Luup peale | Päevad pole vennad: just kõrvetada saanud Paide tampis neli päeva hiljem Legioni maa alla (galerii!) (1)

Veel üks - Legioni mast löödi kiiresti maha. Foto: Oliver Tsupsman

Kolmapäeval sai Paide Linnameeskond valusalt kõrvetada, tehes võõrsil TJK Legioniga 1:1 viigi. Pühapäeval küteti Paides külalistele kümneväravaline saun, mis tähistab Premium liiga hooaja rekordit.

Paide ei jätnud Legionile sisuliselt mitte mingit sõnaõigust. Avapoolajal murti vastased maha ohtrate standardolukordadega ning teisel poolajal lisandus ka rohkem väravaid mängulistest olukordadest, kuid suures pildis tegi Paide pidevalt, mida vaid ise tahtis.

Vaid teise poolaja esimesed veerand tundi suutis Legion vastastega enam-vähem tempot hoida. Enne ja pärast seda võitsid Paide mängijad ülisuure osa kahevõitlustest, olles igas olukorras vastastest kiiremad, näljasemad, kvaliteetsemad ja enesekindlamad.

Juba 4. minutil koksas Domique Simon viielt meetrilt peaga väravasse Robi Saarma nurgalöögi - 1:0! 9. minutil jäi Andre Frolovi karistuslöök kastis lahtiseks ja Hindrek Ojamaa virutas selle penaltipunkti juurest jalaga võrku - 2:0! 15. minutil tuli Saarma nurgalöök kastist tagasi, aga tema teine tsenderdus leidis Kristofer Pihti, kes suunas seitsmelt meetrilt pealöögi posti kõrvale - 3:0.

Kui seni oli skooritud vaid standardolukordade järel, siis 21. minutil tegi Siim Luts vasakul eeltöö ja söötis tagasi penaltipunkti juurde, kust Frolov täiesti vabalt löögile pääses - 4:0. Kaks minutit hiljem võttis Simon Karl Mööli püstsöödu peaga maha ning Piht virutas selle 13 meetrilt võrku - 5:0. Ning enne vaheajavilet saatis Kristjan Pelt järjekordse Saarma nurgalöögi seitsmelt meetrilt peaga lati alla - 6:0

Teisel poolajal võtsid skoorimise üle vahetusmehed. 62. minutil võttis Bubacarr Tambedou terav tsenderdus rikošeti Ivan Timofejevi jalast ja maandus ootamatult võrgus - 7:0. Kui see värav sündis pärast Ojamaa pikka söötu, siis minut hiljem sai Tambedou pika söödu teiselt äärekaitsjalt Peldilt ja lõpetas olukorra kindla löögiga - 8:0.

80. minutil lõpetas Mechini Gomis kauni kombinatsiooni kümnelt meetrilt täpse löögiga posti kõrvale - 9:0. Ning 81. minutil kõksas Gomis viielt meetrilt tühja võrku Sten Jakob Viidase eeltöö - 10:0. Paide läbi aegade suurim võit Premium liigas oli tõsiasi. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Legioni torn on kõikuma hakanud

Legion on olnud sel hooajal üks ettearvamatumaid meeskondi, vahetades julgelt nii taktikalisi asetusi kui ka mängijate positsioone. Ent hooaja esimesel poolajal ei kaasnenud selle kõigega mängulisi ärakukkumisi, mida nüüd on hakanud üha tihedamini sisse tulema. Kevadel kaotati küll korra 0:5 Paidele, aga siis kasutas Legion sihilikult teist koosseisu.

Raskeks on läinud alates juuli lõpust. 22. juulil kaotati 0:7 Florale, 17. augustil 0:6 taas Florale, 11. septembril 1:6 Transile ja nüüd siis 0:10 Paidele. Saunadele on eelnenud ja järgnenud viisakad esitused, kuid paratamatult tõmbavad suured kaotused lõpuks noorel meeskonnal masti maha.

