Meistriliiga üldine tase on sel hooajal selgelt tõusnud, sest võrreldes eelmise aastaga on nõrgemaks jäänud vaid kolm klubi ning ülejäänud on kõik edasi arenenud.
Taseme tõusu võib näha ka klubide esinemise järgi eurosarjades, kus FC Levadia ja FC Flora lülitasid konkurentsist välja tugevate jalgpallimaade Hollandi ja Norra meeskonnad Twente Enschede ning Oslo Lyn'i.
Paremaks ei ole läinud aga mitte ainult tipud, vaid ka tabeli teises pooles on tase silmnähtavalt ühtlasemaks muutunud. "Suurelt nelikult" on röövitud palju rohkem punkte, kui varasematel aastatel.
Antud kokkuvõte jääb Soccernet.ee
Meistriliiga hooaja kokkuvõtete sarja viimaseks. Pühapäeval ootab ees viimane voor, misjärel on kõigil külastajatel võimalik hääletada oma lemmikute poolt, selgitamaks välja Meistriliiga hooaja sümboolne koosseis ning parimad ja halvimad mängijad.
Levadia võttis oma. Ja natuke rohkemgi
I ring: 25 punkti
II ring: 25 punkti
III ring: 22 punkti
IV ring: 21 punkti
Kokku 93 punkti, viimane mäng Transi vastu kodus
FC Levadia hankis hooaja eel ja ka selle käigus niivõrd palju tugevaid täiendusi, et taolise koosseisuga olnuks lausa patt tiitlita jääda.
Tarmo Rüütli ei vedanudki toetajaid alt, juhtides meeskonna isegi parema hooajani, kui aasta alguses oodati. Sellest annavad tunnustust soliidse varuga võidetud tiitel ja enneolematult edukas esinemine eurosarjas.
Sügav mängijatevalik lubas meeskonnal kogu hooaja jooksul heas vormis püsida ning isegi euromängude ajal suudeti tõsisemaid mõõnaperioode vältida.
Suurim edasiminek on toimunud ehk ründeliinis, kus Indrek Zelinski ja Ats Purje on hoopis paremas hoos kui möödunud aastal, Nikita Andrejev on teinud imelise debüüthooaja ning välisliiga kogemustega Tarmo Kink ja Vladimir Voskoboinikov lisandusid veel hooaja keskel.
Levadialt oodatakse järgneval hooajal samuti ei midagi vähemat kui meistritiitlit ja edukat eurohooaega, kuid tänavused saavutused saavad olema rasked ületada.
Trans astus veel sammukese edasi
I ring: 19 punkti
II ring: 20 punkti
III ring: 22 punkti
IV ring: 21 punkti
Kokku 82 punkti, viimane mäng Levadia vastu võõrsil
Eelmisel hooajal üle pika aja pronksile tulnud Narva Trans on sel aastal veelgi sammu edasi astunu ja väga lähedal klubi ajaloo esimesel hõbedale.
Kuna hooaja eel lahkus enamik JK Maagist (Merkuurist) laenul olnud mängijaid tagasi Tartusse, siis peeti narvalaste lootusi medalile aasta alguses küllaltki väikesteks. Ometi on läinud teisiti ning Valeri Bondarenko käe all on tehtud suurepärane hooaeg.
Vahetult hooaja eel saadi kokkuleppele Flora puurivaht Martin Kaalmaga, juba varem olid klubiga liitunud kaks Maagi pallurit Aleksandr Dubõkin ning Vladislav Ivanov ning hooaja käigus tugevdati enda ridu ka kogenud äärekaitsja Oleg Lepikuga.
Bondarenko on pannud kahe aastaga Transi senisest palju distsiplineeritumalt mängima ja see on ka kohe tulemust andnud. Kogu hooaja vältel on mängitud ühtlaselt tugevalt, vältides iga-aastast mõõna hooaja keskel.
Ründepaar Maksim Gruznov-Dmitri Lipartov ning ka paremäär Aleksandr Dubõkin on kõik tegemas uskumatult resultatiivset hooaega, olles kolme peale kokku löönud 76 väravat. Narvalased domineerivad ka väravaküttide edetabelit.
Duracelli jänku tõi Florasse uue hingamise
I ring: 17 punkti
II ring: 21 punkti
III ring: 20 punkti
IV ring: 21 punkti
Kokku 79 punkti, viimane mäng Maagi vastu võõrsil
Eelmisel hooajal tugeva noorenduskuuri läbi teinud ja seetõttu ka üle väga pika aja medalita jäänud FC Flora on sel hooajal Pasi "Duracelli jänku" Rautiaineni käe all suure arenguhüppe teinud.
