Meistriliigas pannakse pall pärast ligi kahenädalast vaheaega taas mängu. 26. vooru kohtumistes on vastamisi Merkuur - Trans, Levadia - Valga, TVMK - Tulevik ning Flora - Lootus.
Laupäev, 16. oktoober
JK Merkuur Tartu - JK Trans Narva
kell 14:00, Tartu Tamme staadion
Mängu peakohtunik on Sten Kaldma ning abikohtunikud Hannes Reinvald ja Eduard Rõov. JK Merkuurill ei saa mängukeelu tõttu kaasa teha Siksten Kasimir ning JK Transil Oleg Kurotkin.
Hooaja lõpus on raske leida motivatsiooni, aga peame tõestama, et oleme meeskond, kel on uhkust ja perspektiivi, sõnas JK Merkuuri peatreener Sergei Zamogilnõi. JK Merkuuri mängijaid keeldusid kommentaaridest.
Oma arvamust eelseisva mängu kohta ei soovinud öelda ka JK Transi peatreener Valeri Bondarenko. Kaitsja Aleksei Jagudin tõdes, et JK Merkuur sai sel hooajal JK Transi jaoks ootamatult keeruliseks vastaseks. Praegu on meil omavahelised mängud viigis. Kes võidab, näitab homne mäng, ütles ta.
Huvitavaid fakte:
Merkuuri ja Transi tänavune esimene omavaheline mäng tõi hooaja esimese suurema üllatuse, kui tartlased viisid 3. voorus Narvast minema kolm punkti, alistades Transi 2:1. Sergei Kazakov viis küll kodumeeskonna 34. minutil juhtima, ent poolaja viimasel minutil Dmitri Fjodorov viigistas ning 62. minutil lõi Merkuuri venelasest poolkaitsja Dmitri Jakovlev võiduvärava. 37. minutil ei realiseerinud Transi poolel penaltit Stanislav Kitto.
8. voorus juhtus vastupidine Trans sai võõrsil võidu, tulemusega 2:0. Narvalaste väravad lõid kohtumise esimesel veerandtunnil Aleksandr Kulik (6) ja Sergei Kazakov (13). Merkuur lõpetas mängu üheksakesi, sest 64. minutil eemaldas kohtunik Margus Kotter Dmitri Jakovlevi ning kümme minutit hiljem väravavaht Sergei Lepmetsa. Viimase veerandtunni kaitses Merkuuri väravat abitreener/poolkaitsja Ivan OKonnel-Bronin.
Et kohtumiste seis tänavu viigis oleks, siis poolitati kolmandas omavahelises mängus Narvas punktid tulemusega 2:2. Väravad lõid Aleksandr Kulatenko (36) ja Oleg Gorjatov (90+4) ning Anton Sereda (23) ja Vaagn Arutjunjuan (74pen). Juba teist korda sel hooajal ei realiseerinud Trans Merkuuri vastu penaltit, 88. minutil oli ebatäpne Gorjatov. Teist korda järjest aga lõpetas Merkuur kohtumise narvalaste vastu üheksakesi, sest jälle näitas Margus Kotter punast kaarti kahele tartlasele Vaagn Arutjunjanile (87) ja Nikolai Lõsanovile (90+2).
Meistriliigas on need kaks meeskonda kohtunud vaid seitse korda, statistika laupäevase kodumeeskonna poolt vaadatuna on järgmine: 7=2+1+4, väravate vahe 5:24. Kolm korda on kohtutud ka Eesti karikavõistlustel, ent siin on edu alati Transi saatnud: 3:0, 3:2 ja 7:2.
Omavaheliste mängude väravaküttide juures tasub märkida, et Maksim Gruznov on küll edukaim 5 väravaga, ent kõik need on löödud ühes mängus 31. juulil 1993, kui registreeriti Merkuuri meistriliiga ajaloo suurim kaotus. Mängimise lõpetanud Sergei Zamorski on samuti Transi kasuks löönud 5 väravat. Tartlastel pole üle ühe värava keegi löönud.
Merkuur on võiduta juba seitsmes järjestikuses mängus. Ehk kui jagada hooaeg hetkel tinglikult kolmeks, siis esimese 9mängulise kolmandiku järel oli Merkuuril 7 punkti, järgmise 9 kohtumisest koguti 19 ning viimasest seitsmest ollakse saadud vaid 3 punkti!
Kaotus eelmises voorus Valgale tähendas, et Merkuur on meistriliiga ajaloos endiselt kogunud 57 punkti ja on vaid väikse sammu kaugusel, et tihedas Tartu-siseses edetabelis tõusta linna kõigi aegade edukaimaks klubiks. Nimelt on Tartu Olümpial Eesti maratontabelis 58 ja Tartu DAGil (end. Kalev ja Esdag) samuti 57 punkti.
