Meistriliiga parimad noored ja vanameistrid 2014 (5)

Škinjov esiplaanil, Tauts tagaplaanl. Foto: Imre PühvelKui läinud kahel hooajal valitses meistriliigas korralik noortepõud, siis sel aastal on pead tõstnud mitmed 1996. aasta noored ning üks suur talent on sündinud koguni 1997. aastal.

Mäletatavasti jäi tunamullu noormängijate valik nii kesiseks, et Soccernet.ee ülevaade pidigi piirduma viie asemel vaid kolme nimega. Väga rõõmsad polnud seisud ka eelmine aasta, aga tänavu on koguni neli noort viiest oma meeskonnas kandmas põhiraskust ja viies mees mängib lihtsalt liiga tugevate kaaslastega samal positsioonil, kuid on juba eurokogemusega.

Vanameistritegi seas puhuvad uued tuuled - kui tavaliselt on seal uusi nimesid vähe, siis sedapuhku on vaid üks nimi selline, mis on seal ka varasemalt figureerinud.

Kõige tublimad on jätkuvalt olnud Infoneti mehed, kui eelmisel aastal oli neid koguni viis, siis tänavu on neid kolm, aga kaks meest jäid napilt ukse taha. 

Parimate noorte valikusse kuuluvad sel aastal 1996. aastal ja hiljem sündinud mängijad, vanameistrite alla liigituvad 1981. aastal ja varem sündinud mängumehed.

REKLAAM

Parimad noormängijad (tähestikulises järjekorras):

Foto: Gertrud AlatareMatvei Igonen
Klubi
: FC Infonet
Positsioon: Väravavaht
Sünniaeg: 02.10.1996 (18)
Senine hooaeg
29 mängu (29 põhis); 34 (3 penaltist); 11.

Imelik on teda enam noormängijaks pidada, sest mees mängib juba kolmandat aastat Infoneti väravasuul ja teist aastat meistriliigas. Aga tegelikult on ta kõigest 18-aastane, samas kui teha selliseid tõrjeid nagu tema, siis vanus suurt rolli ei mängi.

Uues valiktsüklis ei ole enam U-21 koondise väravasuul ees Marko Meeritsat ning võib arvata, et kuu aja eest 18-aastaseks saanud Igonen on üks suurimaid soosikuid tema kohale.

Kui juba koondiste peale jutt läks, siis ei pruugi enam kaua minna, kuni mees ka A-koondises esimese(d) mängu(d) kirja saab ja ehk vanemate kolleegide lõpetamise korral sinna ka pikemaks ajaks kanda kinnitab.

Foto: Gertrud AlatareSvjatoslav Jakovlev
Klubi
: Narva Trans
Positsioon: Ründav poolkaitsja
Sünniaeg: 24.04.1996 (18)
Senine hooaeg
14 mängu (14 põhis); 4 (0 penaltist); 30.

Levadia ja Jõhvi Lokomotivi kaudu Narva Transi jõudnud Jakovlev domineeris U-17 klassi koos Frank Liivakuga. Napoli noortemeeskonnas palliv Liivak on A-koondises oma debüüdi kirja saanud, aga Jakovlevgi ei ole papist poiss ja paneb hästi noortekoondistes.

Väljakul väga liikuva ning hea tehnikaga silma paistnud noormees mängib enamasti äärel, aga teda võib kasutada ka number kümne koha peal. Küllaltki õnnetus Transis tegi ta ka korralikult skoori, lõi värava pea igas kolmandas mängus.

Suhtumine on tal igatahes korras ning nii edasi mängides võib see mängumees järgnevatel aastatel juba mõnes tegijamas kategoorias nomineeritud saada.

Foto: Gertrud AlatareHenrik Pürg

Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Keskkaitsja
Sünniaeg: 03.06.1996 (18)
Senine hooaeg
9 mängu (7 põhis); 1 (0 penaltist); 10.

Juulikuus visati Pürg ikka väga-väga sügavale vette. Mees tegi mõne päeva jooksul debüüdi nii meistriliigas kui ka Euroopa liigas Kalju jaoks kõige tähtsamates mängudes. Aga ta ujus välja ja vägagi edukalt.

