Nädala tipud: penaltilööjate hirm, legend, liitmistehe (0)

Lõppenud nädalal naasis platsile Eesti koondis, omaniku leidis naiste superkarikas ning erilise mängu pidas Ragnar Klavan.

Nädala seerialõpp - Eesti kaotas Ungarile

0:1 allajäämisega Ungarile sai lõpu Eesti koondise kaheksamänguline kaotusteta seeria. Ungarlaste värava lõi 41. minutil Martin Adam.

Nädala penaltilööjate hirm - Karl Jakob Hein

Mullu juunikuises Rahvuste liiga mängus Malta vastu penalti tõrjunud ja detsembris Dubai Superkarika turniiri penaltiseeriates Arsenali väravasuud kaitstes koguni viis lööki ära võtnud Eesti koondise väravavaht Karl Jakob Hein pareeris nüüd 11 meetri karistuslöögi ka Ungari vastu. Ta sai 71. minutil käed ette Roland Sallai penaltile. Ungari spordipäevaleht Nemzeti Sport valis Heina kohtumise parimaks mängijaks.

Nädala karikavõitja - Flora naiskond

Teisel poolajal Saku Sportingu vastu kaotusseisust välja tulnud Tallinna Flora teenis 4:2 võiduga naiste superkarika. Samal õhtul võitis Flora naiskonna peatreener Aleksandra Ševoldajeva mängijana naiste saalijalgpalli rahvaliiga tiitli.

Nädala legend - Ragnar Klavan

Anfieldil toimunud heategevuslikus legendide matšis võtsid Ragnar Klavan ja Liverpool 2:0 võidu Glasgow Celticu üle. Liverpool Echo hinnang Klavani esitusele: "Liverpooli staar! Jürgen Klopi ametiaja esimene tõeline legend, kes alustas keskkaitses, kuid liikus peagi vasakule äärele vabamasse rolli. Sobitus Steven Gerrardiga oivaliselt kokku ning oleks peaaegu sepistanud Dirk Kuytiga avatabamuse."

Jürgen Klopp ja Ragnar Klavan 2018. aastal. Foto: Scanpix / Andrew Yates / Reuters

Nädala liitmistehe - Vaprus ja Tulevik ühinesid

Üksinda uueks hooajaks naiskonna komplekteerimisega hätta jäänud Pärnu Vaprus ühendas jõud Viljandi Tulevikuga - loodi Meistriliigas mängiv Pärnu Vapruse ja Viljandi Tuleviku ühendnaiskond, kes peab pooled kodumängud Pärnus ja pooled Viljandis.

Nädala video - "Riskikuller"

Soccernet.ee peatoimetaja Kasper Elissaar sai Eesti koondiselt vastutusrikka eriülesande toimetada Tallinnast Budapesti Marko Lipu mängusärgid.