Meistriliiga parimad ründajad 2011 (12)

Rekordimees Aleksandrs Cekulajevs. Foto: Märt VassiljevMeistriliiga tänavuse hooaja ründajatest rääkides on peamiseks teemaks Aleksandrs Cekulajevsi väravarekord. Lätlane on jõudnud sihile kaks korda rohkem kui ükski teine väravakütt.

Ründajate rivistamine paremuse järjekorda on statistika põhjal kõige lihtsam, kuigi hea edurivimehe tunnuseks ei ole ainult löödud väravate hulk. Ometi on see väga olulisel kohal ja nii tuleb Cekulajevsit lugeda selles kategoorias ilma kahtluseta favoriidiks.

Resultatiivsus annab võimaluse ka väga hästi silma paista ja nii on suur osa väravakuningatest üsna kiiresti Eestimaa tolmu jalgelt pühkinud. Tõenäoliselt on seda tegemas ka Cekulajevs ning võimalik, et veel nii mõnigi käesolevasse valikusse mahtunud mees.

Eelmisel hooajal superhoogu näidanud Sander Post valiti Soccerneti külastajate poolt terve Meistriliiga parimaks mängijaks ning siirdus tänavu kevadel Norra kõrgliigasse.

Meistriliiga parimad ründajad 2011:

REKLAAM

Foto: Catherine KõrtsmikHenri Anier
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Ründaja
Vanus: 20
Senine hooaeg: 31 mängu (27 põhikoosseisus), 20 väravat, 5 kollast ja 1 punane kaart

Vanem Anier oli sel hooajal Flora ainus stabiilne väravakütt ning kandis peamist ründeraskust terve aasta vältel. 20-aastaselt on ta juba Eesti meisterklubi esiründaja, omab kogemusi välismaalt, mängib tähtsat rolli noortekoondises ning sai tuleristsed ka põhikoondises.

Henri Anieri plussideks on kaitse pidev survestmine, küllaltki hea kohavalik ja realiseerimine. Ka üldine mängulugemine on kogemuste varal paranenud ning luudele kasvanud liha on toonud juurde tipuründajale vajalikku võimsust.

Kõrgete pallide kättesaamine tugevate keskkaitsjate vahel on siiski endiselt probleemiks. Võimsust ei ole veel nii palju, et koht kindlalt enda käes hoida ja pall päris maha võtta.

Foto: Märt VassiljevAleksandrs Cekulajevs
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Ründaja
Vanus: 26
Senine hooaeg: 34 mängu (34 põhikoosseisus), 45 väravat (neist 5 penaltist) ja 2 kollast kaarti

Islandi kolmandast liigast saabunud Läti ründaja leidis Narvas uskumatult kiiresti sellise rolli ja koostöö kaaslastega, mis lubas tal purustada kuus aastat püsinud Tarmo Neemelo väravarekordi.

45 väravast koguni 18 lõi ta küll Lasnamäe Ajaxile, kuid samas kurvastas viie väravaga ka Nõmme Kaljut. Järgmisel laupäeval avaneb Sillamäe Kalevi vastu võimalus veelgi tippmarki nihutada ning pärast seda jätab ta ilmselt Transiga hüvasti, sest ringlevad juba kuuldused mitmete kõrgemal tasemel välisklubide huvist.

Cekulajevsi edu esmaseks saladuseks on väravavaist ja võimaluste realiseerimine, aga ka õigeaegne avanemine söötudele ja enese kiiresti löögile mängimine.

Foto: Rein MurakasArtjom Dmitrijev
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Ründaja
Vanus: 22
Senine hooaeg: 10 mängu (9 põhikoosseisus), 9 väravat ja 2 kollast kaarti

Eelmisel aastal Levadias suhteliselt varju jäänud endine Eesti noortekoondislane veetis tänavuse hooaja esimese poole Leedus ning siirdus suvel Sillamäele väga heas vormis.

Dmitrijev tõusis Kalevis otsekohe põhimeheks ning tänas usalduse eest mitmete väravatega. Tõsi, tippklubide vastu ta sihile ei jõudnud, aga Sillamäest ei olnudki hooaja teises pooles esinelikule vastast. Palju mänge jäi tal vahele ka teises liigas duublit esindades teenitud rumala punase kaardi tõttu.

Ta on suhteliselt pikakasvuline korraliku tehnika ja kohvalikuga ründaja, kes on varemalt mänginud ka keskpoolkaitses. Lõpetab olukordi efektiivselt, näeb hästi väljakut ja mängib korraliku söödutehnikaga ka teisi löögile.