Peatreener Igor Prins on tuntud seepoolest, et usaldab vanu ja ennast tõestanud tegijaid, noortel on löögile pääseda raskem. See just näitabki, et Pürg on eriti kõva mees, sest alates sellest ajast on ta Premium Liiga väljakutel olnud küllaltki sage külaline.

Kaljus end tõestanud kaitsehiidude kõrval ei ole lihtne löögile pääseda, aga Pürg on seda suutnud ja seda ei saa märkimata jätta.

Foto: Imre PühvelArtjom Škinjov
Klubi
: Narva Trans
Positsioon: Ründaja
Sünniaeg: 30.01.1996 (18)
Senine hooaeg
33 mängu (26 põhis); 5 (0 penaltist); 0; 0.

Sarnaselt Jakovlevile pallib temagi Transis, kus ta peab mõneti "tänama" narvakate ründajateosakonna kehva mehitatust. Kui Aleksandr Jelisejenok lahkus, siis hakkas just tema tipuründaja positsiooni täitma ja täitsa edukalt. 

Škinjov oli küll hooaja jooksul hädas seljavigastusega, kuid sai sellest lõpuks üle. Aasta lõpp oli tal juba päris lubav ning järgmisel hooajal ootaks kindlasti juba konkreetsemat läbimurret.

Siiski lõid just tema koos Jakovleviga Transi väravatest tervelt veerandi. Selles osakonnas ja tervikuna võib Škinjov oma hooajaga kindlasti rahule jääda.

Foto: Rein MurakasRasmus Tauts
Klubi
: Tartu Tammeka
Positsioon: Ääremängija
Sünniaeg: 07.01.1997 (17)
Senine hooaeg
27 mängu (22 põhis); 1 (0 penaltist); 41.

Tauts tegi debüüdi meistriliigas juba eelmisel hooajal, kuid seoses Tammeka probleemide ning meeskonna ridade õhenemisega võis sel aastal temalt suuri tegusid loota.

Peatreener Indrek Koser ongi teda aktiivselt kasutanud ja Tauts pole ootusi petnud - äärel mängides tekitab ta oma võitluslikkuse, kiiruse ja tehnikaga alumise poole meeskondadele paksu peavalu.

Tiitlit jahtivate klubide kaitsjad saavad tema taltsutamisega veel seni hakkama, aga kui tartlane enda füüsise poole vanuse kasvades tugevamaks saab, siis võib see püss kõvasti paukuda.

Eelmiste aastate parimad noormängijad:

2013: 1. Matvei Igonen 2. Rauno Sappinen 3. Mihkel Ainsalu
2012
1. Riido Reiman, 2. Rene Puhke, 3. Aleksandr Volkov
2011
1. Hannes Anier, 2. Karol Mets, 3. Artur Pikk
20101. Marko Meerits, 2. Maksim Podholjuzin, 3. Kaarel Torop 
20091. Joonas Tamm, 2. Andero Pebre, 3. Taavi Viikna
20081. Henri Anier, 2. Martin Tšegodajev, 3. Rauno Alliku
20071. Sergei Zenjov, 2. Christian Kõrtsmik, 3. Igor Morozov
20061. Nikita Andrejev, 2. Sander Puri, 3. Kaimar Saag

Parimad vanameistrid (tähestikulises järjekorras):

Foto: Imre PühvelAndrei Kalimullin
Klubi
: FC Infonet
Positsioon: Keskkaitsja
Sünniaeg: 06.10.1977 (37)
Senine hooaeg
33 mängu (33 põhis); 1 (0 penaltist); 20.

Eelmisel hooajal parima vanameistri tiitli võitnud 37-aastane Kalimullin jätkas ja jätkab oma teisel Infoneti hooajal tuntud headuses. 

Keskkaitsja kohta mõneti lühikest kasvu olev Kalimullin saab tänu kiirusele hästi vastu suurtele ja kohmakamatele ründajatele, kuid samal ajal on ta ka väga võimas.

Infoneti hea hooaja puhul võib teda kindlasti üheks "peasüüdlaseks" pidada - kogemustega on ta mitmeid noori kaaslasi sammukese võrra edasi aidanud ning vabalt võime teda näha siin kategoorias ka järgmisel aastal.

