Luup peale | Naiste koondis kõmmutas ülimärjal A. Le Coq Arenal tavatult palju väravaid (galerii!) (1)

Eesti naiste koondis lõi Armeeniale viis väravat. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Eesti naiste koondis lõi esmakordselt pärast 2014. aasta märtsikuud ühes ametlikus mängus rohkem kui neli väravat, alistades Rahvuste liiga raames A. Le Coq Arenal Armeenia 5:1. Lisette Tammik ja Emma Treiberg skoorisid kaks korda, Kairi Himanen lisas ühe tabamuse.

Eesti oli alistanud Armeenia ka reedel võõrsil, siis oli võidutulemuseks 4:1. Oktoobrikuises koondiseaknas jäid seega sinisärkide saagiks maksimaalsed kuus punkti ning väravate vahe 9:2.

Eesti oli läbi terve tänase kohtumise domineeriv naiskond ning tekitas palju rohkem kui viis head väravavõimalust. Skoor avati kaheksandal minutil. Armeenia puurivaht Jana Harutjunjan pillas palli sülest ning Emma Treiberg reageeris sellele kiiresti, noppides palli ja söötes karistusala keskele Jaanika Volkovile. Kastist sooritati kolm järjestikust lööki: Volkov lõi, kapten Nataša Žamgotšjan tõrjus jalaga, Mari Liis Lillemäe lõi, Žamgotšjan tõrjus jalaga uuesti, Tammik lõi ja lõpuks võrk sahises. 1:0!

Esimesel veerandtunnil oli aga ka Armeenia kiiretel kontrarünnakutel kaks korda üliohtlik: Ani Ghukasjan triblas end kastis löögile ning Tallinna Araratis klubijalgpalli mängiva Veronika Asatrjani läbisööt viis Oksanna Pizlova üks-ühele olukorda. Karina Kork tõrjus nii Ghukasjani kui ka Pizlova nõrgaks jäänud löögid.

19. minutil tabas Kelly Roseni kauglöök posti. Neli minutit hiljem tsenderdas Tammik karistuslöögi kasti ning Treiberg saatis peaga palli võrku. Treiberg ennetas õhus just enne seda karistuslööki sunnitud vahetuse käigus platsile jooksnud Maria Sahhinovat, kes kuulub sarnaselt Asatrjaniga Tallinna Ararati ridadesse - 2:0!

38. minutil skooris Treiberg uuesti. Tammik andis nurgalöögi, Harutjunjani rusikatega klaarimine ebaõnnestus ning Himaneni võitlusest vastastega põrkas pall lõpuks sobivalt ette Treibergile, kes sahistas lähedalt võrku - 3:0!

Juba enne vaheaega oli Treiberg kaks korda lähedal kübaratriki vormistamisele, kuid ei Tammiku järjekordsest kornerist ega Lillemäe tsenderdusest ei tabanud ta väravat.

Teist poolaega alustas Eesti hoogsalt. Vaid minut oli mängitud, kui Lillemäe saatis palli väravasse, aga tema kahjuks fikseeriti suluseis. Moldova abikohtunik näitas suluseisu sellise innuga, et tema lipp lagunes kaheks tükiks, mille ta pidi uuesti kokku liitma.

Harutjunjan tõrjus jalaga nii Treibergi kui ka Tammiku lähilöögid. Teisel poolajal skooris esimesena aga hoopis Armeenia, kui Asatrjani madala tsenderduse suunas 56. minutil ühe jalapuutega võrku Pizlova - 3:1! Korraks Armeenia elavnes ja lootis tagasitulekule.

Eesti standardolukorrad olid ohtlikud ja külvasid armeenlannade ridades järjepidevalt segadust. 63. minutil kõmmutas Lillemäe korneri järel palli viielt meetrilt taevasse, jättes realiseerimata supermomendi. 13 minutit hiljem saatis aga Himanen peaga Tammiku karistuslöögi kaunilt lati alla - 4:1!

Lõppseisu vormistas üleajal Lillemäe tsenderdusest peaga Tammik. Selles olukorras jõudis karistusalasse tsenderdust noolima kolm Eesti mängijat kahe Armeenia kaitsja vastu - 5:1! Tähelepanekuid mängust:

1. Eesti tõusis alagrupi liidriks

Eestil on nüüd Rahvuste liiga C-tasandi neljandas alagrupis peetud neli kohtumist, Armeenial kolm, Kasahstanil kaks ja Iisraelil üks. Tänu enampeetud mängudele tõusis Eesti vähemalt ajutiselt ainuliidriks!

Eestil on punkte seitse, Kasahstanil neli, Iisraelil kolm ja Armeenial null. Alagrupi võitmine siiski väga reaalne ei tundu, kuna Morkovkina ja Kapperi hoolealused peaksid selleks nii Kasahstani kui ka Iisraeli alistama ning lisaks lootma, et grupi eeldatavalt tugevaim naiskond Iisrael veel kuskil koperdab.

2. Basseini moodi A. Le Coq Arena

A. Le Coq Arenal oli märg ja porine. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Tänane matš ei toimunud sugugi tavapärastes tingimustes. Vihma sadas lakkamatult, nii et Eesti rahvusstaadioni muru oli ligumärg ning meenutas porist basseini. Naiste sportimisest muru mõistagi paremaks ei muutunud, nii et homne Premium liiga kohtumine (Tallinna Levadia - Pärnu Vaprus) nihutati A. Le Coq Arenalt kunstmurule, Sportland Arenale.

Harutjunjani roheline väravavahivorm muutus kiiresti osaliselt mustaks. Mängijad pidid madalaid sööte andma hoolikalt ja tugevalt, sest pall kippus väljakusse takerduma, eriti keskväljal ja eriti kohtumise lõpupoole. Platsi seisukorrast hoolimata õnnestus eestlannadel tänases mängus palliga kenasti kombineerida, praaki tuli sisse küllaltki vähe.

3. Treiberg kolmekordistas väravatearve

Treiberg oli viimati Eesti naiste koondise põhikoosseisu pääsenud 2021. aastal, kui peatreeneriks oli veel Jarmo Matikainen. Täna mahtus Treiberg seega Anastassia Morkovkina ja Sirje Kapperi käe all algrivistusse esmakordselt.

Emma Treiberg. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Reedel võõrsil Armeenia vastu koondises oma väravaarve avanud Treiberg kolmekordistas täna saldo - nüüd on tal kirjas 34 mänguga kolm tabamust.

4. Mängu parim - Lisette Tammik

Täismängu teinud Tammik oli osaline kõigis viies Eesti väravas: kaks tükki lõi ta ise, kahele andis ta resultatiivse söödu ning üks sündis võitlusolukorras tema antud nurgalöögi järel.