Vastupidiselt Merkuurile on Trans suurepärases hoos selja taga on kaheksamänguline kaotuseta seeria, millega lähenetakse juba klubirekordile, sest 2000. aastal suudeti püsida 10 mängu järjest kaotuseta. Lisaks ollakse võidetud neli kohtumist järjest ning kolmes viimases neist pole oma väravasse palli lastud.
Transi väravavaht Sergei Ussoltsev on hetkel hoidnud oma värava puhtana 351 minutit, olles seega vaid 26 minuti kaugusel Transi rekordist, mis kuulub 377 minutiga Levani Parthidzele.
Võit Merkuuri üle tähendaks Transile meistriliiga ajaloo 150. võitu. Enam võite on kirjas vaid Floral ja TVMK-l.
FC Levadia Tallinn - FC Valga
kell 14:00, Kadrioru staadion
Kohtunikebrigaad mängul on Kristo Tohver, Dmitri Vinogradov ja Valeri Vinogradov. FC Levadial peab kohtumise vahele jätma Vitoldas Čepauskas ning FC Valgal Magnus Martinson.
FC Levadia abitreener Igor Prins sõnas, et tema meeskond vajab meistritiitli poole liikumiseks mängust kolme võidupunkti. Tegelikult tahame võita kõik kolm eelseisvat kohtumist FC Valga, JK Tuleviku ja FC Floraga ning lõpetada hooaeg soliidselt. See võib tunduda kummaline, kuid loen mänge FC Valga ja JK Tulevikuga isegi raskemateks kui viimase vooru heitlust FC Floraga. Nimelt võivad FC Valga ja JK Tulevik mängida pingevabalt, kuna kummalgi noore koosseisuga meeskonnal pole enam midagi kaotada ja nad võivad olla äärmiselt ebamugavad vastased. FC Flora jaoks on veel hõbemedal õhus ja olukord võib kujuneda selliseks, et nad vajavad viimases voorus võitu rohkem kui meie. See aga muudaks mängu avatumaks, arutles FC Levadia abitreener.
FC Valga vastu peame vastasele oma mängu peale suruma, rohkem häid väravavõimalusi looma ja need realiseerima, samas tuleb vältida rumalaid hoiatuskaarte. Kõik vajalikud mängijad, välja arvatud Vitoldas Čepauskas ja Aleksandr Dmitrijev, teevad kaasa, ka duubelmeeskonna mängijad Miroslav Rõkevit ja Anton Aristov näitasid ennast esinduskoosseisus äärmiselt heast küljest, rääkis Prins.
Ründaja Ats Purje soovib eelseisvast mängust võitu. Meistritiitel ei ole veel käes ning need kolm punkti tuleb võtta. Loodame näidata ilusat jalgpalli, lüüa palju väravaid ning hoida oma värav puhtana, sõnas ta.
Me võtame seda mängu nagu igat eelnevatki, meie jaoks midagi uut ei ole, lausus FC Valga peatreener Ivo Lehtmets. Teame, kuidas Levadia mängib, samuti, kuidas nende vastu mängida. Oleneb, kuidas suudame seda teostada.
Kaitsja Alo Dupikov: Anname endast kõik, et Levadial ei tuleks võit kergelt. Proovime osutada kõva vastupanu.
Huvitavaid fakte:
Levadia ja Valga tänavune esimene kohtumine andis suureskoorilise 5:1 (2:1) võidu tallinlastele. Levadia poolt lõid väravad Eduard Ratnikov (10), Aleksandr Dmitrijev (25), Vitali Leitan (47), Ats Purje (76) ja Vladimir Voskoboinikov (88), Valga 1:1 viigivärava esimesel poolajal lõi Martin Vunk penaltist (18).
Teises kohtumises seekord Kadrioru staadionil oli Levadia ülekaal pisut väiksem. 3:0 võidu vormistasid Maksim Rõtkov (42), Marius Dovydenas (50) ja Konstantin Vassiljev (86).
21. voorus vähenes Levadia edu veelgi võit saadi tulemusega 4:2, kusjuures Valgast sai Flora järel teine meeskond sel hooajal, kes liigamängus Levadia võrku kaks palli saatis. Valgalaste väravad lõid Janar Tükk (32) ja Andrei Antonov (52), Levadial Dovydenas (3), Argo Arbeiter (14), Vassiljev (45) ja Konstantin Nahk (67pen).
Levadia on Valga vastu endiselt kaotuseta: 11=9+2+0, väravate vahe 41:3.
Võõrsil pole Valga Levadiale veel ühtegi väravat suutnud lüüa, ent samas on kaks senist viiki saadud just Levadia koduplatsil mängides.
