Luup peale | 12 minutit muutsid Vapruse tähtpäeva masendavaks matuseks (galerii!) (3)

Vapruse ja Levadia kohtumine oli võitlust täis. Foto: Liis Troska / jalgpall.ee
Premium liiga 34. voorus võõrustas Pärnu Vaprus kodusel Rannastaadionil Tallinna FCI Levadiat, kellele tuli viimase 12 minutiga 2:0 eduseisust 2:3 alla vanduda.

Vaata Liisi Troska galeriid mängust siit või artikli alt!

Mäng algas lahtiselt. Levadia domineeris natukene rohkem, aga kuigi ohtlikuks ei saadud. Samuti tekkisid täna oma klubi 100. aastapäeva tähistanud pärnakatel mitu momenti. Esimese värava lõidki just nemad. Enrico Veensalu sai pärast Levadia meeste klaarimist palli oma jalale, tegi paar puudet ning saatis vasaku jalaga korraliku kuuli külalismeeskonna puuri suunas. Mänguvahend lendas otse ristnurka ning vallandas pärnakates rõõmupeo - 1:0.

Kohe peale avaväravat oli Vaprusel šanss ka teiseks tabamuseks, kuid Taaniel Usta lõi nahkkera pärast mitme mängija vahel triblamist posti. Järgmist väravat tuli oodata 56. minutini. Enrico Veensalu löögi blokeerisid Levadia mehed, mille järel panid omavahel jalad valusalt kokku Ronaldo Tiismaa ja Ilja Antonov. Kohtuniku vilet ootama jäänud Levadia meeste peataoleku kasutas ära Sander Sinilaid, saates täpse löögi teistkordselt külalismeeskonna võrku - 2:0.

Levadia selg oli tollest hetkest alates täielikult vastu seina ning kui algul tundusid hõbedakohal asuva meeskonna punktivõimalused pea võimatud, siis tegelikult läks ikkagi vastupidi. 84. minutil oli tallinlastel kasutada nurgalöök. Seda andma läinud Zakaria Beglarišvili keerutas väga hea palli otse Rasmus Peetsoni pea peale, kes selle ka täpse löögiga võrku saatis - 2:1.

Möödas oli minut ja mõnikümmend sekundit, kui pärnakate puur sahises taas. Murad Velijev andis kõrge palli otsajoone juurest värava ette, kust selle tõrjus esialgu Vapruse väravavaht Ott Nõmm. Seda aga niivõrd õnnetult, et mänguvahend lendas otse Beglarišvilile, kes kõhklematult ühe puutega pealöögi sooritas ning palli lati alla suunas - 2:2.

Kohtumise kuuendal üleminutil sai Levadia viimast korda tulema pärast Vapruse ebaõnnestunud karistuslööki ja tekkinud võimalus kasutati edukalt ära. Siim Aer libastus õnnetult kõrge palli klaarimisel ning jooksma pääsenud Karl Rudolf Õigus triblas vastu tulnud Ott Nõmmest mööda, lüües mänguvahendi täiesti tühjaks jäänud puuri - 2:3.

Selle löögi järel vilistas matši peakohtunik Kristjan-Eric Lääne mängu lõppenuks ning Levadia sai Vapruselt klubi tähtpäeval läbi raskuste kätte kolm punkti. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Esiliiga tervitab Vaprust taas

Tänases kohtumises pidi Pärnu Vaprus võitma Tallinna FCI Levadiat, et säilitada teoreetiline võimalus Premium liiga üleminekumängudele viivale kohale pääsemiseks. Alates juhtima asumise hetkest kuni Levadia viigiväravani ehk 50 minutit oldi selle ülesandega kenasti sina peal. Matši lõpus laguneti aga täielikult ning 12 minutiga lasti enda löödud kahele tabamusele kolm väravat vastu lüüa. Klubi saab seega 2023. hooajal Esiliigas madistada ning näidata kas ja kui, siis millal tõustakse tagasi kõrgseltskonda.

Levadia mehed (rohelises) tähistamas. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

2. "80. minutist alates ei oska me väljakul midagi teha"

Nii ütles peale augustikuist kohtumist Tallinna Kaleviga Vapruse ääreründaja Kevin Kauber. Pärnakad lasid tolles mängus Kalevil lüüa võiduvärava esimesel üleminutil. Peale tänase ja eelmises lauses mainitud matši on 80+. minuti väravate tõttu ära antud mängud Paide ja Kuressaarega ning veel üks kohtumine Kaleviga. Rääkimata paljudest minimaalse skooriga allajäämistest, kus otsustav värav on mõnel teisel perioodil sündinud. Kauberi toona lausutud sõnad olid täna aga taas kord kinnituseks Vapruse mängulõppudele. Hooaeg on olnud Pärnu jaoks (väga) keeruline, kuid jalgpallimäng kestab teatavasti kohtuniku vileni ning enne seda pole miski võistkondade jaoks kindel.

Sander Sinilaid sai jala valgeks. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

3. Pärnakate teisele väravale eelnenud olukord

56. minutil kõnealust kohtumist 2:0 juhtima asunud pärnakate väravale eelnes olukord, kus karjatades langesid murule nii kodumeeskonna ründaja Ronaldo Tiismaa kui ka Levadia poolkaitsja Ilja Antonov. Mõlemad mehed lõid lahtist palli mängima minnes jalad õhus valusalt kokku. Tekkinud situatsiooniga polnud üldse rahul ei Antonov ega ka kogu Levadia meeskond. Peale mõne minuti pikkust arutelu brigaadiga otsustas peakohtunik Kristjan-Eric Lääne tabamuse jõusse jätta ja seega värava ära lugeda. Samas pakub juhtunu kindlasti kõneainet ning on järgmise Videokohtuniku episoodi hea kandidaat.

4. Ühe seeria pidamasaamine

Viimased 12 omavahelist liigamängu olid lõppenud Levadia kolme või enamaväravalise vahega. Täna saadi aga see seeria pidama ning kaugele ei jäädud ka võidust, veel enam viigist. Samuti lõid pärnakad tänase kohtumisega sama palju tabamusi, kui eelmise üheksa matšiga Levadia vastu kokku.

5. Mängu parim - Zakaria Beglarišvili

Poolajal vahetusest sekkunud poolkaitsja näitas taas, miks ta on meeskonnas oluline lüli. Löödud värav ja täpse nurgalöögi abil saadud väravasööt andsid Levadia rongile auru juurde ning sillutasid tee magusa ja olulise võiduväravani. Nende resultatiivsuspunktidega kasvatas Beglarišvili enda edumaad Levadia väravalööjate edetabelis, suurendades kogusaldo 21 peale. Samuti tõusis ta 8 väravasööduga esikohta jagama Mark Oliver Roosnupuga.

29. oktoobril kell 17.00 Pärnu Rannastaadionil

Pärnu JK Vaprus - Tallinna FCI Levadia  2:3 (1:0)
34. Enrico Veensalu, 56. Sander Sinilaid - 83. Rasmus Peetson, 84. Zakaria Beglarišvili, 90+6. Karl Rudolf Õigus

Väravasöödud: 34. X, 56. Ronaldo Tiismaa - 83. Zakaria Beglarišvili, 84. Murad Velijev, 90+6. Liliu
Hoiatused: 14. Kevin Kauber, 73. Siim Aer - 6. Rasmus Peetson, 29. Daniel Luts, 58. Ilja Antonov, 70. Maximiliano Ugge, 77. Robert Kirss
Mänguolud: +13, pilves ilm, muruväljak heas seisukorras.