Luup peale | Kuressaare karistas savijalgadel seisva Levadia lõpuks ära (galerii!) (0)

Kuressaare hoidis Levadiat pikalt kuival. Foto: Katariina Peetson

Premium liiga 29. mänguvooru tasavägiseim duell peeti Lillekülas, kui tugeva avapoolaja teinud FC Kuressaare võttis Tallinna FCI Levadia üle 3:2 võidu. Esmaspäeval Maksõm Kalõnõtšenko käe alla läinud Levadial oli enese leidmisega tükk häda.

Kohtumise esimene väravamaiguline olukord sündis 21. minutil, kui Maksim Podholjuzin tõusis paremkaitsest appi rünnakule ja leidis keskväljalt üles Zakaria Beglarišvili. Levadia resultatiivseim mees proovis esmalt leida Robert Kirssi, kes ei saanud mänguvahendit kuidagi kaasa, kuid õnnega pooleks saatis kõksu tagasi tiimikaaslasele. Beglarišvili proovis ühega ja saatis palli latti.

Loetud minutid hiljem oli ärev juba teises karistusalas. Oliver Rass saatis korraliku diagonaalpalli paremale äärele, Rasmus Peetson proovis mänguvahendit ka ninjahüppega klaarida, kuid eksis ja Mattias Männilaan oli valmis pahandust tekitama: kõks värava alla ning Sten Reinkort vormistas ära - 0:1.

Levadia jätkas oma tabamuse noolimisega, kuid rünnakud kippusid päris varakult kokku kuivama. Mõneti agaram oli küll vasak äär, kust Karl Rudolf Õigus proovis korduvalt ka omasid leida, kuid Kuressaare kaitsjad nullisid pealinlaste šansid soliidselt.

Avapoolaja lõpus oli Levadia sunnitud vastu võtma kaks olulist pauku. Esmalt, 40. minutil kaitses Til Mavretic Reinkorti katseid niivõrd ennastsalgavalt, et langes kontakti järel murule. Üsna pea sai selgeks, et suvel meistermeeskonnaga liitunud poolkaitsja ei saa kohtumisega jätkata. Suurem mure tundus olevat põlvepiirkonnas, mis mässiti kiirelt külmakotiga sisse.

Kolm minutit hiljem sai Levadia tänase suurema suraka: Maximiliano Ugge ja Peetson lasid Reinkorti lubamatult jooksma, Karl Andre Vallneriga silmitsi. Kuressaare ründaja lükkas palli Levadia puurilukust vasakule poole, ise lidus paremalt ning lükkas seejärel tühja - 0:2.

49. minutil oli Kuressaare taaskord küpsetamas, abikoka rollis Levadia oma mees. Nimelt lustis Männilaan end kodumeeskonna karistusalasse ning Podholjuzin libistas end olukorda liialt uljalt sisse. Tasuks kollane kaart ning penalti. Palli taha läks kindla jalaga Pajunurm - 0:3.

Vaikselt tuure kogunud Levadial õnnestus üks tagasi vajutada veerand tundi hiljem. Olukorra võitles omadele välja Kirss, kes paigutas end karistusala lähistel osavalt palli ja Pajunurme vahele ning vajus kerge embuse järel murule. Palli taha läks Beglarišvili, kes leidis ristnurga kindlalt üles - 1:3.

Valusast skoorivälisest põntsust ei pääsenud ka saarlased. 80. minutil väljakule toodud Rasmus Saar sai saatusliku häda külge viis minutikest hiljem, kui jooksuduell Rustam Soiroviga lõppes küll võidukalt, kuid lonkava sammuga. Törts hiljem näitaski põlvele liiga teinud Saar, et temast jätkajat pole ja mängu toodi sel hooajal sadakond mänguminutit teeninud Aleksander Iljin.

Prohmakast ei pääsenud ka Kuressaare mehed, kes ajasid kohtumise lõpu eriti põnevaks. Nimelt jõudis nende karistusalasse pall, mida Sander Alex Liit hoolega kattis ning Magnus Karofeldi jaoks oli see selge signaal. Olukorra hammustas läbi lõpuminutiteks sisse vahetatud Rustam Soirov, kes pressis end samuti seltsi ning palli noppima tõtanud Karofeldil ei jäänud muud üle, kui Levadia mees maha rammida. Seda küll vea hinnaga ja Beglarišvili oli penaltipunktil kindel - 2:3.

Matši lõpus pressisid meeskonnad endast veel maksimumi välja, kuid kohtumise lõppskoor jäi ikkagi paika ning see tähendas Kuressaarele esimest tõeliselt välja võideldud võitu Levadia üle. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Uue müksu saanud Levadia polnud mängus kordagi korralikult sees

Esimestest minutitest peale mängisid Levadia ja Kuressaare kui võrdne võrdsega. Kuigi kohati valdasid kodused rohkem palli ning algatasid usinamalt rünnakuid, siis Magnus Karofeldi sekkumistööd oli vaja minimaalselt. Sellest said külalised aina enam indu juurde, mistõttu oli väravate löömine igati õigustatud ning järjepideva töö vili.

Teisel poolajal sai Levadia oma vastused kätte, kuid suuresti saarlaste praagi tõttu. Tõsi, Robert Kirsi nupukas toimetamine tõi karistuslöögi, millest õnnestus Zakaria Beglarišvilile esimene ära lüüa. Teises olukorras nägi Rustam Soirov, et tasub torkima minna ning tulemuseks penalti. Levadia murekoht on aga see, et loogiliste ülesehitustega ei suudetud reaalselt ohtlikuks muutuda.

Esmaspäeval uue peatreeneri saanud Levadia on hetkel keerulises kohas, kust tuleb end vapralt hakata välja võitlema. On arusaadav, et Maksõm Kalõnõtšenko käe alla läinud meeskond katsetab midagi uut, mis veel päris hästi välja ei tule. Kuna koondisepaus tuleb peale, siis on Levadial harjutamiseks pisut enam aega. Lihtsamaks ei lähe, sest kahe nädala pärast on vastas Nõmme Kalju.

FCI Levadia uus peatreener Maksõm Kalõnõtšenko alustas kaotusega. Foto: Katariina Peetson

2. Kuressaare läheb aina paremaks?

Kuressaare on sel hooajal teinud suuresti seda, mida ise tahab ning see on toonud ka korralikke tulemusi. Nende pealt on kasvanud meeste enesekindlus ja teadmine, et aetakse õiget asja, mis omakorda on pannud saarlased veel parema isuga mängima. Ka täna oli näha, et kollastes särkides pallurid olid selleks duelliks valmis, vahet pole, kes vastas oli.

Kuressaare, kes on praeguseks saanud kirja 43 silma, on vältinud kaotust viimases viies liigamängus. Viimati hoiti kuival Nõmme Kaljut, kes peab isukalt pronksilahingut. Nüüd võeti veenev võit Levadia üle, mis tekitab paratamatult küsimuse - kus on Kuressaare tänavune lagi? Vaevalt nad isegi seda teavad.

"Mängime oma mängu, siis tulevad tulemused. Tabelisse väga ei vaata. Oleks isegi pinge, see väga ei mõjutaks. Teeme oma asja. Praegu tuleb väga hästi välja ja kuhjame selle peale aina rohkem positiivseid õnnestumisi," sõnas Märten Pajunurm tänase kohtumise järel.

3. Ajalooraamatud said uue rea

Enne tänast oli Kuressaare saanud Levadia vastu kirja vaid ühe võidu, mis ei sündinud otseselt väljakul. Nimelt kasutas Levadia tolles saatuslikus 2011. aastal toimunud kohtumises mängukeelu all viibinud pallurit ning tasuks tehniline võit saarlastele.

Niisiis oli tänane 3:2 võit esimene ajaloos, mille Kuressaare Levadialt päriselt välja võitles. Olgu ka ära mainitud, et selleks kulus 58 Premium liiga kohtumist. Saarlased on pealinlastelt punkte näpanud ka neljas viigimängus, 52 kohtumist on lõppenud Levadia meeste võiduga.

Magnus Karofeld küll küpsetas, kuid Kuressaare võitles lõpuni. Foto: Katariina Peetson

4. Kohtumise parim - Sten Reinkort

Kuigi tegelikult võitlesid kõik Kuressaare mehed täna vingelt, siis Sten Reinkorti toimetamine tõi vajaliku noosi. Ründaja arvele jäi kaks väravat. Reinkort tõusis tänasega ka Premium liiga väravaküttide tabelis 12 väravat löönud Konstantin Vassiljevi ja Alex Matthias Tammega samale pulgale. Eespool on hetkel vaid Zakaria Beglarišvili (19 tabamust) ja Robi Saarma (13).

18. septembril kell 14.30 Tallinnas A. Le Coq Arenal

Tallinna FCI Levadia - FC Kuressaare 2:3 (0:2)
66., 90+1. pen. Zakaria Beglarišvili - 24., 43. Sten Reinkort, 51. pen. Märten Pajunurm

Väravasöödud: 66. Robert Kirss, 90+1. Rustam Soirov - 24., 51. Mattias Männilaan, 43. Silver Alex Kelder