Luup peale | Hollandlased mängisid Belgia kaitseliini totaalselt ribadeks ning ründajad pea hambutuks (0)

Rahvuste liiga läks suure lauluga käima ka Belgia ja Hollandi jaoks. Päris üllatuslikult lahkusid väljakult pea püsti oranžides rüüdes mehed, kes kostitasid koduseid iga tuuliku laba eest.

Korralikult hakkas juhtuma, kui mängitud oli kümmekond minutit. Eden Hazard pääses murevabalt palli kasti Romelu Lukakule riputama, kes palli küll kaasa ei saanud, sest oranž jalg oli vahel, kuid lust jäi belglastele. Valvel olnud Timothy Castagne võttis mänguvahendi kaasa, tegi paar kiiremat sammu, proovis ja posti!

Pisut hiljem küpsetati endale ise. Nobedaid jalgu näidanud Steven Berghuis näppas Belgia keskväljalt palli, Dedryck Boyata lappimisoskusest jäi vajaka ning Berghuis jäi palli peremeheks. Amsterdami Ajaxi pallur tõttas vapralt edasi ning põrutas, kuid Simon Mignolet venitas sääre vahele.

Hollandi ründemäng oli aga alles poisiohtu. Enne pooltunni täitumist leiti Belgia kaitsjate vahelt vaba ruum ning Memphis Depay lasti jooksma. Mees tõstis pea, lükkas söödu tagasi Daley Blindile, kelle vasaku jalaga teele pandud purakas vihises postist napilt mööda.

Ja siis, kümmekond minutit hiljem kandis hollandlaste rünnak juba vilja. Steven Bergwijn sai kaitseliini ees palli, seltsilisteta pöörata ja palli teravalt alla nurka saata - 0:1. Natuke peale seda tõotas belglaste riietusruumi saadav nodi veelgi inetum olla, kuid penaltihõnguline olukord nulliti VAR-i abiga ära.

Seevastu jagus seda nodi teiseks poolajaks. 51. minutil lükati Depay taaskord jooksu, mees lidus kaitsjate vahelt läbi kui noor kitseke ning äsas kasti jõudes pallile korraliku jõu taha - 0:2. Säärane asjade käik pani korraliku surtsu Belgiale, kes elavnes selgelt. Mõni minut hiljem lustiti hollandlaste karistusalas, Jan Vertonghen näitas jalgratast, kuid pall vihises kergelt üle lati.

Hoopis Holland oli see, kes oma masinavärgiga edasi põrutas. 61. minutil katsetas Berghuis, kuid Mignolet oli valvel ja suunas palli väravast eemale. Tema õnnetuseks oli seal olemas Blind, kes veeretas mänguvahendi värava alla ja Denzel Dumfriesile jäi vaid võrku lükkamise vaev - 0:3.

Neli minutit hiljem saatis Virgil van Dijk pika palli ette, korralikult kerkinud Blind pikendas Depayle, kes sai palli omaks ning virutas väravasse - 0:4.

Kümmekond minutit hiljem sai ka Belgia väravamaigu suhu. Kaitseliini taha unustatud Michy Batshuayi leiti kõrge palliga üles, belglane proovis, kuid Jasper Cillessen oli mees omal kohal. Seda küll pisult rabedalt, sest tõrjutud pall jõudis Castagnele ette, kellel polnud mingit häda see ikkagi võrku saata. Kohalike kurvastuseks leidis VAR, et Batshuayi oli eelnevalt suluseisu jäänud.

Kolmandal üleminutil polnud pidurit aga enam mitte kusagil. Toby Alderweireldi pehme tõste leidis Batshuayi määrustepäraselt üles, belglane pani jala palli taha ning Cillessen oli lõpuks üle mängitud - 1:4. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kui tõsine on Romelu Lukaku vigastus?

Avapoolaja keskel pandi Romelu Lukaku poole pikk pall teele, ründaja rammis kaasas jõlkunud Nathan Ake kummuli, kuid siis langes ka ise. Kordused reetsid, et Hollandi kaitsja kukkus Lukaku hüppeliigese peale, mida seejärel hoolega tohterdati. Belglaste au ja uhkus putitati üles ning mäng võis jätkuda.

25. minutil oli aga jamas majas. Lukaku istus murule, samal ajal näidates, et temast rohkem mängumeest pole. Asemele toodi Leandro Trossard, kes ülemäära hiilgavat mängu ei näidanud. Tegelikkuses ei jõudnud seda teha ka Lukaku, keda küll hoolega otsiti, kuid ega Hollandi kaitseliini rumalatega mehitatud ole.

Romelu Lukaku vahetati välja 27. minutil. Foto: Scanpix / Dirk Waem / Belga / ZUMA Press

Omaette küsimus on nüüd see, kui tõsine on Lukaku vigastus. Ründaja lahkus väljakult omal jalal, oluliselt lonkamata. Kolmapäeval ootab belglasi ees vastasseis Poolaga, nädala pärast ollakse külas Walesil.

2. Holland mängis eeskujulikult ning lihtsat jalgpalli

Kuigi esialgu võiks igasugu pabereid ja numbreid vaadates eeldada, et mäng võinuks olla Belgia noos, siis nii ei olnud. Tõsi, esimesed juhtohjad võeti agaralt enda kätte, kuid mida aeg edasi, seda veenvamalt oli Holland mängus sees. Niisiis suudetigi ühtekokku lüüa neli väravat, kuid võimalusi oli enamgi veel.

Kuigi pallivaldamine jagunes praktiliselt pooleks ning pealelöökegi kogunes küllaltki võrdne arv, siis mängupildis sääraseid sarnasusi polnud. Holland kasutas ära enam-vähem kõike, mida sai. Kui Memphis Depayl tekkis jooksuruum, siis lükati pall tsooni. Kui aga keskväljal haigutas tühjus, tõstis Frenkie de Jong rahus pea, lasi meestel vajalikud liikumised teha ja pani alles siis mänguvahendi teele. Ja kui oli vaja tagant läbi mängida, siis oli Jasper Cillessen olemas. Tundus päris lihtne.

Ka Belgia proovis lihtsalt, kuid asjad ei õnnestunud päris nii, nagu nad tahtnud oleks. Pilti ei muutnud oluliselt paremaks ka vahetused, sest Hollandi tuulikud töötasid lihtsalt niivõrd võimsalt.

3. Kohtumise parim - Memphis Depay

Depay lõi kohtumise kaks üliolulist väravat. Esmalt viis ta omad 2:0 ette ning seejärel naelutas neljanda. Depay oli algusest peale mängus sees, otsis agaralt vabu tsoone ning toimetas palliga ülimalt enesekindlalt. Tema näol on kindlasti tegemist Hollandi koondise ühe olulisima lüliga.

Belgia - Holland 1:4 (0:1)
90+3. Michy Batshuayi - 40. Steven Bergwijn, 51., 65. Memphis Depay, 61. Denzel Dumfries