Rautiainen on parandanud nii hoolealuste mängu kui ka suhtumist, tuues meeskonda uue hingamise ja pannes igaühe põhikoosseisu koha eest võitlema. Hooaeg on näidanud, et ka kõige väiksemate probleemide korral võivad mängijad end nime suurusest hoolimata kohe duubli eest mängimast leida.
Mänguliselt tublisti edasi arenenud noor koosseis sai sel hooajal hakkama millegi sellisega, mida Flora ei olnud isegi oma hiilgeaegadel saavutada suutnud - eurosarjas murti end Oslo Lyn'i alistamise järel teise ringi.
Hooaja eel Kristen Viikmäest ning poole aasta järel ka Joel Lindperest ilma jäänud Flora on ometi läinud hooaja edenedes üha paremasse hoogu ning kui pühapäeval suudetakse Tartu Maagi võita, siis läheb neile viimasest mänguderingist kirja 24 punkti 27 võimalikust.
Flora on aastaid paistnud silma selle poolest, et nende pallurid lähevad välismaale hästi kaubaks, kuid uue hooaja eel massilist lahkumist vast siiski ei toimu. Sama tuumik saaks sellisel juhul uuel hooajal kaks aastat küpsenuna veelgi paremat minekut üritada.
Tiitlikaitsja iseenda hale vari
I ring: 22 punkti
II ring: 13 punkti
III ring: 18 punkti
IV ring: 16 punkti
Kokku 69 punkti, viimane mäng Vapruse vastu võõrsil
Ülivõimsa eelmise hooaja järel, mil FC TVMK võidutses esimest korda klubi ajaloo vältel, kaotati meeskonnast väga palju tähtsaid mängijaid ning nende asemikud jäid aastatagusest tasemest kaugele.
Ründe- ja poolkaitseliini hõrenemise tulemusena tekkis meeskonnal kohe alguses probleeme rünnakute ülesehitamise ja resultatiivsusega. Esialgu võeti kehva mängupildi juures omad punktid siiski ära, kuid õnn pöördus peagi ning teisest ringist teenis TVMK kokku vaid 13 punkti.
Juulis üritati veel päästa, mis päästa annab, kui Pärnu Vaprusest osteti noor ründaja Sergei Zenjov, Lätist keskpoolkaitsja Andris Kuvšinovs ning laenulepinguga toodi tagasi ka eelmise hooaja suurim staar Tarmo Neemelo. Välja sai vahetatud ka treener, seda ilmselt peamiselt tulevale hooajale mõeldes.
Kõik kolm täiendust osutusid aga läbikukkumisteks, kuna Zenjov ei sobinud meeskonna rünnakujoonisega, Kuvšinovs taandus kiiresti pingile ning Neemelo ei leidnud oma eelmise aasta säravat vormi üles ja naaseb hooaja lõppedes Rootsi.
Praeguse seisuga on TVMK-l kirjas 26 punkti ja 58 väravat vähem kui möödunud hooaja lõppedes ning jääb üle vaid loota, et põhjast on juba läbi käidud ning igale mõõnale järgneb taas tõus.
Maag võitis ja kaotas punkte kõigilt ja kõigile
I ring: 14 punkti
II ring: 12 punkti
III ring: 14 punkti
IV ring: 8 punkti
Kokku 48 punkti, viimane mäng Flora vastu kodus
Tartu Maag puhastas katastroofilise eelmise aasta järel klubi mainet, pingutades seekord kenasti hooaja lõpuni ja näidates ka oodatud taset. Esinelikuga koosseise võrreldes oli viies tabelikoht ilmselt maksimaalne tulemus.
Punkte rööviti hooaja käigus absoluutselt kõikidelt klubidelt, kuid samas jäi tihti stabiilsusest puudu ja nii kaotati punkte samuti igale meeskonnale. Seejuures kaotati mänge nii Valga Warriorile, Lasnamäe Ajaxile kui ka Pärnu Vaprusele.
Kõige nõrgemaks küljeks oli meeskonnal ehk komplekteeritus, sest tänu vigastustele ja paljudele kaartidele oli neil küllaltki tihti probleeme löögijõulise koosseisu väljapanemisega.
Suur samm edasi on tehtud nii sisse lastud kui löödud väravate poolest. Samuti on sel hooajal näidatud märksa puhtamat mängu, mille tunnistuseks on teenitud 8 võrra vähem kollaseid ja koguni 8 võrra vähem punaseid kaarte.
Mitmed mängijad eesotsas Artur Ossipoviga tegid superhooaja ning Sergei Zamogilnõi käe all on märgata kogu meeskonna selget arengut. Edutatud on ka noori ja 18-aastased Mihkel Kuresoo ning Rene Lõhmus on hooaja lõpuosas mõlemad korralikult mänguaega saanud.
