Puust ja punaseks | Kuidas täpselt Karpini-foto Eesti jalgpallis usalduskriisi vallandas (10)

A: Le Coq Arena enne Eesti koondise kohtumist. Foto: Oliver Tsupsman

Eesti kohtub kolme päeva pärast Islandiga. Meeskond kuulub hulganisti põnevaid (noor)mängijaid. Mitmed koondislased on ametis huvitavate klubivahetustega. Premium liiga satside trennides näeb ootamatuid külalisi. Aga peamine jutt käib hoopis miskist muust.

Eesti jalgpalli teemaks number üks on alates vana aasta viimasest päevast olnud sotsiaalmeediasse postitatud foto, mis on vallandanud vabariigi harrastatuimal spordialal usalduskriisi, mis on viimase paari päeva jooksul üha paisunud. Kas seda on võimalik lahendada? Selle jaoks on vaja juhtum üksipulgi lahti võtta, mida Soccernet.ee järgnevalt proovib.

30. DETSEMBER

FOTO | 89 korda Eesti koondises mänginud ja pärast karjääri lõppu jalgpalliagendina töötav Andrei Stepanov postitab oma Instagrami- ja Facebooki-kontodele foto, kus samas lauas istuvad rõõmsas meeleolus 10 endist või praegust Eesti jalgpallikoondislast (Sergei Pareiko, Artur Kotenko, Andres Oper, Dmitri Kruglov, Sergei Zenjov, Igor Morozov, Aleksandr Dmitrijev, Konstantin Vassiljev, Andrei Stepanov, Jevgeni Novikov) ja Venemaa jalgpallikoondise peatreener Valeri Karpin.

Karpin on sündinud okupeeritud Eestis ja omab sünnijärgset Eesti kodakondsust (aga ka Venemaa passi). Maailm tunneb teda aga endise Venemaa koondislasena. Lisaks kevadel MM-valiksarjast eemaldatud Venemaa rahvusmeeskonnale juhendab ta hetkel ka FK Rostovit, kuhu on mängijaid vahendanud ka aastaid agentidena töötanud Stepanovi ja Novikovi agentuur Nesta Sport Group.

31. DETSEMBER

UUDIS | Soccernet.ee avaldab kell 13.00 artikli "Eesti koondise tähed saatsid vana aasta ära Venemaa peatreeneri Karpini seltskonnas", mis pälvib ohtrasti tähelepanu.

Soccernet.ee kirjutab muuhulgas: "2014. aastal, kui Karpin juhendas Hispaanias Mallorca klubi, andis ta intervjuu kohalikule raadiojaamale, milles kirjeldas end kui nõukogude inimest ning rõhutas, et Eesti on endine "liiduvabariik". Muuhulgas pidas ta tollal oluliseks parandada intervjueerijat, kes sõnas, et ta on sündinud Eestis - Karpin teatas, et on sündinud siiski Nõukogude Liidus.

"Tunnen end täielikult nõukogude inimesena. Kui lähen näiteks Ukrainasse, Eestisse, Leetu või Gruusiasse, mis on kõik endised liiduvabariigid, siis lähen justkui Venemaale. Seal räägitakse jätkuvalt vene keelt, kõik saavad sinust aru. Minu jaoks on see endiselt üks riik, Nõukogude Liit," kuulutas Karpin, lisades, et igatseb kunagist suurriiki taga. Samuti kiitis ta Venemaa presidenti Vladimir Putinit kui "tarka, tugevat ja julget inimest" ning rõõmustas selle üle, et Ukrainale kuuluvast Krimmist oli tollal värskelt saanud jälle Venemaa osa."

Konstantin Vassiljev võttis esmaspäeval vastu karjääri 7. Hõbepalli. Foto: Brit Maria Tael

2. JAANUAR

HÕBEPALL | Hõbepalli auhinna üleandmisel küsitakse Konstantin Vassiljevilt foto kohta. Eesti koondise kapteni vastus: "Mul ei ole väga rohkem midagi öelda, kui et pilt oli olemas. Kohtumine oli. Normaalne õhtusöök ja jalgpallijutud. Raske on midagi muud adekvaatset vastata."

