Luup peale | Kalju raiskas palju ja jäi nullimängust ilma, Legion korjas endale rumalad mängukeelud (galerii!) (0)

Maksim Gussev ja Aleksandr Volkov skoorisid esimesel poolajal. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Nõmme Kalju sai Premium liigas kohustuslikud võidupunktid, kui alistas Sportland Arenal Tallinna Legioni 2:1. Kalju skooris esimesel ja kümnekesi lõpetanud Legion teisel poolajal.

Mäng algas hoogsalt ja Kaljul oli esimese kaheksa minutiga kolm väga head võimalust, aga Ivans Baturins tõrjus Andre Fortune'i kaug- ja Aleksandr Volkovi lähilöögi, lisaks päästis väravajoonelt Erko Jonne Tõugjas. Legion nõelas seejärel kontrarünnakust, kui Stefan Tšendei sai karistusalast löögile, aga Marko Meerits tõrjus. Legion teenis lühikese aja jooksul mitu standardolukorda, aga need ülemäära ohtlikud ei olnud.

Kalju avas skoori 29. minutil, kui paremkaitses mänginud Pavel Marin andis enda väljakupoolelt suurepärase söödu Legioni kaitseliini selja taha, kuhu oli jooksnud Maksim Gussev, kes lõi esimese puutega palli üle Baturinsi väravasse - 1:0 Kaljule.

Mõned minutid hiljem säras Baturins, kes tõrjus German Šleini kauglöögi. Ka Legion käis Kalju väljakupoolel ja 34. minutil sai Nikita Ivanov kontrarünnakust löögile ja Meerits tõrjus palli üle värava. Baturinsil olid avapoolajal käed-jalad tööd täis, sest lisaks eelnevalt mainitud tõrjetele korjas Legioni väravavaht 37. minutil ristnurgast välja Fortune'i karistuslöögi.

Kuid järgmisel rünnakul mängiti Baturins teistkordselt üle. Aleksandr Volodin libastus Legioni paremal äärel, Alex Matthias Tamm jõudis enne otsajoont pallini ja söötis selle värava ette, kus Volkov sahistas - 2:0 Kaljule.

Teine poolaeg algas Legioni võimalusega, kui Trevor Elhi kaotas palli Daniil Tarassenkovile, kes leidis karistusalast Aleksander Švedovski, kelle löögi aga Meerits püüdis. Seejärel mäng veidi rahunes, kuni Nikita Ivanov astus 58. minutil pärast enda pallikaotust Mihhail Babitševile reie peale ja peakohtunik Joonas Jaanovits näitas talle punast kaarti.

See tähendas, et Legion pidi järelejäänud pool tundi kümnekesi mängima. Kalju kontrollis mängu ja tekitas palju väravavõimalusi, aga nõmmekatel oli sihik paigast ära. Palju pealelööke, aga vähe raamidesse. Need löögid, mis raamidesse läksid, suutis Baturins tõrjuda ja korra päästis väravajoonelt Ivan Timofejev. Mitu lööki blokeeris Tõugjas.

Kui ise ei löö, siis lüüakse sulle. Legion oli suure surve all, aga käis aeg-ajalt ka ise nõmmekate karistusala lähistel ja mängu lõpus saadi penalti, kui Elhi mängis karistusala joonel palli käega. 11 meetri karistuslöögi realiseeris Pavel Dõmov - 2:1. Seejärel kõlas ka lõpuvile. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Sudari debüüt Kaljus, Tõugjase debüüt Legionis

Kaljul käis esmakordselt Premium ligas väljakul tänavu suvel palgatud 24-aastane Horvaatia keskpoolkaitsja Daniel Sudar, kes sekkus mängu 61. minutil Andre Fortune'i asemele. Kuna nõmmekad olid siis arvulises ülekaalus ja otsisid oma kolmandat väravat, siis proovis ka Sudar skoorida, aga tema kauglöögid Baturinsile probleeme ei valmistanud. Lisaks sai Sudar kollase kaardi, kui kukutas 80. minutil karistusala lähistel Stefan Tšendei, kuid sellele järgnenud Pavel Dõmovi karistuslöök raamidesse ei läinud.