Foto: Gertrud AlatareLiivo Leetma

Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: Keskkaitsja
Sünniaeg: 20.01.1977 (37)
Senine hooaeg
23 mängu (22 põhis); 0 (0 penaltist); 00.

Tegu on siin kategoorias kindlasti suurima üllatusmehega. Tundus juba, et mees hakkab treeneriks, aga siis tuli veel tagasi. Kui ta kevadel ühe mängu Tammeka vastu tegi, siis oli see väga suure kella juures, aga tuli oma 20 tükki veel ning nüüd enam ei kujutagi Kesk-Eesti klubi temata ette.

Poolkaitsja on end Paides ootamatult keskkaitsja positsioonilt avastanud. Võiks isegi öelda, et ta on end lühikese ajaga Linnameeskonna põhikeskkaitsjaks mänginud.

Keha ei tohiks tal kohe kuidagi sellele positsioonile vastata, aga oma kogemuse ja mängutarkusega rehabiliteerib ta kasvu ja mitte kõige parema kiiruse. Värvi tõi ta igatahes koduliigale kõvasti juurde.

Foto: Rein MurakasDeniss Malov
Klubi
: Tallinna Infonet
Positsioon: Paremkaitsja
Sünniaeg: 08.06.1980 (34)
Senine hooaeg
25 mängu (22 põhis); 4 (1 penaltist); 20.

Hooaega alustas Infonetil paremkaitses Aleksander Semahhin ning Malov oli kaitsva poolkaitsja rollis - peagi aga rollid vahetati ja just siis näitas 34-aastane Malov oma tõelist palet.

Vasakul pool on Infonetil Trevor Elhi, kes tõuseb küll rohkem, aga Malovi panust ei saa kindlasti alahinnata ka ründefaasis. Stabiilsuse ja kindluse tõttu saab talle alati kindel olla.

Vaatamata vanusele on tal endiselt säilinud kiirus ja omal äärel ei jää seetõttu kellegi vastu hätta. Kuna vanasti mängis ta kõrgemal, siis on tal ka korralik väravavaist, mida näitavad neli löödud väravat.

Foto: Gertrud AlatareFelipe Nunes
Klubi
: Nõmme Kalju
Positsioon: Ründaja
Sünniaeg: 02.03.1981 (33)
Senine hooaeg
12 mängu (põhis); 9 (0 penaltist); 10.

Mõne aasta eestki siin Kaljus käinud Nunes on tagasi. Tal ei läinud kaua, et end korralikult taas näidata, kui juba mõne nädala pärast suutis ta viimastel minutitel oma koduklubi eest Sillamäe Kalevi vastu võiduvärava lüüa.

Alati atraktiivne mängumees tuli tagasi Eestisse suhteliselt olematu vormiga, aga on end korralikult üles töötanud ja on näha, et aja jooksul on ta muutunud. Mängijatarkust on selgelt juurde tulnud ning suudab nüüd ka kaaslastele paremaid võimalusi luua.

Küll on natuke Nunes ära kadunud suurtes mängudes, aga 12 mänguga üheksa väravat lüüa on ikkagi väga kõva sõna. Suurim trump on tal kiiruslik tehnika, sest ta ei vaja värava löömiseks head läbisöötu, vaid suudab vastastele ka ise ära teha.

Foto: Brit Maria TaelTaavi Rähn
Klubi
: FC Flora
Positsioon: Keskkaitsja
Sünniaeg: 16.05.1981 (33)
Senine hooaeg
32 mängu (31 põhis); 4 (0 penaltist); 50.

Mees oma tuntud headuses. Aastaid koondises ja välismaal mänginud mehena toob ta Florale kõvasti kogemusi juurde ning just tema on üks põhjuseid, miks Flora praegu teisel positsioonil asub ja tiitli eest võitleb. 

Koos sellel aastal koondiseukse jalaga lahti löönud Metsaga on tegu väga võimsa keskkaitsepaariga, kes vastaste ründajatele väga palju sõnaõigust ei jäta. Kiirus pole mehel enam küll see, aga õhus on tegu endiselt erakordselt võimsa mehega.

