Luup peale | Kalju oli hammustamisele lähedal, aga jääb kiruma Vassiljevi verist huult (galerii!) (10)

Konstantin Vassiljevil löödi huul veriseks. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Nõmme Kalju FC tekitas Tallinna FC Florale pühapäeva pärastlõunal kõvasti peavalu, ent väravaluku lahtimuukimine ei õnnestunud lõpuks kummalgi. Mõlemad jäävad kiruma kehva realiseerimist, Kalju ka Konstantin Vassiljevi verist huult.

Mäng algas võitluslikult. Esimest korda sai palli värava poole saata Kalju, aga Alex Matthias Tamme kauglöök lendas selgelt väravast mööda. Flora pidi võimalusi tikutulega taga otsima, Kalju jõudis väravale aga aeg-ajalt päris lähedale, ehkki pallihoidmine oli enam-vähem tasakaalus.

Mida aeg edasi, seda enam haaras Kalju kontrolli. Teravust lõid nii Tamm kui Pavel Marin, ent paraku tulutult. Ikka ja jälle tekkis nõmmekatel võimalusi, aga Evert Grünvaldi proovilepanekuni ei jõutud.

39. minutil murdis Tamm kasti ja oli minemas Flora väravavahiga juba peaaegu üks ühe vastu. Viimasel hetkel libistas end aga olukorda Erko Jonne Tõugjas, kelle jaoks oli tegemist esimese kohtumisega pärast kolmekuulist vigastuspausi. 20-aastase keskkaitsja taklamine hoidis florakaid vee peal.

Juba järgmisel minutil pääses siiski Tamm Grünvaldiga silmitsi. Keegi ei seganud, ees oli vaid väravavaht – aga suvistes euromängudes säranud Grünvald suutis Tamme löögi pareerida. Nullid püsisid.

Flora õnneks saabus peagi vaheaeg. Rohevalgete mõtted vajasid hädasti värskendamist, sest esimene poolaeg oli olnud pea täielikult Kalju oma. Flora polnud vaheajavile kõlamise hetkeks teinud ainsatki lööki raamide vahele.

Teist poolaega alustaski Flora särtsakamalt. Esimese nelja minuti jooksul pääsesid löögile nii Sergei Zenjov kui Rauno Alliku, kuid kumbki katse ei sundinud Henri Perki tõrjetööle.

Rohevalgete esimene raamilöök saabus 54. minutil, kui Alliku karistusala joonelt tuld andis. Perk pareeris palli paremast nurgast ning ehkki tagasipõrkunud pallil oli esimesena jaol vahetusest sekkunud Nikita Mihhailov, vastas Perk umbes 7-8 meetri kauguselt tehtud löögile supertõrjega. Järgmisel rünnakul oli Flora taas nõelamas, aga Perk tõrjus Zenjovi katse.

Flora jõulise poolajaalguse järel kuivasid võimalused aga taas tasapisi kokku. Pall käis ühelt teisele, aga väravavahtide tööpäev jätkus rahulikus tempos. Korra said eemalt virutada nii Kaspar Paur kui Vladislav Kreida, aga pelgalt üritusteks jäid needki. Kohati loodi ründekolmandikul küll väiksemat sorti elevust, aga ei enamat.

Järgmise pealelöögini jõuti alles 82. minuti alguses. Tamm võttis Flora kaitsjaid julgelt ette ning pani vasaku alanurga suunas puraka teele, aga Grünvald oli taas suurepärase reaktsioonitõrjega kohal. Kumbki meeskond ei teinud kohtumise vältel eriti palju lööke, aga kui tehti, siis ohtlikult. Nullid püsisid aga endiselt.

Aga siis, 84. minutil, pani Kalju ikkagi võrgu sahisema! Marin tsenderdas palli vasakult äärelt karistusalasse ning töö tegid ära mehed, kes olid napilt minut varem vahetusest sekkunud: Promise David kattis palli ja jätkas selle Maksim Gussevile, kes kõmmutas penaltipunkti lähistelt lati alla.

Peakohtunik Martti Pukk kutsuti aga kolmeminutilise VAR-kontrolli järel ise ekraani vaatama: põhjuseks Davidi käeliigutus väravale eelnenud olukorras, mis pani Konstantin Vassiljevi huule veritsema. Pukk vaatas videot ja langetas keerulise otsuse – värav ei loe!