PODCAST | Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" käsitleb juhtumit pikalt ja proovib selgitada, miks see foto väga paljusid Eesti inimesi hingepõhjani häirib ja/või solvab.

Kristjan Jaak Kangur: "Venemaal on sport propaganda osa, see on fakt, selle üle ei ole mõtet arutleda ega vaielda. Koondisesport seda enam. Venemaa koondise peatreener ei saaks, praegusel ajal eriti, olla mitte keegi, kelle vaated elule ei kattu riigi juhtkonnaga, ladvikuga. See ei ole mõeldav, sest Venemaal on jalgpall lihtsalt niivõrd oluline."

Ott Järvela: "Ja sõda Ukraina vastu, mille värdjalik Venemaa on alustanud, see ületas mingid jooned, mida enne seda polnud ületatud. See on see, millest spordis osad inimesed jätkuvalt aru ei saa - Kaia Kanepi ei saa aru, Thomas Bach ei saa aru, Gianni Infantino ei saa aru. Mina saan väga selgelt aru. Mul tekivad peas paralleelid lugudega, mida minu vanavanemad on mulle rääkinud teise maailmasõja ajal juhtunust, sellega, mis praegu toimub Ukrainas. See on sama värdjalik mentaliteet, mis teostab seal kuritegusid, mis on üle rullinud ka Eestist. Ma usun, et igal Eesti perel on oma lugu olemas. Need paralleelid on meil peas ja need ei kao sealt."

Kasper Elissaar: "Mul on lihtsalt väga kahju, et Eesti väga sümpaatsed jalgpallurid tõmbasid omale veidi vee peale täieliku lollusega, ja ma ei tea, kuidas te sellest välja tulete. Kindlasti need jalgpallurid, kes praegu kuulevad seda pahameelt, nad pahandavad, et miks te puhute tühjast mingi asja üles ... sorri, aga see ei ole nii."

JALGPALLIHAIGLA | Eesti koondise fänne koondav Jalgpallihaigla teeb avalduse: "MTÜ Jalgpallihaigla mõistab hukka Eesti jalgpallikoondise liikmete Konstantin Vassiljevi ja Sergei Zenjovi ning treeneri Andres Operi kohtumise Venemaa jalgpallikoondise peatreeneri Valeri Karpiniga. Sellist käitumist ei saa mitte kuidagi aktsepteerida.

Tänases geopoliitilises olukorras on igasugune suhtlus paariariigi jalgpalli kõrge ametiisikuga lubamatu. Kuigi antud kohtumine oli eraviisiline ja ei olnud ellu kutsutud nende poolt, siis Eesti kodanike ja koondise esindajatena on neil moraalne kohustus seista samade väärtuste eest, mille eest seisab nii Eesti riik kui ka enamus Euroopast. Suhted Venemaa kõrgete jalgpalli ametiisikutega ei ole tänasel päeval aktsepteeritavad."

POHLAK | Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak kommenteerib juhtumit Delfile: "Inimeste tasandil on meie kohus lisaks kaastundele ning kannatavate abistamisele mõelda ka sellele, et mitte kaotada olulisi inimõigusi, mille hulka kuulub ka õigus tunda teistmoodi mõtlevaid inimesi ja õigus kohtuda nendega. Inimestevahelise suhtlemise, sõpruse ning armastuse püsimine olude kiuste on vältimatuks eelduseks, et maailm võiks pöörduda tagasi normaalsusesse."