Ratnikov tõstis Tammeka uuele tasemele
I ring: 13 punkti
II ring: 11 punkti
III ring: 11 punkti
IV ring: 8 punkti
Kokku 43 punkti, viimane mäng Ajaxi vastu võõrsil
Tartu Tammeka on ilmselt kahe hooaja vahel kõige enam arenenud võistkond. Sergei Ratnikovi juhtimisel on üleminekumängudest pääsemise heitlus asendunud võitlusega tabeli keskosa kohtade pärast.
Hooaja eel lahkusid klubist kolm põhitegijat Aivar Anniste, Ragnar Tiideberg ning Marcelo Gomes ja Ott Meerits veetis pool aastat Tšehhimaal õppides. Asemele tulid vaid nooruke Daniil Ratnikov ja veteran Ivan O'Konnel-Bronin, kuid sellest hoolimata leidis meeskond varasemast hoopis parema hoo.
Eelmise aastaga võrreldes on teenitud kolmandiku võrra rohkem punkte ja ka esinelikule tugevalt hambaid näidatud. Selle taga on eelkõige raudne kaitse, mis on lasknud endale praeguseks lüüa 33 väravat vähem kui eelmisel hooajal.
Sarnaselt linnarivaal Maagile on ka Tammekal olnud probleeme komplekteerimisega, sest pink oli vägagi õhuke ja iga sunnitud muudatus võis kallist hinda maksta. Kui Tartu klubid uue hooaja eel just ei liitu, siis läheb järgmisel aastal olukord ilmselt veelgi raskemaks.
Juba praegu on teada, et Oliver Konsa, Rasmus Tomson ja Markus Jürgenson lahkuvad FC TVMK-sse ning Siim Roops FC Florasse, mis jätab nii ründeliini kui ka kaitsesse suured tühimikud. Huvitav saab olema näha, kes neid kohti täitma hakkavad ning kas Ratnikov suudab ka uue koosseisuga arengut jätkata.
Vaprus ületas kõiki ootuseid
I ring: 7 punkti
II ring: 12 punkti
III ring: 8 punkti
IV ring: 7 punkti
Kokku 34 punkti, viimane mäng TVMK vastu kodus
Tänavune hooaeg näitas, et Pärnu jalgpall ei ole kuhugi kadunud ning nüüd, kui litsentseerimise ja finantseerimisega seotud probleemid on lahendatud (just see lükkaski nad 2004. aastaks tagasi II liigasse), on ehk oodata ka edasist taseme tõusu.
Kui hooaja eel seati eesmärgiks kõrgliigas kanna kinnitamine, siis sellega saadi hiilgavalt hakkama ning kokku on teenitud koguni kaks korda rohkem punkte kui üleminekumängudele suunduv Viljandi Tulevik.
Rohkearvulisele kodupublikule tasuti toetuse eest ka väga lahtiste ja vaatemänguliste esitustega. Mitte ühegi vastase vastu ei mindud vaid kaitsesse istuma ja see lubas neil nii mõnegi suure üllatuse vormistada.
Vaprus on ilmselt üks väheseid tagumise otsa klubisid, kellel ei ole komplekteerimisega raskusi, sest ka duubelmeeskond JK Pataljonis mängib terve hulk varasema Meistriliiga kogemusega mehi.
Ka noori on päris hoogsalt peale kasvamas. Erinevalt Tartu ja mõningate teiste linnade klubidest on pärnakad suutnud teha koostööd kõigi noortejalgpalliga tegutsevate klubidega. Seega on Vapruses ja Pataljonis mehi nii Pärnu JK-st, Kalevist kui ka Vapruse enda noortesüsteemist.
Kahtlemata on klubi hooaja jooksul suure sammu edasi astunud ja nii füüsiliselt kui ka mänguliselt paremaks muutunud. Kui amatööridelt oodati keset hooaega füüsise otsa lõppemist, siis seda pole juhtunud ja Vaprus jätkab endise hooga.
Ajaxi soliidne debüüthooaeg
I ring: 6 punkti
II ring: 7 punkti
III ring: 4 punkti
IV ring: 5 punkti
Kokku 22 punkti, viimane mäng Tammeka vastu kodus
Lasnamäe Ajax on väga noor võistkond, millesse on kaasatud mõned väga kogenud pallurid. Selline kooslus on ennast õigustanud ning aidanud neil oma debüüthooajal kõrgliigasse püsima jääda.
