Luup peale | Kui Flora riietusruumist välja jõudis, oli Kalev juba ühe värava ära löönud. Flora vastas seitsmega (galerii!) (0)

Tallinna Flora jäi Sportland Arenal peetud Premium liiga teise vooru mängus Tallinna Kalevi vastu kaotusseisu, aga lõi seejärel seitse vastuseta väravat ja lahkus väljakult 7:1 võiduga.

Kui esimesed kolm minutit oli pall sisuliselt kogu aeg Kalevi väljakupoolel, siis neljandal minutil nõelas Kalev kontrarünnakust, kui Daniil Petrunin söötis palli Ramol Sillamaale, kes purjetas keskjoonelt karistusalani välja, mängis Flora kaitsjad osavalt olukorrast välja ja lükkas palli väravavahist Evert Grünvaldist mööda - 0:1.

Kalevi eduseis ei püsinud kaua, sest Jakob Tamberg tegi karistusala juures Tristan Koskorile vea ja Konstantin Vassiljev lajatas palli 17. minutil ristnurka - 1:1. Seejuures proovis Vassiljev alguses karistuslööki kiiresti lahti mängida, aga peakohtunik Andrei Karhu seda ei lubanud teha. Flora õnneks, sest Vassiljevi löök oli oivaline.

25. minutil leidis Henrik Ojamaa kaitseliini taha jooksnud Martin Milleri, kes lahendas üks-üks olukorra Stiven Raideri vastu kindlalt - 2:1. Sama duo säras ka 32. minutil, kui Miller suunas Ojamaa tsenderduse mõnelt meetrilt peaga väravasse - 3:1.

50. minutil oli Kalevil supervõimalus kaotusseisu vähendada, kui Ioan Jakovlev andis oma väljakupoolelt suurepärase söödu Flora kaitseliini taha, kuid Grünvaldiga silmitsi pääsenud Vadim Mihhailov tõstis palli napilt väravast mööda.

Kalevi kaitsjad ei suutnud 59. minutil Kristo Hussari karistusalast minema lüüa ja Vassiljev saatis palli väravasse - 4:1. Ojamaa kauglöök 61. minutil lendas latti, misjärel Tristan Koskor suunas palli peaga Millerile, kes lahendas kindlalt - 5:1. Foday Trawally kukutas karistusalas Ojamaa ja Mark Anders Lepik realiseeris 69. minutil penalti - 6:1. Kalev oli murdunud.

Lõppseisu vormistas 76. minutil Ojamaa, kes sai Marco Lukkalt vasakule äärele söödu, purjetas karistusala joone juurde ja keerutas palli alla nurka - 7:1. Flora otsis kaheksandat väravat, aga järelejäänud aja jooksul skoori ei tehtud. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Flora ei olnud sajaprotsendiliselt keskendunud

Juba neljandal minutil väravaga lõppenud Kalevi kontrarünnak näitas kahte asja. Esiteks, Kalevil on piisavalt kvaliteeti, et tugevamaid hammustada. 90 minuti lõikes on seda praegu keeruline näha, aga kiired ja osavad ääremängijad - antud juhul Ramol Sillamaa - suudavad kaitsjatele peavalu valmistada. Teiseks, Flora ei olnud mänguks täielikult valmis, sest Sillamaa purjetas näiliselt väga lihtsalt kaitsjatest mööda, lisaks ei tegutsenud kõige paremini Evert Grünvald.

Samas kui Sillamaa värav, Hannes Anieri lähilöök esimesel poolajal ja Vadim Mihhailovi võimalus teise poolaja alguses välja arvata, siis rohkem Flora väravale ohtu ei suudetud tekitada. Flora poolkaitsja Markus Soomets vihjas mängujärgses intervjuus Soccernet TV-le, et meeskond polnud mängu alguses veel riietusruumist välja jõudnud.

"Keskendumise ja fookuse säilitamisega oli võib-olla mängu alguses probleeme, mistõttu tuli see värav. Kindlasti peame selle kallal vaeva nägema, et taga null hoida, aga pärast esimest äratust ärkasime üles ja saime aru, et peame iga hinna eest palli pärast võitlema. Ma arvan, et seda oli näha, et võitlesime rohkem, panime nende väravale rohkem survet peale ja tõestasime, et oleme parema kvaliteediga meeskond," lausus Soomets.

2. Kas Tristan Koskor sobib Flora mänguplaani?

Tõsi, hooaeg on alles algusfaasis ja Flora on koos Superkarikaga mänginud ainult kolm kohtumist, aga tundub, et talvel Tartust pealinna liikunud Tristan Koskor ei ole veel meeskonnakaaslastega loodetud klappi leidnud. Ta sekkus Superkarikas 78. minutil vahetusest, tegi liigahooaja avavoorus täismängu ja teises voorus mängis 61 minutit.

Kui suuname pilgud statistikasse, siis see räägib vastupidi. Koskoril on küll väravaarve avamata, aga ta on mõlemas mängus ühe väravasöödu andnud, lisaks teenis Kalevi vastu karistuslöögi, mille Konstantin Vassiljev lahendas stiilselt. Samas jättis Koskor avamängus kolm võimalust kasutamata, nüüd ei saanud ta karistusalas meeskonnakaaslaste sööte kätte.

Selge see, et kohanemine uues koduklubis uute mängijate kõrval võib aega võtta, aga samas ei saa öelda, et Koskor oleks halvasti mänginud. Ta on päris palju kaitsjate tähelepanu endale võtnud ja seetõttu on rohkem ruumi jäänud meeskonnakaaslastele, kes on särada saanud. Koskor on siiani rohkem mänguaega saanud kui Mark Anders Lepik ja Aleksandr Šapovalov - see näitab nii mõndagi.

3. Mängu parim - Henrik Ojamaa

Flora ääreründaja tegi eeltöö kolmele tabamusele, kui andis kaks resultatiivset söötu ja teenis penalti. Ojamaa ei jäänud ka ise nullile, sest vormistas lõppseisu, kui keerutas karistusala joone juurest alla nurka. Lisaks ragistas Ojamaa latti, misjärel sündis Koskori söödust Milleri kübaratrikk.

6. märtsil kell 14.30 Sportland Arenal

Tallinna FC Flora - JK Tallinna Kalev 7:1 (3:1)
17., 59. Konstantin Vassiljev, 25., 32., 61. Martin Miller, 69. Mark Anders Lepik, 76. Henrik Ojamaa - 4. Ramol Sillamaa

Väravasöödud: 17., 61. Tristan Koskor, 25., 32., 69. Henrik Ojamaa, 59. x, 76. Marco Lukka - 4. Daniil Petrunin
Hoiatused: 15. Henrik Pürg
Mänguolud: +2, päikesepaisteline tuuline ilm, kunstmuru väga heas seisukorras