3. JAANUAR

FLORA SEISUKOHT | Vassiljevi ja Zenjovi koduklubi FC Flora president Pelle Pohlak lausub Postimehele: "Oma seisukohta sõja kohta Ukrainas väljendasime klubina kevadel, kui korraldasime Mängu Rahu Nimel, kus võõrustasime A.Le.Coq Arenal Kiievi Dõnamot ning annetasime mängu tulud Ukraina heaks. Kõnealune õhtusöök oli mängijate eraviisiline tegevus, mille suhtes klubi hoiakut võtta ei saa, sest austame inimeste õigust valida endale tuttavaid ning sõpru."

ZENJOV | Ründaja Sergei Zenjov ütleb Postimehele: "Stepanov kutsus ja me ei teadnud isegi, kes tuleb kohale. Meie jaoks oli see ka huvitav, et [Karpin] tuli. /…/ Ei olnud ühtegi sõna, et kes on kelle poolt või mida tahavad inimesed kuulda. Meil ei ole midagi vabandada."

KOMMENTAAR | Ajakirjanik Ville Arike kirjutab Postimehes: "Aivar Pohlak teab hiilgavalt, mida tähendab jalgpall Venemaale, kuidas see on riigiga läbi põimunud. Samamoodi on riigi väga suure tähelepanu ja toetuse all sealmail jäähoki. Seetõttu ei ole Venemaa jalgpallikoondise peatreener tavaline isik. Sellele ametipostile ei panda meest, kel pole Kremli heakskiitu. Karpin on oma suhtumist ja vaateid elule – ta näeks Eestit ja teisi endisi liiduvabariike jätkuvalt NSV Liidus – väljendanud eelmisel kümnendil antud intervjuus. Praeguses sõjaolukorras tuleb tõdeda: Karpin on üks agressorriigi esindusnägusid."

PROPAGANDA | Soccernet.ee ülevaade näitab, kuidas foto on tööriistana kasutusse võtnud Venemaa propaganda. Intervjuus Matš TV-le teatab endine Nõukogude Liidu koondise väravavaht Anzor Kavazašvili: "Eestlased, mida te teete? Kuidas te julgete kääbustena tõsta oma etturid suure Venemaa ette ja esitada piiksuval häälel meie riigile nõudmisi? Pange suu kinni!"

4. JAANUAR

SAATEKIRI HAIGLASSE | "Soovitan tervel Delfi toimetusel ravile minna. Ma võin teile anda haigla aadressi. Ja see on ametlik. Võite selle avaldada," ütleb Andrei Stepanov Delfile, kes soovib temalt foto tagamaade kohta selgitusi küsida.

VOX POPULI | Jalgpallifänn, endine Tartu Tammeka kogukonnajuht ja Sepa staadioni projekti eestvedajate sekka kuulunud Kalle Paas kirjutab: "Pohlak oleks võinud Eesti Jalgpalli Liidu presidendina öelda näiteks, et need endised ja praegused Eesti koondislased tegid moraalselt valesti, kui poseerisid avalikult vallutussõda pidava režiimi tippfunktsionääriga, kes on avalikult ihalenud tagasi nõukogude aega. Selle asemel rääkis ta ... Hoopis millestki muust."

VOX POPULI VOL 2 | Paide Linnameeskonna turundus- ja kommunikatsioonijuht Marek Tiits kirjutab: "Ma ei ole nõus. Mu süda valutab ja mul on paha. Ja ma ei ole nõus. Ja ma ei saa olla vait. Ma ei saa olla vaikiv heakskiitja.

Ma ei ole nõus mitte ühegi ametliku seisukohaga, mida Eesti jalgpallijuhtide ja asjaga seotud jalgpallurite poolt on seni "Karpini fotokaasuses" edastatud ja avaldatud. Ma ei ole mitte ühegagi neist nõus, ma pean neid valeks, vääraks, reaalsust moonutavaks ja moraalituks.

Ma ei ole nõus sellega, et täna, TÄNA peaksime, saaksime, tohiksime me pärast vene jalgpallikoondise peatreeneriga ühisfotol naeratamist rääkida sõprusest, vabadusest valida, armastusest ja uue võimaluse andmisest. Ma ei ole sellega nõus, sõbrad, lihtsalt ei ole." Tiitsi postitus kogub päeva lõpuks üle tuhande laigi, seda jagavad sotsiaalmeedias sajad inimesed nimekatest sporditegelastest tuntud näitlejate ja muusikuteni.

