Meistriliiga parimad noored ja vanameistrid 2014 (5)

Škinjov esiplaanil, Tauts tagaplaanl. Foto: Imre PühvelKui läinud kahel hooajal valitses meistriliigas korralik noortepõud, siis sel aastal on pead tõstnud mitmed 1996. aasta noored ning üks suur talent on sündinud koguni 1997. aastal.

Mäletatavasti jäi tunamullu noormängijate valik nii kesiseks, et Soccernet.ee ülevaade pidigi piirduma viie asemel vaid kolme nimega. Väga rõõmsad polnud seisud ka eelmine aasta, aga tänavu on koguni neli noort viiest oma meeskonnas kandmas põhiraskust ja viies mees mängib lihtsalt liiga tugevate kaaslastega samal positsioonil, kuid on juba eurokogemusega.

Vanameistritegi seas puhuvad uued tuuled - kui tavaliselt on seal uusi nimesid vähe, siis sedapuhku on vaid üks nimi selline, mis on seal ka varasemalt figureerinud.

Kõige tublimad on jätkuvalt olnud Infoneti mehed, kui eelmisel aastal oli neid koguni viis, siis tänavu on neid kolm, aga kaks meest jäid napilt ukse taha. 

Parimate noorte valikusse kuuluvad sel aastal 1996. aastal ja hiljem sündinud mängijad, vanameistrite alla liigituvad 1981. aastal ja varem sündinud mängumehed.

REKLAAM

Parimad noormängijad (tähestikulises järjekorras):

Foto: Gertrud AlatareMatvei Igonen
Klubi
: FC Infonet
Positsioon: Väravavaht
Sünniaeg: 02.10.1996 (18)
Senine hooaeg
29 mängu (29 põhis); 34 (3 penaltist); 11.

Imelik on teda enam noormängijaks pidada, sest mees mängib juba kolmandat aastat Infoneti väravasuul ja teist aastat meistriliigas. Aga tegelikult on ta kõigest 18-aastane, samas kui teha selliseid tõrjeid nagu tema, siis vanus suurt rolli ei mängi.

Uues valiktsüklis ei ole enam U-21 koondise väravasuul ees Marko Meeritsat ning võib arvata, et kuu aja eest 18-aastaseks saanud Igonen on üks suurimaid soosikuid tema kohale.

Kui juba koondiste peale jutt läks, siis ei pruugi enam kaua minna, kuni mees ka A-koondises esimese(d) mängu(d) kirja saab ja ehk vanemate kolleegide lõpetamise korral sinna ka pikemaks ajaks kanda kinnitab.

Foto: Gertrud AlatareSvjatoslav Jakovlev
Klubi
: Narva Trans
Positsioon: Ründav poolkaitsja
Sünniaeg: 24.04.1996 (18)
Senine hooaeg
14 mängu (14 põhis); 4 (0 penaltist); 30.

Levadia ja Jõhvi Lokomotivi kaudu Narva Transi jõudnud Jakovlev domineeris U-17 klassi koos Frank Liivakuga. Napoli noortemeeskonnas palliv Liivak on A-koondises oma debüüdi kirja saanud, aga Jakovlevgi ei ole papist poiss ja paneb hästi noortekoondistes.

Väljakul väga liikuva ning hea tehnikaga silma paistnud noormees mängib enamasti äärel, aga teda võib kasutada ka number kümne koha peal. Küllaltki õnnetus Transis tegi ta ka korralikult skoori, lõi värava pea igas kolmandas mängus.

Suhtumine on tal igatahes korras ning nii edasi mängides võib see mängumees järgnevatel aastatel juba mõnes tegijamas kategoorias nomineeritud saada.

Foto: Gertrud AlatareHenrik Pürg

Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Keskkaitsja
Sünniaeg: 03.06.1996 (18)
Senine hooaeg
9 mängu (7 põhis); 1 (0 penaltist); 10.

Juulikuus visati Pürg ikka väga-väga sügavale vette. Mees tegi mõne päeva jooksul debüüdi nii meistriliigas kui ka Euroopa liigas Kalju jaoks kõige tähtsamates mängudes. Aga ta ujus välja ja vägagi edukalt.

Peatreener Igor Prins on tuntud seepoolest, et usaldab vanu ja ennast tõestanud tegijaid, noortel on löögile pääseda raskem. See just näitabki, et Pürg on eriti kõva mees, sest alates sellest ajast on ta Premium Liiga väljakutel olnud küllaltki sage külaline.

Kaljus end tõestanud kaitsehiidude kõrval ei ole lihtne löögile pääseda, aga Pürg on seda suutnud ja seda ei saa märkimata jätta.

Foto: Imre PühvelArtjom Škinjov
Klubi
: Narva Trans
Positsioon: Ründaja
Sünniaeg: 30.01.1996 (18)
Senine hooaeg
33 mängu (26 põhis); 5 (0 penaltist); 0; 0.