Kogenud palluritelt hooaja käigus nii mõndagi õppinud noored on jõudsasti arenenud ning see on ka tulemustes kajastunud. Kuigi hooaja teises pooles koguti punkte vähem kui esimeses ringis, kaotati reaalselt vähem mänge.
Eelmisel hooajal Esiliigas Pärnu Vaprusega võidelnud Ajax jäi pärnakatele ka seekord küllaltki selgelt alla, kuid see-eest õnnestus edestada nõrgenenud Tulevikku ja Warriori ning Meistriliiga koha säilitamiseks sellest piisas.
Arvestades seda, et Ajaxil on tugev noortesüsteem ja et neil on vägagi arukas treener, on järgmiselt aastalt oodata ainult jätkuvat ülesmäge liikumist.
Viljandi Tulevik totaalse põrumise äärel
I ring: 4 punkti
II ring: 5 punkti
III ring: 4 punkti
IV ring: 4 punkti
Kokku 17 punkti, viimane mäng Warriori vastu võõrsil
Viljandi Tuleviku hooaeg oli üks suuremaid pettumusi ning tagatipuks on neil veel oht esimest korda pärast 1997. aastat end Esiliigast leida.
Suures osas eelmise aasta FC Valga mängijatest ning FC Flora ülejääkidest komplekteeritud Tulevikule ennustati hooaja eel võitlust Tartu Maagiga viienda koha pärast. Pärast ebaõnnestunud algust toodi vabanduseks uue koosseisu vähene kokkumäng, kuid tulemused pole hooaja jooksul põrmugi paremaks muutunud.
Kui FC Valgal õnnestus aasta eest 28 punkti kokku koguda, siis Tuleviku ja Flora palluritega segatuna on nad saavutanud koguni kümmekond punkti vähem ning lõpetavad hooaja eelviimastena.
Ees ootavad üleminekumängud Esiliiga kolmanda klubi JK Kaleviga, kus nad on siiski favoriitideks. Juuli alguses peetud sõpruskohtumises jäid viljandlased peale 2:0.
Valga Warrior jätkab sõdimist Esiliigas
I ring: 1 punkti
II ring: 3 punkti
III ring: 3 punkti
IV ring: 4 punkti
Kokku 11 punkti, viimane mäng Tuleviku vastu kodus
Valga Warriori noorelt koosseisult ei olnudki sel hooajal viimasest kohast enamat oodata, sest põhiosa meeskonnast moodustasid eelmisel aastal Esiliigas viienda koha saanud noored.
Selles mõttes on Warrior üks enam arenenud meeskondi, sest kui eelmisel hooajal oldi raskustes ka Esiliiga meeskondadega siis nüüd tehti korralikke esitusi ka ML meeskondade vastu.
Hooaja esimesel poolel täitis Warrior üldjuhul peksupoisi rolli, teenides
esimese üheksa vooruga vaid ühe punkti, lüües vastastele vaid ühe värava ning lastes endale vastu lüüa kolmkümmend üks.
Aasta jooksul on noore meeskonna esitused aga üha paranenud ning lõpuks saadi juba korralikult vastu ka tabeli keskmikele. Väljalangemisest see neid siiski ei päästnud ning valgalased peavad pärast kolme hooaega kõrgseltskonnas taas Esiliigas pallima.
Tabeliseis enne viimast vooru:
Eelmise hooaja tabel:
1.
|
FC TVMK Tallinn
|
36
|
30
|
5
|
1
|
138
|
-
|
21
|
95
|
2.
|
FC Levadia Tallinn
|
36
|
28
|
5
|
3
|
97
|
-
|
25
|
89
|
3.
|
JK Trans Narva
|
36
|
23
|
6
|
7
|
99
|
-
|
34
|
75
|
4.
|
FC Flora Tallinn
|
36
|
21
|
6
|
9
|
81
|
-
|
36
|
69
|
5.
|
JK Tulevik Viljandi
|
36
|
12
|
11
|
13
|
46
|
-
|
49
|
47
|
6.
|
JK Merkuur Tartu
|
36
|
11
|
7
|
18
|
53
|
-
|
85
|
40
|
7.
|
JK Tammeka Tartu
|
36
|
8
|
5
|
23
|
50
|
-
|
88
|
29
|
8.
|
FC Valga
|
36
|
8
|
4
|
24
|
38
|
-
|
78
|
28
|
9.
|
FC Kuressaare
|
36
|
7
|
6
|
23
|
40
|
-
|
96
|
27
|
10.
|
JK Dünamo Tallinn
|
36
|
3
|
3
|
30
|
28
|
-
|
157
|
12
|
Vaata ka teisi
Meistriliiga hooaja kokkuvõtteid!Meistriliiga üldine tase on sel hooajal selgelt tõusnud, sest võrreldes eelmise aastaga on nõrgemaks jäänud vaid kolm klubi ning ülejäänud on kõik edasi arenenud.
