Mets ja Hein istusid Zürichi ja Arsenali euroduellis pingil, Sinjavski koduklubi mängis kaheväravalise eduseisu maha (0)

Karl Jakob Hein. Foto: Scanpix / Alberto Lingria / Reuters

Täna sai avapaugu nii Euroopa liiga kui ka Konverentsiliiga alagrupiturniir, kus osalevad ka eestlaste koduklubid. Avavoorus kohtusid Eesti koondislased omavahelises mängus, kuid väljakule kumbki ei pääsenud.

Euroopa liiga A-alagrupis läksid vastamisi Karol Metsa ja Karl Jakob Heina koduklubid, kui Zürich võõrustas Londoni Arsenali. Zürich ei saanud mängida oma kodustaadionil, kus toimus samal ajal kergejõustiku Teemantliiga etapp ja kohtumine peeti hoopis Sankt Gallenis. Mets ja Hein olid vastavalt Zürichi ja Arsenali koosseisus, aga jälgisid matši pingilt.

Arsenali väravasuul debüteerinud ameeriklane Matt Turner oli mängu alguses ebakindel, aga Zürich ei kasutanud seda ära. Arsenal asus 16. minutil juhtima, kui teine debütant Marquinhos realiseeris Eddie Nketiahi söödu osavalt väravaks. Vaheajale mindi viigiseisul, sest Nketiah tegi enda karistusalas Fidan Aliti vastu vea ja Mirlind Kryeziu realiseeris penalti.

Arsenal taastas eduseisu 62. minutil, kui taas sepistasid värava Nketiah ja Marquinhos, aga seekord olid rollid vastupidi - Marquinhos tsenderdas ja Nketiah suunas palli peaga võrku. Võõrustajad ei suutnud järelejäänud aja jooksul kaotusseisust välja rabeleda.

Vlasi Sinjavski koduklubi Slovacko asus Konverentsiliiga D-alagrupis kodus Belgradi Partizani vastu Jan Kalabiska väravatest juba paarikümne minutiga 2:0 juhtima ja läks vaheajale arvulises ülekaalus, sest Partizani poolkaitsja Kristijan Belic korjas avapoolaja keskpaigas punase kaardi.

Partizan pööras 0:2 kaotusseisu 3:2 eduseisuks, kui Fousseni Diabate lõi teise poolaja alguses kaks väravat ja Ricardo Gomes lisas 62. minutil kolmanda. Sinjavski sekkus vahetusest 67. minutil. Slovacko viigivärav sündis 83. minutil, kui lõppseisu vormistas Libor Kozak.