Kui Legion mängiks hooaja lõpuni selle potentsiaaliga, mida nad näitasid hooaja esimesel poolel, siis kõigi eelduste kohaselt kindlustataks mugavalt üheksas tabelikoht ära ja võidetaks üleminekumängudel Esiliiga oponenti. Aga kui ärakukkumised jätkuvad, siis ei ole enam midagi kindlat, sest see kõikuv torn võib üks hetk ka ümber kukkuda.

2. Päev varem Esiliiga B-s

Nii totaalse ärakukkumise järel võib tekkida küsimus, miks oli Legionil vaja päev varem sisuliselt terve esindusmeeskonnaga Esiliiga B mängul käia. Legioni U21 esindusel oli oluline kohtumine Haapsalus, kus võeti Stefan Tšendei hilisest väravast 1:0 võit.

Enamik tänaseid algkoosseisumehi ei mänginud küll eile palju minuteid, kuid mingi jälje võis see jätta küll. Eriti arvestades seda, et alles kolmapäevast oli Legionil ju niigi turjal eelmine raske mäng Paidega.

Kaks tänast algkoosseisumeest (Aleksander Švedovski ja Ivan Timofejev) kuulusid ka Haapsalus algkoosseisu, mängides ühe poolaja. Lisaks sekkus neist viis eile vahetusest (Erko Jonne Tõugjas ja Nikita Kondratski sekkusid vaheaja järel ning Tšendei, Nikita Ivanov ja Daniil Tarassenkov viimaseks pooltunniks) ja ülejäänud neli istusid eile terve mängu varumeestepingil.

3. Ojamaa keskkaitses

Paide kaitseliini ei pandud küll teab mis tõsiselt proovile, aga tähelepanuväärne oli juba ainuüksi selle koosseis, sest parempoolse keskkaitsjana tegutses tavapärane paremkaitsja Hindrek Ojamaa.

Paidel on keskkaitsjatega kitsas käes, sest puudu on hetkel nii Ragnar Klavan kui ka Abdul Razak Yusif. Nende puudumisel prooviti kolmapäeval keskkaitses 19-aastast Gambia poolkaitsjat Foday Darboe’d, kuid tema esitus ei olnud kõige õnnestunum. Täna vahetati Darboe väljakule kaitsvaks keskväljameheks.

Pingi pealt oleks võtta ka 18-aastane Rasmus Kallas, kel on noorusele vaatamata kirjas juba 13 mängu Premium liigas, kuid sel hooajal on ta vaid ühe korra Paide põhikoosseisu mahtunud.

4.  Mängu parim - Robi Saarma

Keeruline on mängu parimat valida mängus, kus Paide ründajad lustisid kollektiivselt täiel rinnal, aga keegi ei tõusnud neist säravalt esile. Robi Saarma väravasöödu-kübaratrikk väärib siiski esile toomist, sest just tema head standardolukorrad olid need, mis Paide võiduteele juhatasid.

18. septembril kell 17.15 Paide linnastaadionil

Paide Linnameeskond - Tallinna JK Legion  10:0 (6:0)
4. Dominique Simon, 9. Hindrek Ojamaa, 15., 23. Kristofer Piht, 21. Andre Frolov, 45. Kristjan Pelt, 62., 63. Bubacarr Tambedou, 80., 81. Mechini Gomis

Väravasöödud: 4., 15., 45. Robi Saarma, 9. x, 21. Siim Luts, 23. Dominique Simon, 62. Hindrek Ojamaa, 63. Kristjan Pelt, 80. Joseph Saliste, 81. Sten Jakob Viidas
Hoiatused: 90. Mechini Gomis - 42. Andrei Bespomoštšnov, 69. Aleksandr Švedovski, 90. Deniss Belov (pingilt)
Mänguolud: +14, vahelduv pilvisus, muruväljak heas seisukorras