Taseme tõusu võib näha ka klubide esinemise järgi eurosarjades, kus FC Levadia ja FC Flora lülitasid konkurentsist välja tugevate jalgpallimaade Hollandi ja Norra meeskonnad Twente Enschede ning Oslo Lyn'i.
Paremaks ei ole läinud aga mitte ainult tipud, vaid ka tabeli teises pooles on tase silmnähtavalt ühtlasemaks muutunud. "Suurelt nelikult" on röövitud palju rohkem punkte, kui varasematel aastatel.
Antud kokkuvõte jääb Soccernet.ee
Meistriliiga hooaja kokkuvõtete sarja viimaseks. Pühapäeval ootab ees viimane voor, misjärel on kõigil külastajatel võimalik hääletada oma lemmikute poolt, selgitamaks välja Meistriliiga hooaja sümboolne koosseis ning parimad ja halvimad mängijad.
Levadia võttis oma. Ja natuke rohkemgi
I ring: 25 punkti
II ring: 25 punkti
III ring: 22 punkti
IV ring: 21 punkti
Kokku 93 punkti, viimane mäng Transi vastu kodus
FC Levadia hankis hooaja eel ja ka selle käigus niivõrd palju tugevaid täiendusi, et taolise koosseisuga olnuks lausa patt tiitlita jääda.
Tarmo Rüütli ei vedanudki toetajaid alt, juhtides meeskonna isegi parema hooajani, kui aasta alguses oodati. Sellest annavad tunnustust soliidse varuga võidetud tiitel ja enneolematult edukas esinemine eurosarjas.
Sügav mängijatevalik lubas meeskonnal kogu hooaja jooksul heas vormis püsida ning isegi euromängude ajal suudeti tõsisemaid mõõnaperioode vältida.
Suurim edasiminek on toimunud ehk ründeliinis, kus Indrek Zelinski ja Ats Purje on hoopis paremas hoos kui möödunud aastal, Nikita Andrejev on teinud imelise debüüthooaja ning välisliiga kogemustega Tarmo Kink ja Vladimir Voskoboinikov lisandusid veel hooaja keskel.
Levadialt oodatakse järgneval hooajal samuti ei midagi vähemat kui meistritiitlit ja edukat eurohooaega, kuid tänavused saavutused saavad olema rasked ületada.
Trans astus veel sammukese edasi
I ring: 19 punkti
II ring: 20 punkti
III ring: 22 punkti
IV ring: 21 punkti
Kokku 82 punkti, viimane mäng Levadia vastu võõrsil
Eelmisel hooajal üle pika aja pronksile tulnud Narva Trans on sel aastal veelgi sammu edasi astunu ja väga lähedal klubi ajaloo esimesel hõbedale.
Kuna hooaja eel lahkus enamik JK Maagist (Merkuurist) laenul olnud mängijaid tagasi Tartusse, siis peeti narvalaste lootusi medalile aasta alguses küllaltki väikesteks. Ometi on läinud teisiti ning Valeri Bondarenko käe all on tehtud suurepärane hooaeg.
Vahetult hooaja eel saadi kokkuleppele Flora puurivaht Martin Kaalmaga, juba varem olid klubiga liitunud kaks Maagi pallurit Aleksandr Dubõkin ning Vladislav Ivanov ning hooaja käigus tugevdati enda ridu ka kogenud äärekaitsja Oleg Lepikuga.
Bondarenko on pannud kahe aastaga Transi senisest palju distsiplineeritumalt mängima ja see on ka kohe tulemust andnud. Kogu hooaja vältel on mängitud ühtlaselt tugevalt, vältides iga-aastast mõõna hooaja keskel.
Ründepaar Maksim Gruznov-Dmitri Lipartov ning ka paremäär Aleksandr Dubõkin on kõik tegemas uskumatult resultatiivset hooaega, olles kolme peale kokku löönud 76 väravat. Narvalased domineerivad ka väravaküttide edetabelit.
Duracelli jänku tõi Florasse uue hingamise
I ring: 17 punkti
II ring: 21 punkti
III ring: 20 punkti
IV ring: 21 punkti
Kokku 79 punkti, viimane mäng Maagi vastu võõrsil
Eelmisel hooajal tugeva noorenduskuuri läbi teinud ja seetõttu ka üle väga pika aja medalita jäänud FC Flora on sel hooajal Pasi "Duracelli jänku" Rautiaineni käe all suure arenguhüppe teinud.