Toomas Krõm kurvastas Valgat 2000. aastal koguni 8 väravaga, tänastest palluritest sobib Valga vastu mäng aga Ats Purjele ja Vladimir Telnokovile (mõlema arvel 4 väravat).
Valga on vaid ühe punkti kaugusel klubi ühe hooaja punktirekordist. Mullu kogutud 17 punkti ületamiseks on aga vaja kohtumistest Levadia, Transi ja Tuleviku vastu koguda vähemalt kaks punkti.
Eelmises voorus sündis juba kaks Valga rekordit, kui klubi jõudis 27 löödud väravani ning Martin Vunk esines Valga särgis 50. korda.
Levadia kordas aga eelmises voorus 1999. aastast enda nimel olevat meistriliiga ühe hooaja nullimängude rekordit hoides 16. korda värava puhtana. Kolm vooru on klubil aega püstitada uus rekord.
Artur Kotenkole oli aga eelmise vooru nullimäng selle hooaja 13. Temalgi on väike võimalus püüda rekordiomanikke Algimantas Briaunyst (1994/95) ja Martin Kaalmat (2002), kes mõlemad hoidsid ühel hooajal värava puhtana 15 korda.
Platsilepääsu korral mängib Levadia poolkaitsja Mati Pari oma 200. meistriliiga kohtumise.
Pühapäev, 17. oktoober
FC TVMK Tallinn - JK Tulevik Viljandi
kell 14:00, Kadrioru staadion
Mängu peakohtunik on Ain Karutoom ning abikohtunikud Rein Pajunurm ja Tiit Kivisild. FC TVMK-l on mängukeelu all Egidijus Juka, JK Tulevikul mängukeeluga mängijaid ei ole.
Viimane mäng Viljandis jäi vaatamata suurele ülekaalule viiki, meenutas FC TVMK peatreener Sergei Ratnikov. Nüüd tuleb see viga parandada ja mäng võita. Muret teevad mängijate vigastused, mis sunnivad koosseisuga kombineerima.
Mängijate poolelt kommentaari andnud Eduard Sarajev tõdes, et eelmisel korral ei saadud palli kolmelt meetrilt sisse. See häbiplekk tuleb maha pühkida ja pallid võrku lüüa, ütles Sarajev.
Mängud TVMK-ga on alati huvitavad olnud, püüame seegi kord vastu hakata, sõnas JK Tuleviku peatreener Aivar Lillevere. Väravavaht Pavel Londak lisas: TVMK tahab loomulikult võita teist kohta. Kindlasti mängivad nad pühapäeval agressiivset jalgpalli. Peame mängima kaitseliinis väga hästi ning nõelama kontrarünnakutega.
Huvitavaid fakte:
3. voorus sel hooajal esmakordselt peetud mängus alistas TVMK 4. aprillil Tuleviku 3:0, väravad lõid Indro Olumets (16), Denis Malov (20) ja Tarmo Neemelo (87).
8. vooru mäng tõi TVMK-le 3:1 võidu, kusjuures juba avapoolajal asuti 3:0 eduseisu. Väravate autorid olid Ingemar Teever (5), Egidijus Juka (26pen) ja Denis Malov (31). Tuleviku auvärava lõi 59. minutil Enver Jääger.
Kolmandas tänavuses omavahelises kohtumises õnnestus mulkidel aga välja mängida 1:1 viik. Tulevik asus kodus isegi Dmitri Ustritski (18) väravast 1:0 eduseisu, ent kümme minutit hiljem Denis Malov viigistas.
TVMK ja Tulevik on seni meistriliigas kohtunud 32 korda ning statistika pühapäevase kodumeeskonna poolt vaadatuna on järgmine: 32=14+10+8, väravate vahe 67:40.
Kodus kaotas TVMK viimati Tulevikule 2002. aastal, siis kummalise tulemusega 6:3. Samas on koduväljakul kirjas ka kaks 8:1 võitu (1992/93 ja 2003), ent ka 4:0 kaotus (1999).
Omavaheliste mängude täpseim väravakütt on Andrei Krõlov 12 tabamusega, Ingemar Teeveri arvel on 8, Egidijus Jukal ja Denis Malovil 6 väravat. Malov on seejuures täpne olnud kõigis tänavu peetud kohtumistes. Tuleviku poolelt on täpseimad Dmitri Ustritski 8 ja Vjateslav Zahovaiko 7 väravaga.
TVMK püsib juba kümme mängu kaotuseta, kuid samas pole kolm mängu ka võidurõõmu maitstud. Kolmemänguline viigiseeria pole siiski klubi rekord, see pärineb 1999. aastast ja tookord tehtud viiemänguline viigiseeria tähistab ühtlasi ka Eesti rekordit.
