Luup peale | Tammeka kaotas Legionile eelviimases voorus väärtuslikke punkte, väravalööjad said viga (0)

Esimesena juubeldas küll Tammeka, kuid Legion ei jäänud ka ilma. Foto: Catherine Kõrtsmik

Tallinna Legion ja Tartu Tammeka tegid Premium liiga eelviimase vooru võrdses mängus 1:1 viigi. Tammeka läks juba viiendal minutil juhtima, aga teise kolmveerandtunni alguses võrdsustas Legion penaltist seisu.

Sander Kapper tegi viiendal minutil Legioni karistusalas üleaste ja lõi posti, tagasipõrganud palli saatis Henri Käblik võrku - 0:1!

Avapoolajal tekkis ka Tammeka värava all paar väga ärevat olukorda. 23. minutil tormas Richard Aland valesti oma karistusalast välja, jättes puuri tühjaks, aga Daniel Fedotovi poolt teele saadetud pall veeres tühjast väravast mööda. Viis minutit hiljem pani Nikita Ivanov madala terava palli väravaesisele ja Kevin Andersoni jalast põrkas see posti.

44. minutil tegi terava läbimurde karistusalasse Patrick Genro Veelma, kes triblas kolme Legioni mehe vahelt läbi ning pääses suurepärasest kohast löögile, kuid tulistas mööda.

Vaheajal tegi Legion koguni kolm vahetust korraga, saates platsile teiste seas 17-aastase Premium liiga debütandi Vsevolod Potšekutovi, kes sai keskväljal kenasti hakkama. Teine poolaeg algas paari tohterdamispausiga ning 53. minutil teenis Legion kõrget pressingut tehes penalti. Henri Välja riskantse tagasisöödu lasi Anderson millegipärast läbi ning pallini jõudis Fedotov, kelle Aland kollase kaardi vääriliselt jalust niitis. Ivanov lõi penalti enda poolt vaadates alla paremale, Aland vajus teises suunas - 1:1!

Kohati leidis hea rünnakuhoo Legion ja lõpus oli domineerivam Tammeka, kelle paremkaitsja Taijo Teniste pääses viielt meetrilt jalaga löögile, aga 2:1 võiduväravat kumbki ei saavutanud.

Kui Legioni jaoks oli üheksas koht, mis viib üleminekumängudele, juba varem kivisse raiutud, siis Tammeka võitleb kuuenda positsiooni säilitamise nimel. Võit oleks jätnud kaheksandal kohal paikneva Tallinna Kalevi viimase vooru eel püüdmatusse kaugusesse, aga nüüd on Kalevil tänu omavaheliste kohtumiste paremusele veel võimalus tartlastest eespool lõpetada. Tammeka ja Kalevi vahele mahub ära ka Narva Trans.

Tähelepanekuid mängust:

1. Mõlemad väravalööjad said vigastada

32. minutil proovis Käblik, kes sai Kevin Burovilt söödu, kaugelt pöörde pealt iluväravat lüüa, aga sooritus ebaõnnestus ning ründaja lõi ennast hoopis vigaseks. Käbliku samm muutus lonkavaks ning teiseks poolajaks ta enam väljakule ei läinud.

50. minutil jäi murule lebama Ivanov, kes põlvepiirkonnast kinni hoidis. Pärast füsioterapeudilt abi saamist jõudis ta platsile naasta ja penaltist viigiväravagi lüüa, kuid 57. minutil istus ta uuesti maha ja küsis vahetust. Selle ta ka sai. Mõlema väravalööja jaoks lõppes seega kohtumine sunnitud vahetuse tõttu enneaegaselt.

Duell lõppes mitmes mõttes võrdselt. Foto: Catherine Kõrtsmik

2. Tammiku hulljulge mäng

Juba kümnendal minutil sai Tammeka keskkaitsja Tanel Tammik kollase kaardi, kui libistas oma söödueksimuse järel karistusala lähistel Daniel Fedotovile jalgadesse. See Tammiku uljust ei kärpinud, kuigi ta on tänavu Premium liigas saanud ka kaks punast kaarti.

28. minutil tõukas ta oma karistusalas selga Nikita Ivanovi, kes peaaegu tasakaalu kaotas, kuid ei hakanud kukkuma, vaid mängis edasi. Samas olukorras käiski pall järgevalt väravapostis. Kui Ivanov oleks kukkunud, siis võinuks Tammiku jaoks asi teise kollase kaardi ja penaltiga lõppeda.

70. minutil libistas Tammik äärel esmalt Daniil Tarassenkovist mööda ning sikutas järgmises olukorras sama vastast vea vääriliselt, aga Tarassenkov mängis samuti edasi ja kohtunik andis edu. Lisaks vea piirimail mängimisele riskis Tammeka kaitsja ka julgelt palliga tõustes ja triblades.

3. Kolmandat mängu järjest täpselt sama publikuarv

Kolmandat Tallinna Legioni kodumängu järjest oli pealtvaatajaid täpselt 97. Sama arv inimesi jälgis nii punasärkide 1:1 viiki Tallinna Levadiaga, 3:2 võitu FC Kuressaare üle kui ka tänast 1:1 viiki Tartu Tammekaga.

Tänasesse publikunumbrisse andis oma panuse mõnekümne-pealine häälekate Tammeka fännide rühm, kes vahepeal osa väljakust pürotossu sisse mattis.

Viimase aja tulemuste poolest vääriks Legion suuremat kodupubliku hulka, sest enne eelpool loetletud tulemusi tehti 1:1 viik ka Paide Linnameeskonnaga. Deniss Belovi hoolealused on seega hetkel püsinud kaotuseta neljas Premium liiga kodumängus järjest, kusjuures kõik külalised on tulnud tabeli esikuuikust.

Tammeka fännid. Foto: Catherine Kõrtsmik

4. Mängu parim - Reio Laabus

Tammeka keskpoolkaitsja Reio Laabus paistis silma nii oma meeskonna mängu ehitamisel kui ka vastaste mängu lõhkumisel. Ta oli osaline ka rünnakus, mis tõi tartlastele värava, kui andis keskväljalt diagonaalsöödu ette paremale, kust Taijo Teniste palli kasti tsenderdas.