [selle küsimusega seoses tekkinud] lõhet tekitab rohkem meedia. See on tõesti praegu tundlik teema, mis praegu maailmas toimub, ja selle pealt mingeid punkte teenida on väga lihtne, ja vastupidi. Meie ütlesime oma seisukoha ja rohkem midagi väga lisada sellele ei ole," vastas Vassiljev Delfile.

Kas sa ise oleksid valmis midagi sellist ütlema? "Olen valmis ütlema seda, et see, mis toimub, on täielik hullumeelsus ja see on vaja kuidagi peatada. Minust see kahjuks ei sõltu ja need, kellest sõltub, nemad peavad tegutsema."

Refereeritud Delfi videointervjuu täispikkuses.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Lamemaalane   •  
(46.131.51.***)
Pohlak 3
Karvik   •  
(146.255.182.***)
Tuleb välja see tegelik külg kui hädad ja ohud majas, turvalist poolt vaja valida ja mitte ohutust variandist ilma jääda. Aitäh, aga nägemist!
Õiged vennad korrutaks neid venemaa vastaseid lauseid ja ukrainat pooldavaid mitte ei pobiseks läbi põse
Raiko Leht   •  
(91.129.97.***)
Häbi kosta mängid Eesti koondise ta võiks Venemaale minna
stranglers   •  
(176.46.30.***)
hale argpüks, ärgu süüdistagu meediat, kui ise ajab udu
Hiiu Kala   •  
(90.190.17.***)
Kuu aja jooksul ei leidu ühtegi ajakirjanikku kes suudaks küsida ÕIGE küsimuse? Nagu päriselt? Ma saan aru, et tal on arvamus ja see vist erineb mingist muust arvamusest sest "inimestel on õigus omada erinevaid arvamusi". Et minul Kontstantin Vassiljevil on õigus toetada Venemaa agressiooni Ukraina vastu? Kostja, nii või?
GERMAN Lari   •  
(85.253.118.***)
No siin on koik selge kahjuks......
Karvik   •  
(146.255.182.***)
Mina ei näe sellistel akstsendiga vendadel kohta Eesti koondises kes ei suuda praeguse venemaa vastu midagi ausat ja otse öelda
Calma7   •  
(84.50.223.***)
Hiiu Kala, vaatasid ikka intervjuud või lugesid viimast lõiku? Ajakirjanik küsis ju Kostjalt kas ta on valmis ütlema, et Venemaa on agressor ning Kostja vastus oli päris selgelt "ei".

Ma arvan, et selle intervjuuga sai asi päris selgeks. Zenjovi ja Kostjat ei soovi igatahes koondises enam näha. Eesti ei mängi ilma nendeta kuidagi halvemini ka. Portugali laager näitas, et meil on hunnik noori, kes on pmst sarnasel tasemel ning valmis koondist esindama. Häberlil pole mingit õigustust neid mehi enam koondises hoida.
Tammo Puura   •  
(176.72.97.***)
Minu jaoks Eesti Rahvuskoondises mängivad mängijad, kellel on Eesti kodakondsus. Need, kes austavad ja kannavad uhkusega meie koondise särki. Laulavad hümni, vähemalt oskavad seda. Kui aga Sa ei suuda välja öelda, et Venemaa on agressor riik, siis Sa pole kursis ka meie riigi ja rahva ajalooga.
Kostja ja Zenjov ei tohiks kuuluda meie koondisse! Ja Oper ei tohiks kuuluda koondise abitreenerite hulka!
Ennem kaotan mänge, kui vaatan Vene riigi patrioote meie koondise särgis!
See on minu arvamus!
Hiiu Kala   •  
(90.190.17.***)
@Calma7 🙂 Ega ta nüüd selge EI polnud aga selle võis sealt välja lugeda. No nägemist siis Kostja...
Lamemaalane   •  
(46.131.51.***)
Vassiljevil on EJL diplomaatiline pass ja puutumatus, võib kõike rääkida mida tahab või siis mitte rääkida.
cyrusvk   •  
(90.190.218.***)
Vaatasin intervjuu läbi, aga päris nii ei olnud, et "Ajakirjanik küsis ju Kostjalt kas ta on valmis ütlema, et Venemaa on agressor ning Kostja vastus oli päris selgelt "ei"."

Ajakirjaniku küsimus oleks võinud olla konkreetne: Kas sinu arvates on tegu Venemaa agressiooniga Ukraina vastu. Seeasemel pigem ajakirjanik viitas, et Kostja võiks võtta seisukoha, aga me ei saa eeldada, et ta sai ajakirjaniku vihjest aru. Et saada must-valget vastust, peaks keegi esitama konkreetse küsimuse ja ootama konkreetset vastust, selles intervjuus seda selgelt välja ei tulnud.
cart mees   •  
(46.131.45.***)
Miks selliseid vendasi koondises hoitakse? Igal kodumängul peaksid kõik vilistama nende kahe pallipuuteod.
Raiko Leht   •  
(91.129.97.***)
Zenjov oma ka kus nende oma on

Kosta ja Zenjov võib Venemaale minna ja seal mängita
Urmas Ristmagi   •  
(82.131.47.***)
teine lugu vöib aga euroopal ja muul hulludel öhutajatel kes söja nörga puutiiniga esile kutsus,
Lihtsalt venemaa arvas et marsivad sisse ja saavad omadega selle kiievi ja köik saab ok.
Ei saanud ja puutin ei pidurdanud kuna maailma löppu teavad köik tulema ja lihtsalt ühed ei luba oma kirikusse teatud rüvedusi ja teised ei soovi kirikus jumalast rääkida vaid teeksid sinna köigi uskude kokkutulemise koha erinevatele uskudele ja usu vooludele et kristlus suretada, See söda on alati käimas . Ja kui ma ei ütle et nii on siis köik ju ei tule venelastest kaasa ja ei vali isamaa liitu mitte vaid pigem ivan makarovi ekres, Ivan on pääste , isamaa liidu eksiteele alati kalduma viivad ikka paganluse poole kirikus käiad suured poliitikud kes pole oma südames pöördunud oma körva sügelemise poole tuult vastu vötma, Nii et jah on süüdi putin aga kes on agressorid öhutajad on suurema süüga kui putin ja co veel omakorda, Sest nemad kutsusid venemaa lahinguväljale mida nad ei oodanud ja uskusid veel vähem, Nii et jah Putin on agressor kes alistus inimese viisil kui oleks enne vöinud Jumalaga arvestada ja vaikida kuni öhutajad poleks ise rünnanud venemaad, Jah , kahjuks venemaa on alati olnud nörk inimesena aga Jumal armastab neid kes on nörgad, Seda venemaa rahvas on aegu pidanud andma aru aga nüüd paljud ka saavad Jumala poole pöörduma ja mitte koos vaid igaüks üksikult vastutuse vötma , Et mida Sina teed Kristusega, Ja muide tohmanid . See küsimus käib üle ilmamaa köigi kohta veel kuni on armuaeg., Saage vastu vötma arm ja siis kuningas näitaks edasi kasvavale armu saanud patusele ka tee kuidas sa vöid püsida kui oled tema ka kuningaks vastu vötnud ;) ...men
Urmas Ristmagi   •  
(82.131.47.***)
Kuule sa jenes palmurublis.
Sa vist oled öötööline ja halvad ladu et mõni vang pommi ei pane alla.
Ära nii ka ütle .
Ega nad sulle isikliku midagi pole keeranud kusagile.
Haha õpipoiss.
Õpi ikka nii et kui räägid ja siis imestatakse et see mees ei räägi nii nagu need kirjatundjad jne . Vaid nii et selliselt et tal on meelevald antud. Ja rahvas püüab aru saada kuidas nad võiksid seda imestada aru saada just nüüd kui see on selline mida nad on oodanud juba ammu aega oma vaevatud eludes aga ka ootuses et neid aidatakse. Tänu Jumalale EKRE eest. Kui nad ka viimast korda proovivad seda milleks nad on ohvri toonud oma kodumaa ja isamaa eest,siis pärast ei saa keegi öelda et mis siis nüüd peame tegema. Oli aeg kui teil oli võimalus aru saada. Mida sina tegid isamaal kui päästmist hüüdis keegi kes ootas juba kadunud lamba võrdluses. Ja nii on ka nüüd kuni märtsini Juku. Sõber või vaenlane
stranglers   •  
(176.46.30.***)
Urmas Ristmagi, õpi rääkima.
ZinedineZidane   •  
(88.196.65.***)
Ristimäe postitus tõmbab rohkem kuuli kokku kui see pildiskandaal.
Urmas Ristmagi   •  
(82.131.47.***)
see on küll õige , Möni ei õpi midagi sest tal on pohh, ja teeb mis massid ees üldises plaanis korrutavad nagu koerad, Aga pointi on vaja ,
venelane purjus on vähemalt lihtne toru
aga eestlane valmis kuradiga vöitlema
Ldominance   •  
(88.196.225.***)
Miks ta peab üldse sõjast rääkima ma ei saa aru. Hästi sõnastatud vastus tema poolt. Siinsed patrioodid ise lasevad siit jalga kui midagi hakkab juhtuma. Samas , kuigi Karpiniga pilt on ilusti olemas ei paneks ma kuskile sotsiaalmeediasse. Sellised on ajad ja kahjuks vabadusest Eestis rääkida ei saa.
stranglers   •  
(176.46.30.***)
vbl asi lihtsalt selles, et inimesed ei kannata häma, sellise hämaga K Vassiljev võiks Keskerakonda kuuluda, äkki kuulubki.
see, kui inimestele ei meeldi terror ja Putin, ei tähenda, et ollakse tingimata marurahvuslased, mul ei ole midagi siinsete normaalsete venelaste vastu, neid on ka küll ja küll.
nonoh   •  
(146.255.18.***)
Tänu sellistele hämamistele Putin üldse julges Ukrainat rünnata. Ja pommitab praegugi. Just täpselt selliste Kanepite ja Kostjade najal.

Sisene
Trans testis Paidest kurioossel moel lahkuma pidanud ründajat, aga tunneb enim puudust kogenud Eesti mängijatest  (galerii!)
PÕNEV PÄEV PIIRI TAGA
TIPPJALGPALLILE JOON ALLA
Jalgpalli lennunduse vastu vahetanud Signy Aarna: ei kripelda üldse, sest mu parimad jalka-aastad on möödas
UUS VÄLJAKUTSE POOLAS
Karl-Romet Nõmm esimesest välislepingust, uuest särginumbrist, keerulisest ajast Floras ja ebaõnnestunud koondisedebüüdist
JALKAJUTUD STUUDIOST
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
2.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
3.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
4.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
5.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
6.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
7.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
8.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
9.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
10.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!