Tuleviku keskkaitsja Jaanus Sirel püstitas eelmises voorus uue klubi rekordi kui läbi aegade enim Tuleviku särki kandnud jalgpallur, kui ta mängis klubi eest 142. korda.
TVMK ründaja Ingemar Teever valmistub tegema oma 75. meistriliiga etteastet.
Tähtis päev on TVMK väravavaht Vitali Teleil, kel täitub mängupäeval 21 eluaastat.
Esmaspäev, 18. oktoober
FC Flora Tallinn - FC Lootus Alutaguse
kell 18:00, A. Le Coq Arena
Kohtunikebrigaad mängul on Margus Kotter, Jaanus Mutli ning Aivar Gutmann. FC Floral peavad kohtumise vahele jätma Teet Allas ja Joel Lindpere, FC Lootusel mängukeeluga mängijaid ei ole.
Meie jaoks väga oluline kohtumine, sest viimasest kolmest mängust on vaja võtta maksimumpunktid, ütles FC Flora peatreener Janno Kivisild. Väravavaht Martin Kaalma sõnul valmistutakse mänguks tõsiselt. Veel on võimalik hõbedat võita! Tahame hästi mängida ja kindlasti võita, lausus ta.
Huvitavaid fakte:
Kolmes eelmises tänavuses omavahelises kohtumises pole Flora Lootusele anssigi andnud, võidud on tallinlastele läinud tulemustega 8:1 ja kaks korda 6:0. Avamängus olid Flora poolel täpsed Aleksander Saharov (19), Tomas Sirevičius (36), Joel Lindpere (37, 56, 78) ja Vjateslav Zahovaiko (63, 84, 90+3). Lootuse lohutusvärava lõi tänaseks Narva Transi siirdunud Anton Semjonov (70).
Teine kohtumine Tallinnas tõi Florale 6:0 võidu ja teistkordselt tegi Lootuse vastu kübaratriki Zahovaiko (35, 43, 68). Ülejäänud kolm väravat lõid Enar Jääger (40), Raio Piiroja (58) ja Martin Reim (90).
Ning kolmandal korda kohtuti Kohtla-Järvel ja et seekord oli Zahovaiko mängukeelus, lõid Flora kuus väravat kuus erinevat pallurit: Aleksander Saharov (1), Marko Kristal (11), Alo Bärengrub (54), Teet Allas (66), Joel Lindpere (80), Jarmo Ahjupera (87). Lisaks jättis Lindpere 37. minutil realiseerimata penalti. Saharovi 12. sekundi värav läks aga annaalidesse kui kõigi aegade kiireim meistriliiga tabamus.
Kokku on Flora Lootusega meistriliigas kohtunud nüüd 15 korda ja vaid ühel puhul punkti loovutanud: 15=14+1+0, väravate vahe 50:3.
Omavaheliste kohtumiste edukaimad väravakütid on Flora poolelt Joel Lindpere 7 ja Vjateslav Zahovaiko 6 väravaga.
Lootus jätkab negatiivsete rekordite püstitamist ning kuigi kaotusenumbrid viimases kolmes voorus pole enam masendavad (0:2, 0:1, 0:3), on siiski tõsiasi, et klubi pole võidurõõmu maitsnud juba 19 järjestikuses kohtumises, on kaotanud viimased 13 mängu ning pole seitsmes viimases kohtumises löönud väravat.
Lisaks on Lootus lähenemas ähvardavalt sisselastud väravate arvestuses ümmargusele numbrile. Hetkel on Alutaguse klubi lasknud endale sel hooajal lüüa 95 väravat. 28-mängulise hooaja tipptulemused pärinevad FC Kuressaarelt, kes hooaegadel 2001 ja 2003 lasi endale lüüa vastavalt 114 ja 121 väravat. Korra on 100 värava piiri ületanud ka Tartu Merkuur (101 hooajal 1993/94), ent siis vaid 22 mänguga.
Nagu mõned nädalad tagasi vihjatud, jõudiski Flora äär Jürgen Kuresoo noorte väravalööjate klubisiseses edetabelis teisele kohale Aleksander Saharovi järel. Eelmises voorus TVMK vastu viigiväravat lüües oli Kuresoo 17 aasta ja 235 päeva vanune ning lipsas nii napilt Ragnar Klavani (17/254), Vjateslav Zahovaiko (17/264) ja Andres Operi (17/268) ette.
Lootuse poolkaitsja Igor Tomaevskit ootab platsilepääsu korral 50. meistriliiga kohtumine, Flora ründaja Vjateslav Zahovaikot aga 50. mäng Flora särgis.