Eriti suur hirm on ta Narva Transile. Kokku on mees löönud sel aastal neli väravat, aga koguni kolm on neist läinud piirilinna meeste võrku. 

Eelmiste aastate parimad vanameistrid:

20131. Andrei Kalimullin 2. Konstantin Nahk 3. Stanislav Kitto
2012
: 1. Sergei Terehhov, 2. Kristen Viikmäe, 3. Urmas Rooba
20111. Teet Allas, 2. Martin Kaalma, 3. Marius Bezykornovas
20101. Konstantin Nahk, 2. Sergei Terehhov, 3. Andrei Kalimullin
20091. Konstantin Nahk, 2. Aleksei Naumov, 3. Dmitri Skiperski
20081. Marek Lemsalu, 2. Sergei Terehhov, 3. Konstantin Nahk
20071. Toomas Tohver, 2. Dmitri Lipartov, 3. Marek Lemsalu

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kivipallur   •  
(88.196.109.***)
Selle Tammeka Suurepere oleks kah võinud nimekirja lisada
Rasmus   •  
(193.40.12.***)
Suurpere oleks olnud tõsine kandidaat, aga paraku on ta aasta vanem.
karl   •  
(2001:7d0:84c3:e501:1d1.***)
Kus Tiirik on?e
mees   •  
(2001:7d0:8901:3301:dd5.***)
Eelmise aasta noorte esikolmik on kõik 1996 sündinud, kuid 2 neist pole see aasta valikusse mahtunud
metssiga   •  
(2001:7d0:8140:ac01:d41.***)
see et leetma mahub oma vanuses peale võistluspausi keskkaitsjana üldse mingisse parimate valikusse, olgu või vanameistrite oma, ütleb liigataseme kohta kahjuks nii mõndagi. see pole öeldud pahana leetma aadressil.

Sisene
LEVADIA-FLORA
PARIMAD KESKVÄLJAMEHED
Premium liiga parimad poolkaitsjad 2021
LEVADIA-FLORA
MUUTUSED IDARINDEL
Ametlik: Narva Transi asub juhendama nimeka soomlase isa
VÄLISLIIGAD
JUTUD-JUTUD-JUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Levadia tiitlišanss on ca 70 protsenti, aga aasta edukaim võistkond ikkagi Flora
VÄLISMAA PARIMAD
PARIMAD KAITSETALAD
Premium liiga parimad kaitsjad 2021
KOKKUVÕTTED 2021
SILM PEALE!
Vooluga kaasa liikumist armastav Jürgen Henn: mängu ajal olen pulsikellale päris kõrgeid numbreid saanud
HOOAEG LUUBI ALL
Premium liiga enim arenenud mängijad 2021
Premium liiga hooaja enim arenenud mängijate valik sisaldab tänavu läbimurde teinud noori, aga ka mõningaid hiliseid avanejaid, kelle hulgast ühe mehe võiks ristida suisa igaveseks arenejaks.
KOKKUVÕTTED 2021
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
30
25
2
3
81:31
77
2.
Tallinna FC Flora
30
22
7
1
83:20
73
3.
Paide Linnameeskond
31
17
8
6
61:32
59
4.
Nõmme Kalju FC
31
13
6
12
54:39
45
5.
Tallinna JK Legion
31
11
7
13
49:46
40
6.
JK Narva Trans
31
8
6
17
34:61
30
7.
FC Kuressaare
30
10
4
16
39:47
34
8.
Viljandi JK Tulevik
30
9
3
18
39:62
30
9.
Tartu JK Tammeka
30
7
4
19
34:72
25
10.
Pärnu JK Vaprus
30
5
3
22
24:88
18
HOOAEG LUUBI ALL

Loe Soccernet.ee põhjalikke Premium liiga hooaja kokkuvõtteid!

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
77
Tallinna FC Flora
73
Paide Linnameeskond
59
Nõmme Kalju FC
45
Tallinna JK Legion
40
JK Narva Trans
30
FC Kuressaare
34
Viljandi JK Tulevik
30
Tartu JK Tammeka
25
Pärnu JK Vaprus
18
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK