Memo | Kalju oli Harjuga raskustes, aga avas lõpuks võiduarve ja läheb koondisepausile kaotuseta (galerii!) (1)

Kalju kallutas võrdse avapoolaja järel mängu Harju vastu enda kasuks. Foto: Brit Maria Tael

Medalinõudleja Nõmme Kalju avas Premium liigas võiduarve, kui alistas võõrsil Harju Laagri 2:1 ja jätkab kolme mängu järel kaotuseta. Hooaja esimene võit tuli raskelt, sest Harju andis kodus 423 pealtvaataja ees Kaljule vinge lahingu.

Kuigi avapoolajal reeglitepäraseid väravaid ei löödud, siis Kalju sai palli korra ikkagi võrku, kui Alex Matthias Tamm jooksis paremalt äärelt palliga karistusalasse ja leidis värava eest Olivier Rommensi, kellel oli vaid vormistamise vaev, aga kuna pall käis enne Tamme söötu Rommensile üle otsajoone, siis värav ei lugenud. Mõned minutid hiljem sai Tamm värava eest peaga löögile, aga lõi palli Henri Järvelaidi tsenderdusest värava keskele ja Ivans Baturins püüdis.

Esimese poolaja parim väravavõimalus oli võõrustajatel, kui Andre Järva tegi vasakul äärel eeltöö ja leidis karistusalast Kaspar Rõõmussaare, kelle lähilöögi Henri Perk tõrjus jalgadega, misjärel pall lendas karistusala joone juurde, kust tulistas peale Karel Eerme ja Perk tõrjus seekord kätega.

Kalju sai kohe teise poolaja alguses oma tahtmise, kui Ilja Antonov leidis 47. minutil paremalt äärelt täpse tsenderdusega karistusalast Pavel Marini, kes lõi palli pöörde pealt esiposti kõrvale ja Baturins ei saanud käsi vahele - 1:0 Kaljule!

Kalju eduseis ei püsinud kaua, sest Harju jõudis kaheksa minutit hiljem viigiväravani, kui kapten Järva realiseeris enda teenitud penalti. Järvelaid mängis oma karistusalas palli asemel Järvat ja matši peakohtunik Andrei Karhu määras kõhklemata penalti. Järva võttis vastutuse enda peale, lüües penalti enesekindlalt keskele, Perk hüppas eest minema - 1:1 viik!

Järvelaid heastas oma eksimuse 70. minutil, andes nurgalöögist mõõdetud tsenderduse värava ette, kus Giannis Tsivelekidis palli segamatult peaga väravasse rammis - 2:1 Kaljule! Harju parim võimalus viigivärava löömiseks avanes 83. minutil vahetusest sekkunud Daniil Rudenkol, kes ei suutnud palli Jose Usalifa Indi tsenderdust raamidesse suunata.

Kalju hoidis minimaalsest eduseisust kinni, saades kahe viigi kõrvale hooaja esimese võidu, millega tõusti tabelis Pärnu Vapruse kõrvale. Harjul on nelja mänguga kirjas üks punkt. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Pergi topelttõrje. Kalju peab olema õnnelik, et vaheajale mindi 0:0 viigiseisul, mitte 0:1 kaotusseisus, sest Henri Perk tegi 31. minutil kaks supertõrjet järjest, jättes kuivale Kaspar Rõõmussaare ja Karel Eerme. Mõlemad löögid olid raamidesse suunatud ja Perk noppis need oskuslikult välja. Kui sellest olukorrast oleks värav tulnud, siis võib-olla oleks kohtumine hoopis teistmoodi edasi läinud.

Üllatus | Babitšev ei mahu Kalju algkoosseisu. Eelmisel hooajal Kalju raudvaraks kerkinud Mihhail Babitšev, kes võib mängida nii keskkaitses kui ka keskväljal, alustas avavooru mängu Tallinna Kaleviga algkoosseisus, aga vahetati pärast esimest poolaega välja. Järgmistes kohtumistes on ta mänguaega saanud teisel poolajal vahetusest sekkudes.

Staar | Pavel Marin. 14-kordne Eesti koondislane lõi eelmisel hooajal Kalju eest Premium liigas vaid ühe värava, aga tegutses peamiselt paremkaitsja või tõusva paremääre kohal. Täna saatis peatreener Kaido Koppel ta väljakule ründavas rollis vasakul äärel ja kohe toimis. Marin tundis ennast sellel positsioonil meelepäraselt ja näitas korduvalt oma teravust. Marinil on nüüd käimasoleval hooajal kirjas sama palju väravaid kui eelmisel.

Ilus hetk | Järva kinkis noorele poisile värava. Kui Järva 55. minutil penaltipunktil valmistus, kostis umbes paarikümne meetri kauguselt Kalju värava tagant noore poisi hüüe: "Järva, palun! Palun, Järva!" Harju kapten realiseeris penalti kindlalt, aga seda ülemäära palju ei tähistanud. Aplaus publikule ja läks edasi. Olgu mainitud, et Järva tegi Premium liiga debüüdi 2014. aastal just Kalju eest, kokku mängis ta Kalju särgis Premium liigas 37 matši.

Tsitaat | Kui meeskond, kes tahab eurokoha nimel mängida, on raskustes uustulnukaga, siis midagi teeme õigesti." Harju ründaja Roman Sobtšenko usub, et meeskond liigub õiges suunas.