Luup peale | Kalju tegi Kadriorus töö korralikult ära, aga Tartust abi ei saanud (galerii!) (0)

Kalju lõi Kalevile kolm vastuseta väravat. Foto: Brit Maria Tael

Nõmme Kalju lõpetas Premium liiga hooaja Kadriorus 3:0 võiduga Tallinna Kalevi üle, aga tabelis neljandalt kohalt kolmandaks ei tõusnud, sest Paide Linnameeskond mängis samal ajal Tartus sealse Tammekaga 1:1 viiki ja hoidis pronksmedalist kinni.

Mängu esimene pealelöök sündis neljandal minutil, kui Igor Subbotini ebaõnnestunud sööt keskväljal põrkas Kalevi jaoks õnnelikult Ats Purjele, kes seejärel rünnakule jooksis ja kaugelt löögile läks, aga palli raamidesse ei saanud.

Kalju sai palliga mängu kindlalt enda kätte ja haaras üpris kiiresti juhtohjad. Subbotin andis 11. minutil pika palli Kalevi karistusalasse, kus Kaspar Lauri ja Valeri Stepanenko puudumisel Kalevi keskkaitses mänginud Georg Pank eksis selle klaarimisel ja Kaspar Paur kasutas sülle kukkunud võimaluse ära - 1:0 Kaljule!

Esimene värav ajas nõmmekad näljaseks ja Kalju proovis kiiresti mängu saatuse ära otsustada. Nikita Komissarov leidis 21. minutil karistusalasse jooksnud Aleksandr Volkovi, aga kuna nurk läks liiga teravaks, siis Kalju ründaja löök ebaõnnestus. Volkov mängis seitse minutit hiljem Subbotini karistusalast löögile, aga ka poolkaitsjal ei olnud sihik paigas.

Kuna Kalju ei suutnud enda tekitatud võimalusi ära kasutada, siis kinkis Kalev neile ise teise värava, kui väravavaht Maico Rimmel andis 31. minutil umbes 25 meetri kauguselt väravast valesöödu otse Volkovi jala peale - Volkovil oli vaid vormistamise vaev ja 2:0 Kaljule!

Kalevi esimene arvestatav võimalus tekkis alles 37. minutil, kui Ioan Jakovlev riputas palli üle Kalju kaitsjate Vadim Mihhailovile, kes aga korralikult löögile ei pääsenud. Paar minutit hiljem andis Henri Järvelaid hea tsenderduse Subbotini suunas, aga Rimmel korjas palli endale.

Teine poolaeg algas hoogsalt ja vahetusest sekkunud Ramol Sillamaal avanes esimesel minutil võimalus, aga löök ei õnnestunud, sest pall lendas rikošetist Marko Meeritsale, kes lükkas selle üle otsajoone. Järvelaid jahtis 52. minutil karistuslöögist Kalju kolmandat, aga tabas müüri.

Järgmisel rünnakul kukutas Hugo Palutaja oma karistusalas Järvelaidi ja mängu peakohtunik Kristo Tohver määras penalti. Kalju penaltilööja Subbotin lubas seekord Järvelaidil lüüa, aga värav jäi sündimata. Järvelaid lõi enda poolt vasakule alla nurka, aga Rimmel tõrjus!

Lõpuks saadi siiski kolmas värav kätte, kui Rimmel kinkis 67. minutil süütus olukorras Kaljule nurgalöögi ja Järvelaidi tsenderduse suunas peaga võrku Vladimir Avilov - 3:0 Kaljule!

Paar minutit hiljem pääses Sillamaa Kalju karistusalast löögile, aga Meerits tõrjus. Sillamaa sai veel paar korda õnne proovida ja Kaljul olid samuti mõned poolvõimalused, kuid pärast kolmandat väravat mängus enam pinget polnud ja väravavõimalusi nappis.

Lõpus said mänguaega paljud noormängijad, sealhulgas 17-aastane Kalju poolkaitsja Kaur Georg Maksimovski, kes tegi Premium liiga debüüdi. Kalju lõpetas hooaja neljandal ja Kalev kaheksandal kohal. Soccernet.ee tähelepanekud Kadriorust:

1. Kalju ei saanud Tartust abi

Kalju vajas Kalevi vastu võitu ja lootis, et Paide kaotab samal ajal Tammekale. Kui enda töö tehti korralikult ära, siis Tartust lõpuks loodetud abi ei saabunud. Isegi virtuaaltabelis ei vahetanud meeskonnad mängude ajal kohti, sest Paide ei olnud kordagi kaotusseisus.

Kui Tammeka lõi 75. minutil Paide vastu 1:1 viigivärava, siis Kadriorus olnud ligi paarkümmend Kalju fänni skandeerisid "Tartu Tammeka! Tartu Tammeka! Tartu Tammeka", aga sellest abi ei olnud, sest kohtumine Tartus lõppeski 1:1.

See tähendab seda, et Kalju ja Paide kogusid tänavu sama palju punkte, aga kuna omavahelised mängud olid viigis ja võitude arv samuti võrdne), siis luges üldine väravate vahe, mis oli Paidel lõpuks +47 ja Kaljul +29. Paide kindlustas järgmiseks hooajaks eurokoha. Kalju pääseb Euroopasse ainult siis, kui karikavõistlused võidab Eesti meister FC Flora või Paide.

2. Šampanjadušš lõpuvile järel

Kui mäng lõppes, siis Tallinna Kalevi võistkond kogunes kokku ja tegi šampanjaduši Hannes Anierile, kes otsustas 29-aastaselt mängijakarjääri lõpetada. Ta mängis viimases mängus kümmekond minutit.

Kalevile oli Anieri otsus pikemat aega teada. "Kui Hannes tahab, siis ta kommenteerib seda ise. Mina ei kommenteeri. Mängijad teevad omi otsuseid ja meie peame neid toetama. Hannes oli ju tegelikult vigastatud ja ta tegi pikalt trenni, et saada viimane mäng," sõnas Kalevi peatreener Daniel Meijel pärast kohtumist Soccernet.ee-le.

3. Meerits lõpetas mängupausi

Kalju esiväravavaht, väga hea hooaja teinud Marko Meerits mängis 8. oktoobril 0:3 kaotusmängus Tartu Tammeka vastu kõik minutid, aga kaotas seejärel KTM-reegli tõttu esikindad Henri Pergile. Kuna Perk tegi häid esitusi ja kolm nullimängu, siis polnud Kaljul põhjust teda pingile jätta, aga Kalevi vastu alustas väravasuul Meerits, kes lõpetas Premium liigas ühe kuu pikkuse mängupausi.

4. Purje ja Volkovi vigastused

Tänavu Kalevi eest Premium liigas kümme väravat löönud vanameister Ats Purje lahkus hooaja viimases mängus vigastusega väljakult. Purje vahetati vahetult enne esimese poolaja lõppu välja. Ta teenis küll enne seda Giannis Tsivelekidise vastu umbes 25 meetri kauguselt väravast karistuslöögi, aga vigastas samas olukorras tagareit.

Purje trauma ei olnud Kadriorus ainus, sest tagareiest hoidis kinni ka Kalju teise värava autor Aleksandr Volkov, kes 71. minutil Kalju fännide aplausi saatel välja vahetati.

5. Mängu parim - German Šlein

Kuigi Šlein resutatiivsuspunkte ei saanud, siis keskväli kuulus kindlalt Kalju poolkaitsjale. Tema peamine ülesanne oli Kalevi rünnakud peatada enne, kui need ohtlikuks muutuvad. Sellega sai Šlein eeskujulikult hakkama. Lisaks aitas Šlein ehitada Kalju rünnakuid.