Viktor Levada avaldus: mul hakkas Karpini-fotot nähes valus, ta on agressorriigi esindaja (24)

FCI Levadia president Viktor Levada. Foto: erakogu

Tunamullu Eesti meistriks tulnud ja mullu hõbemedalid võitnud FCI Levadia ukrainlasest president Viktor Levada tegi isikliku avalduse seoses sündmustega, mis lahvatasid ümber Eesti koondise endiste ja praeguste jalgpallurite koosviibimisega, kus osales ka Venemaa koondise praegune peatreener Valeri Karpin. Kokkuleppel Levadaga avaldab Soccernet.ee tema pöördumise täismahus.

"Kommenteerin seda olukorda isiklikust vaatevinklist, see on minu põhimõtteline seisukoht.

Kui nägin fotot, millel olevaid inimesi tunnen, hakkas mul valus. Sellel fotol naeratavad kõik Valeri Karpini seltskonnas istujad rõõmsalt! Olen täiesti kindel, et see on praegusel hetkel vastuvõetamatu.

Venemaa on agressorriik, mis hävitab Ukraina linnu, hävitab ukraina rahvast. See on terroristlik riik. Praegu seostub Karpin mulle agressoriga, sest ta on riigi koondise peatreener.

UEFA on Venemaa võistlustelt eemaldanud, jalgpalliklubid samuti, see riik ei osale võistlustel. Kui meie mängijad, sealhulgas endised Levadia mängijad istuvad rõõmsalt Karpini seltsis, on see minu jaoks lihtsalt pöörane. Mis puutub Valeri Karpinit, siis tunnen teda, ta on minul külas käinud, vestlus oli suurepärane. Jälgisin tema karjääri, mul on tema suhtes normaalne inimlik sümpaatia, suhtun temasse hästi. Kuid praegu on ta agressorriigi esindaja.

Olen oma kodumaa patrioot, armastan oma rahvast ega saa jääda kõrvaltvaatajaks. Olen valmis venemeelsete inimeste igasuguseks kriitikaks või negatiivseteks väljaütlemisteks, aga see on minu seisukoht, mille eest olen valmis võitlema, kannatama ja isegi oma parimaid sõpru kaotama. Olen väga tänulik saatusele, et mul on olemas niisugune võimalus oma maad aidata ja sellest avalikult rääkida.

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Arutasime juhtunut klubis. Kujunes ühine seisukoht. Meie klubis on eestlasi, ukrainlasi, venelasi, armeenlasi, grusiine, teistest rahvustest inimesi, nad kõik on ühel arvamusel ja mõistavad kõike. Kui inimene ei jaga klubi seisukohta, lähevad meie teed temaga lahku. Mis puutub õhtusöögil olnud meie jalgpalliklubisse kuuluvaid inimesi (Levadias treeneritena töötavad Dmitri Kruglov ja Artur Kotenko - K. J. K.), siis räägime nendega [neljapäeva] õhtul. Tahan nad ära kuulata ja mõista nende seisukohta.

Kui minu klubis keegi toetab Venemaa agressiooni ja seda sõda, siis kuidas saame sellele inimesele palka maksta? Sel juhul mina samuti toetaksin sõda. Ei, see ei tule isegi arutusele.

Vastates küsimusele Konstantin Vassiljevi kohta, siis ta on koondise kapten, oma riigi esindaja ning igal juhul peab mõtlema, millal ja kellega kohtuda. Inimene, kes selle foto sotsiaalmeedias avaldas, pani aga jala ette kõigile laua taga istunutele.

Elan siin 40 aastat ning olen alati tänulik saatusele, et sattusin pärast instituudi lõpetamist Eestisse. Eesti on mulle teine kodumaa. Kui algas sõda, tajusin veelgi enam, kuidas mul on elus vedanud. Olen õnnelik, et elan riigis, mis toetab minu kodumaad.

Praegu, mil meenutan kõige keerulisemaid aegu, eriti sõja esimesi päevi, tuleb kohe meelde esimene, 26. veebruaril Vabaduse väljakul toimunud meeleavaldus. Siis tunnetasin esimest korda eesti rahva tohutut toetust minu Ukrainale. Rahvast kogunes palju, tuldi koos lastega. Kõik lehvitasid Ukraina ja Eesti lippe, olin väga liigutatud.

Sel meeleavaldusel viibides sain tugeva annuse kindlust, et me võidame. Tahan veel kord väljendada oma tänu kogu eesti rahvale selle eest, mida Eesti ja tema kodanikud teevad Ukraina heaks.

Koos tõeliste sõprade abiga võidab Ukraina seda agressorit."