Kaks päeva peale kohtumist Lootusega tähistab Flora kaitsja Erko Saviauk oma 27. sünnipäeva.Meistriliigas pannakse pall pärast ligi kahenädalast vaheaega taas mängu. 26. vooru kohtumistes on vastamisi Merkuur - Trans, Levadia - Valga, TVMK - Tulevik ning Flora - Lootus.
Laupäev, 16. oktoober
JK Merkuur Tartu - JK Trans Narva
kell 14:00, Tartu Tamme staadion
Mängu peakohtunik on Sten Kaldma ning abikohtunikud Hannes Reinvald ja Eduard Rõov. JK Merkuurill ei saa mängukeelu tõttu kaasa teha Siksten Kasimir ning JK Transil Oleg Kurotkin.
Hooaja lõpus on raske leida motivatsiooni, aga peame tõestama, et oleme meeskond, kel on uhkust ja perspektiivi, sõnas JK Merkuuri peatreener Sergei Zamogilnõi. JK Merkuuri mängijaid keeldusid kommentaaridest.
Oma arvamust eelseisva mängu kohta ei soovinud öelda ka JK Transi peatreener Valeri Bondarenko. Kaitsja Aleksei Jagudin tõdes, et JK Merkuur sai sel hooajal JK Transi jaoks ootamatult keeruliseks vastaseks. Praegu on meil omavahelised mängud viigis. Kes võidab, näitab homne mäng, ütles ta.
Huvitavaid fakte:
Merkuuri ja Transi tänavune esimene omavaheline mäng tõi hooaja esimese suurema üllatuse, kui tartlased viisid 3. voorus Narvast minema kolm punkti, alistades Transi 2:1. Sergei Kazakov viis küll kodumeeskonna 34. minutil juhtima, ent poolaja viimasel minutil Dmitri Fjodorov viigistas ning 62. minutil lõi Merkuuri venelasest poolkaitsja Dmitri Jakovlev võiduvärava. 37. minutil ei realiseerinud Transi poolel penaltit Stanislav Kitto.
8. voorus juhtus vastupidine Trans sai võõrsil võidu, tulemusega 2:0. Narvalaste väravad lõid kohtumise esimesel veerandtunnil Aleksandr Kulik (6) ja Sergei Kazakov (13). Merkuur lõpetas mängu üheksakesi, sest 64. minutil eemaldas kohtunik Margus Kotter Dmitri Jakovlevi ning kümme minutit hiljem väravavaht Sergei Lepmetsa. Viimase veerandtunni kaitses Merkuuri väravat abitreener/poolkaitsja Ivan OKonnel-Bronin.
Et kohtumiste seis tänavu viigis oleks, siis poolitati kolmandas omavahelises mängus Narvas punktid tulemusega 2:2. Väravad lõid Aleksandr Kulatenko (36) ja Oleg Gorjatov (90+4) ning Anton Sereda (23) ja Vaagn Arutjunjuan (74pen). Juba teist korda sel hooajal ei realiseerinud Trans Merkuuri vastu penaltit, 88. minutil oli ebatäpne Gorjatov. Teist korda järjest aga lõpetas Merkuur kohtumise narvalaste vastu üheksakesi, sest jälle näitas Margus Kotter punast kaarti kahele tartlasele Vaagn Arutjunjanile (87) ja Nikolai Lõsanovile (90+2).
Meistriliigas on need kaks meeskonda kohtunud vaid seitse korda, statistika laupäevase kodumeeskonna poolt vaadatuna on järgmine: 7=2+1+4, väravate vahe 5:24. Kolm korda on kohtutud ka Eesti karikavõistlustel, ent siin on edu alati Transi saatnud: 3:0, 3:2 ja 7:2.
Omavaheliste mängude väravaküttide juures tasub märkida, et Maksim Gruznov on küll edukaim 5 väravaga, ent kõik need on löödud ühes mängus 31. juulil 1993, kui registreeriti Merkuuri meistriliiga ajaloo suurim kaotus. Mängimise lõpetanud Sergei Zamorski on samuti Transi kasuks löönud 5 väravat. Tartlastel pole üle ühe värava keegi löönud.
Merkuur on võiduta juba seitsmes järjestikuses mängus. Ehk kui jagada hooaeg hetkel tinglikult kolmeks, siis esimese 9mängulise kolmandiku järel oli Merkuuril 7 punkti, järgmise 9 kohtumisest koguti 19 ning viimasest seitsmest ollakse saadud vaid 3 punkti!
Kaotus eelmises voorus Valgale tähendas, et Merkuur on meistriliiga ajaloos endiselt kogunud 57 punkti ja on vaid väikse sammu kaugusel, et tihedas Tartu-siseses edetabelis tõusta linna kõigi aegade edukaimaks klubiks. Nimelt on Tartu Olümpial Eesti maratontabelis 58 ja Tartu DAGil (end. Kalev ja Esdag) samuti 57 punkti.