VABARIIGI VALITSUS | Kultuuriminister Piret Hartman: "Kultuur ja sport on seni olnud valdkonnad, kus rahvusvaheline koostöö on toimunud kõigi poliitiliste tõmbetuulte kiuste. Kuid praegu on seis kardinaalselt muutunud. Euroopa südames toimub sõda ning meil tuleb teha kõik selleks, et agressorit – Venemaad – mitte toetada.

Head spordimehed – inimene, kes peab meid endiselt nõukogude maaks ja kuulub agressorriigi spordieliidi hulka, ei ole seltskond, kellega end esitleda. Peate tajuma, millise sõnumi see avalikkusele annab. Meie eesmärk peab olema vähendada agressorriigi positsiooni kõigis eluvaldkondades."

KOMMENTAAR | Spordiajakirjanik Märt Roosna kirjutab Delfis: "Aivar Pohlak tuleks kiiremas korras normaalsusesse tagasi tuua, tema on Eesti jalgpalli võtmeisik. Mõnda aega tundub juba, et ta on täiesti reaalsusest irdunud, omas maailmas. Küll on ta esitanud Eesti jalgpalli taset muinasjutulises tähesäras ("Sakslased ütlesid meile, et oma filosoofialt oleme Euroopa TOP 10 koondis"), küll kiidab Katari kõrgkultuuri ja siunab lääne kultuuri, küll ei tunne iseennast ära, kui Kinoteater tabava sketši teeb. Kuluaarides räägitakse, et Pohlaku ettekujutus Ukraina sõja tekkepõhjustest erineb üksjagu keskmise eestlase arusaamadest. See muidugi üht-teist seletaks."

AVALIK VABANDUS | Konstantin Vassiljev, Sergei Zenjov ja Andres Oper teevad jalgpalliliidu vahendusel avalduse: "Lugupeetud jalgpallisõbrad! Meil on kahju tekkinud olukorra pärast ja vabandame kõikide ees, kellele tundeid meie õhtusöök ning sellest foto avaldamine sotsiaalmeedias riivas. Meie vestlus käis vaid jalgpalli ümber, me ei rääkinud poliitikast ega sõjast. Meie seisukoht sõja osas on olnud alati üks ja seesama – sellele ei ole õigustust. Oleme jalgpalliväljakul ja väljaspool seda olnud alati Eesti eest väljas ja teeme seda ka edaspidi."

POHLAK | Aivar Pohlak TV3 uudistesaates: "Meie poolt on see vabandus kindlasti vastu võetud."

PAHVI KONTRA | Delfi ajakirjanik Peep Pahv kirjutab: "Parem on jätta vabandamata kui teha seda pealesunnitult ja absoluutselt sisutühjade sõnadega. /…/ Avalikkus ei saanud koondislaste avaldusest teada mitte midagi. Ei seda, kuidas nad mõnusale olengule sattusid, ega ka seda, mida nad ürituse aukülalisest arvavad. Küsimusi ja kahtlusi kerkis aga õhku rohkem kui pärast skandaalseks osutunud foto esmast ilmumist."

REKORDINTERNATSIONAAL | Eesti rekordinternatsionaal, kauaaegne koondise kapten ja endine peatreener Martin Reim sõnab Õhtulehele antud intervjuus: "Aeg on praegu selline, kus me peame oma mõtteid ja meelsust – eriti Eesti koondisega seotud olles – välja näitama. Tavaolukorras poleks ju häda midagi, aga vaadates, mis hetkel maailmas toimub, jälgitakse kõike väga terava pilguga. Kindlasti oli see pilt paljudele valus vaadata. Sportlased aga on tihti kambavaimu mehed ja ei mõelda, mida selline koosviibimine ja pilt võib poliitiliselt tähendada."

OPER | Koondise abitreener Andres Oper kommenteerib juhtunut pikemalt Postimehes. "Olen iseseisva Eesti patrioot ning NSVL-i aega mäletan läbi erinevate murede, mis meiegi peret saatsid. Narvas kasvanud Karpin võib muidugi tunda minevikku teisiti, ma ei tea tema vaateid. Olen tugevalt sõjavastane inimene ja osalemine õhtusöögil ei mõjutanud mitte kuidagi minu hoiakuid mineviku suhtes ega sõjavastasust," sõnab Oper ja lisab, et on nõus, et jalgpallur peab avalikkuse ees olema ettevaatlik, kuid sellise olukorra tekkimist oli raske ette näha.

VASSILJEV | Koondise kapten Konstantin Vassiljev annab täiendavaid selgitusi ERRi spordisaates: "Pilt ja selle pildi ümber tekkinud olukord, arvatavasti tegi kellelgi halva tunde. Kogu see lugu, mis selle ümber oli, läks suureks. Lõppkokkuvõttes keegi meist seda küll ei tahtnud. Arvatavasti paremini on vaja valida, millal mingit infot avaldada ja nüüd arvatavasti peame arvestama iga asjaga, mis võib häirida ühiskonda. Hinnangu annavad erinevad inimesed ja igal inimesel on seda võimalus hinnata seda nii nagu tahavad. Tekkinud poleemika ei ole kasuks ei meile ega meie ühiskonnale."

5. JAANUAR

VIKERRAADIO | Soccernet.ee ajakirjanik Ott Järvela ütleb Vikerraadio saatele Uudis+ antud intervjuus: "See on probleem tervele Eesti jalgpallile, kõik see, mis on sellele fotole järgnenud. Ka reaktsioonid erinevatelt Eesti jalgpallielus osalevatelt inimestelt. See on tekitanud Eesti jalgpallis tugeva resonantsi, olulisi ebakõlasid.

Eesti jalgpalliskeenel teatud fännirühmitused omavad väga olulist rolli ning ka nemad on reageerinud väga valuliselt. Ma arvan, et kokkuvõttev järeldus on, et tegemist pole ainult nende mängijate probleemiga, vaid see probleem on saanud terve Eesti jalgpalli omaks."

POLITSEI | Sisekaitseakadeemia direktor Kristian Jaani kirjutab ERR-is: ""Pehme jõu" tööriistadena kasutamist spordis – ja seda ka Eesti kontekstis – on varasemalt käsitletud nii läbi VTB ühisliiga kui ka KHL jäähokiliiga. Globaalsemalt aga Venemaa korraldatud olümpiamängude ja jalgpalli maailmameistrivõistluste kontekstis.

Tahtsingi jõuda jalgpallini ning eelpool viidatud fotoni, mida viimastel päevadel Eestis ohtralt lahatud on. Ma ei tea, kas see koosviibimine või see foto "pehme jõu" tööriistana on kellegi suunatud ja teadlik tegevus või mitte, aga tean, et seda võib käsitleda sellise tööriistana ja see ei ole kuidagi hea. FSB, GRU, Russki Mir tõenäoliselt hõõruvad käsi ja on rahul, et meil on selline foto levimas."

KINOTEATER | Kinoteatri MM-saadete üks osalistest, spordisõber Tõnis Niinemets postitab Twitteris: "Kui on juttu inimõigustest, siis räägi sellest, kuidas kõikjal on hoopis suuremad probleemid. Kui on juttu suurtest teemadest ja probleemidest nagu näiteks sõda, siis räägi, kuidas ka sellises olukorras on kõigil inimõigused. A. P."

ERISAADE | Jalgpalliliidu arendusdirektor Mihkel Uiboleht sõnab Delfi Erisaates: "Mina arvan, et kõik inimesed peaksid saama oma küsimustele vastused. Peaks küsima need küsimused ära, mis meil hinge peal on. Inimesed vastavad nendele küsimustele ja lähme eluga edasi."

UKRAINA HÄÄL | Postimees ja Soccernet.ee avaldavad 10-kordse Eesti meisterklubi FCI Levadia presidendi Viktor Levada pöördumise: "Vastates küsimusele Konstantin Vassiljevi kohta, siis ta on koondise kapten, oma riigi esindaja ning igal juhul peab mõtlema, millal ja kellega kohtuda. Inimene, kes selle foto sotsiaalmeedias avaldas, pani aga jala ette kõigile laua taga istunutele.

Elan siin 40 aastat ning olen alati tänulik saatusele, et sattusin pärast instituudi lõpetamist Eestisse. Eesti on mulle teine kodumaa. Kui algas sõda, tajusin veelgi enam, kuidas mul on elus vedanud. Olen õnnelik, et elan riigis, mis toetab minu kodumaad.

Praegu, mil meenutan kõige keerulisemaid aegu, eriti sõja esimesi päevi, tuleb kohe meelde esimene, 26. veebruaril Vabaduse väljakul toimunud meeleavaldus. Siis tunnetasin esimest korda eesti rahva tohutut toetust minu Ukrainale."

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Anastasia Lätt   •  
(212.53.115.***)
Saatekiri haiglasse. - Jätkub ülbust. 👏
Denis Krestinin   •  
(82.131.82.***)
kui flora kardab siis paistab Levada tegutseb rangelt, Kruglov pidi juhendama u19 levadiat aga teda asendas Andreev
raudidas   •  
(90.191.16.***)
tere Nastja 🫣
Pints   •  
(195.80.107.***)
Väärt kokkuvõte.

Levada poolt konkreetne ja selge avaldus.

"UEFA on Venemaa võistlustelt eemaldanud, jalgpalliklubid samuti, see riik ei osale võistlustel. Kui meie mängijad, sealhulgas endised Levadia mängijad istuvad rõõmsalt Karpini seltsis, on see minu jaoks lihtsalt pöörane. Mis puutub Valeri Karpinit, siis tunnen teda, ta on minul külas käinud, vestlus oli suurepärane. Jälgisin tema karjääri, mul on tema suhtes normaalne inimlik sümpaatia, suhtun temasse hästi. Kuid praegu on ta agressorriigi esindaja."

"Kui inimene ei jaga klubi seisukohta, lähevad meie teed temaga lahku. Mis puutub õhtusöögil olnud meie jalgpalliklubisse kuuluvaid inimesi (Sergei Pareiko, Artur Kotenko, Dmitri Kruglov – toim.), siis räägime nendega [neljapäeva] õhtul. Tahan nad ära kuulata ja mõista nende seisukohta."
avo jakovits   •  
(91.129.106.***)
Mina tunnen Karpinit juba sellest ajast kui me osalesime liidukatel Gruusias Tšiatuuras,kus ta esindas ENSV noortekoondist ja mina olin treener.Kelle poolt nüüd olla?Mis juhtub,kui 2 mängijat ei mängi?.mis juhtub kui fännitribüün streigib?,
Mis juhtub,kui ma suren?,mis juhtub,kui keegi ostab juhuslikult poest vene kaupa,mis juhtub kui eestikatel osalevad vene kodanikud,mis juhtub kui meie vastased karjuvad enne mängu privet (vene satsid 80%),kas ma pean võtma nööri,või ütlema kohtunikule et ma ei mängi? Sõbrad vaatame peeglisse ja võtame ühe pitsi võib olla kaks.
Herr   •  
(213.35.183.***)
AVALIK VABANDUS | Konstantin Vassiljev, Sergei Zenjov ja Andres Oper teevad jalgpalliliidu vahendusel avalduse.

NB! Tasub ära märkida, et ei EJL kodulehel ega facebookis pole skandaalist sõnagi, rääkimata siis vabandusest.