Sarnaselt Jakovlevile pallib temagi Transis, kus ta peab mõneti "tänama" narvakate ründajateosakonna kehva mehitatust. Kui Aleksandr Jelisejenok lahkus, siis hakkas just tema tipuründaja positsiooni täitma ja täitsa edukalt. 

Škinjov oli küll hooaja jooksul hädas seljavigastusega, kuid sai sellest lõpuks üle. Aasta lõpp oli tal juba päris lubav ning järgmisel hooajal ootaks kindlasti juba konkreetsemat läbimurret.

Siiski lõid just tema koos Jakovleviga Transi väravatest tervelt veerandi. Selles osakonnas ja tervikuna võib Škinjov oma hooajaga kindlasti rahule jääda.

Foto: Rein MurakasRasmus Tauts
Klubi
: Tartu Tammeka
Positsioon: Ääremängija
Sünniaeg: 07.01.1997 (17)
Senine hooaeg
27 mängu (22 põhis); 1 (0 penaltist); 41.

Tauts tegi debüüdi meistriliigas juba eelmisel hooajal, kuid seoses Tammeka probleemide ning meeskonna ridade õhenemisega võis sel aastal temalt suuri tegusid loota.

Peatreener Indrek Koser ongi teda aktiivselt kasutanud ja Tauts pole ootusi petnud - äärel mängides tekitab ta oma võitluslikkuse, kiiruse ja tehnikaga alumise poole meeskondadele paksu peavalu.

Tiitlit jahtivate klubide kaitsjad saavad tema taltsutamisega veel seni hakkama, aga kui tartlane enda füüsise poole vanuse kasvades tugevamaks saab, siis võib see püss kõvasti paukuda.

Eelmiste aastate parimad noormängijad:

2013: 1. Matvei Igonen 2. Rauno Sappinen 3. Mihkel Ainsalu
2012
1. Riido Reiman, 2. Rene Puhke, 3. Aleksandr Volkov
2011
1. Hannes Anier, 2. Karol Mets, 3. Artur Pikk
20101. Marko Meerits, 2. Maksim Podholjuzin, 3. Kaarel Torop 
20091. Joonas Tamm, 2. Andero Pebre, 3. Taavi Viikna
20081. Henri Anier, 2. Martin Tšegodajev, 3. Rauno Alliku
20071. Sergei Zenjov, 2. Christian Kõrtsmik, 3. Igor Morozov
20061. Nikita Andrejev, 2. Sander Puri, 3. Kaimar Saag

Parimad vanameistrid (tähestikulises järjekorras):

Foto: Imre PühvelAndrei Kalimullin
Klubi
: FC Infonet
Positsioon: Keskkaitsja
Sünniaeg: 06.10.1977 (37)
Senine hooaeg
33 mängu (33 põhis); 1 (0 penaltist); 20.

Eelmisel hooajal parima vanameistri tiitli võitnud 37-aastane Kalimullin jätkas ja jätkab oma teisel Infoneti hooajal tuntud headuses. 

Keskkaitsja kohta mõneti lühikest kasvu olev Kalimullin saab tänu kiirusele hästi vastu suurtele ja kohmakamatele ründajatele, kuid samal ajal on ta ka väga võimas.

Infoneti hea hooaja puhul võib teda kindlasti üheks "peasüüdlaseks" pidada - kogemustega on ta mitmeid noori kaaslasi sammukese võrra edasi aidanud ning vabalt võime teda näha siin kategoorias ka järgmisel aastal.

Foto: Gertrud AlatareLiivo Leetma

Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: Keskkaitsja
Sünniaeg: 20.01.1977 (37)
Senine hooaeg
23 mängu (22 põhis); 0 (0 penaltist); 00.

Tegu on siin kategoorias kindlasti suurima üllatusmehega. Tundus juba, et mees hakkab treeneriks, aga siis tuli veel tagasi. Kui ta kevadel ühe mängu Tammeka vastu tegi, siis oli see väga suure kella juures, aga tuli oma 20 tükki veel ning nüüd enam ei kujutagi Kesk-Eesti klubi temata ette.

Poolkaitsja on end Paides ootamatult keskkaitsja positsioonilt avastanud. Võiks isegi öelda, et ta on end lühikese ajaga Linnameeskonna põhikeskkaitsjaks mänginud.

Keha ei tohiks tal kohe kuidagi sellele positsioonile vastata, aga oma kogemuse ja mängutarkusega rehabiliteerib ta kasvu ja mitte kõige parema kiiruse. Värvi tõi ta igatahes koduliigale kõvasti juurde.

Foto: Rein MurakasDeniss Malov
Klubi
: Tallinna Infonet
Positsioon: Paremkaitsja
Sünniaeg: 08.06.1980 (34)
Senine hooaeg
25 mängu (22 põhis); 4 (1 penaltist); 20.

Hooaega alustas Infonetil paremkaitses Aleksander Semahhin ning Malov oli kaitsva poolkaitsja rollis - peagi aga rollid vahetati ja just siis näitas 34-aastane Malov oma tõelist palet.

