Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EESTI NAISTE KOONDIS
1 Link kopeeritud

Luup peale | Justkui koduväljakul mänginud rekordvõitja Eesti jätkab Baltimaade kuningannana!

Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen

Eesti naiste koondis võitis Balti turniiri. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti naiste koondis kaitses edukalt Balti turniiri tiitlit. Finaalmängu ainsa tabamuse lõi Katriin Saulus, kelle jaoks oli see üleüldse esimeses koondiseväravaks.

Läti alustas isukalt ning juba esimesel minutil jõudsid nad vastase karistusalast läbi käia. Surve, mis suuresti tulenes kehvadest klaarimistest, püsis mitu minutit, kuniks Eesti ka ohjadest kinni haaras ja natuke rahulikumalt sai võtta. Ajapikku kogunes eestlannadelegi häid tulekuid ja üksikuid tsenderdusi - peamiselt rünnati mööda vasakut äärt Liisa Merisalu kaudu - kuid sisse tuli palju praaki: kas ei olnud pall piisavalt hea või võttis otsustamine liialt kaua aega ning vastane jõudis jaole.

Mängu 13. minutil saadi lähemalt tutavaks pikakasvulise Karlina Miksonega, kes lõi pika vedamise järel ise peale - ligi 20-25 meetrilt. Eesti õnneks oli Karina Kork hästi valves ning suutis palli hüppamise pealt endale napsata. Poolaja keskpaigas sai Miksone korra löögile ka peaga, kuid esialgu lubavana näinud kaitse läks eestlaste õnneks väravasuu eest lihtsalt läbi. 45. minutil leidis ta hea söödu Eesti kaitseliini taha Katrina Danilovale, kuid blokki jõudnud Siret Räämetist põrkas pall õnnelikult Korgi püüdmisraadiusesse.

Eesti parimad katsed jäid nende momentidega võrreldes tagasihoidlikumaks. Korra lõi Lisette Tammik kasti tagant madalalt peale, kuid Sofja Nesterova ei pidanuks vajalikuks suurt reageeridagi. Populaarsemaks osutunud tsenderdused hajusid lätlaste kastis kiirelt ära. Avapoolaeg väravaid ei toonud.

Läti alustas teist poolaega taas suure hurraaga ning surus eestlannad üsna oma väljakupoolele, kus kerkis tihti esile Kork. Eestil endal oli rünnakutele jõudmisega probleeme või kui jõuti, sai saatuslikuks mõni väike libastumine. Näiteks nagu 56. minutil, kus Annegret Kala sai hästi löögile, kuid väravavahi imelisele tõrjele nurgalööki ei järgnenud, sest Eesti oli rünnakut ehitades olnud suluseisus. 65. minutil pääses Läti väravasuud ohustama Vlada Kubassova, kes otsustas ise löömise asemel otsida veel söötu, mis lubas kaitsjad sekkuma.

Siis, 66. minutil, oli kõik justkui ideaalselt paigas. Siret Räämet söötis palli vasakule äärele, kus Merisalu tegi kiire puute ja liikus kaitsja eest ära. Taani esiliigas palliv ääreründaja tormas otsajoone suunas ning pani napilt enne väljaku lõppu terava söödu värava alla - seal oli debüütväravaks kohal Katriin Saulus, kes lõi Eesti 1:0 juhtima.

Läti ei andnud alla ja otsis vastust - nagu Eesti neljapäeval Leedu vastu - viimase hetkeni. 78. minutil oldi sellele ülilähedal, kui pall raksatas kahel korral latti! Esmalt tuleb kiita Kelly Rosenit, kelle napp peapuude hoidis ülimalt tõenäolise värava ära ning suunas mänguvahendi hoopis väravaraamidesse. Siit sai tänada lihtsalt õnne, et tagasi platsile põrkunud palli uuesti väravale saatnud Miksone jalg polnud täpsem. Läti elas veel üleminutitelgi, kuid õnneks nappis neiski olukordades täpsust. Ja Eesti võitis Balti turniiri taas. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Mitu minutit kestnud tohterduspaus

28. minutil jooksid hüppasid peadpidi kokku Kristina Teern ja Anastasija Rocane, kes vajasid kiiret arstiabi. Leedulannast peakohtunik reageeris kohe, lubades mõlema koondise med-personali ruttu tegutsema. Nii Teern kui Rocane lebasid mitu minutit murul, samal ajal kui tohtrid asjatasid nende peade kallal. Samal ajal toodi väljakule ka kanderaam, mida lõpuks õnneks vaja ei läinudki.

Olukord näis viitavat konkreetselt sellele, et mõlemad mängijad vajavad tõsise peavigastuse tõttu vahetust - sest veri oli lahti ning vast vops sai niisamagi põrutav. Imestus oli aga suur, kui mõlemad pallurid, side tihkelt pea ümber, mängu ikkagi tagasi lubati. Teerni lõpuks vaid poolaja lõpuni, kapten Rocane tegi täismängu.