Ehkki viimastel minutitel lõi teravust pigem Flora, ei jõudnud nemadki sihile ja kohtumine lõppes väravateta viigiga. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Kalju võiduvärav läks tühistamisele

Pikas ja väravatevaeses, ent seejuures võimalusterohkes mängus saatis Kalju palli Maksim Gussevi jala kaudu ühel korral ikkagi väravasse. Videoruumis kontrolliti olukorda pikalt ning peakohtunik Martti Pukk fikseeris pärast ekraani juures käimist vea – Promise Davidi käsi käis väravasöödu andmise eel Konstantin Vassiljevile huule pihta, vallandades 39-aastase poolkaitsja huulest verejooksu.

Kalju võiduvärava tühistanud Martti Pukk. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Videokorduste põhjal tundub, et Pukk kasutas Vassiljevi verist huult olulise argumendina värava tühistamiseks. Kui puute tagajärjed poleks olnud silmaga näha, oleks tühistamine olnud enam kui kummaline.

Verine huul annab aimu kontakti tugevusest ja täpsest tabamiskohast. Videonurkade põhjal ei ole aga võimalik sajaprotsendilise kindlusega öelda, kas ja kui tugevalt David Vassiljevit näkku tabas. Kontakt paistab olevat väga umbmäärane – Kalju ründaja tabab väljasirutatud käega justkui Vassiljevi õlga, aga samas ei saa välistada ka lõua- või huulepuudet.

Käega vastasele näo pihta rehmamine on aga viga ning ehkki videonurgad ei too pisidetailidesse täit selgust, liitis Pukk kokku videost nähtu ja taustainfo ning otsustas värava tühistada.

2. Realiseerimine, realiseerimine, realiseerimine

Esimese poolaja jooksul sündis kahe meeskonna peale kokku vaid üks raamide vahele tehtud löök: selle autoriks Kalju esiründaja Alex Matthias Tamm, kes pääses Evert Grünvaldiga silmitsi. Hiilgav võimalus päädis aga tühjade kätega, sest Flora väravavaht oli eeskujulikult ülesannete kõrgusel ja tõrjus üks-ühele olukorras tehtud löögi. Loetud minutid varem oli Tamm seejuures samuti pea ihuüksi Flora värava poole punumas, kuid Erko Jonne Tõugjase viimase hetke libistamine ei lubanud ründajat löögile.

Ehkki ka Flora ründemäng on näinud säravamaid päevi, jäävad neilgi paar momenti kindlasti kripeldama. Seda osaliselt Kalju väravavahi Henri Pergi "süül", kes tegi teise poolaja alguses mitu head tõrjet järjest.

0:0 peegeldab mängus nähtut ideaalselt: võimalusi küll tekitati, aga nendest ainuüksi ei piisa. Mõlemad jäävad kiruma realiseerimist ja vastaste väravavahi head tööpäeva. Ja Kalju natuke ka Konstantin Vassiljevi verist huult.

3. Flora hõre koosseis muutub tasapisi tihedamaks

Rohevalgete eest kuulusid algkoosseisu ning tegid täismängu kaks meest, kel seljataga pikk vigastuspaus. Vladislav Kreida käis viimati ametlikus mängus platsil 11. juulil, mil sai Meistrite liiga esimese eelringi kohtumises Czestochowa Rakowi vastu varakult vigastada ning vahetati juba 11. minutil välja.

Vladislav Kreida naasis pärast vigastuspausi väljakule. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Teiseks naasjaks oli keskkaitsja Erko Jonne Tõugjas, kes mängis Premium liigas viimati rohkem kui kolm kuud tagasi. Temagi on nüüd tervisehädadest jagu saanud ning valmis taas meeskonda abistama.

Koosseisu hõredus on seega tasapisi taandumas. Rõhk on hetkel siiski veel sõnal "tasapisi", sest algrivistus nõuab endiselt teatavat improviseerimist. Flora peatreener Jürgen Henn tunnistas pärast mängu ETV2 otseülekandes, et ehkki Tõugjas naasis pikalt pausilt, siis tema seekordne keskkaitsepartner Mihhail Kolobov oli terve koondisepausi haige ega saanud meeskonnaga treenidagi.

