Meistriliiga parimad ja halvimad üleminekud 2010 (5)

Post ja Anier on löönud poole hooajaga kahe peale 35 väravat. Foto: Catherine KõrtsmikPalju on räägitud sellest, et Levadia ja Flora kaotavad viimastel aastatel üha rohkem võtmemängijaid, kuid ikka ja jälle tuleb esile ka vastupidiseid näiteid.

Sel hooajal saabus Eestisse mitu väärt võõrleegionäri, kuigi keskpäraste meeste hulk oli suurem. Flora ja Trans said juurde olulised jõud, samas kui kõige rohkem välismaalastele panustanud Kalev ja Kalju ei võitnud sellest suurt midagi.

Hooaja parimate üleminekute pingereas on oluline koht ka suvel laenult Florasse naasnud ründajatel ning Eesti-sisestel üleminekutel.

NB! Üleminekute alla loeme me kõikvõimalikud mängijate liikumised erinevate võistkondade vahel.

Parimad üleminekud:

REKLAAM

Foto: Rein MurakasMarius Bezykornovas
Klubi: LKKA ir Teledema Kaunas -> Narva JK Trans
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 34
Senine hooaeg:
32 mängu (kõik põhikoosseisus), 12 väravat (neist 4 penaltist) ja 4 kollast kaarti

Endine Leedu koondislane tõusis oma esimesel hooajal Eestis kiiresti üheks Meistriliiga parimaks mängujuhiks ning oli kaheldamatult üks Transi tähtsamaid pallureid teel pronksmedaliteni.

Bezykornovas tegutseb keskväljal enesekindlalt ja on alati leidlik nii endale kui ka teistele löögikohtade loomisel. Väikesekasvulisel veteranil on väga hea pallivaldamine ja suurepärane kauglöök, mida tõestab ka löödud väravate arv.

Kaitsetegevus ei kuulu tema tugevamate külgede sekka, aga seda enam loodavad narvalased tema peale rünnakute ehitamisel ning sellega on ta meisterlikult hakkama saanud.

Foto: Hendrik OsulaJüri Jevdokimov
Klubi: Viljandi JK Tulevik -> Nõmme JK Kalju
Positsioon: Ründaja/vasakäär
Vanus: 22
Senine hooaeg: 33 mängu (kõik põhikoosseisus), 21 väravat (neist 5 penaltist) ja 1 kollane kaart

Tuleviku särgi Kalju oma vastu vahetanud ründaja jätkab arenemist. Jevdokimov tõusis juba väga noorelt Flora-süsteemis esile, rühkis aasta-aastalt ülesmäge ja näitas eelmisel aastal, et võib ka keskpärases meeskonna palju väravaid lüüa.

Tänavu lõi ta Kaljus hooaja alguses juba rohkemgi väravaid kui Ingemar Teever ning kui poleks esile tulnud Sander Posti nimelist komeeti, saanuks temast ilmselt Meistriliiga väravakuningas. Olgu pealegi veerand tema tabamustest sündinud penaltipunktilt.

Jevdokimovi selgeks plussiks on mitmekülgsus ja olukordade hindamine. Ta on piisavalt jõuline, et kõrgeid palle kätte saada, aga eelistab siiski mängida mööda maad ja läbijooksult sisse murda. Tal on väga hea löök nii standardolukordades kui ka liikumiselt. Samuti on trumbiks ootamatud löögid, mida ta võib sooritada sisuliselt hoovõtuta.

Foto: Hendrik OsulaValeri Minkenen
Klubi: Valkeakoski Haka -> Tallinna FC Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg: 32 mängu (29 põhikoosseisus), 8 väravat (neist 2 penaltist) ja 2 kollast kaarti

Vahetult hooaja eel Flora vaatevälja sattunud ning otsekohe ühise keele leidnud Minkenen on vaieldamatult üks tänavuse hooaja parimaid võõrleegionäre.

Soome noortekoondislane võib mängida keskväljal nii loovas kui ka lõhkuvas rollis ning on silmapaistvalt hea standardolukordade lahendaja. Just tema karistuslöögist Levadiale löödud iluvärav võis tiitliheitluse lõplikult Flora kasuks kallutada.

Lisaks kõrgel tasemel tehnikale, väljakunägemisele ja löögile on ta ka suure töövõimega ja hea õhuvõitleja, mistõttu sai teda mõnes mängus isegi keskkaitsjana kasutatud. Floraga seob teda leping veel üheks aastaks.