Rautiainen on parandanud nii hoolealuste mängu kui ka suhtumist, tuues meeskonda uue hingamise ja pannes igaühe põhikoosseisu koha eest võitlema. Hooaeg on näidanud, et ka kõige väiksemate probleemide korral võivad mängijad end nime suurusest hoolimata kohe duubli eest mängimast leida.
Mänguliselt tublisti edasi arenenud noor koosseis sai sel hooajal hakkama millegi sellisega, mida Flora ei olnud isegi oma hiilgeaegadel saavutada suutnud - eurosarjas murti end Oslo Lyn'i alistamise järel teise ringi.
Hooaja eel Kristen Viikmäest ning poole aasta järel ka Joel Lindperest ilma jäänud Flora on ometi läinud hooaja edenedes üha paremasse hoogu ning kui pühapäeval suudetakse Tartu Maagi võita, siis läheb neile viimasest mänguderingist kirja 24 punkti 27 võimalikust.
Flora on aastaid paistnud silma selle poolest, et nende pallurid lähevad välismaale hästi kaubaks, kuid uue hooaja eel massilist lahkumist vast siiski ei toimu. Sama tuumik saaks sellisel juhul uuel hooajal kaks aastat küpsenuna veelgi paremat minekut üritada.
Tiitlikaitsja iseenda hale vari
I ring: 22 punkti
II ring: 13 punkti
III ring: 18 punkti
IV ring: 16 punkti
Kokku 69 punkti, viimane mäng Vapruse vastu võõrsil
Ülivõimsa eelmise hooaja järel, mil FC TVMK võidutses esimest korda klubi ajaloo vältel, kaotati meeskonnast väga palju tähtsaid mängijaid ning nende asemikud jäid aastatagusest tasemest kaugele.
Ründe- ja poolkaitseliini hõrenemise tulemusena tekkis meeskonnal kohe alguses probleeme rünnakute ülesehitamise ja resultatiivsusega. Esialgu võeti kehva mängupildi juures omad punktid siiski ära, kuid õnn pöördus peagi ning teisest ringist teenis TVMK kokku vaid 13 punkti.
Juulis üritati veel päästa, mis päästa annab, kui Pärnu Vaprusest osteti noor ründaja Sergei Zenjov, Lätist keskpoolkaitsja Andris Kuvšinovs ning laenulepinguga toodi tagasi ka eelmise hooaja suurim staar Tarmo Neemelo. Välja sai vahetatud ka treener, seda ilmselt peamiselt tulevale hooajale mõeldes.
Kõik kolm täiendust osutusid aga läbikukkumisteks, kuna Zenjov ei sobinud meeskonna rünnakujoonisega, Kuvšinovs taandus kiiresti pingile ning Neemelo ei leidnud oma eelmise aasta säravat vormi üles ja naaseb hooaja lõppedes Rootsi.
Praeguse seisuga on TVMK-l kirjas 26 punkti ja 58 väravat vähem kui möödunud hooaja lõppedes ning jääb üle vaid loota, et põhjast on juba läbi käidud ning igale mõõnale järgneb taas tõus.
Maag võitis ja kaotas punkte kõigilt ja kõigile
I ring: 14 punkti
II ring: 12 punkti
III ring: 14 punkti
IV ring: 8 punkti
Kokku 48 punkti, viimane mäng Flora vastu kodus
Tartu Maag puhastas katastroofilise eelmise aasta järel klubi mainet, pingutades seekord kenasti hooaja lõpuni ja näidates ka oodatud taset. Esinelikuga koosseise võrreldes oli viies tabelikoht ilmselt maksimaalne tulemus.
Punkte rööviti hooaja käigus absoluutselt kõikidelt klubidelt, kuid samas jäi tihti stabiilsusest puudu ja nii kaotati punkte samuti igale meeskonnale. Seejuures kaotati mänge nii Valga Warriorile, Lasnamäe Ajaxile kui ka Pärnu Vaprusele.
Kõige nõrgemaks küljeks oli meeskonnal ehk komplekteeritus, sest tänu vigastustele ja paljudele kaartidele oli neil küllaltki tihti probleeme löögijõulise koosseisu väljapanemisega.
Suur samm edasi on tehtud nii sisse lastud kui löödud väravate poolest. Samuti on sel hooajal näidatud märksa puhtamat mängu, mille tunnistuseks on teenitud 8 võrra vähem kollaseid ja koguni 8 võrra vähem punaseid kaarte.
Mitmed mängijad eesotsas Artur Ossipoviga tegid superhooaja ning Sergei Zamogilnõi käe all on märgata kogu meeskonna selget arengut. Edutatud on ka noori ja 18-aastased Mihkel Kuresoo ning Rene Lõhmus on hooaja lõpuosas mõlemad korralikult mänguaega saanud.