Foto: Hanna OdrasVitali Leitan
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Ründaja/vasakäär
Vanus: 32
Senine hooaeg: 28 mängu (28 põhikoosseisus), 20 väravat (neist 1 penaltist) ja 3 kollast kaarti

Levadia läbi aegade parim väravakütt pidi sel hooajal kohanduma uue rolliga, vahetades ründejõudude puudusel vasaku ääre tipuründaja koha vastu.

Hooaja eel loodeti palju noortelt ründajatelt Artur Rättelilt ja Nikita Koljajevilt, aga ikka ja jälle pidi just Leitan meeskonna kastanid tulest välja tooma. Väravaid koguneski paras hulk, kuid alternatiivide puudus jättis tema vigastuse ja alavormi ajal edurivisse suure tühimiku.

Leitanil on piisavalt kogemusi, kiirust ja võimsust, et ka puhta ründaja koht välja mängida. Naturaalse äärena särab ta üksühele ettevõtmiste ja läbijooksudega, harrastamata samas kuigi palju palli hoidmist ja pöördelt lööke.

Foto: Gertrud AlatareTarmo Neemelo
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Ründaja
Vanus: 29
Senine hooaeg: 31 mängu (28 põhikoosseisus), 22 väravat, 3 kollast ja 1 punane kaart

Hooaja eel Florasse siirdumisele lähedal olnud, kuid lõpuks Kalju kasuks otsustanud Neemelo leidis koostöös Kristen Viikmäega uue hoo. Väravaid kogunes küll vaid veidi rohkem kui mullu Levadias, aga tema roll meeskonna mängupildis on väga oluline.

2005. aasta valitseja ei pääsenud eelmisel hooajal Soccerneti külastajate hääletusel isegi sümboolse koosseisu varupingile, aga Eesti liigas teist sellisel tasemel targetman'i ei leidu.

Pallide omaksvõtt ja surve all edasisöötmine on eeskujulikul tasemel ning kui ümberringi on samuti ründava suunitlusega mängijad, siis avab see palju võimalusi. Rääkimata sellest, et ta võib end alati ka ise löögile pöörata ja valitseb teist korrust.

Foto: Rein MurakasAlbert Prosa
Klubi: Tartu Tammeka
Positsioon: Ründaja
Vanus: 21
Senine hooaeg: 32 mängu (32 põhikoosseisus), 18 väravat ja 5 kollast kaarti

Tammeka ründehing lisab iga hooajaga oma kontole üha rohkem väravaid ning arvestades meeskonna tänavust kesist esinemist on selline resultatiivsus väga muljetavaldav. Huvitava faktina on tema 18 väravast koguni 14 olnud mängu esimeseks tabamuseks. Sellest rohkem on suutnud vaid Cekulajevs (15).

Selgelt on paranenud Prosa füüsiline pool, sel aastal keegi teda enam naljalt ära ei lükanud. Roll noortekoondises on muutunud tähtsamaks ning sarnaselt Anieriga sai temagi kirja juba esimesed A-koondise mängud. Käidud on ka välismaal testimas.

Palli katmine ja hoidmine ning söödutehnika on kindlasti Prosa plusside hulgas. Lisaks muidugi kohavalik, peagamäng, olukordade lahendamine ja viimane puude. Oleks üllatav, kui ta veel ka tuleval hooajal Tartus jätkaks.

Foto: Rein MurakasMartti Pukk
Klubi: FC Kuressaare
Positsioon: Ründaja/paremäär
Vanus: 34
Senine hooaeg: 33 mängu (33 põhikoosseisus), 8 väravat (neist 1 penaltist)

Kuressaare hiidlasest kapten võttis üle lahkunud Dmitri Skiperski rolli, juhtides oma kogemustega noore meeskonna ründemängu ja tehes enda resultatiivseima Meistriliiga hooaja pärast 2005. aastat.

Väravaid on hakanud sadama seoses sellega, et kui eelmistel hooaegadel ja ka tänavuse aasta alguses tegutses ta enamjaolt äärel, siis nüüd naasis mees tippu.

Pukk on Kuressaare vaieldamatu liider nii väravalöömise kui ka muu poolest. Tema kõige tugevam külg on võitlejahing, millega ta sütitab ka kaaslaseid, võideldes alati vea piiril ja viimase hingetõmbeni. Selle parimaks näiteks on Ajaxi vastu minutitel 82-88 sündinud kübaratrikk, mis pööras 2:3 kaotusseisu 5:3 võiduks.

