Luup peale | Levadia võttis kahest sarnasest penaltist oma senise hooaja kõige napima võidu (galerii!) (0)

Teise penalti olukord. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Tallinna Levadia alistas Premium liiga kolmandas voorus Tallinna Legioni 2:0, mõlemad väravad löödi sarnastest penaltitest. Levadia jätkab tabeli tipus ja Legion põhjas.

Mõlemad penaltid määrati selle eest, et 17-aastane parempoolne keskkaitsja libistas oma karistusalas Levadia mängijale jalga. Esimeses olukorras tegi Vladislav Jegorov vea Bogdan Vaštšukile, teises situatsioonis Mihhail Kolobov Artur Pikale.

Mõlemad penaltid lendasid lööja poolt vaadates paremasse ülanurka, Ivans Baturins hüppas mõlemal puhul teises suunas. Esimese 11 meetri trahvilöögi realiseeris Zakaria Beglarišvili ja teise Marko Putincanin.

Levadia kontrollis praktiliselt tervet kohtumist, aga kuni 85. minutini püsis rohesärkide eduseis minimaalne. See, et avavärav oli saadud kätte juba 17. minutil, soodustas ilmselt mängu üsna rahulikku kulgu. Matši jooksul avanes Levadial siiski ka penaltiteväliselt mitmeid suurepäraseid võimalusi, mis oleks tulnud realiseerida. Tähelepanekuid mängust:

1. Pikk ja Putincanin lõid supermomentidest üle

Parimad realiseerimata võimalused avanesid Pikal ja Marko Putincaninil. Pikk pääses juba kaheksandal minutil Bogdan Vaštšuki söödust karistusala keskelt vabalt löögile, kuid tulistas üle.

Putincanin lõi praktiliselt tühjast väravast üle 62. minutil pärast seda, kui Pika madal tsenderdus oli talle Robert Kirsi, Aleksandr Volodini ja Ivans Baturinsi võitlusest ette põrganud. Esimese puutega lükkas Serbia poolkaitsja palli Baturinsist mööda, aga teine puude jooksu pealt tõstis palli liiga kõrgele.

2. Jegorovilt jälle kaalukas eksimus

Vladislav Jegorovi arvel on nüüd kaks Premium liiga kohtumist, mõlemas on ta kuulunud põhikoosseisu. Aga mõlemas on ta saanud hakkama avapoolajal kallihinnalise eksimusega.

Esimeses mängus oli ta Narva Transi vastu korjanud 35. minutiks kaks kollast kaarti ning jätnud meeskonna vähemusse. Täna jäi Legion tema penaltivea järel Levadia vastu kaotusseisu. Teisel poolajal pole Jegorov veel kordagi mängida saanud, sest täna vahetati ta vaheajal puhkama.

3. Timofejev sai tegusa Premium liiga debüüdi

Ivan Timofejev tegi täna Premium liiga debüüdi. Tema sai samuti mängida vaid esimese poolaja, kuid debüüt oli kindlasti meeldejääv, sest ta oli osaline Legioni kõige lubavamates momentides. Esimesel juhul andis ta hea läbisöödu kaitseliini vahelt Filipp Drabinkole, kes ei saanud aga esimese puutega palli ideaalselt kaasa võetud ning kui kaitsjad talle ette jõudsid, sooritas Drabinko 20 meetrilt nõrga pealelöögi. Teises olukorras jooksis Timofejev Levadia pallikaotuse järel mänguvahendiga karistusalasse ning lõi peale, kuid Karl Andre Vallner püüdis esiposti äärest kindlalt.

Uute verstapostideni jõudsid täna ka mitmed teised mängijad. Mihkel Ainsalu tegi debüüdi Levadia särgis, sekkudes oma mulluse koduklubi vastu vahetusest 71. minutil. Ta proovis kaks korda kasti tagant lüüa, kuid tulistas esmalt üle ja siis Baturinsile kätte.

Legioni särgis debüteeris hilise vahetusmehena Markus Vaherna. Nikita Salamatov kuulus aga esmakordselt Premium liigas põhikoosseisu.

4. Legion suudab kaitses soliidselt seista

Levadia oli eelmistes voorudes purustanud Tallinna Kalevi 5:1 ja Pärnu Vapruse 8:0. Tänane võit oli tiitlikaitsja jaoks seega seni kõige napim.

Noorele Legioni meeskonnale ennustati hooaja eel viimast kohta, aga sel nädalal näitasid punasärgid juba teist korda, et suudavad Eesti tippklubide vastu väärikalt kaitsta. Ka karikamäng Paide Linnameeskonna vastu lõppes viisaka 0:2 kaotusega, kusjuures kuni 89. minutini püsis seis viigis.

Probleemiks on Legioni jaoks väravate löömine. Hooaja nelja ametliku kohtumisega on Deniss Belovi hoolealustel kirjas vaid üks tabamus. Eespool kirjeldatud momendid, milles oli osaline Timofejev, olid täna Legioni parimad, kuid Levadial oli nendest arvukalt paremaid võimalusi.

5. Mängu parim - Artur Pikk

Esimese poolaja silmapaistvaim oli Bogdan Vaštšuk, aga Artur Pikk mängis terve kohtumise, andis oma vasakult äärelt mitmeid kvaliteetseid tsenderdusi ja lükkas kaaslastega häid kombinatsioone. Pikk teenis ka penalti, millest Levadia lõi teise värava.