Vastupidiselt Merkuurile on Trans suurepärases hoos selja taga on kaheksamänguline kaotuseta seeria, millega lähenetakse juba klubirekordile, sest 2000. aastal suudeti püsida 10 mängu järjest kaotuseta. Lisaks ollakse võidetud neli kohtumist järjest ning kolmes viimases neist pole oma väravasse palli lastud.
Transi väravavaht Sergei Ussoltsev on hetkel hoidnud oma värava puhtana 351 minutit, olles seega vaid 26 minuti kaugusel Transi rekordist, mis kuulub 377 minutiga Levani Parthidzele.
Võit Merkuuri üle tähendaks Transile meistriliiga ajaloo 150. võitu. Enam võite on kirjas vaid Floral ja TVMK-l.
FC Levadia Tallinn - FC Valga
kell 14:00, Kadrioru staadion
Kohtunikebrigaad mängul on Kristo Tohver, Dmitri Vinogradov ja Valeri Vinogradov. FC Levadial peab kohtumise vahele jätma Vitoldas Čepauskas ning FC Valgal Magnus Martinson.
FC Levadia abitreener Igor Prins sõnas, et tema meeskond vajab meistritiitli poole liikumiseks mängust kolme võidupunkti. Tegelikult tahame võita kõik kolm eelseisvat kohtumist FC Valga, JK Tuleviku ja FC Floraga ning lõpetada hooaeg soliidselt. See võib tunduda kummaline, kuid loen mänge FC Valga ja JK Tulevikuga isegi raskemateks kui viimase vooru heitlust FC Floraga. Nimelt võivad FC Valga ja JK Tulevik mängida pingevabalt, kuna kummalgi noore koosseisuga meeskonnal pole enam midagi kaotada ja nad võivad olla äärmiselt ebamugavad vastased. FC Flora jaoks on veel hõbemedal õhus ja olukord võib kujuneda selliseks, et nad vajavad viimases voorus võitu rohkem kui meie. See aga muudaks mängu avatumaks, arutles FC Levadia abitreener.
FC Valga vastu peame vastasele oma mängu peale suruma, rohkem häid väravavõimalusi looma ja need realiseerima, samas tuleb vältida rumalaid hoiatuskaarte. Kõik vajalikud mängijad, välja arvatud Vitoldas Čepauskas ja Aleksandr Dmitrijev, teevad kaasa, ka duubelmeeskonna mängijad Miroslav Rõkevit ja Anton Aristov näitasid ennast esinduskoosseisus äärmiselt heast küljest, rääkis Prins.
Ründaja Ats Purje soovib eelseisvast mängust võitu. Meistritiitel ei ole veel käes ning need kolm punkti tuleb võtta. Loodame näidata ilusat jalgpalli, lüüa palju väravaid ning hoida oma värav puhtana, sõnas ta.
Me võtame seda mängu nagu igat eelnevatki, meie jaoks midagi uut ei ole, lausus FC Valga peatreener Ivo Lehtmets. Teame, kuidas Levadia mängib, samuti, kuidas nende vastu mängida. Oleneb, kuidas suudame seda teostada.
Kaitsja Alo Dupikov: Anname endast kõik, et Levadial ei tuleks võit kergelt. Proovime osutada kõva vastupanu.
Huvitavaid fakte:
Levadia ja Valga tänavune esimene kohtumine andis suureskoorilise 5:1 (2:1) võidu tallinlastele. Levadia poolt lõid väravad Eduard Ratnikov (10), Aleksandr Dmitrijev (25), Vitali Leitan (47), Ats Purje (76) ja Vladimir Voskoboinikov (88), Valga 1:1 viigivärava esimesel poolajal lõi Martin Vunk penaltist (18).
Teises kohtumises seekord Kadrioru staadionil oli Levadia ülekaal pisut väiksem. 3:0 võidu vormistasid Maksim Rõtkov (42), Marius Dovydenas (50) ja Konstantin Vassiljev (86).
21. voorus vähenes Levadia edu veelgi võit saadi tulemusega 4:2, kusjuures Valgast sai Flora järel teine meeskond sel hooajal, kes liigamängus Levadia võrku kaks palli saatis. Valgalaste väravad lõid Janar Tükk (32) ja Andrei Antonov (52), Levadial Dovydenas (3), Argo Arbeiter (14), Vassiljev (45) ja Konstantin Nahk (67pen).
Levadia on Valga vastu endiselt kaotuseta: 11=9+2+0, väravate vahe 41:3.
Võõrsil pole Valga Levadiale veel ühtegi väravat suutnud lüüa, ent samas on kaks senist viiki saadud just Levadia koduplatsil mängides.