Kolobovi jõuvarud kuivasid kokku veidi pärast tunnise mänguaja täitumist, mil teda hakkasid kimbutama krambid. Aga kes tuua asemele? Ainus variant oli Markkus Seppik, kes samuti äsjastest koondisemängudest trauma tõttu eemale jäi.

Kreida naasmine tähendas aga võimalust anda puhkust 39-aastasele kaptenile Konstantin Vassiljevile, kes rügas kahe koondisemängu peale kokku 144 minutit. Teisel poolajal pääses puhkama samuti koondise eest mütanud Martin Miller. Kreida naasmiseta pidanuks nii Vassiljev kui Miller Kalju vastu tõenäoliselt 90 minutit mängima.

4. Mängu parimad – väravavahid

Nii Henri Perk kui Evert Grünvald olid terve kohtumise vältel läbivalt ülesannete kõrgusel, tehes mitmeid olulisi ja keerulisi tõrjeid. Mõlemale tasuks nullimäng.

17. septembril kell 14.30 EJL TNTK jalgpalliväljakul

Nõmme Kalju FC - Tallinna FC Flora 0:0

Väravasöödud: -
Hoiatused: 17. Artjom Dmitrijev, 90. Nikita Komissarov, 90+1. Promise David, 90+4. Maksim Podholjuzin - 45+1. Henrik Ojamaa, 83. Erko Jonne Tõugjas
Mänguolud: +17, vahelduv pilvisus, muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 427
Peakohtunik: Martti Pukk
Abikohtunikud: Veiko Mõtsnik, Petteri Schultz
Neljas kohtunik: Tanel Üprus
VAR: Joonas Jaanovits
AVAR: Aron Härsing

Kalju: Henri Perk, Maksim Podholjuzin, Yohan Mannone, Ioannis Tsivelekidis, Artjom Dmitrijev (69. German Šlein), Olivier Rommens, Nikita Komissarov, Zyen Jones (57. Kaspar Paur), Andre Fortune (83. Andre Fortune), Pavel Marin, Alex Matthias Tamm (83. Promise David).
Varus: Maksim Pavlov, Vladimir Avilov, German Šlein, Promise David, Igor Subbotin, Kaspar Paur, Maksim Gussev, Rommi Siht, Casper Nicolas Lugtmeijer.

Flora: Evert Grünvald, Kristo Hussar, Mihhail Kolobov (67. Markkus Seppik), Erko Jonne Tõugjas, Michael Lilander, Martin Miller (67. Konstantin Vassiljev), Vladislav Kreida, Sergei Zenjov, Daniil Kuraksin (46. Nikita Mihhailov), Rauno Alliku, Henrik Ojamaa.
Varus: Ingmar Krister Paplavskis, Mihkel Järviste, Nikita Mihhailov, Konstantin Vassiljev, Markkus Seppik, Tristan Pajo, Robert Veering, Bruno Vain, Mait Eenmaa.