Foto: Märt VassiljevFelipe Nunes
Klubi: Nõmme JK Kalju -> Tallinna FC Levadia
Positsioon: Ründaja/paremäär/keskpoolkaitsja
Vanus: 29
Senine hooaeg: Kaljus 5 mängu (kõik põhikoosseisus) ja 1 värav. Levadias 16 mängu (14 põhikoosseisus) ja 8 väravat.

Pika ootamise järel naasis Nunes kodumaalt puhkuselt lõpuks alles vahetult hooaja eel ning siin olles hädad jätkusid, sest ta sattus kiiresti oma koduklubi Nõmme Kaljuga erimeelsustesse.

Levadia korjas mehe üles ja sõlmis temaga kaheaastase lepingu, millele brasiillane vastas mitmekuise mängupausi järel uue klubi eest debüteerides kolme väravaga kahest mängust.

Väravahoog rauges pärast suve lõppu, mida võis tema puudulikku hooaja ettevalmistust arvestades ootuspäraseks pidada. Seda huvitavam on näha, mida suudab hiilgava tehnilise meisterlikkusega pallivõlur Levadias korda saata oma esimesel täishooajal.

Foto: Märt VassiljevSander Post
Klubi: Go Ahead Eagles -> Tallinna FC Flora
Positsioon: Ründaja
Vanus: 26
Senine hooaeg: 16 mängu (14 põhikoosseisus), 24 väravat (neist 1 penaltist) ja 3 kollast kaarti

Statistika räägib enda eest: esimese nelja mänguga Floras lõi Post kaheksa väravat, septembri keskel saatis ta Kohtla-Järve Lootuse võrku ühes kohtumises koguni kuus palli. Hooaja lõpus aeglustus väravahoog veidi koos teda seganud pisivigastusega, kuid sellegipoolest ületab kahemeetrine ründaja resultatiivsuselt kõiki teisi mäekõrguselt.

Kaks hooaega Hollandis tegid endisest keskkaitsjast tõelise ründaja. Kui enne oli ta lihtsalt kaitsja, kes oli hädapärast ründes ja sobis sinna ootamatult hästi, siis nüüd on ta suure sammu edasi astunud ka jalatehnika, mängulugemise, kohavaliku ja söödutehnika osas.

Tehniline pool vajab endiselt lihvimist, aga tasapisi võib hakata temas juba märkama potentsiaalset tippründajat. Tunnistust sellest annab ka tagasimurdmine Eesti koondisse.

Veel paremaid üleminekuid:

Henri Anier (UC Sampdoria -> Tallinna FC Flora)
Mihhail Ištšuk (FC Atlantis -> Paide linnameeskond)
Kennet Jädal (Tartu JK Tammeka -> JK Sillamäe Kalev)
Ken Kallaste (Tallinna FC Flora -> Nõmme JK Kalju)
Nikita Koljajev (-> JK Sillamäe Kalev)
Kert Kütt (Tallinna FC Levadia -> Nõmme JK Kalju)
Sergii Mitin (Tartu FC HaServ -> Narva JK Trans)
Priit Pikker (Pärnu JK Vaprus -> FC Kuressaare)
Siim Roops (Viljandi JK Tulevik -> Tartu JK Tammeka)
Ats Sillaste (Viljandi JK Tulevik -> Paide linnameeskond)
Aleksandr Volodin (Narva JK Trans -> Tallinna FC Levadia)

Eelmiste aastate parimad üleminekud:

2009 - 1. Vitali Gussev (Enköping SK -> Levadia), 2. Aleksei Naumov (-> S. Kalev), 3. Diego Balbinot (Atletic de Ciutadella -> Kalju)
2008 - 1. Henri Anier (Warrior -> Flora), 2. Ingemar Teever (Östers IF -> Kalju), 3. Felipe Nunes (-> Kalju)
2007 - 1. Juha Hakola (HJK -> Flora), 2. Sander Puri ja Eino Puri (Levadia -> Tulevik), 3. Kaimar Saag (Levadia -> Tallinna Kalev)
2006 - 1. Nikita Andrejev (Lasnamäe Ajax -> Levadia), 2. Marek Lemsalu (Bryne -> Levadia), 3. Martin Kaalma (Flora -> Trans)

Halvimad üleminekud:

Foto: Märt VassiljevAli Al-Gashamy
Klubi: Vindbjart FK -> Tallinna FC Flora
Positsioon: Poolkaitsja
Vanus: 20
Hooaeg:
0 mängu.

Iraagis sündinud Norra passi omanik siirdus aprillis vabaagendina Florasse ning pidi esialgu Esiliigas duublit esindades vormi koguma. Sinna ta aga jäigi.

Al-Gashamy arvele jäi kuus mängu ja kaks väravat Esiliigas ning kaks pingilistumist Meistriliigas, enne kui ta juba napi pooleteise kuu pärast koju tagasi saadeti.

Loodetavasti läheb hetkel Flora silmapiiril olevatel Norra noormängijatel paremini.

Foto: Hendrik OsulaSiksten Kasimir
Klubi: Tallinna FC Flora -> FC Kuressaare
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 30
Hooaeg:
Floras 18 mängu (16 põhikoosseisus), 4 väravat ja 2 kollast kaarti. Kuressaares 0 mängu.

Flora kapten heideti palgaskandaali järel oma 30. juubeli paiku meeskonnast välja. Sellega aga ebameeldivad üllatused ei piirdunud.

Üleminekuperioodi viimastel päevadel registreeriti ta ümber FC Kuressaarde. Soccernet tegi sellest artikli ning sai seejärel Kasimirilt telefonikõne: "Ma olen sellest uudisest lugedes hetkel suures šokis."

Kuressaare särki mees selga ei tõmmanudki ja nii jäi Eesti tipptasemel keskväljamees hooaja lõpuni jalgpalliväljakult kõrvale.

Foto: Hendrik OsulaAdriel Ochoa
Klubi: Club Universidad de Guadalajara -> Nõmme JK Kalju
Positsioon: Ääreründaja
Vanus: 23
Hooaeg:
6 mängu (4 põhikoosseisus) ja 1 kollane kaart

Siia kategooriasse sobiksid kõik hooaja eel Kaljusse siirdunud välismaalased, kuid kõige esinduslikumaks ebaõnnestumiseks võib lugeda mehhiklasest ääreründajat.

Individuaalse meisterlikkuse põhjal oodati temast uut Felipe Nunest ja selle Kalju ka sai, kuid paraku mitte mängulises mõttes. Nii Ochoa kui ka Nunes alustasid hooaega oodatust kahvatumalt ning mõlemad mehed kupatati suhtumisprobleemide tõttu juba aprillis duubelvõistkonda.

Suve alguseks saadeti kõik uued leegionärid minema seoses usalduse kaotusega nende agendi vastu. Kuigi näiteks Hiroyuki Mitsuyama ei saanud vigastuse tõttu Kaljus kirja ühtegi ametlikku mängu, võib Ochoa üleminekut pidada ehk isegi rohkem ebaõnnestunumaks.

Foto: Rein MurakasEduard Ratnikov
Klubi: Narva JK Trans -> Tallinna FC Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg:
12 mängu (7 põhikoosseisus) ja 2 kollast kaarti

Kuigi Levadia keskväli ei paistnud hooaja eel ülerahvastatud olevat ning endine TVMK ja Transi poolkaitsja näis sobivat Konstantin Nahki kõrvale kui rusikas silmaauku, jäi Ratnikov rohelises särgis kahvatuks.

Ta alustas hooaega põhikoosseisus, aga mida aeg edasi, seda vähem mänguaega talle jagus ning lõpuks esindas ta juba enamasti Esiliigas pallivat duublit.

Ratnikov ei suutnud näidata isegi seda taset, millega ta kuus aastat tagasi Levadias tuule tiibadesse sai.

Foto: Rein MurakasSebastian Tiszai
Klubi
: -> Tartu JK Tammeka
Positsioon
: Väravavaht
Vanus
: 22
Hooaeg
: 4 mängu (kõik põhikoosseisus) ja 10 sisselastud väravat

Saksamaa passiga väravavaht alustas hooaega ühena kolmest Tammeka professionaalist, aga paistis kohe silma mitmete prohmakatega ning taandus juba nelja vooru järel jäädavalt varumeestepingile.

Pole head ilma halvata, sest tema põrumine andis Mait Toomile võimaluse silma paista ning noor eestlane tegigi võõrleegionärile silmad ette.

Tiszai periood Tartus sai eriti kurva lõpu suvel, kui ta oli sunnitud südameprobleemide tõttu jalgpallurikarjääri üldse lõpetama.