Ratnikov tõstis Tammeka uuele tasemele
I ring: 13 punkti
II ring: 11 punkti
III ring: 11 punkti
IV ring: 8 punkti
Kokku 43 punkti, viimane mäng Ajaxi vastu võõrsil
Tartu Tammeka on ilmselt kahe hooaja vahel kõige enam arenenud võistkond. Sergei Ratnikovi juhtimisel on üleminekumängudest pääsemise heitlus asendunud võitlusega tabeli keskosa kohtade pärast.
Hooaja eel lahkusid klubist kolm põhitegijat Aivar Anniste, Ragnar Tiideberg ning Marcelo Gomes ja Ott Meerits veetis pool aastat Tšehhimaal õppides. Asemele tulid vaid nooruke Daniil Ratnikov ja veteran Ivan O'Konnel-Bronin, kuid sellest hoolimata leidis meeskond varasemast hoopis parema hoo.
Eelmise aastaga võrreldes on teenitud kolmandiku võrra rohkem punkte ja ka esinelikule tugevalt hambaid näidatud. Selle taga on eelkõige raudne kaitse, mis on lasknud endale praeguseks lüüa 33 väravat vähem kui eelmisel hooajal.
Sarnaselt linnarivaal Maagile on ka Tammekal olnud probleeme komplekteerimisega, sest pink oli vägagi õhuke ja iga sunnitud muudatus võis kallist hinda maksta. Kui Tartu klubid uue hooaja eel just ei liitu, siis läheb järgmisel aastal olukord ilmselt veelgi raskemaks.
Juba praegu on teada, et Oliver Konsa, Rasmus Tomson ja Markus Jürgenson lahkuvad FC TVMK-sse ning Siim Roops FC Florasse, mis jätab nii ründeliini kui ka kaitsesse suured tühimikud. Huvitav saab olema näha, kes neid kohti täitma hakkavad ning kas Ratnikov suudab ka uue koosseisuga arengut jätkata.
Vaprus ületas kõiki ootuseid
I ring: 7 punkti
II ring: 12 punkti
III ring: 8 punkti
IV ring: 7 punkti
Kokku 34 punkti, viimane mäng TVMK vastu kodus
Tänavune hooaeg näitas, et Pärnu jalgpall ei ole kuhugi kadunud ning nüüd, kui litsentseerimise ja finantseerimisega seotud probleemid on lahendatud (just see lükkaski nad 2004. aastaks tagasi II liigasse), on ehk oodata ka edasist taseme tõusu.
Kui hooaja eel seati eesmärgiks kõrgliigas kanna kinnitamine, siis sellega saadi hiilgavalt hakkama ning kokku on teenitud koguni kaks korda rohkem punkte kui üleminekumängudele suunduv Viljandi Tulevik.
Rohkearvulisele kodupublikule tasuti toetuse eest ka väga lahtiste ja vaatemänguliste esitustega. Mitte ühegi vastase vastu ei mindud vaid kaitsesse istuma ja see lubas neil nii mõnegi suure üllatuse vormistada.
Vaprus on ilmselt üks väheseid tagumise otsa klubisid, kellel ei ole komplekteerimisega raskusi, sest ka duubelmeeskond JK Pataljonis mängib terve hulk varasema Meistriliiga kogemusega mehi.
Ka noori on päris hoogsalt peale kasvamas. Erinevalt Tartu ja mõningate teiste linnade klubidest on pärnakad suutnud teha koostööd kõigi noortejalgpalliga tegutsevate klubidega. Seega on Vapruses ja Pataljonis mehi nii Pärnu JK-st, Kalevist kui ka Vapruse enda noortesüsteemist.
Kahtlemata on klubi hooaja jooksul suure sammu edasi astunud ja nii füüsiliselt kui ka mänguliselt paremaks muutunud. Kui amatööridelt oodati keset hooaega füüsise otsa lõppemist, siis seda pole juhtunud ja Vaprus jätkab endise hooga.
Ajaxi soliidne debüüthooaeg
I ring: 6 punkti
II ring: 7 punkti
III ring: 4 punkti
IV ring: 5 punkti
Kokku 22 punkti, viimane mäng Tammeka vastu kodus
Lasnamäe Ajax on väga noor võistkond, millesse on kaasatud mõned väga kogenud pallurid. Selline kooslus on ennast õigustanud ning aidanud neil oma debüüthooajal kõrgliigasse püsima jääda.