Foto: Catherine KõrtsmikTiit Tikenberg
Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: Ründaja
Vanus: 28
Senine hooaeg: 29 mängu (27 põhikoosseisus), 9 väravat (neist 3 penaltist) ja 4 kollast kaarti

Tikenberg sai tänavu hakkama samaga, mis 2008. aastal Tallinna Kalevis - aitas aasta suurimal üllatajal ründeliidrina tugeva hooaja teha. Eelneva kahe aasta jooksul tegi ta Meistriliiga tasemel kaasa vaid pool hooaega, aga klass ei ole kuhugi kadunud.

Hooaja alguses ei olnud vorm midagi hiilgavat, kuid mida aeg edasi, seda paremaks on ta muutunud. Paide jaoks on Tikenberg asendamatu, sest ta on sisuliselt meeskonna ainus naturaalne tasemel ründaja.

Üheksast väravast kuus on löödud Ajaxile, aga Paide rünnak seisab ikkagi suures osas tema peal. Korraliku tehnika ja pallivaldamisega suudab ta hõlpsalt vastastest mööduda ja end löögile mängida.

Foto: Hanna OdrasJanar Toomet
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Ründaja/ääreründaja
Vanus: 22
Senine hooaeg: 19 mängu (17 põhikoosseisus), 7 väravat (neist 2 penaltist) ja 1 kollane kaart

Varakult Flora-süsteemis esilekerkinud Toometi karjäär on sarnane nii mõnegi teise noorega, kelle ego Flora treenerite kõrvale ei mahu. Teismelisena Flora põhimeeskonna orbiidile kerkinud mees ei suutnud ennast Viljandist kaugemale võidelda ja seega oli süsteemist lahkumine igati loogiline samm karjääris.

Ka Viljandis üsna raamidesse surutud Toomet avanes just Levadias, kus ta ründaja positsioonile nihutati. Vahetult euromängude eel edutati ta esindusvõistkonda ning koos minutite ja väravatega tuli ka enesekindlus ja nüüdseks on ta seal juba kindel põhimees.

Tema tugevusteks on plahvatuslik kiirus ja korralik löök, korralik tehnika võimaldab ka kaitsjaid üksühele ette võtta. Mängustiililt meenutab ta veidi kahejalgset Tarmo Kinki, kuid tehniliselt pole ta siiski päris sellisel tasemel.

Foto: Gertrud AlatareKristen Viikmäe
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Ründaja/ääreründaja
Vanus: 32
Senine hooaeg: 32 mängu (30 põhikoosseisus), 16 väravat ja 2 kollast kaarti

Koondise tasemel on fännid Viikmäed küll päris palju kritiseerinud, aga Eesti tasemele jagub tal kvaliteeti rohkem kui küllalt ka praegu. Hooaega alustas ta jõulise äärena, kuid üsna pea nihutati ta ette, kus moodustus koos Neemeloga õlitatult töötav kogenud ründepaar.

Hetkel on Viikmäe kõige tugevamaks küljeks kogemustepagasil põhinev mängulugemine ja situatsioonide kiire hindamine. Väga korralik tehnika ja kiire löök ka ebastandardsetest positsioonidest ei kao aastatega kuhugi.

Vaatamata vanusele on tal endiselt ka korralik kiirus. Lisaks on ta piisavalt pikk ja jõuline, et teisel korrusel ennast maksma panna.

Parimad väravakütid:

45 Aleksandrs Cekulajevs (Trans)
22 Tarmo Neemelo (Kalju)
20 Henri Anier (Flora); Vitali Leitan (Levadia)
18 Albert Prosa (Tammeka)
16 Maksim Gruznov (Trans); Kristen Viikmäe (Kalju)
15 Jüri Jevdokimov (Kalju)
14 Aleksei Aleksejev (Kalev)
13 Marius Bezykornovas (Trans)

Väravad 90 mänguminuti kohta:

1,38 Aleksandrs Cekulajevs (Trans)
1,16 Maksim Gruznov (Trans)
1,07 Aleksei Aleksejev (Kalev)
0,96 Artjom Dmitrijev (Kalev)
0,87 Zakaria Beglarišvili (Flora)
0,78 Tarmo Neemelo (Kalju)
0,78 Gediminas Kruša (Kalev)
0,77 Vitali Leitan (Levadia)
0,76 Henri Anier (Flora)
0,74 Trevor Elhi (Levadia)