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Rene Kundla   •  
(146.255.183.***)
Õiged mõtted.
Reina   •  
(81.90.117.***)
Levada aus onkel. Esimene hea sõnavõtt sel teemal.
Pints   •  
(195.80.107.***)
Klubina pole Levadia mulle kunagi sümpaatne olnud aga see avaldus väärib tunnustust.
Alexej Lvov   •  
(82.131.69.***)
Lugetes,vadates.....Levada Pohlaku asemele!)))
Andres85   •  
(85.29.202.***)
Aitäh Viktor! Kahju ainult, et meie oma rahvuslik jalgpalli liit ja selle esindajad ei näe võimalust, ega põhjust sarnaseid selgeid seisukohti avaldada.
IUdutuli   •  
(146.255.182.***)
Respekt!
Tammo Puura   •  
(176.72.98.***)
Klubi juhina pole Ta alati kõige teravam pliiats! See sõnum aga on väga hästi edastatud!
suits   •  
(90.190.37.***)
Väga siiras ja aus tekst. Ilus.
Steve Kullus   •  
(80.235.57.***)
Slava Ukraini!
fcfloraforever   •  
(87.119.177.***)
Kas Pareiko ja Kotentko jätkavad?
Kebab   •  
(91.129.98.***)
Slava Ukraini! Ruzzia kaputt!
kaala   •  
(87.94.130.***)
Respekt Levadale, munadega mees
Herr   •  
(213.35.183.***)
Slava Ukraini!
Putin Huilo!
Herr   •  
(213.35.183.***)
+ pohlak kaput
ROOTSI KUNN   •  
(1.0.240.***)
Elagu vaba ja sõltumatu Ukraina rahvas , surm vene okupantidele . Slava Ukraine.
Alexej Lvov   •  
(82.131.69.***)
Viktor + Victoria ---Tähendus Üks ...Võit!!!
Ja peale suure avansi ,kähku-kähku eesti keelt õppima hr.Tomuski juurde!
Muidu sinust ei saa õige eestlane!
Намек понятен,тогда здоровэньки булы!)))
elx   •  
(213.184.49.***)
Alexej Lvov, ei Pohlaku asemele kindlasti mitte (mis ei tähenda, et Pohlakut kõrgelt hindan). Levada pole lihtsalt see materjal - need omadused, mis võimaldasid tal praegu seda südamest ausat avaldust teha, saaksid liidu juhina takistuseks.
Vaadates mis toimub tema klubis, ei sooviks, et jalgpalliliidus sama moodi asju ajama hakataks.
INCE   •  
(91.129.96.***)
elx: no aga kui juba kord on käima lükatud katarsis-kampaania "võtame presidendi maha" asemele kasvõi Levada !
Lamemaalane   •  
(46.131.54.***)
Tubli Levadia Paireko sõidab juba Venemaa poole.
humorist   •  
(213.180.19.***)
Kriitilist mõtlemisainet:
Esiteks, Nõukogude Liit importis siia lisaks venelastele ka valgevenelasi ja ukrainlasi, kes Nõukogude propaganda tõttu kohalikke eestlasi sõimasid fašistideks - meid peeti teisejärgulisteks kodanikeks, kellest võis tuimalt üle sõita
.
40 aastat Eestis elanud, aga ei räägi eesti keelt - teine kodumaa... Emotsionaalne torge lugejate poolehoiu võitmiseks? Massid sulavad.

Teiseks, kui Slava Ukraini on 19nda sajandi ukraina rahvuslik sloogan, siis Levada kõhul asetsev gerojam slava pärineb 1930ndate OUN/UPA ukraina rahvusorganisatsioonidest, kes tegelesid WW2 etniliste kuritegudega poolakate vastu, mille eest ei ole Ukraina riik vabandanud ning etniliste mõrvadele kutsunud isikutele luuakse monumente, nimetatakse staadione ja tänavaid. Neid organisatsioone seostatakse kuni 150 000 poolaka mõrvamisega ning kuni 200 000 juudi mõrvamisega koostöös sakslastega.
Võimalik, et selline ühekordne intsident, aga ma kahtlen, sest ukrainlased on suurrahvus ning uhke rahvus. Aga kirss tordil on see, et kunagi sattusin ukraina lehele lugema ida-euroopa rahvaste geneetilist ajalugu. Ukrainlased mõnitasid venelasi soome-ugri värdjateks, sest venelased pärinevad slaavi hõimudest, kes segunesid soome-ugrilastega (muidugi mongolite-tatarlaste vägistamised olid ka mainitud)... Tegelt meenub, et sõja alguspäevil Ukraina ajaloo arhiivi veebilehel samuti venelasi mõnitav ajalooline viide venelaste soome-ugri juurtele. Õnneks see eemaldati kiiresti, sest Eesti ja Soome on suured Ukraina toetajad ja tõenäoliselt tegu kellegi üksikindiviidi omahakatusliku artikliga.

