Luup peale | Kuueteistkümnest null: Vapruse viivuks süttinud lootuskiir kustus järjekordse võõrsilkaotusega (0)

Tartu Tammeka alistas kodus Pärnu Vapruse 1:0, mis muudab pärnakate niigi pisikesed püsimajäämislootused õhkõrnadeks.

Avapoolaeg Tartus Tamme staadionil ei pakkunud ainsatki väga head väravavõimalust. Tammeka domineeris küll pallivaldamist ning mäng käis lõviosa ajast Vapruse väljakupoolel, kuid pärnakad rassisid hingestatult kaitses ning enamus Vapruse trahvikasti suunatud pallidest tulid sealt otsejoones uuesti välja. Külaliste ründemäng puudus pea täielikult.

Teisel poolajal läks lõbusamaks, esiti vaid Vapruse värava ees. 52. minutil pääses Sander Kapper ootamatult läbijooksule, aga Kevin Metso jõudis teda segama ning löök penaltipunkti juurest lendas otse Ott Nõmme suunas. Kaks minutit hiljem murdis Taijo Teniste paremalt keskele ja läks löögile, kuid pall maandus lati peale. Sellest omakorda kolm minutit hiljem saatis Kapper 18 meetrilt löögi posti kõrvale, aga Nõmm viskus kiiresti ja tõi palli välja.

Vaprus oli sunnitud samuti oma ründetegevust elavdama, sest nad vajasid iga hinna eest võitu. 64. minutil avaneski neil kuldne võimalus ise juhtima asuda, kui Virgo Vallik tõi paremalt äärelt pärnakad kontrale ja andis hea palli keskele, misjärel Taaniel Usta penaltipunkti juurest täiesti vabalt löögile pääses, aga pall põrkas postist värava ette tagasi!

Tammeka jätkas siiski domineeriva poolena ning sai 72. minutil ka oma tahtmise, kui Sander Puri nurgalöök põrkas Reio Laabuse ja Reno Marki võitluspaari kaudu värava ette, kust Tanel Tammik selle akrobaatilise löögiga väravasse saatis - 1:0! Veidi hiljem sai Kevin Anderson ka Puri karistuslöögi järel palli väravasse, kuid see tühistati suluseisu tõttu.

Selg vastu seina, sai Vaprus lõpu eel initsiatiivi lõpuks enda kätte ning see tõi kaasa ka mitu ohtlikku tsenderdust värava ette, aga otsustavat pealelööki nendele ei järgnenud. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Vaprus lasi õlekõrre käest

Tallinna Kalevi viis tundi varem võetud võit TJK Legioni üle tähendas seda, etTartus võites vähendanuks Vaprus Legioniga vahe vaid neljale punktile, kusjuures järelejäänud kolme vooru sisse mahub ka omavaheline heitlus. Niisiis avanuks võit Vaprusele realistliku lootuse Legion kinni püüda ja Premium liigast väljalangemisest pääseda.

Vaprus oli eelmise vooru võiduga Narva Transi üle tublisti enesekindlust tõstnud, aga nagu ka kõik muud nende tänavused punktid, siis võeti ka need koduplatsil. Hooaja lõpusirgel ootavad aga Vaprust peamiselt võõrsilmängud ning võõrsilt on neil praeguseks kirjas kuusteist mängu ja kuusteist kaotust.

Nüüd on Vapruse seis äärmiselt keeruline. Kuna ka võrdsetele punktidele jõudes räägiks omavaheliste mängude paremus Legioni kasuks, siis järelikult saab Vaprus pääseda vaid juhul, kui nad võidavad kõik oma järelejäänud kolm kohtumist (Levadiaga kodus, Kuressaarega võõrsil, Legioniga võõrsil) ning Legion ei kogu enda ülejäänud kahest mängust (Kaljuga võõrsil ja Tammekaga kodus) kokku kahte punkti.

2. Tammeka liigub õiges suunas

Tammekat aga pärnakate mured mõistagi ei huvita, nemad võitelvad oma võitlust kuuenda tabelikoha nimel ning hetkel tõustigi Narva Transist vaid punkti kaugusele, samal ajal kui Kalevit edestatakse ise samuti punktiga. Transil on selle vooru mäng veel pidamata, nad võõrustavad pühapäeval Nõmme Kaljut.

Mis täpsest tabelikohast aga tähtsamgi, siis Tammeka võrdlemisi noor võistkond on näidanud hooaja jooksul selget arengut, nii nagu hooaja eel seda loodeti. Miguel Santose käe all koguti 19 esimese mänguga 18 punkti (0,95 mängu kohta), treenerivahetuse järel on Marti Pähni juhendamisel teenitud 14 mänguga juba 16 punkti (1,14 mängu kohta).

Ise on hakatud rohkem väravaid lööma (Pähni käe all keskmiselt 1,14 väravat mängus, Santosel 0,95) ning endale on lastud lüüa palju vähem (Pähnil 1,29 väravat mängus, Santosel 1,95).

3.  Mängu parim - Sander Puri

Kogenud poolkaitsja oli vasakul äärel läbi mängu väga nähtav. Tema läbimurded ja tsenderdused olid ühed peamised ohuallikad ja võiduvärav sündiski lõpuks just tema heast nurgalöögist.