Kübaratrikid:

6 Aleksandrs Cekulajevs (Trans)
2 Aleksei Aleksejev (Kalev); Henri Anier (Flora); Artjom Dmitrijev (Kalev); Maksim Gruznov (Trans); Vitali Leitan (Levadia)
1 Zakaria Beglarišvili (Flora), Trevor Elhi (Levadia); Tarmo Neemelo (Kalju); Aleksandr Nikulin (Kalev); Martti Pukk (Kuressaare); Tiit Tikenberg (Paide); Janar Toomet (Levadia)

Väravad esineliku klubide vastu:

6 Aleksandrs Cekulajevs (Trans)
5 Henri Anier (Flora); Tarmo Neemelo (Kalju)
4 Jüri Jevdokimov (Kalju); Valeri Minkenen (Flora); Albert Prosa (Tammeka); Kristen Viikmäe (Kalju)
3 Igor Subbotin (Levadia)

Eelmiste aastate Meistriliiga parimad ründajad:

2010: 1. Sander Post, 2. Jüri Jevdokimov, 3. Rauno Alliku
2009: 1. Vitali Gussev, 2. Nikita Andrejev, 3. Vjatšeslav Zahovaiko
2008: 1. Ingemar Teever, 2. Tarmo Kink, 3. Sander Post
2007: 1. Indrek Zelinski, 2. Tarmo Kink, 3. Dmitri Lipartov
2006: 1. Nikita Andrejev, 2. Maksim Gruznov, 3. Vjatšeslav Zahovaiko
2005: 1. Tarmo Neemelo, 2. Ingemar Teever

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

rony   •  
(46.131.109.***)
1. Prosa
2. Cekulajevs
3. Anier
:)   •  
(58.164.237.***)
hea rony, nalja peab oskama teha.
Mällar   •  
(62.65.238.***)
No taaskord...Mida kuradit see Toomet siin töllab?
LevadiaFan   •  
(89.235.237.***)
1.Leitan
2.Toomet
3.Cekulajevs
Englishman   •  
(88.196.241.***)
1. Prosa
2. Toomet
3. Neemelo
mällramehele   •  
(85.253.89.***)
Toometit esikolmikusse ei pakuks, aga tema kuulumine tabelisse on igati õigustatud.
Kalle   •  
(217.159.178.***)
Esimese hooga pakuks, et 1. Cekulajevs 2. Prosa 3. Anier
omg   •  
(82.131.99.***)
1. Cekulajevs
2. Neemelo
3. Prosa
hehhe   •  
(82.131.94.***)
siin ei saa muud variantigi olla - Cekulajevs
Lihtsaelu Anni   •  
(62.65.225.***)
Kuulge, ründajatega on lihtne... Hooaja lõpuks on mõõdupuuks löödud väravad mis panevad ka paika pingerea. LIHTNE!
joosep2   •  
(82.131.37.***)
Prosa,Tikenberg, Neemelo
jass   •  
(82.131.36.***)
1.Prosa 2.Tikenberg 3.Neemelo

Sisene
LIVE: Brasiilia küpsetas Šveitsi läbi ja astus grupist edasi  (kell 21 Portugal - Uruguay)
MM TÄIES HOOS
Pikk ette (ja MM-ile) | Eesti tippvilemees Tohver: etteastet mõjutab see, kui kardad teha otsuseid. Kohtunikud on oma otsuste orjad
MM-I KAHEKSAS PÄEV
Memo | Suures duellis möllasid vahetusründajad. Viik sobis hetkel mõlemale
MM TÄIES HOOS
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUMÄNG
PÕNEVAT LUGEMIST
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | UEFA saab muusikaga palju paremini hakkama kui FIFA
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
31
4
1
94:21
97
2.
Tallinna FCI Levadia
36
24
7
5
74:25
79
3.
Paide Linnameeskond
36
19
8
9
84:37
65
4.
Nõmme Kalju FC
36
19
8
9
59:30
65
5.
FC Kuressaare
36
13
11
12
49:51
50
6.
Tartu JK Tammeka
36
10
9
17
38:57
39
7.
JK Narva Trans
36
10
8
18
43:58
38
8.
JK Tallinna Kalev
36
10
5
21
42:92
35
9.
Tallinna JK Legion
36
6
8
22
34:82
22
10.
Pärnu JK Vaprus
36
3
2
31
32:96
11
https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11