Memo | Flora oli Laagri kiiruskatsel kraavi keeramas, ent lõpuks venitas end finišisse, kus ootas Levadia (galerii!) (3)

Kodupubliku ees visalt võidelnud ja kaotusseisu viigiks pööranud Harju jäi lõpuks tühjade pihkudega. Foto: Mauri Levandi

Tiitliralli Levadia ja Flora vahel on tagasi samas punktis, kus see oli enne 32. vooru algust. Harju vastu kaheväravalise eduseisu maha mänginud Flora lubas Levadia 26 minutiks ainuliidriks, ent lõpuvile järel on tiitliheitlejate punktivahe taas null.

Püsimajäämise nimel võitlev Harju ei lasknud Floral end kohtumise algul ära hirmutada. 9. minutil oli võõrustajate esimene tabamus lähedal, kui Jako Kariste pika söödu võttis omaks Reinhard Reimaa, kes pääses Evert Grünvaldiga silmitsi, kuid olukord lõppes Flora väravavahi tõrjega.

Harju pusis edasi ning väravat otsiti nii kaugelt kui lähedalt, kuid tulemuseta. Kui tormiline algus oli vaibunud, ärkas Flora üles.

25. minutil sahises esimest korda väravavõrk. Lööjaks Konstantin Vassiljev, ent küljekohtunikul tõusis lipp suluseisu märgiks üles. Asja asus uurima VAR, ent kontrollist suluseisu ega muud rikkumist ei tuvastatud, mistõttu oli tabamus igati määrustepärane ning Flora asus kohtumist juhtima.

Väravaolukorra algatas Vladislav Kreida, kes tõstis Rauno Allikule, too võttis palli maha ja jätkas Nikita Mihhailovile, kes saatis teele löögi, mille Ivans Baturins tõrjus Vassiljevile ning Flora kapten koksas kera võrku - 1:0 Florale.

Pärast Flora avaväravat läks initsiatiiv rohevalgetele, kes jätkasid teise tabamuse otsimist. Harjukate poolelt säras vaid Kaarel Usta, kes proovis nii endale kui meeskonnakaaslastele võimalusi tekitada.

43. minutil sündis Flora teine tabamus, kui Alliku võttis Michael Lilanderilt tulnud söödu omaks ning jätkas Harju kaitseliini vahelt Mihhailovile, kes veeretas palli vasakusse alla nurka - 2:0. Harju jaoks oli tegu valusa garderoobiväravaga, Floral võttis see koll suuremad pinged maha.

Teist kolmveerandtundi alustas aktiivsemalt Harju, kes oli kahel rünnakul väga ohtlik. 51. minutil jooksid Harju karistusalasse jõudnud Rauno Alliku ja Jako Kariste palli suunas, mille Ivans Baturins endale krahmas. Harju kaitsja blokeeris Flora ründajat, mispeale Alliku ägestus ja virutas Karistele küünarnukiga näkku. Peakohtunik Juri Frischer näitas Allikule punast kaarti ja Flora jätkas kümnekesi.

Vähemuses Flora jäi koheselt kodumeeskonna surve alla ning 55. minutil põhjustas Robert Veering Taaniel Usta vastu Flora karistusalas penalti. 11 meetri karistuslöögi teeninud Usta otsustas seda ise virutada, aga paremasse alla nurka mõeldud pall vuhises posti kõrvalt mööda.

Vaatamata pettumusele jätkas Harju edasi surumist. 67. minutil tõi see ka edu, kui minut varem vahetusest sekkunud Karel Eerme sai Kaarel Rõõmussaarelt söödu Flora karistusalasse, ründaja mängis vastaste väravavahist mööda ja lükkas palli tühja võrku - 2:1.

Positiivse emotsiooni ja koduseinte abil jätkas Harju ründamist ning viigitabamuse otsimist. Kolm minutit hiljem sahises Flora võrk uuesti, kui Aleksandr Ivanjušini mõõdetud tsenderdusele sai peanupu vahele Kaarel Usta - 2:2!

Kohtumise lõpus hakkas Harju keskenduma rohkem kaitsetööle, lubades kümnemehelisel Floral rünnata. Neljanda kohtuniku tablool oli 90 minuti täitudes number neli ehk teist kolmveerandtundi mängiti veel minimaalselt neli minutit.

Kolmandal üleminutil käis Harju karistusalas Kristjan Kriisi kõrge jalg Kristo Hussari näo juures, mistõttu langes Flora kaitsja murule ning tema meeskonnakaaslased hakkasid penaltit nõudma. Frischer esialgu 11 meetri karistuslööki ei andnud, vaid lasi VAR-il olukorda uurida. Lõpuks läks peakohtunik ise ekraani juurde ning määras Flora kasuks penalti, mille Vassiljev realiseeris - 3:2 võit Florale.

Kaheväralise edu maha mänginud Flora tõusis lõpuvile kõlades Levadiaga jälle samale pulgale. Dramaatilise kaotuse saanud Harju jääb Tammekast maha kolme silmaga. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Lollused | Kariste ja Alliku ebavajalikud liigutused. Mäng algas sellega, et kolmandal minutil ähvardas Harjut vähemusse jäämine. Hussari ja Kariste jalad läksid otsajoone juures sõlme, Harju kaitsja kukkus murule pikali ning too otsustas jalaga Flora kolleegile õrna piirkonda virutada.

Imekombel otsustas Frischer Karistet punase kaardiga mitte karistada, vaid Harju kaitsja nägi ainult kollast kaarti. Kokkuvõttes jääb Karistele Vapruse-mäng ikkagi mängukeelu tõttu vahele.

Totaalse rumalusega sai hakkama ka Alliku, kes olukorra lõppedes otsustas Karistele obaduse anda. Sel korral Frischer ei halastanud ning peakohtunik saatis Flora ründaja teise poolaja algfaasis duši alla.

Pöördehetk | Alliku punaneLisaks sellele, et Alliku küünarnukilöök oli rumal tegu, jättis ta enda tiimikaaslased vähemusse, mis süstis Harju meestesse usku, et Florat võib täna hammustada küll.

Hammustamiseks läks juba mõni minut pärast punast kaarti, kui Taaniel Usta teenis penalti, mille ta ei suutnud realiseerida. Hiljem virutati aga positiivse emotsiooni pealt kaks väravat.

Jalgpallis on vaja väga vähe, et enda meeskonna moraali tõsta. Alliku andis Harjule suurepärase põhjuse, miks endasse rohkem uskuda.

Staar | Harju meeskond. Oleks väär tuua välja mingi indiviid, vaid kiita tuleb kogu Harju kollektiivi. Iga meeskond ei tuleks 0:2 kaotusseisust valitseva meistri vastu välja, aga nemad tulid. Septembrikuu parima peatreeneri Victor Silva meeskond näitas sisu, mida hetkel pole nende suurimal konkurendil Tammekal.

Kui Harju peaks meeskondliku jalgpalliga jätkama, ootab Tammekat järgmisel hooajal Esiliiga. Punasärkidel oli ühine eesmärk, mille nimel nähti ühiselt ka vaeva. Lihtsalt läks lõpus täna nii, äkki järgmine kord läheb hoopis naa.

Ilus hetk | Usta viigitabamus. Pärast Usta koksatud väravat muutsid Laagri kunstmurustaadioni reklaamtahvlid enda asukohta, Harju fännid ja mängijad juubeldasid üheskoos ning kui oleks tribüüni kohal olnud katus, siis oleks see pealt ära ka lennanud.

Kodupublikule tähendas Usta värav tohutult palju, sest Flora vastu pole punasärkidel tänavu asjad üldse õnnestunud ning selle tabamusega vähendati punktivahe üheksandal kohal paikneva Tammekaga kahepunktiliseks.

Külaliste jaoks sümboliseeris Harju viigivärav seda, et laupäeval tartlaseid võitnud Levadia tõusis 72 punktiga ainuliidriks, Floral oli jooksvas tabelis 70 silma. Lõpuvile järel on Levadia ja Flora mõlemad 72 peal.

Tsitaat | "Enne olukorda oli seal üldse üks kaheldav aut. Eks see jääb kohtuniku südamele." Kaarel Usta viitas mängujärgses intervjuus, et Flora võiduväravale eelnes kaheldava väärtusega aut.