Liigatabel:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
27
16
9
2
48:15
57
2.
27
16
9
2
58:17
57
3.
27
10
9
8
32:33
39
4.
27
9
9
9
29:33
36
5.
27
8
12
7
30:23
36
6.
27
9
9
9
34:30
36
7.
27
9
5
13
30:46
32
8.
27
10
2
15
23:42
32
9.
27
4
12
11
25:42
24
10.
27
3
6
18
19:47
15
SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: KATARIINA PEETSON
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Владимир Иванов   •  
(85.253.56.***)
вот она реальность.опять своё не забили.видимо с составом тоже ошибочка вышла.ну и перг выручил не раз.ну а костя старой школы волк-понял,что гол будет,губу прикусил.на повторе видно,что задели его уж точно не по губе.судьи то в этом случае точно "не увидят",соперник то флора.а вобщем по игре в сезоне и место в таблице.
J7P   •  
(87.119.179.***)
Kõik ok. Keegi päriselt Pohlakule niikuinii ei julge vastu astuda.
stranglers   •  
(88.196.81.***)
Putinist hammustas ise endal huule veriseks,, tundub.
Spordiakadeemia   •  
(94.246.231.***)
Huvitav kas mõnel teisel võistkonnal oleks ka sellise nn"rikkumise"tõttu värav tühistatud, väga huvitav filosoofiline mõtteekspermiment
Kabajansik   •  
(46.131.27.***)
aiVAR mode
Riho Saksus   •  
(90.190.102.***)
Kole lugu aga Martti Pukk on endine Kuressare mängija ka tegemist on Flora duubelmeeskonnaga. mott.
Владимир Иванов   •  
(85.253.56.***)
гол защитать.флоре поражение.пукк судить первенство копли.сколько можно терпеть похлака с флорой.это не чемпион.флора показывает уровень футбола в стране....значит его и нет вовсе.сколько будете молчать?
Svenpoiss   •  
(91.129.110.***)
Väga kahju ikka Kaljust. Flora oli mannetu ja Kalju oleks pidanud muidugi ise oma võimalused ära kasutama. Muidugi võtta värav ära, sest Promise teki "vea". Tavaline olukord platsil, kus lihtsalt üks mees on teisest nii palju suurem ja hoides oma kätt normaalselt, ongi see teise mehe näo kõrgusel. Kalju vääris seda väravat ja võitu. Aga no ei saa ju lasta Floral kaotada. Kurb. Eks jääme ootama videokohtuniku osa ja äkki ma eksingi rängalt siin.
Loodan, et Kalju sai siit ainult indu ja motivatsiooni juurde ning on kolmanda koha heitluses täiega sees.
Flora peab ikka tõsiselt peeglisse vaatama ja samal ajal kohtunikke tänama.
nonoh   •  
(193.40.60.***)
https://www.youtube.com/live/P-cz65UmOp0?feature=shared&t=6518 Miks siis see käega näkku viga polnud?
atleticomadrid   •  
(146.255.183.***)
Olles kämbu on palliplatsil korduvalt palli katva ja endale ruumi tegeva pikema mängija küünarnuki otsa joostud. Seda veaks võtta on absurdne, kui puudub agressiivne ja tahtlik käeliigutus näo suunas. Värava tühistamine oli skandaalne otsus. Pukk, muide on endine Flora palgaline. Kuidas on sellised huvide konfliktid lubatud liigas, mis tõsiseltvõetavust taotleb?

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
NUMBRID RÄÄGIVAD
Graafikud | Kolmveerand hooajast selja taga: mille pinnalt võib Eesti saada uue euroklubi?
VÄRAVATESADU MÜNCHENIS
Luup peale | Bayern ja United heitlesid, kelle köök ruulib
REKORDHÄÄLED TASKUST!
TEEKOND TIPPU
Lisette Tammik: laste jalgpallitrennides võiksid poisid ja tüdrukud mängida koos
INGLISMAA
VÄRSKE PILK
Videokohtunik | Kas Florale anti derbis pehme või ilmselge penalti? Miks Paide punaseta jäi?
SN X PL
Soccernet vs. Premium liiga | Testime kalevlaste täpsust: kas rohkem palle saadeti ristnurka või raudteele?
RISTNURK
Andke ometi Onanale puhkust!
JALGPALLURITE NALJAD
Andke ometi Onanale puhkust! (0)
 
 
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
27
16
9
2
48:15
57
2.
Tallinna FC Flora
27
16
9
2
58:17
57
3.
Pärnu JK Vaprus
27
10
9
8
34:34
39
4.
JK Tallinna Kalev
27
9
9
9
29:33
36
5.
Paide Linnameeskond
27
8
12
7
30:23
36
6.
Nõmme Kalju FC
27
9
9
9
34:30
36
7.
FC Kuressaare
27
9
5
13
31:48
32
8.
JK Narva Trans
27
10
2
15
23:42
32
9.
Tartu JK Tammeka
27
4
12
11
25:42
24
10.
Harju JK Laagri
27
3
6
18
19:47
15
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA SUVISED ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
57
Tallinna FC Flora
57
Pärnu JK Vaprus
39
JK Tallinna Kalev
36
Paide Linnameeskond
36
Nõmme Kalju FC
36
FC Kuressaare
32
JK Narva Trans
32
Tartu JK Tammeka
24
Harju JK Laagri
15
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • R 18.00 Eesti - Kasahstan (naiste Rahvuste liiga)
  • R 19.45 Flora - Kalev (Premium liiga)
  • L 17.00 Kalju - Tammeka (Premium liiga)
  • L 19.30 Levadia - Kuressaare (Premium liiga)
  • P 19.00 Viimsi - Legion (Esiliiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!