Aga Levadale küsimus, et kas "gerojam slava" natsisärgiga avaldab ta toetust poolakate ja juutide vastu toime pandud etnilisi massimõrvu, mille eesmärgiks oli poolakate ja juutide vaba Ukraina? Meil Lääne ühiskonnas on sellised asjad väga suur tabu, et ennast mineviku kurjategijate sümbolitega ehitakse. Moraalselt vaagides suht samasse auku nagu Karpiniga pildi tegemine. Kuidas saavad inimesed olla Levada palgal kui ta toetab entiliselt puhta Ukraina loomist?

Kurb, et kommentaarium on ära unustanud, et Levadia on varasemalt tihti olnud sovjeet-tiblade katuseorganisatsiooniks ning nüüd, kus on kodutüli, siis hakatakse läbi sõrmede vaatama reaalsusele ja lausa kummardama. See, et meil ühine vaenlane, see ei anna põhjust hakata tallalakujateks ning hakata suust välja ajama lollusi nagu Levada presidendiks.
raudidas   •  
(82.131.98.***)
tubli humorist, kriitiline mõtlemine on ära unustatud. kui see on tösi et levada ei räägi eesti keelt peale siin elatud 40 aadtat siis on tegu pesueht venemeelsega ja tema väljaütlemised on kena PR trikk ja ajagu oma asju mujal riigis kus pole eesti keelt vaja. ukrainlased in aastakümneid eestlaste peale sülitanud koos venelastega, nende jaoks me pole mitte keegi peale mugavusriigi. nende arvamus meie kohta sarnaneb venelaste omaga kui praegu poleks sõda ja kui poleks olnud maidanit siis oleks ukrianlased koos valgevenelaste ja idatibladega kahe kàega balti riikide ja poolakate okupeerimise poolt. Slava ukraini!
Alexej Lvov   •  
(82.131.69.***)
Läbi loetud.... Kõik mis meie siia puhume ...on täiuslik -SHIT!
Kes meist mõjutab Riigikogu?
See pilt on antud selleks, ja jutud,et ärritada rahvast.
See on Eesti. Nii,et mingit revolution!)))))))
ton666   •  
(62.65.56.***)
Ma samuti ei hinda Levadat kui tugevat klubijuhti. Üldiselt ka puudub tema suhtes sümpaatia erinevatel põhjustel. Osasid on siin juba mainitud. Aga antud avalduse puhul täielik respect ja siiani tõesti üks parimatest kui mitte parim avaldus koos selgitusega miks see pilt ei olnud okei.
Wingback   •  
(213.180.19.***)
"Kui minu klubis keegi toetab Venemaa agressiooni ja seda sõda, siis kuidas saame sellele inimesele palka maksta? Sel juhul mina samuti toetaksin sõda. Ei, see ei tule isegi arutusele."
Väga selgelt öeldud ja respekt indeed. EJL, Flora ja teised hiiud on nagu tuppa teinud kassid selle kõrval.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
NAISTE KOONDIS TÜRGIS
Kosovo omapärasele kangusele peaks leiduma vasturohi. Eestit ootab ees katse number neli
KALJU TEGEMISED
SUPERKARIKA OOTEL
Flora läheb aasta esimest karikat püüdma ilma vigastatud Vassiljevita
VALMISTUMINE KÄIB!
LEGEND RÄÄGIB
Philipp Lahm | Protest on sama väärtuslik kui tähistamine, sest selle jaoks tuleb päriselt kohale tulla
UUS HOOAEG KOPUTAB
Nutta taga pronksi või nautida uut stabiilsust? Ajastu viimane tants algab Kuressaarele tuttava muusikaga
HOOAJA EELVAATED
Aastast aastasse täbarates tingimustes treeniv Trans ei otsi vabandusi, vaid soovib kohta esinelikus
VÄÄRT LUGEMISTEST
QUO VADIS, BALTIKUM?
Pikk ette (ja ise järele) | Balti liiga taaselustamine – miks on see halb idee?
JUTUD TASKUST
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
23
10
3
74:24
79
2.
Tallinna FCI Levadia
36
22
11
3
67:24
77
3.
JK Tallinna Kalev
36
14
11
11
49:41
53
4.
Paide Linnameeskond
36
13
14
9
50:34
53
5.
Nõmme Kalju FC
36
12
13
11
50:42
49
6.
Pärnu JK Vaprus
36
12
12
12
40:43
48
7.
FC Kuressaare
36
12
7
17
36:60
43
8.
JK Narva Trans
36
12
2
22
32:64
38
9.
Tartu JK Tammeka
36
5
12
19
33:65
27
10.
Harju JK Laagri
36
5
8
23
27:61
23
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
FC Kuressaare
0
JK Tallinna Kalev
0
Tartu JK Tammeka
0
Tallinna FC Flora
0
Nõmme Kalju FC
0
Paide Linnameeskond
0
Pärnu JK Vaprus
0
Tallinna FCI Levadia
0
FC Nõmme United
0
JK Narva Trans
0