Luup peale | Flora läks juba 22. sekundil juhtima ja finaal kujunes tavapäraselt ühepoolseks (galeriid!) (0)

Tallinna Flora naiskond võitis oma viienda järjestikuse ja ühtekokku kaheksanda Eesti karika, kui alistas finaalis Tallinna Kalevi 7:1. Mari Liis Lillemäe säras avapoolaja kübaratrikiga.

Flora avas skoori juba 22. sekundil. Kalev mängis keskpunktist palli lahti, Flora läks kõrgesse pressingusse ning Kethy Õunpuu võitis Kaisa Triin Arikeselt palli karistusala lähedal. Getter Saar jätkas Jaanika Volkovile, kes söötis omakorda värava ette ning Lillemäe sahistas paarilt meetrilt võrku.

Esimesed kaheksa minutit oli Kalev väga suure surve all oma väljakupoolel, aga vastas seejärel mõneminutilise hea perioodiga, mille krooniks lõi Anett Kadastu viigivärava. Ta lõikas Helina Tarkmeele eest vahelt Victoria Vihmani söödu, jooksis palliga karistusala joonele ja lõi tagumisse ülanurka.

Ülejäänud avapoolaega domineeris taas Flora. Viiginumbrid olid veel viimast korda tablool 18. minutil, siis läks Kethy Õunpuu tsenderdus Jonna Soometsa käe ja posti kaudu võrku, see märgiti Soometsa omaväravaks.

25. minutil triblas Lisette Tammik osavalt karistusalasse ja viskas end Johanna Marie Lingi jala otsa pikali. Penaltit kohtunik Luisa Klaar ei määranud. Aga juba samal minutil järgmises olukorras sai Link ikkagi penaltivea kirja, kui kukutas karistusalas Lillemäe. Kannatanu läks ise lööma ja saatis palli tugevalt posti kõrvale - 3:1.

Kübaratriki vormistas Lillemäe 39. minutil, kui võttis Emma Treibergilt palli ära ja lennutas selle ilusa kauglöögiga lati alla. Vaheajale pääses Flora turvalises 4:1 eduseisus.

55. minutil proovis Kalev mängu muuta kolmikvahetuse ja mängijate ümberpaigutamisega. Naiskonna esiväravakütt Emma Treiberg ja kapten Maria Orav, kes olid täna alustanud keskväljal (Orav kõige madalama poolkaitsjana), liikusid kahekesi ründesse, kus sinnamaani oli üksinda tegutsenud Vanessa Grutop.

Kalev hakkas rohkem riske võtma, kuid Flora kasutas tekkinud ruumid enda kasuks ära. Tammik viskas 62. minutil audi Kristina Teernile, kes konksutas edukalt Mirell Soasepa vastu ja virutas palli lati alla - 5:1.

80. minutil andis Lillemäe oivalise tsenderduse ja Anastasia Ivanova suunas tagumise posti juurest palli võrku. Neli minutit hiljem teenis Tammik penalti, mille põhjustas taaskord Link, kes pani oma kastis ääreründajale käed külge ja kes oli hiljem, lõpuvile järel pisarates. Florale omaselt läks penaltiteenija seda ise realiseerima, Tammik lõi kindla tugeva löögi alla nurka - 7:1.

Eesti naiste karikat on välja mängitud kokku 16 korda, mis tähendab, et Flora on võidutsenud nüüd läbi ajaloo täpselt pooltel karikahooaegadel. Karika tõstis kaptenina üles Siret Räämet ning rohevalged said ilutulestiku saatel tähistama hakata.

1. Kalev raiskas ära üks-ühele olukorrad

Kalev jättis teisel poolajal realiseerimata kaks sajaprotsendilist üks-üks olukorda. Esmalt pääses Orava hea läbisöödu järel keskelt Vihmaniga silmitsi Kadri-Ann Valgeväli, kes lõi aga värava alla jõudes jala mättasse kinni. Seis võinuks vabalt olla Flora poolt vaadates 4:2, aga kohe järgmisel minutil karistas Teern seisuks 5:1.

67. minutil andis Ketlin Saar pika söödu ette ja keskelt pääses tänu kiiretele jalgadele Vihmaniga silmitsi Orav. Kalevi kapten proovis palli vasturutanud Vihmanist üle tõsta, kuid tema tõste kaldus väravast mööda.

2. Ühepoolsed naiste karikafinaalid on tavapärased

Kui vaadata viimast 12 Eesti naiste karikafinaali, siis nendest koguni pooled on lõppenud ühe võistkonna vähemalt kuueväravalise ülekaaluga ning kümme tükki vähemalt neljaväravalise võiduga; mitte ühtegi minimaalset vahet, rääkimata lisaajast või penaltitest. See on kurb reaalsus, mis näitab, kui suured on tasemevahed Eesti naiste tippjalgpallis.

Kalev on nüüd osalenud kolmes karikafinaalis, tulemusteks 0:8, 0:6 ja 1:7 kaotused. Tänasest napimalt pole Kalev seega esikohamängu suutnud kaotada ja tänane värav oli nendes naiskonna esimene.

3. Mängu parim - Mari Liis Lillemäe

Lillemäe tegi äärel Kalevi jaoks palju pahandust, ta vormistas juba esimesel poolajal kübaratriki ja andis teisel poolajal ühe resultatiivse tsenderduse.