2. Vingelt kaasa elanud Paide noorte fännklubi

Avaminutist peale oli tribüünidelt kuulda pidevat eestikeelset kaasaelamist, mis jättis kohati mulje, et hoopis Eesti on kodutiim. Ühel hetkel sai kaamerapildi abil aru, et ühe pundi moodustasid Paide Linnameeskonna noored, kes olid Leedus turniiril käinud ja leidnud aja minna Eesti koondist toetama. Võib vaid ette kujutada, kui palju tahet pidev eestikeelne laul ja muu möll mängijatesse juurde süstis.

"Au ja kiitus Paide Linnameeskonna noortele mängijatele. Nad tulid Leedust turniirilt ja otsustasid tulla meid vaatama. Nad andsid meile platsi kõrvalt väga-väga palju juurde. Oli kohati küll selline tunne, et mängime kodus!" rõõmustas koondise kaaspeatreener Sirje Kapper.

3. Debüütväravate aasta!

Katriin Saulus pidas Läti vastu oma viienda koondisemängu. Naiste Meistriliigas väravaid kõmmutav ründaja pole Sinisärkide seas oma kvaliteeti veel lõplikult näidata saanud, kuid üks samm sai selle suunas tehtud - ta lõi vahetusest sekkumise järel Läti vastu oma debüütvärava.

Senisel aastal on Eesti koondis löönud kokku 10 väravat, millest neli on olnud mängija jaoks esimeseks. Aasta alguses said kaane pealt noorukesed Anette Salei (kes lõi värava ka nüüd Leedu vastu) ja Annegret Kala, suvel avas skooriarve Kristina Teern ja nüüd Saulus. Selle üle saab ainult rõõmu tunda!

4. Eesti võitis Balti turniiri rekordiliselt 12. korda

Naiste Balti turniir peeti esimest korda 1996. aastal ning tänavune vutipidu oli järjekorranumbriga 23. Üle-eelmisel aastal tagasi võidetud tiitlit edukalt kaitsnud Eesti on Baltimaade parimaks kroonitud lausa 12 korda, mis märgib rekordit. Lätil ja Leedul on kokku viis karikat ning korra on rõõmustanud vallaslaps Fääri saared.

Kusjuures Fääri saarte koondis sai samuti turniiri lõpetuseks võidu, sest võitis pronksimängus 2:1 Leedut.

5. Eesti parim - Liisa Merisalu

Eesti koondise seekordne vasakäär Liisa Merisalu püsis algusest peale tahet täis. Ta proovis kord leida omasid tsenderdustega, siis võttis enda peale ja läks ise. Tema heast tegutsemisest jõudis Eesti mängu otsustanud väravani.

27. oktoobril kell 18.00 Riias LNK spordikompleksis

Läti - Eesti 0:1 (0:0)
66. Katriin Saulus

Hoiatused: 45+2. Sofija Gergeležiu - 84. Jaanika Volkov
Peakohtunik: Jurgita Macikunyte
Abikohtunikud: Aleksandras Stepanovas, Guoste Jonikaite
Neljas kohtunik: Ugne Šmitaite (kõik Leedu)

Läti: Sofia Nesterova, Sofija Garanca (75. Paula Linda Linina), Sofija Gergeležiu, Anastasija Rocane, Sandra Voitane, Viktorija Zaicikova, Anna Kristine Gornela, Karlina Miksone, Diana Suvitra (86. Marina Telukevica), Katrina Danilova (75. Santa Sanija Vuškane), Anastasija Poluhovica.
Varus: Enija Anna Vaivode, Elza Renate Strazdina, Fanija Mežecka, Renate Gaugere, Marina Telukevica, Anna Hropataja, Amelija Lipšane, Paula Linda Linina, Santa Sanija Vuškane, Anastasija Cemirtane, Signija Šenberga.

Eesti: Karina Kork, Maarja Saulep, Kairi Himanen, Siret Räämet, Kelly Rosen, Annegret Kala (78. Anette Salei), Jaanika Volkov, Vlada Kubassova, Liisa Merisalu, Lisette Tammik, Kristina Teern (46. Katriin Saulus).
Varus: Victoria Vihman, Liisa Liimets, Grete Daut, Aleksandra Kelli, Katrina Kirpu, Grete Kraus, Kirkeliis Lillemets, Rahel Repkin, Anette Salei, Katriin Saulus.

VAATA JÄRELE: Eesti naiste koondis võitis Sauluse debüütväravast Balti turniiri

Tšempioniks kroonitud koondise juhendaja jagas kiidu- ja tänusõnu heldelt - (vahetus)mängijatele, med-personalile ja Paide noortele