Luup peale | Debütantidega Levadia oli Legioniga hädas, aga näitas lõpuks meistriklassi (galerii!) (0)

TJK Legion mängis A. Le Coq Arenal FCI Levadiaga 70 minutit nagu võrdne võrdsega, kuid tiitlikaitsja pani lõpuks siiski oma paremuse maksma ja kirjutas liigatabelisse 3:0 võidu.

Nagu öeldud, siis mäng kulges võrdselt, aga esimesel poolajal väravaid ei löödud. Mõlemal meeskonnal olid mõned võimalused. Legion oli avaväravale lähedal 11. minutil, kui Aleksander Švedovski sai karistusalast pöörde pealt löögile, aga Karl Andre Vallner tegi reaktsioonitõrje. Mõned minutid hiljem oli Švedovskil uuesti pall jala juures ja hea löögikoht, aga Til Mavretic blokeeris osavalt.

Levadia oli esimest korda väga ohtlik 16. minutil, kui Zakaria Beglarišvili kauglöök lendas rikošetist üle otsajoone. Veel parem võimalus avanes Robert Kirsil, kes ei suutnud Karl Rudolf Õiguse madalat söötu 25. minutil raamide vahele suunata. Seitse minutit hiljem mängis Murad Velijev ennast karistusala joone juurest vasaku jalaga löögile, aga pall lendas posti.

Teise poolaja alguses oli rünnakul aktiivsem Legion, kui paar korda sai löögile Ivan Timofejev, aga kelle sooritused ülemäära ohtlikud ei olnud. 57. minutil sai Mark Oliver Roosnupp karistusalast löögile, aga Mathias Palts blokeeris. Mida aeg edasi, seda rohkem hakkas Levadia ründama ja kaugelt proovisid nii Zakaria Beglarišvili kui ka Maximiliano Ugge.

Levadia sai värava kätte 72. minutil, kui Velijev andis paremalt äärelt madala söödu värava ette, kus Kirss ennetas Aleksandr Volodinit ja suunas palli väravasse - 1:0. Legion küll otsis seejärel viigiväravat, aga Nikita Ivanovi ja Švedovski kauglöögid ohtlikud ei olnud.

Hoopis Levadia lisas veel kaks väravat. Palts klaaris 87. minutil Beglarišvili tsenderduse karistusalast välja, aga Roosnupp lükkas palli vahetusest sekkunud Bourama Fombale, kes mõtlemisaega ei vajanud, vaid vajutas kaugelt peale ja pall lendas rikošetist väravasse - 2:0. Levadia ei olnud veel lõpetanud, vaid nõelas 89. minutil kontrarünnakust, kui Roosnupp realiseeris Beglarišvili söödu väravaks - 3:0.

Sellega oli mäng tehtud. Legion võitles hingega, aga selle eest punkte juurde ei antud. Levadiale raske, aga lõpuks siiski kolmeväravaline võit. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Levadial uued mehed väljakul

Levadia palkas mõned päevad tagasi enda ridadesse kaks uut mängijat, kui klubiga liitusid Mali keskkaitsja Bourama Fomba ja Sloveenia poolkaitsja Til Mavretic. Mõlemad mängumehed tegid Premium liigas debüüdi. Kui Mavretic kuulus algkoosseisu ja mängis kõik minutid, siis Fomba sekkus teisel poolajal vahetusest ja lõi standardolukorra järel mängu teise värava.

Kaitsefaasis Fombast poole tunniga suurt pilti ette ei saanud, aga ta tõestas, et paremas jalas on tal korralik kahur olemas. Mavretic jättis positiivse mulje. Ta oli keskväljal rahulik ja pakatas enesekindlusest. Kvaliteeti tal jagub. Ta juhendas meeskonnakaaslasi ja ehitas altpoolt Levadia mängu. Kuigi esimese mängu põhjal on raske mingeid järeldusi teha, siis tundub, et Levadia on tema palkamisega küll täkkesse pannud.

Kuna mängupäeval saab koosseisu lisada maksimaalselt viis välismaalast, siis puhkepäeva said Liliu ja Marko Putincanin. Kuna Artur Pikk jäi mängukeelu tõttu eemale, siis vasakul äärel rassis kõik minutid Karl Rudolf Õigus. Levadia jaoks on halb uudis aga see, et Ernest Agyiri vahetati esimesel poolajal vigastuse tõttu välja.

2. Mõlemad meeskonnad väärivad kiitust

Esimesel poolajal ei olnud aru saada, et omavahel mängivad liigatabelis teisel ja üheksandal kohal asuvad meeskonnad. Mõlemal meeskonnal oli võimalusi ja mängupilt samuti võrdne. Kui Vallneri tõrje 11. minutil välja arvata, siis väravavahtidel avapoolajal tööd eriti ei olnud.

Seda on kogu hooaja vältel olnud näha, et Legioni noortel puudub kartus. Ja seda oli näha ka Levadia vastu. Kõik mängijad olid hingega mängus sees ja võitlesid iga palli pärast. Mitte et Levadia ei oleks seda teinud, nemad võitlesid samamoodi.

Daniil Tarassenkov valmistas oma kiirusega Brent Lepistule omajagu peavalu ja andis häid sööte karistusalasse, Nikita Ivanov säras taas suurepärase väljakunägemisega, Ivan Timofejev ja Aleksander Švedovski said korduvalt ohtlikult löögile, Aleksander Nikolajev ei kartnud vasakkaitsest rünnakule tõusta ja Mathias Palts klaaris kastis mitmeid tsenderdusi.

See kõik on tore, aga kui meeskond lahkub väljakult 0:3 kaotusega, siis kajastub see liigatabelis ja statistikas negatiivselt. Aga tuleb näha ka suuremat pilti. Tegelikult andis Legion tiitlikaitsjale vinge lahingu. Levadia näitas samal ajal meistriklassi. Kuigi nende mängupilt polnud maailma ilusaim, aga kui saad sellega soovitud tulemuse kätte, siis pole ka nurisemiseks põhjust. Ja Levadia võitis selle mängu lõpuks kvaliteediga.

3. Mängu parim - Murad Velijev

Kõige paremat kvaliteeti Levadia võidumängus näitas paremal äärel tegutsenud 20-aastane Velijev. Tänavu Levadiaga liitunud Velijevil ei olnud vahet, kas tal oli äärel vastas Aleksandr Nikolajev, Aleksandr Volodin või keegi kolmas. Ta võttis kõik mehed julgelt ette ja jagas tsenderdusi värava ette, kuni lõpuks Robert Kirss lõi ühe palli sisse.

Tänavu alles teist korda Premium liigas Levadia algkoosseisu kuulunud Velijev oli ka ise väravale lähedal, aga tema kauglöök esimesel poolajal lendas posti. Kokku on noor ääreründaja Levadia eest pidanud nüüd seitse Premium liiga kohtumist, kokku 285 minutit.

31. juulil kell 16.30 A. Le Coq Arenal

Tallinna FCI Levadia - Tallinna JK Legion 3:0 (0:0)
72. Robert Kirss, 87. Bourama Fomba, 89. Mark Oliver Roosnupp

Väravasöödud: 72. Murad Velijev, 87. Mark Oliver Roosnupp, 89. Zakaria Beglarišvili
Hoiatused: 61. Aleksandr Nikolajev
Mänguolud: +22, päikesepaisteline ilm, muruväljak väga heas seisukorras