Põhjanaabrid korraldasid U17 neidudele korraliku Soome sauna (uudis täiendatud) (0)

Lisaks noormeeste noortekoondistele oli täna võistlustules ka U17 neidude koondis, mis alistus Soome eakaaslastele maavõistluses suisa 0:7.

Aleksandra Ševoldajeva hoolealused jäid kaotusseisu juba 6. minutil, kui täpne oli Anelma Lahikainen. Järgmisena lõid vastased juba kahekaupa, kui 27. ja 47. minutil sahistas eestlaste väravavõrku Olivia Ulenius, 49. ja 51. minutil Tilda Ratts ning 64. ja 86. minutil Iiris Holmström.

Koondise peatreerer Aleksandra Ševoldajeva sõnas peale mängu, et vastane oli oma tasemelt sarnane Taani ja Inglismaaga, kellega kohtuti oktoobris valikturniiril. "Pärast kaotust Taanile saime õppetunni kätte, jõudsime järeldused teha ja suutsime tempoga kohaneda. Tänast lõppskoori mõjutasid erinevad faktorid: lühike aeg ettevalmistuseks, vangerdused koosseisus ja tahtsime ka erinevaid variante katsetada," rääkis peatreener.

Ta jätkas: "Oleme kindlasti pettunud, aga samas näitasime alles hiljuti isegi veidi tugevama vastase puhul, et suudame väga korralikult mängida. Seega teame, et meie võimekus on oluliselt suurem, kui see täna erinevate asjaolude tõttu välja tuli."

"Saime täna teist korda katsetada uut formatsiooni ja näha, milliseid rolle ja ülesandeid on mängijad võimelised täitma: viiene kaitseliin ei ole kõigi jaoks tavapärane ja nõuab harjumist," lisas Ševoldajeva. "Mõned muudatused ja positsioonid olid täna sellised, millega mängijad ei suutnud kohaneda ja selle karistas vastane ka kiirelt ära. Eesti-suguse riigi ja koondise jaoks on sellised detailid väga olulised ja saime rohkelt vajalikku infot."

Koduseks EM-iks valmistuv koondis on tänavu suureskoorilisi kaotusi pidanud vastu võtma veel neli korda: veebruaris 1:8 ja 0:7 Itaalialt, septembris 0:6 Poolalt ja oktoobris 0:7 Taanilt. Vaatamata kibedatele allajäämistele on neidude koondis võitnud Bulgaariat, Gruusiat, Armeeniat, Lätit ja Leedut ning viigistanud Ukrainaga.