Nõmme United kurvastas Kalevit ja ulatas suure eelise Maardule (galerii!) (1)

Tallinna Kalev tegi Esiliiga 18. vooru järelpeetud kohtumises 2:2 viigi Nõmme Unitediga, jäädes seetõttu kolm vooru enne hooaja lõppu Maardu Linnameeskonna seljataha.

Ats Purje viis Kalevi kaks korda juhtima. Ta avas skoori 22. minutil, kui võttis Abdullahi Alfa söödu meisterlikult kahe puutega endale ette ja keskkaitsjast mööda ning saatis selle kümnelt meetrilt võrku.

Teisel poolajal vahetusest sekkunud Andreas Tiits teenis aga 72. minutil Nõmme Unitedile penalti, kui tema löök tabas Alfa kätt. Esiliiga suurim väravakütt Robi Saarma realiseeris selle, viigistades seisu.

Purje taastas Kalevi eduseisu 79. minutil, kui Kaspar Laur suunas nurgalöögist tulnud palli värava ette ning ründaja lajatas selle kuuelt meetrilt võrku. Nõmmel oli aga ka sellele vastus olemas, kui Lars-Indrek Aigro pääses 89. minutil vasakult läbi ja tegi lõppseisuks 2:2.

Saanuks Kalev täna võidupunktid kirja, edestanuks nad Maardut võrdsete punktide juures omavaheliste mängude selge paremusega. Nüüd aga alustatakse hooaja lõpufaasi Maardust kahe punkti kaugusel ning vajatakse seega viimasest omavahelisest kohtumisest võitu, et Premium liiga pilet kindlustada. Teiseks jäävat meeskonda ootavad üleminekumängud, kus on vastaseks kõigi eelduste kohaselt Tartu Tammeka.