Kogenud palluritelt hooaja käigus nii mõndagi õppinud noored on jõudsasti arenenud ning see on ka tulemustes kajastunud. Kuigi hooaja teises pooles koguti punkte vähem kui esimeses ringis, kaotati reaalselt vähem mänge.
Eelmisel hooajal Esiliigas Pärnu Vaprusega võidelnud Ajax jäi pärnakatele ka seekord küllaltki selgelt alla, kuid see-eest õnnestus edestada nõrgenenud Tulevikku ja Warriori ning Meistriliiga koha säilitamiseks sellest piisas.
Arvestades seda, et Ajaxil on tugev noortesüsteem ja et neil on vägagi arukas treener, on järgmiselt aastalt oodata ainult jätkuvat ülesmäge liikumist.
Viljandi Tulevik totaalse põrumise äärel
I ring: 4 punkti
II ring: 5 punkti
III ring: 4 punkti
IV ring: 4 punkti
Kokku 17 punkti, viimane mäng Warriori vastu võõrsil
Viljandi Tuleviku hooaeg oli üks suuremaid pettumusi ning tagatipuks on neil veel oht esimest korda pärast 1997. aastat end Esiliigast leida.
Suures osas eelmise aasta FC Valga mängijatest ning FC Flora ülejääkidest komplekteeritud Tulevikule ennustati hooaja eel võitlust Tartu Maagiga viienda koha pärast. Pärast ebaõnnestunud algust toodi vabanduseks uue koosseisu vähene kokkumäng, kuid tulemused pole hooaja jooksul põrmugi paremaks muutunud.
Kui FC Valgal õnnestus aasta eest 28 punkti kokku koguda, siis Tuleviku ja Flora palluritega segatuna on nad saavutanud koguni kümmekond punkti vähem ning lõpetavad hooaja eelviimastena.
Ees ootavad üleminekumängud Esiliiga kolmanda klubi JK Kaleviga, kus nad on siiski favoriitideks. Juuli alguses peetud sõpruskohtumises jäid viljandlased peale 2:0.
Valga Warrior jätkab sõdimist Esiliigas
I ring: 1 punkti
II ring: 3 punkti
III ring: 3 punkti
IV ring: 4 punkti
Kokku 11 punkti, viimane mäng Tuleviku vastu kodus
Valga Warriori noorelt koosseisult ei olnudki sel hooajal viimasest kohast enamat oodata, sest põhiosa meeskonnast moodustasid eelmisel aastal Esiliigas viienda koha saanud noored.
Selles mõttes on Warrior üks enam arenenud meeskondi, sest kui eelmisel hooajal oldi raskustes ka Esiliiga meeskondadega siis nüüd tehti korralikke esitusi ka ML meeskondade vastu.
Hooaja esimesel poolel täitis Warrior üldjuhul peksupoisi rolli, teenides
esimese üheksa vooruga vaid ühe punkti, lüües vastastele vaid ühe värava ning lastes endale vastu lüüa kolmkümmend üks.
Aasta jooksul on noore meeskonna esitused aga üha paranenud ning lõpuks saadi juba korralikult vastu ka tabeli keskmikele. Väljalangemisest see neid siiski ei päästnud ning valgalased peavad pärast kolme hooaega kõrgseltskonnas taas Esiliigas pallima.
Tabeliseis enne viimast vooru:
Eelmise hooaja tabel:
1.
|
FC TVMK Tallinn
|
36
|
30
|
5
|
1
|
138
|
-
|
21
|
95
|
2.
|
FC Levadia Tallinn
|
36
|
28
|
5
|
3
|
97
|
-
|
25
|
89
|
3.
|
JK Trans Narva
|
36
|
23
|
6
|
7
|
99
|
-
|
34
|
75
|
4.
|
FC Flora Tallinn
|
36
|
21
|
6
|
9
|
81
|
-
|
36
|
69
|
5.
|
JK Tulevik Viljandi
|
36
|
12
|
11
|
13
|
46
|
-
|
49
|
47
|
6.
|
JK Merkuur Tartu
|
36
|
11
|
7
|
18
|
53
|
-
|
85
|
40
|
7.
|
JK Tammeka Tartu
|
36
|
8
|
5
|
23
|
50
|
-
|
88
|
29
|
8.
|
FC Valga
|
36
|
8
|
4
|
24
|
38
|
-
|
78
|
28
|
9.
|
FC Kuressaare
|
36
|
7
|
6
|
23
|
40
|
-
|
96
|
27
|
10.
|
JK Dünamo Tallinn
|
36
|
3
|
3
|
30
|
28
|
-
|
157
|
12
|
Vaata ka teisi
Meistriliiga hooaja kokkuvõtteid!