Memo | Levadia pagariäri küpsetas avapoolajal saiakesi, ent teisel kolmveerandtunnil hakati nende eest tasu nõudma (galerii!) (1)

Kuressaare suutis Levadiast avapoolajal kinni hoida, ent teisel kolmveerandtunnil pääsesid rohesärgid jooksu. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Levadia kogub jälle hoogu, kui Kuressaarest saadi kolm punkti. Rohesärkide püssist paukusid ainult ilusad kuulid, mis tegid saarlaste värava auguliseks.

Esimene poolaeg kulges väga võitluslikult ning võimalusi jagus mõlemale meeskonnale. Levadia oli ründefaasis väga hea, ent kaitses kohati mannetu. Karl Andre Vallner ning Rasmus Peetson otsustasid püsti panna pagariäri, millega küpsetati päris palju võimalusi vastastele ning ei jäänud puudu ka see, et Peetsoni tagasisööt oleks enda väravas lõpetanud. Vallneri väljalöögid olid vahepeal samuti kehvad ning korra lendas nahkkera Mark Anders Lepiku jalale, kes sai 30 meetrilt peale lüüa, ent too üritus lõpetas otsajoone taga.

Avapoolaja parim šanss värava löömiseks tekkis vigastuspausilt naasnud Felipe Feliciol, kui Mihkel Ainsalu andis keskväljalt hea läbisöödu paremasse äärde, kust Ioan Yakovlev lasi saarlaste karistusalasse tsenderduse, millele sai brasiillasest kesktormaja enda jala hästi vahele, ent Magnus Karofeld püüdis selle palli.

Vaheajalt tuli riietusruumist paremini välja Levadia, kes lisas enda käigukasti järjest käike juurde. Lõpuks ei tulnud Kuressaare kaitse vastaste rünnakutega enam toime ning Levadia asus 77. minutil mängu juhtima.

Sel talvel Levadiast Kuressaarde liikunud Karl Rudolf Õigus madistas enda vana koduklubi vastu. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Bourama Fomba andis söödu keskringi juures olnud Peetsonile, kes liikus palliga mitukümmend meetrit Kuressaare värava suunas ja siis virutas nahkkera Karofeldi selja taha nii, et kindamees jäi kivikujuna joonele paigale - 1:0 Levadiale.

Pärast Levadia avaväravat ärkasid Kuressaare mehed korraks üles ning nad taipasid, et ka neil oleks väravat vaja, mistõttu hakati aktiivsemalt ründama.

Kodumeeskonna kahjuks karistati nad 84. minutil ära nii, et Levadia poolel kaotati pall, Agyiri pani pika söödu Yakovlevile, kes läks Joonas Soomrest ning Mairo Miilist läbi võõrustajate karistusalasse ja ääreründaja saatis teele löögi, mis läks latipõrkest Karofeldi puuri - 2:0 Levadiale.

Saarlastel vasturohtu ei jagunud, mistap võttis Levadia teise järjestikuse võidu, millega püsitakse Floral kannul. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Teine poolaegAvapoolaeg oli Kuressaare poolt väga hea, sest vaatamata Levadia võimalustele said ka saarlased mitu korda palli Vallneri puuri suunas virutada. Need kodumeeskonna šansid tekkisid suuresti tänu Vallnerile ja Peetsonile.

Teisel kolmveerandtunnil keeras pagariäri enda ukse lukku, misjärel võttis taktikepi endale Levadia ning saarlastel ei tekkinud enam väravavõimalusi. Pidev üritamine tõi kahe tabamuse näol külalistele tulu ning pealinna sõidetakse tagasi kolme magusa punktiga.

Ebameeldiv seeria | Kuressaare kuus mängu võiduta. Saarlased sai võidurõõmu tunda viimati kolmandal mail, kui võõrsil alistati Pärnu Vaprus 2:1. Pärast seda on kaotatud 1:4 Paidele, 0:3 Florale ja 1:2 Kalevile, viigistatud on Harjuga 1:1 ning Tammekaga 0:0. Nüüd saadi Levadialt 0:2 kaotus, mis on Kuressaare tänavuse hooaja seitsmes. Ka esimene omavaheline matš Levadiaga lõppes rohesärkide võiduga, ent toona suisa 4:1 skooriga.

Magnus Karofeld hoidis avapoolajal enda värava heade tõrjetega puhtana, teisel poolajal ei suutnud isegi tema saarlasi päästa. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Staar | Ioan Yakovlev. Yakovlev alustas mängu vasakul äärel, ent avapoolaja jooksul liikus ta paremale, kus ta kollitas Mathias Paltsi ja Karl Rudolf Õigust. Isegi ilma väravata oleks Yakovlev olnud mängu parim, sest tema tsenderdused tekitasid pidevalt saarlastele peavalu, mille vastu polnuks abi ka ibuprofeenist.

Ilusad hetked | Peetsoni ja Yakovlevi väravad. Ei juhtu tihti, et ühes mängus lüüakse kaks väravat, mis eeldatavasti kandideerivad kuu ilusaima tabamuse tiitlile. Peetson ja Yakovlev said aga säärase vägiteoga hakkama ning selliseid meistriteoseid võib vaadata suisa mitu korda.

Tsitaat | "Kuus mängu võiduta olla on masendav, aga me oleme varem 18 matši ka võiduta olnud. Kuskil kukla taga see ei sega meid, teeme enda asja edasi ning sellele me ei mõtle." Nõnda kostis täna kaptenipaela kandnud Sander Laht, kes üritas kriitikuid rahustada sellega, et ajaloo jooksul on saarlased suuremas augus olnud.