Seega kogu see vabandus on lihtsalt Jalgpalli Liidu PR-trikk ühiskonnale ja meediale. Et võimalikult kiiresti teemast vabaks saada.

Jätkuvalt ootame selgeid vastuseid ja siirast vabandusi, mitte anonüümseid vastuseid “jalgpalli liidu vahendusel”

Seniks pole Operil, Zenjovil ega Vassiljevil minu silmas kohta koondises, rääkimata kaptenipaelast.
Kebab   •  
(91.129.98.***)
Millal Eesti jalgpallikogukond julguse kokku võtab ja ütleb Aivar Pohlakule, et sinu aeg on läbi?
sanderk   •  
(77.223.33.***)
Antud teema erinevate kirjutiste all on hetkel kokku ligi 300 kommentaari ja sama suurusjärk ka foorumis.

EJL: "inimesed peaksid saama oma küsimustele vastused. Peaks küsima need küsimused ära, mis meil hinge peal on. Inimesed vastavad nendele küsimustele ja lähme eluga edasi"

Hakkaks äkki vastama!?!
elx   •  
(213.184.49.***)
Kurb on see, et vabandust polnud. See oli avaldus.
Vabandus oli "vabandame, et te solvusite", mitte "vabandame, et midagi valesti tegime". Ehk selge sõnum, et ollakse selged kui prillikivid ja probleem on hoopis vaatajas.

Ja mitte ühtegi seisukohta, et ollakse agressorriigi vastu, ainult seisukohad, et ollakse sõja vastu. Võrdsustades sellega sõja osapooled.

Ehk kurb, et isegi nädal hiljem pole asjaosalised aru saanud, milles probleem peitub. Ma saaks sellest täiesti aru, kui tegemist pole emakeelega ja ei tunneta keelt nii hästi. Seda juhtub ka siis, kui sa tunned kõiki sõnu ja räägid grammatiliselt korrektselt. Kuid siis peaks lähedal olevad isikud sellele tähelepanu pöörama.

Hullem lugu on, kui saadakse aru aga vaated ongi sellised - Ukraina ja NATO on süüdi, et Venemaa läks denatsifitseerimist korraldama.
Arsenal ja Kalev   •  
(46.131.49.***)
Betsafei podcast, kus Kruus-Vassiljev omavahel rääkisid oli päris selge mida ta arvab. Ei julgenud öelda miskit Venemaa-Ukraina kohta. Samasugune pinnapealne mull. Sealt ka selge põhjus miks avaldused on pinnapealsed. Nad ei ole Eesti patrioodid.

Kell 23:00 vanaaasta öösel paugutati Tallinnas kõvasti vene kogukonna poolt, kuigi oli teada mida see esindas. Eestis on palju venemeelseid, kuid nad enam ei julge avalikult rääkida, mida pole ka V kunagi teinud. Keegi neist pole öelnud: Venemaa on terroristlik, sõda Ukrainas on väga vale. Paneme juurde veel 2008 ja 2014.

See pole nii raske sõnastus. Kui seda öelda ei taha siis on tegelt selge. Täna tuleb valida pool - kas esindad Eestit ja seisad vastu või ära esinda Eestit.

Koondisest minema.

Sisene
Trans testis Paidest kurioossel moel lahkuma pidanud ründajat, aga tunneb enim puudust kogenud Eesti mängijatest  (galerii!)
PÕNEV PÄEV PIIRI TAGA
TIPPJALGPALLILE JOON ALLA
Jalgpalli lennunduse vastu vahetanud Signy Aarna: ei kripelda üldse, sest mu parimad jalka-aastad on möödas
UUS VÄLJAKUTSE POOLAS
Karl-Romet Nõmm esimesest välislepingust, uuest särginumbrist, keerulisest ajast Floras ja ebaõnnestunud koondisedebüüdist
JALKAJUTUD STUUDIOST
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
2.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
3.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
4.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
5.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
6.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
7.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
8.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
9.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
10.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!