Kalju vangerdas ka algkoosseisuga. Kaartide tõttu ei saanud mängida Henri Järvelaid, kelle asemel tegutses vasakkaitses Trevor Elhi ja paremkaitses rassis Pavel Marin. Eelmisest mängust eemale jäänud Yohan Mannone naasis koosseisu, aga alustas pingilt, sest neljamehelise kaitseliini keskmised mehed olid Giannis Tsivelekidis ja Mihhail Babitsev. Lisaks vabanes mängukeelu alt Alex Matthias Tamm ning Kaspar Paur kaotas koha algkoosseisus Andre Fortune'ile. Paur sai siiski 45 minutit kirja, sest Nikita Komissarov lahkus avapoolaja lõpus väljakult vigastusega.

Legion tegi eelmise mänguga võrreldes algkoosseisus ühe vahetuse: Aleksandr Nikolajev ei saanud mängukeelu tõttu mängida ja Florast laenatud keskkaitsja Erko Jonne Tõugjas tegi Legioni ridades debüüdi. Seejuures oli Tõugjas meeskonna silmapaistvamaid, blokeerides löögiüritusi ja klaarides tsenderdusi.

2. Kaljule kolmas võit ja Legionile kuues kaotus järjest

Kui Kalju kaotas vahepeal Transi vastu punkte (viik ja kaotus), siis seejärel on kohustuslikud võidud kätte saadud, aga lõppes nende nullimängude seeria. Nad olid selle pikendamisele väga lähedal, aga penalti neljandal üleminutil seda ei lubanud. Sellele vaatamata on Kalju viimase kolme mängu väravate vahe 11:1, sest Vaprus alistati 3:0, Kalev 6:0 ja nüüd Legion 2:1.

Legioni kaotuste seeria venis nüüd kuuemänguliseks, mis on praegu meistriliiga meeskondade pikim, aga kui viimased neli kohtumist kaotati kuivalt, siis seekord õnnestus üle pika aja värav lüüa. Legioni viimase kuue mängu väravate vahe on 2:16 ... Muresid jagub.

Ivans Baturins. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

3. Pavel Londak saab Transi vastu mängida?

Kuigi Legion on viimasel ajal mänginud tippudega ja graafik on edaspidi soodsam, siis olukord ei ole sugugi lihtne, sest järgmises mängus Transi vastu ei saa mängida nende parim väravakütt Nikita Ivanov, kes korjas endale punase kaardi. Kuid see ei ole ainus probleem, sest väravavaht Ivans Baturins sai pärast Kalju teist väravat protesteerimise eest kollase kaardi, mis on lätlasele tänavusel hooajal juba neljandaks. See tähendab, et ka Baturins jääb mängust Transiga eemale.

Aga kas see tähendab ka seda, et järgmisel nädalal Narvas mängib 42-aastane Pavel Londak või saab võimaluse 18-aastane Martin Žukov, kes ei ole veel Premium liigas väljakul käinud?

Kui Žukov on tänavu mänguaega teeninud Esiliiga B-s (22 mängu), U19 Eliitliigas (11 mängu) ja Tipneri karikavõistlustel (2 mängu), siis Londak on väljakul käinud vaid korra, kui Legion mängis Premium liiga seitsmendas voorus varumeestega Paide vastu. Toona see mäng 0:5 kaotati.

4. Mängu parim - Andre Fortune

Kaljust on keeruline kedagi esile tuua, sest nad mängisid meeskondlikult väga hästi. Marko Meerits päästis mõned korrad, kaitses suurt ärakukkumist polnud, ründavad mängijad olid aktiivsed ja tekitasid võimalusi.

Enam kui kahekuulise pausi järel algkoosseisu pääsenud Fortune'i säras samuti. Peaaegu kogu aeg käis Kalju rünnak läbi Fortune'i. Trinidadi ja Tobago poolkaitsja nägi väljakut hästi ja leidis meeskonnakaaslasi söötudega üles. Fortune oleks ka peaaegu ka ise sahistanud, aga Ivans Baturins tõrjus tema karistuslöögi ristnurgast.