Luup peale | Kure tegi taas lõpu põnevaks ja Paplavskis oli lähedal väravale, aga Flora võitis (galerii!) (1)

Flora lõi kaks väravat Kuressaare ühe vastu. Foto: Oliver Tsupsman

Täpselt kaks päeva vähem kui aasta tagasi teenis FC Kuressaare A. Le Coq Arenal 0:2 kaotusseisust Tallinna Flora vastu 2:2 viigi. Täna oli samasugune stsenaarium lähedal, aga Flora võitis selle Premium liiga 33. vooru kohtumise 2:1.

Aasta tagasi sekkus Otto-Robert Lipp vahetusest mängu ja lõi Kuressaare kasuks kaks väravat. Täna sekkus ta samuti vahetusest, aga jõudis lüüa ainult ühe, enne kui pidi väljakult trauma tõttu lahkuma. Tema tiimikaaslased lõpus skoorida ei suutnud, kuigi hea võimalus selleks tekkis.

Mäng algas Kuressaare hea kõrge pressinguga, Flora oli esialgu raskustes selle alt väljatulekuga. Umbes kuue krobelise minuti järel said aga florakad oma söödumängu käima ning läksid juba kümnendal minutil juhtima. Henrik Ojamaa söötis Vladislav Kreidale, kes tulistas ilusa tugeva kauglöögi tagumisse ristnurka - 1:0!

Flora proovis täna üleüldse väga palju kauglööke, mis läksid ka enamasti raamide vahele, aga Ingmar Krister Paplavskis sai ülejäänud sooritustega hakkama.

Kuressaare avapoolaja parim moment tekkis 37. minutil, kui Sten Reinkort pääses Marko Lipust mööda ja söötis karistusalas kõrvale Mattias Männilaanele. Kahe Florast Kuressaares laenul viibiva ründaja kombinatsioon vilja ei kandnud, kuna Männilaane lähilöögi Karl-Romet Nõmm tõrjus.

Vaid kaks minutit hiljem Flora eduseis hoopis kasvas. Daniil Kuraksin söötis keskväljalt peaga palli Kuressaare kaitseliini taha, Märten Pajunurm lasi arusaamatul põhjusel palli läbi ning Aleksandr Šapovalov realiseeris üks-üks olukorra löögiga alla nurka - 2:0!

69. minutil skooris Otto-Robert Lipp kornerijärgses olukorras. Ta sai Sander Lahelt söödu ning lõi palli 20 meetrilt läbi meestesumma alumisse nurka - 2:1!

Flora oli sinnamaani mängu domineerinud ning paistnud võidule lähedal, aga Kuressaare sai vahe minimaalseks vähendamise järel indu juurde. Lõpuminutitel teenisid saarlased järjest mitu standardolukorda, kuid ei suutnud uuesti skoorida. Tähelepanekuid mängust:

1. Paplavskis oli tõusmas kangelaseks

90. minuti olukorral tasub lähemalt eraldi peatuda, sest Florast Kuressaares laenul viibiv puurivaht Ingmar Krister Paplavskis tormas nurgalöögi ajaks Flora karistusalasse. Ta pääseski ligi 13 meetrilt üsna vabalt vasaku jalaga löögile. Madal löök veeres teisest kindamehest Karl-Romet Nõmmest mööda, kuid väravajoonelt puhastas olukorra poolkaitsja Kreida jalg.

Ingmar Krister Paplavskis käis Flora karistusalas madistamas. Foto: Oliver Tsupsman

Oleks see vast olnud stsenaarium! Väravavahi hiline tabamus oma emaklubi vastu, mis aitaks autsaideri teist aastat järjest võõrsil 0:2 kaotusseisust punktini. Kuressaare oleks siis sel Premium liiga hooajal röövinud punkte kõikidelt meeskondadelt (kõikidelt peale Flora korjati vähemalt kaks punkti), aga see tabamus jäi sündimata.

Üleminutitel oli Kuressaarel veel standardolukordi ning Paplavskisel ei jäänud palju puudu uuesti pallini küündimisest, kuid 90. minuti moment jäi parimaks.

2. Kaks valusat peade kokkupõrget

Mõlemal poolajal juhtus üks valus peade kokkupõrge, mõlema tagajärjel pidi üks ründaja platsilt lahkuma.

Avapoolajal läksid peadpidi kokku Sergei Zenjov ja sünnipäevalaps Silver Alex Kelder. Mõlemad vajasid tohterdamist. Kelder suutis mängu jätkata, kuid pikemalt lamama jäänud Zenjov (lõpuks lahkus ta ikkagi omal jalal, kuigi aeglasel sammul pingile) vahetati välja Šapovalovi vastu, kes juba viis minutit hiljem skooris.

Sergei Zenjovi mängu lõpetas peatrauma. Foto: Oliver Tsupsman

Teisel poolajal sooritas Otto-Robert Lipp pealöögi, mille Nõmm püüdis. Kohe pärast pealööki lendas ta aga peadpidi kokku Michael Lilanderiga. Flora paremkaitsja suutis jätkata, kuid verise peaga vahetusmees Lipp vahetati omakorda Andero Kivi vastu välja.

3. Mängu parim - Vladislav Kreida

Vladislav Kreida, kelle tegutsemisega peatreener Jürgen Henn eelmises voorus rahule ei jäänud, lõi täna mängu ilusaima värava, jagas häid diagonaalsööte ning tõrjus lõpus väravajoonelt Paplavskise pealelöögi.