Toomas Krõm kurvastas Valgat 2000. aastal koguni 8 väravaga, tänastest palluritest sobib Valga vastu mäng aga Ats Purjele ja Vladimir Telnokovile (mõlema arvel 4 väravat).
Valga on vaid ühe punkti kaugusel klubi ühe hooaja punktirekordist. Mullu kogutud 17 punkti ületamiseks on aga vaja kohtumistest Levadia, Transi ja Tuleviku vastu koguda vähemalt kaks punkti.
Eelmises voorus sündis juba kaks Valga rekordit, kui klubi jõudis 27 löödud väravani ning Martin Vunk esines Valga särgis 50. korda.
Levadia kordas aga eelmises voorus 1999. aastast enda nimel olevat meistriliiga ühe hooaja nullimängude rekordit hoides 16. korda värava puhtana. Kolm vooru on klubil aega püstitada uus rekord.
Artur Kotenkole oli aga eelmise vooru nullimäng selle hooaja 13. Temalgi on väike võimalus püüda rekordiomanikke Algimantas Briaunyst (1994/95) ja Martin Kaalmat (2002), kes mõlemad hoidsid ühel hooajal värava puhtana 15 korda.
Platsilepääsu korral mängib Levadia poolkaitsja Mati Pari oma 200. meistriliiga kohtumise.
Pühapäev, 17. oktoober
FC TVMK Tallinn - JK Tulevik Viljandi
kell 14:00, Kadrioru staadion
Mängu peakohtunik on Ain Karutoom ning abikohtunikud Rein Pajunurm ja Tiit Kivisild. FC TVMK-l on mängukeelu all Egidijus Juka, JK Tulevikul mängukeeluga mängijaid ei ole.
Viimane mäng Viljandis jäi vaatamata suurele ülekaalule viiki, meenutas FC TVMK peatreener Sergei Ratnikov. Nüüd tuleb see viga parandada ja mäng võita. Muret teevad mängijate vigastused, mis sunnivad koosseisuga kombineerima.
Mängijate poolelt kommentaari andnud Eduard Sarajev tõdes, et eelmisel korral ei saadud palli kolmelt meetrilt sisse. See häbiplekk tuleb maha pühkida ja pallid võrku lüüa, ütles Sarajev.
Mängud TVMK-ga on alati huvitavad olnud, püüame seegi kord vastu hakata, sõnas JK Tuleviku peatreener Aivar Lillevere. Väravavaht Pavel Londak lisas: TVMK tahab loomulikult võita teist kohta. Kindlasti mängivad nad pühapäeval agressiivset jalgpalli. Peame mängima kaitseliinis väga hästi ning nõelama kontrarünnakutega.
Huvitavaid fakte:
3. voorus sel hooajal esmakordselt peetud mängus alistas TVMK 4. aprillil Tuleviku 3:0, väravad lõid Indro Olumets (16), Denis Malov (20) ja Tarmo Neemelo (87).
8. vooru mäng tõi TVMK-le 3:1 võidu, kusjuures juba avapoolajal asuti 3:0 eduseisu. Väravate autorid olid Ingemar Teever (5), Egidijus Juka (26pen) ja Denis Malov (31). Tuleviku auvärava lõi 59. minutil Enver Jääger.
Kolmandas tänavuses omavahelises kohtumises õnnestus mulkidel aga välja mängida 1:1 viik. Tulevik asus kodus isegi Dmitri Ustritski (18) väravast 1:0 eduseisu, ent kümme minutit hiljem Denis Malov viigistas.
TVMK ja Tulevik on seni meistriliigas kohtunud 32 korda ning statistika pühapäevase kodumeeskonna poolt vaadatuna on järgmine: 32=14+10+8, väravate vahe 67:40.
Kodus kaotas TVMK viimati Tulevikule 2002. aastal, siis kummalise tulemusega 6:3. Samas on koduväljakul kirjas ka kaks 8:1 võitu (1992/93 ja 2003), ent ka 4:0 kaotus (1999).
Omavaheliste mängude täpseim väravakütt on Andrei Krõlov 12 tabamusega, Ingemar Teeveri arvel on 8, Egidijus Jukal ja Denis Malovil 6 väravat. Malov on seejuures täpne olnud kõigis tänavu peetud kohtumistes. Tuleviku poolelt on täpseimad Dmitri Ustritski 8 ja Vjateslav Zahovaiko 7 väravaga.
TVMK püsib juba kümme mängu kaotuseta, kuid samas pole kolm mängu ka võidurõõmu maitstud. Kolmemänguline viigiseeria pole siiski klubi rekord, see pärineb 1999. aastast ja tookord tehtud viiemänguline viigiseeria tähistab ühtlasi ka Eesti rekordit.