Veel halvemaid üleminekuid:

Giovani Albani (Brasil de Pelotas -> Nõmme JK Kalju)
Bruno Gomes (Veracruz -> Nõmme JK Kalju)
Hiroyuki Mitsuyama (FC Minas -> Nõmme JK Kalju)
Maksim Paponov (JK Tallinna Kalev -> Tallinna FC Levadia)
Tadas Papeckys (Marijampole Suduva -> JK Sillamäe Kalev)
Tiago Sala (Veranopolis -> Nõmme JK Kalju)
Marius Stanaitis (Vilniuse Vetra -> JK Sillamäe Kalev)
Albert Taar (Viljandi JK Tulevik -> Tallinna FC Flora)
Vahur Vahtramäe (JK Tallinna Kalev -> Paide linnameeskond)

Eelmiste aastate halvimad üleminekud:

2009 - 1. Rafael (-> Kalju), 2. Urmas Rooba (TPS -> Flora), 3. Andre Frolov (Tulevik -> Flora)
2008 - 1. Pärnu Vapruse esimesed ukrainlased, 2. Kert Kütt (Maag Tammeka -> Levadia), 3. Vadim Petrenko (FBK Kaunas -> Levadia)
2007 - 1. Vjatšeslav Zahovaiko (Flora -> Kuwait Sporting Club), 2. Eimantas Marozas (FBK Kaunas -> Maag Tammeka), 3. Liivo Leetma (KooTeePee -> TVMK)
2006 - 1. Maksim Smirnov (TVMK -> Levadia), 2. Sergei Zenjov (Vaprus -> TVMK), 3. Jevgeni Novikov (Tom -> Flora)

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

KingPong   •  
(82.131.23.***)
Post oli hea üleminek, aga polnud üllatus... Kõik teame, et ta laekub Florasse ja on hea! Nunese ümber liiga palju igasugu segast ja sogast... Ma arvan, et Kalju skooris ikka Jevdokimoviga, korjas välja braagitud poisi ülesse, pani tööle ja tulemus on üllatanud väga paljusid. Kui Jevdo ühe eduka hooaja veel suudab teha lahkub ta Eesti liigast... Praeguseks on ta ühe suure sammu selles suunas edasi astunud. Minu arvamus, parim üleminek, siis Jevdo... Ja Kaljule võib ka halvima ülemineku kirja panna kas või selle sama Mehhiko tyybi põhjal otsustades.
kas   •  
(194.204.36.***)
parimate üleminekute alla ei saapanna flora neliku lahkumine-tänu sellele see titel tuli ka ju :) (anniste, konsa, allas ja kasimir )
Kaspy   •  
(90.191.242.***)
Veel halvemaid üleminekuid:

See tähendab et järgnevad üleminekud reas on veel halvemad kui väljatoodud?
Silla   •  
(82.131.63.***)
Noh, tegelikult võinuks siia ikka Kasatshonoki kah kirja panna.
Kasepats-Pidur   •  
(84.92.65.***)
Igor Prins on ka puudu.

Sisene
LIVERPOOLI TABAS JÄLLE KRAHH
Jälle null, jälle kaotus, jälle krahh. Oleme ausad, Liverpooli mõõn on nüüd suuremat sorti kriis!
PÕNEV JALGPALLIÕHTU
Tunnikontroll | Kui palju mäletad lõppenud hooajast?
VÄLISMAAL TOIMUB
FLORA EDURIVI
Valus hoop: karm vigastus sunnib Eesti koondise ründaja sügiseni väljaku kõrvale
PREMIUM LIIGA
TUNJOVI SEIKLUS ITAALIAS
VÄRSKED VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Kreida üleminek on Premium liiga kvaliteedikontroll
Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" 98. saade keskendub Premium liigast välismaale murdmisele. Miks see on nii raske?
PIKK ETTE JA ISE JÄRELE
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
29
26
2
1
76:17
80
2.
Paide Linnameeskond
30
21
1
8
80:43
64
3.
Tallinna FCI Levadia
29
17
6
6
66:37
57
4.
Nõmme Kalju FC
30
14
7
9
52:31
49
5.
Tartu JK Tammeka
28
8
8
12
33:44
32
6.
Viljandi JK Tulevik
28
9
4
15
30:46
31
7.
Tallinna JK Legion
30
8
7
15
26:44
31
8.
JK Narva Trans
30
6
7
17
31:49
25
9.
FC Kuressaare
30
5
9
16
28:63
24
10.
JK Tallinna Kalev
30
5
5
20
20:68
20
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
80
Paide Linnameeskond
64
Tallinna FCI Levadia
57
Nõmme Kalju FC
49
Tartu JK Tammeka
32
Viljandi JK Tulevik
31
Tallinna JK Legion
31
JK Narva Trans
25
FC Kuressaare
24
JK Tallinna Kalev
20
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK