Pingerida | Kes olid statistika arust Eesti parimad ja halvimad? (0)

Statistikale meeldis Vlasi Sinjavski mäng. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti koondis pidas eile oma 2021. aasta esimese mängu, kui Thomas Häberli avakohtumises kaotati Hispaanias 0:1 Ungari meistrile Ferencvarosele. Kes olid statistikale tuginedes Eesti parimad ja halvimad?

Kui tavapäraselt jagab Soccernet.ee koondise mängude järel ise mängijatele hindeid, mis moodustuvad toimetusesisese hääletuse tulemusel, siis eilse treeningmängu olemuse tõttu sellest võimalusest loobusime. Polnud ju Eestil vastast teist koondist, vaid hoopis klubi ning mängiti piiramatu arvu vahetustega, eesmärgiga katsetada nii üht kui teist.

Ent jalgpallistatistika ja -analüüsiga tegeleva agentuuri InStati jaoks oli tegu tavapärase matšiga, sest kaks võistkonda olid väljakul ning kokku mängiti 90 minutit jalgpalli. Sestap heidame pilgu Eesti koondislaste eilse mängu InStati indeksitele, mis kujunevad mängu jooksul mõõdetavaid parameetreid arvestades pallurite poolt tehtu põhjal.

Igasugused õnnestunud tegevused (söödud, löögid, tsenderdused, duellide võitmised jne) tõstavad indeksit, ebaõnnestunud sooritused langetavad seda. Mõistagi mõjutab indeksi suurust lõpuks ka teataval määral mänguaeg, sest väiksema platsil viibitud aja jooksul on võimalik vähem tegusid korda saata.

Kes siis olid Eesti parimad? Statistika arust kontrolliv poolkaitsja Vladislav Kreida, kes sai vastaste rünnakuid peatada, ning vasakäär Vlasi Sinjavski, kes hoolitses Eesti ohtlikuima momendi eest. Mõlemad said oma nime taha numbri 249. Kõrgem indeks oli üldiselt kaitsvatel mängijatel. Teisel poolajal vahetusest sekkunud ründavad pallurid teenisid aga madalaimad reitingud.

• Karl Rudolf Õigus - mängis indeksi teenimiseks liiga vähe

Konstantin Vassiljev mängis esimese poolaja ja tegi statistika põhjal Eesti koondise keskmise soorituse. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Et indeksile ka konkreetsem tähendus anda, siis statistiliselt koondise lõikes keskpärase mängu teinud Eesti kapten Konstantin Vassiljev kogus oma indeksi numbri 211 järgmiste tegevuste eest: 46 mängitud minutit, kaks pealelööki (üks raamide vahele), vigu ei teinud, 19 täpset söötu 22 katsest (sööduprotsent 86), tsenderdused ja võtmesöödud puudusid, karistusalla läinud viiest söödust kolm jõudsid kohale, kahest pikast söödust üks oli täpne, kaks kaotatud kaitseduelli, üks võidetud rünnaku kahevõitlus kolmest katsest, õhuvõitlustes ei osalenud, üks ebaõnnestunud palli äravõtmiskatse, üks õnnestunud tribling kahest katsest, vaheltlõikeid ei teinud, kolm vastase väljakupoolel üleskorjatud lahtist palli, kolm pallikaotust (üks enda poolel) ja üks tagasivõidetud pall.