Tuleviku keskkaitsja Jaanus Sirel püstitas eelmises voorus uue klubi rekordi kui läbi aegade enim Tuleviku särki kandnud jalgpallur, kui ta mängis klubi eest 142. korda.
TVMK ründaja Ingemar Teever valmistub tegema oma 75. meistriliiga etteastet.
Tähtis päev on TVMK väravavaht Vitali Teleil, kel täitub mängupäeval 21 eluaastat.
Esmaspäev, 18. oktoober
FC Flora Tallinn - FC Lootus Alutaguse
kell 18:00, A. Le Coq Arena
Kohtunikebrigaad mängul on Margus Kotter, Jaanus Mutli ning Aivar Gutmann. FC Floral peavad kohtumise vahele jätma Teet Allas ja Joel Lindpere, FC Lootusel mängukeeluga mängijaid ei ole.
Meie jaoks väga oluline kohtumine, sest viimasest kolmest mängust on vaja võtta maksimumpunktid, ütles FC Flora peatreener Janno Kivisild. Väravavaht Martin Kaalma sõnul valmistutakse mänguks tõsiselt. Veel on võimalik hõbedat võita! Tahame hästi mängida ja kindlasti võita, lausus ta.
Huvitavaid fakte:
Kolmes eelmises tänavuses omavahelises kohtumises pole Flora Lootusele anssigi andnud, võidud on tallinlastele läinud tulemustega 8:1 ja kaks korda 6:0. Avamängus olid Flora poolel täpsed Aleksander Saharov (19), Tomas Sirevičius (36), Joel Lindpere (37, 56, 78) ja Vjateslav Zahovaiko (63, 84, 90+3). Lootuse lohutusvärava lõi tänaseks Narva Transi siirdunud Anton Semjonov (70).
Teine kohtumine Tallinnas tõi Florale 6:0 võidu ja teistkordselt tegi Lootuse vastu kübaratriki Zahovaiko (35, 43, 68). Ülejäänud kolm väravat lõid Enar Jääger (40), Raio Piiroja (58) ja Martin Reim (90).
Ning kolmandal korda kohtuti Kohtla-Järvel ja et seekord oli Zahovaiko mängukeelus, lõid Flora kuus väravat kuus erinevat pallurit: Aleksander Saharov (1), Marko Kristal (11), Alo Bärengrub (54), Teet Allas (66), Joel Lindpere (80), Jarmo Ahjupera (87). Lisaks jättis Lindpere 37. minutil realiseerimata penalti. Saharovi 12. sekundi värav läks aga annaalidesse kui kõigi aegade kiireim meistriliiga tabamus.
Kokku on Flora Lootusega meistriliigas kohtunud nüüd 15 korda ja vaid ühel puhul punkti loovutanud: 15=14+1+0, väravate vahe 50:3.
Omavaheliste kohtumiste edukaimad väravakütid on Flora poolelt Joel Lindpere 7 ja Vjateslav Zahovaiko 6 väravaga.
Lootus jätkab negatiivsete rekordite püstitamist ning kuigi kaotusenumbrid viimases kolmes voorus pole enam masendavad (0:2, 0:1, 0:3), on siiski tõsiasi, et klubi pole võidurõõmu maitsnud juba 19 järjestikuses kohtumises, on kaotanud viimased 13 mängu ning pole seitsmes viimases kohtumises löönud väravat.
Lisaks on Lootus lähenemas ähvardavalt sisselastud väravate arvestuses ümmargusele numbrile. Hetkel on Alutaguse klubi lasknud endale sel hooajal lüüa 95 väravat. 28-mängulise hooaja tipptulemused pärinevad FC Kuressaarelt, kes hooaegadel 2001 ja 2003 lasi endale lüüa vastavalt 114 ja 121 väravat. Korra on 100 värava piiri ületanud ka Tartu Merkuur (101 hooajal 1993/94), ent siis vaid 22 mänguga.
Nagu mõned nädalad tagasi vihjatud, jõudiski Flora äär Jürgen Kuresoo noorte väravalööjate klubisiseses edetabelis teisele kohale Aleksander Saharovi järel. Eelmises voorus TVMK vastu viigiväravat lüües oli Kuresoo 17 aasta ja 235 päeva vanune ning lipsas nii napilt Ragnar Klavani (17/254), Vjateslav Zahovaiko (17/264) ja Andres Operi (17/268) ette.
Lootuse poolkaitsja Igor Tomaevskit ootab platsilepääsu korral 50. meistriliiga kohtumine, Flora ründaja Vjateslav Zahovaikot aga 50. mäng Flora särgis.
Kaks päeva peale kohtumist Lootusega tähistab Flora kaitsja Erko Saviauk oma 27. sünnipäeva.