Anfieldile silmapaistva esitusega naasnud Klavan ristiti Jürgen Kloppi ametiaja esimeseks tõeliseks legendiks (0)

Jürgen Klopp ja Ragnar Klavan 2018. aastal. Foto: Scanpix / Andrew Yates / Reuters

Anfieldil toimunud heategevuslikus legendide matšis võtsid Ragnar Klavan ja Liverpool 2:0 võidu Glasgow' Celticu üle. Enam kui 45 tuhande pealtvaataja silme all peetud kohtumises rügas eestlane silmapaistvalt nii keskkaitses kui vasakul äärel.

Liverpooli kolmeses kaitseliinis võtsid esimesena kohad sisse vasakpoolse mehena toimetanud 37-aastane Ragnar Klavan (Liverpooli särgis 53 mängu), 49-aastane soomlane Sami Hyypiä (464) ja 38-aastane slovakk Martin Škrtel (320). Algrivistuses saadeti teiste seas põllule ka 42-aastane kapten Steven Gerrard (710), 51-aastane Steve McManaman (364) ja hollandlane Dirk Kuyt (285).

Anfieldile reisis ka ligi 4000 Celticu fänni, kes lisasid vastasseisule vürtsi ning põhimõttelise lahingu tunnet. Kui igipõlise rivaali Glagow' Rangersiga Šotimaa meistritiitlit võitnud Gerrard väljakule astus, võeti laul üles: "Plaksuta, kui sa vihkad Steven Gerrardi!" Viimasena naeris siiski Liverpooli legend.

Korralik madin hakkas tõsisemat ilmet võtma 37. mänguminuti alguses, kui karistusala rünnanud Škrtel hooletu taklamisega maha võeti ning Liverpooli kasuks penalti anti. 11 meetri punktile asus ei keegi muu kui Gerrard, kes saatis palli kindlalt võrku. Celticu fännide ees sahistanud kapten ja tähistanud tiimikaaslased jäid küll kerge pahnarahe alla, kuid sellest ei lastud end häirida. Vaheajalt naastes lõi Mark Gonzalez Liverpooli 2:0 ette.

Ka Celtic püsis mängus, kusjuures paaril korral käis pall võrguski, kuid mitte määrustepäraselt. Mõlemal juhul oli aktsioonis ka Klavan: kui 54. minutil leiti tsenderduseks vaba ruum just eestlase juuresolekul, siis 20 minutikest hiljem pani kaitsja palli kogemata ise võrku. Viimasel juhul leiti aga, et mänguvahend oli enne käinud üle otsajoone. Nii sai Liverpool kirja kaheväravalise võidu.

"Olen üllatunud, kui palju inimesi tuli neid vanu jalapaare vaatama. On tõeliselt hea tunne tagasi olla. Atmosfäär oli võimas, ka Celticu fännid aitasid sellele kaasa - jah, oli vinge pärastlõuna! Muru oli mõnus. Emotsioonid ja adrenaliin võtsid üle ja nii oli päris hea ringi joosta," sõnas Klavan matši järel otseülekandes. "Anfieldil olles ärkasid mitmed mälestused ellu - oli tõeliselt tore neid taas läbi elada."

90 minuti jooksul ka vasakul äärel toimetada saanud Klavan pälvis välismaiselt meedialt ning fännidelt hulgaliselt kiidusõnu. Nii Liverpool Echo kui Daily Mail kiitsid Liverpooli särki aastatel 2016-2018 kandnud mehe kaitseomadusi, aga ka isukat toimetamist ründefaasis. Näiteks 64. minutil saatis Djbril Cisse mõõdetud tsenderduse tagumisse posti, kuhu tormas Klavan, kuid täpsusest jäi vajaka ning mänguvahend põrkas meetrite jagu väravast mööda.

Liverpool Echo hinnang Klavani esitusele: "Liverpooli staar! Jürgen Kloppi ametiaja esimene tõeline legend, kes alustas keskkaitses, kuid liikus peagi vasakule äärele vabamasse rolli. Sobitus Steven Gerrardiga oivaliselt kokku ning oleks peaaegu sepistanud Dirk Kuytiga avatabamuse. Teisel poolajal sai ka peaga löögile, kuid suunas palli väravast mööda. Ei maksa unustada, et löödud omavärava tühistamine päästis häbist."

Liverpooli koosseis mänguks:

Mängijad: Jerzy Dudek, Sander Westerveld, Fabio Aurelio, Sami Hyypiä, Ragnar Klavan, Björn Tore Kvarme, Martin Škrtel, Gregory Vignal, Charlie Adam, Salif Diao, Steven Gerrard, Mark Gonzalez, Gary McAllister, Steve McManaman, Albert Riera, Momo Sissoko, Djibril Cisse, Luis Garcia, Robbie Keane, Dirk Kuyt.
Treenerid: Sir Kenny Dalglish, John Aldridge, John Barnes, Ian Rush.

Glasgow' Celticu koosseis mänguks

Mängijad: Stiliyan Petrov, Artur Boruc, Shay Given, Darren O’Dea, Glenn Loovens, Ramon Vega, Mikael Lustig, Emilio Izaguirre, Lee Naylor, Joe Ledley, Simon Ferry, Marc Crosas, Massimo Donati, Ross Wallace, Simon Donnelly, Trevor Sinclair, Niall McGinn, Robbie Keane, Jan Vennegoor of Hesselink.
Treenerid: Paul Lambert, Tom Boyd, Ellen Flanagan.