Vasakul pool on Infonetil Trevor Elhi, kes tõuseb küll rohkem, aga Malovi panust ei saa kindlasti alahinnata ka ründefaasis. Stabiilsuse ja kindluse tõttu saab talle alati kindel olla.

Vaatamata vanusele on tal endiselt säilinud kiirus ja omal äärel ei jää seetõttu kellegi vastu hätta. Kuna vanasti mängis ta kõrgemal, siis on tal ka korralik väravavaist, mida näitavad neli löödud väravat.

Foto: Gertrud AlatareFelipe Nunes
Klubi
: Nõmme Kalju
Positsioon: Ründaja
Sünniaeg: 02.03.1981 (33)
Senine hooaeg
12 mängu (põhis); 9 (0 penaltist); 10.

Mõne aasta eestki siin Kaljus käinud Nunes on tagasi. Tal ei läinud kaua, et end korralikult taas näidata, kui juba mõne nädala pärast suutis ta viimastel minutitel oma koduklubi eest Sillamäe Kalevi vastu võiduvärava lüüa.

Alati atraktiivne mängumees tuli tagasi Eestisse suhteliselt olematu vormiga, aga on end korralikult üles töötanud ja on näha, et aja jooksul on ta muutunud. Mängijatarkust on selgelt juurde tulnud ning suudab nüüd ka kaaslastele paremaid võimalusi luua.

Küll on natuke Nunes ära kadunud suurtes mängudes, aga 12 mänguga üheksa väravat lüüa on ikkagi väga kõva sõna. Suurim trump on tal kiiruslik tehnika, sest ta ei vaja värava löömiseks head läbisöötu, vaid suudab vastastele ka ise ära teha.

Foto: Brit Maria TaelTaavi Rähn
Klubi
: FC Flora
Positsioon: Keskkaitsja
Sünniaeg: 16.05.1981 (33)
Senine hooaeg
32 mängu (31 põhis); 4 (0 penaltist); 50.

Mees oma tuntud headuses. Aastaid koondises ja välismaal mänginud mehena toob ta Florale kõvasti kogemusi juurde ning just tema on üks põhjuseid, miks Flora praegu teisel positsioonil asub ja tiitli eest võitleb. 

Koos sellel aastal koondiseukse jalaga lahti löönud Metsaga on tegu väga võimsa keskkaitsepaariga, kes vastaste ründajatele väga palju sõnaõigust ei jäta. Kiirus pole mehel enam küll see, aga õhus on tegu endiselt erakordselt võimsa mehega.

Eriti suur hirm on ta Narva Transile. Kokku on mees löönud sel aastal neli väravat, aga koguni kolm on neist läinud piirilinna meeste võrku. 

Eelmiste aastate parimad vanameistrid:

20131. Andrei Kalimullin 2. Konstantin Nahk 3. Stanislav Kitto
2012
: 1. Sergei Terehhov, 2. Kristen Viikmäe, 3. Urmas Rooba
20111. Teet Allas, 2. Martin Kaalma, 3. Marius Bezykornovas
20101. Konstantin Nahk, 2. Sergei Terehhov, 3. Andrei Kalimullin
20091. Konstantin Nahk, 2. Aleksei Naumov, 3. Dmitri Skiperski
20081. Marek Lemsalu, 2. Sergei Terehhov, 3. Konstantin Nahk
20071. Toomas Tohver, 2. Dmitri Lipartov, 3. Marek Lemsalu

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (5)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

EUROOPA TIPUS
EESTI KLUBID VÕÕRSIL
TÄHTSAT
DMITRIJEVI KARJÄÄR
Dmitrijevi karjäär: Maardult võetud preemiad, väike sõda Uralis, sünnipäeva varjutanud debüüt
VÄLISMAA
BRASIILIA TRAGÖÖDIAST
Sambariigi kurvameelne pale: maja, mida ei pidanud olema, ja nüüd polegi
LUGEMIST
Kui sõnadega ei oska: Eesti kaklusklubisse on püütud tõmmata nii vastaseid kui ka kohtunikke
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Tamm tabeliliidri vastu debüüti ei tee
EESTLASED VÕÕRSIL
Tamm tabeliliidri vastu debüüti ei tee (0)
 
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused toimuvad kahe hooaja vahel Eesti meistriliga klubides.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee näitab algaval hooajal otsepilti kokku üle 100 mängust nii Premium liigas, Esiliigas, naiste Balti liigas kui ka mujal. Püsi lainel!

SOCCERNET.EE - NÜÜD KA IPHONE'ILE!

Kui omad iOS-il põhinevat nutitelefoni, on sul nüüd võimalik kasutada Soccernet.ee pakutavat kogu ulatuses - tiri omale siit alla verivärske mobiiliäpp!

Androidi äpp ei ole samuti kuskile kadunud - kui Sinu telefonis veel ei ole, saad selle tirida Play Store'ist.

Jalgpall luubi all ja sinu taskus!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK